Ewolucja rozumienia eucharystii

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Rembov » 24 sie 2017, 09:13

saracen pisze:
Skoro powołujesz się na ten raport, to czy go czytałeś?

Trudno 2500 stron przeczytać...

Długo, a nie trudno.

Wystarczy przy tym oprzeć się na informacjach ogólnodostępnych?

Nie wystarczy. Jeżeli wskazujesz na jakieś źródło, to najpierw przydało by się z nim zapoznać (albo przynajmniej z fragmentem, który dotyczy kwestii, o której chcesz rozmawiać na jego podstawie). O przestępstwach seksualnych jest mowa tutaj:
http://www.childabusecommission.ie/rpt/03-07.php
http://www.childabusecommission.ie/rpt/03-09.php
Trzeba przewinąć do podrozdziału "Seksual abuses". Przeczytaj, przyswój dane, a potem je przemyśl.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 24 sie 2017, 10:00

saracen pisze:Co do sąsiada...
wyobraź sobie, przychodzę raz na mszę a tu księdza nie ma. Oskarżony o pedofilię. Przyznał się.
Pomijając nonsens, że ktoś kogo nie ma, jednocześnie się przyznaje i zakładając na potrzeby dyskusji, że rzeczywiście się przyznał i był pedofilem, to co z tego wynika? Co?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Noemi » 24 sie 2017, 10:08

Rembov pisze:To jest Ciało moje, które za was będzie wydane"[/i] i "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana." .

poczytaj to zdanie az zrozumiesz co tak naprawde Pan Jezus nam przekazał


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Rembov » 24 sie 2017, 10:23

Noemi pisze:
Rembov pisze:To jest Ciało moje, które za was będzie wydane"[/i] i "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana." .

poczytaj to zdanie az zrozumiesz co tak naprawde Pan Jezus nam przekazał

Czytałem to wielokrotnie i ciągle wychodzi mi to samo: Chrystus dał nam do spożycia swoje Ciało i Krew.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: wuka2 » 24 sie 2017, 10:36

Rembov pisze:Jaki obrazek? Ja czytam to, co jest w Biblii: Pod postaciami chleba i wina ("wziął chleb"/"tak samo i kielich") mamy spożywać Ciało ("to jest moje Ciało") i Krew Chrystusa ("to jest moja Krew Przymierza") na Jego pamiątkę ("to czyńcie na moją pamiątkę!"). Ty zaś, czemu sama dałaś świadectwo ("Pan Jezus zjadl chleb wypil wino powiedzial to czyncie na moja pamiatke tyle i az tyle "), pomijasz dwa bardzo istotne fragmenty wypowiedzi Chrystusa: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane" i "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana." .
Smutna sprawa.

Wiesz..., na podstawie tego to można i taki wniosek wyciągnąć: do Krzyża został przybity chleb i polano go winem.
Ot masz odpowiedź.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 24 sie 2017, 10:41

Ograniczenie umysłowe, podsuwa różne wnioski.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: wuka2 » 24 sie 2017, 10:50

chwat pisze:Ograniczenie umysłowe, podsuwa różne wnioski.

Chyba do Rembova ta uwaga, bo jego wywody na to wskazują.
Podałam, jako jeden z możliwych "wniosków", więc mnie nie obrażaj.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 24 sie 2017, 11:04

Przy braku cytowania, za adresata wypowiedzi, uważa sie przedmówcę.

"Wniosek" o przybijaniu do krzyża chleba i polewaniu go winem (aż trudno mi do pisać), wskazuje albo na ograniczenie umysłowe, albo na celową profanację.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 24 sie 2017, 11:10

Ograniczenie umysłowe, podsuwa różne wnioski.

Masakra, że takie chamskie teksty tutaj wypisywane są.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 24 sie 2017, 11:18

Zwróć się do swojego biskupa z prośbą o wyjaśnienie co jest chamskie:
- stwierdzenie ograniczenia umysłowego
- stwierdzenie o przybijaniu do krzyża chleba i polewaniu go winem


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 24 sie 2017, 11:44

"Wniosek" o przybijaniu do krzyża chleba i polewaniu go winem (aż trudno mi do pisać), wskazuje albo na ograniczenie umysłowe, albo na celową profanację.

Albo delikatnie ujmując, złą wolę tego, który nie zrozumiał, że autorka komentarza nie napisała tego, że tak twierdzi... :]
tylko użyła dość kontrowersyjnego obrazu - przykładu, jako komentarza do produkcji przedmówcy...

Chwat. Nie obrażaj.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 24 sie 2017, 11:50

Dla kogoś kto krzyż i Ofiarę Chrystusa uznaje na nadrzędną wartość, takie porównanie nie przyszło by nawet do głowy. To uwłaczanie Bogu.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: diedmaroz » 24 sie 2017, 23:52

Duch Święty nie pozwolił spożywać krwi. Nie chciał nakładać na pogan jarzma nie do udźwignięcia, ale to było na tyle ważne, że zostało zakazane.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: kontousunieteMtl » 26 sie 2017, 16:30

chwat pisze:Zwróć się do swojego biskupa z prośbą o wyjaśnienie co jest chamskie:
- stwierdzenie ograniczenia umysłowego
- stwierdzenie o przybijaniu do krzyża chleba i polewaniu go winem


Chamskie jest twierdzenie, ze wyciaganie wlasciwych wnioskow przez wuke z twoich wypowiedzi,jest ograniczeniem umyslowym...

O ograniczeniu umyslowym swiadcza twoje wypowiedzi...a wnioski nasuwaja sie same... :-?

Brak ci swiadomosci tego, co piszesz....To efekt zaslepienia, o ktorym mowa w Biblii...

Nie jestes w stanie pojac, ze to nie kontousunięte1 glosi o" chlebie przybitym do krzyza i polanym winem" , lecz ty sam, w swoim ograniczeniu...

Takich pierdol jak ty nie glosza ludzie wolni w Chrystusie.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 26 sie 2017, 19:27

Motyl pisze:
chwat pisze:Zwróć się do swojego biskupa z prośbą o wyjaśnienie co jest chamskie:
- stwierdzenie ograniczenia umysłowego
- stwierdzenie o przybijaniu do krzyża chleba i polewaniu go winem


Chamskie jest twierdzenie, ze wyciaganie wlasciwych wnioskow przez wuke z twoich wypowiedzi,jest ograniczeniem umyslowym...

Na jakiej podstawie twierdzisz, że wniosek o przybijaniu chleba do krzyża, jest właściwy?

O ograniczeniu umyslowym swiadcza twoje wypowiedzi...a wnioski nasuwaja sie same... :-?
Traktowaniu słów Jezusa, zgodnie z ich brzmieniem, nazywasz ograniczeniem umysłowym? Jezus powiedział to moje Ciało, mam uważać Jezusa za kłamcę?

Brak ci swiadomosci tego, co piszesz....To efekt zaslepienia, o ktorym mowa w Biblii...
Biblia mówi to moje Ciało, stosowanie się do tego, nazywasz zaślepieniem?
Nie jestes w stanie pojac, ze to nie kontousunięte1 glosi o" chlebie przybitym do krzyza i polanym winem" , lecz ty sam, w swoim ograniczeniu...
Wskaż, gdzie głosiłem "o chlebie przybitym do krzyza i polanym winem".

Takich pierdol jak ty nie glosza ludzie wolni w Chrystusie
Słyszałem o jednym, który rozgłasza, że jest wolny w Chrystusie i jednocześnie cudzołoży. Cudzołóżcy nie są dla mnie autorytetem.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości