WARTOŚCIOWE KAZANIA

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 05 wrz 2012, 19:14

Nie ma wielu chętnych do wypowiedzi w tym temacie... Może po wysłuchaniu tych treści: http://ibog.pl/index.php/archives/422 pojawią się reakcje bo temat SPRAWIEDLIWOŚCI jest nad wyraz ważny, a w tych wykładach padają słowa kontrowersyjne...
Czy prawdziwe?- o tym możemy podyskutować... :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 29 wrz 2012, 17:00

UZDROWIENIE - to tytuł dwóch wykładów do wysłuchania tutaj: http://tiny.pl/hngzl
W sposób zrównoważony, bez skrajności, mówca omawia ten temat, który często budzi wiele emocji, a można go przeanalizować na spokojnie i wyciągnąć dla siebie budujące wnioski...

Zapraszam do wysłuchania i podzielenia się wrażeniami :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 paź 2012, 12:26

Rdz 6:1-4 bw "(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. (3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni."

Ten fragment Słowa Bożego jest obszernie omawiany w wykładzie pt. "1 Mjż 6,1-4" z dnia 23 września 2012, autorstwa Rudolfa Szczypki: http://www.skoczow.kwch.org/nauczanie/

Jest tam próba odpowiedzi na pytanie: Kim byli synowie Boży żeniący się z córkami ludzkimi, z czego rodzili się olbrzymi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 paź 2012, 11:21

Ten temat jest otwarty dla wszystkich i każdy może tu zamieścić namiary na wartościowe, jego zdaniem, kazanie/wykład.
Szkoda, że nie ma raczej innych propozycji poza moimi oraz, że nie ma żadnych reakcji na propozycje moje... :-/

Może teraz będzei inaczej bo chcę zaproponować wysłuchanie kazania pt. "Ludzka wolność i Boża suwerenność"
Kazanie to jest pod datą 15.04.2012 r.

Mówca, Paweł Bartosik, na podstawie kilku miejsc w Biblii rozważa tytułowe zagadnienie.
Podaje tam też czyjąś wypowiedź, wartą zapisania, co też czynię:
"Bóg zawsze przykłada rękę do dzieła, w którym występuje grzech.
Ale nigdy nie przykłada ręki do grzechu w tym dziele."


Życzę błogosławionych chwil przy słuchaniu tego kazaniu...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 lis 2012, 12:55

Posłuchałam. Oczywiście jest tam twierdzenie, z którym nie zgadzam się (że to Bóg zsyła na człowieka nieszczęścia), ale ogólnie lubię takie kazania, które skłaniają mnie do przemyśleń, po wysłuchaniu których nie pozostaję obojętna. Ciekawe spojrzenie na suwerenność Boga i wolność w wyborze człowieka. :D Interesujące przykłady (szczególnie ten z Barabaszem i Jezusem). W sumie czas nie stracony. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2012, 13:29

Małgorzata pisze:Posłuchałam. Oczywiście jest tam twierdzenie, z którym nie zgadzam się (że to Bóg zsyła na człowieka nieszczęścia), ale ogólnie lubię takie kazania, które skłaniają mnie do przemyśleń, po wysłuchaniu których nie pozostaję obojętna. Ciekawe spojrzenie na suwerenność Boga i wolność w wyborze człowieka. :D Interesujące przykłady (szczególnie ten z Barabaszem i Jezusem). W sumie czas nie stracony. :D

Dziękuję za wysłuchanie i wypowiedź.
Może jeszcze ktoś się pokusi o naśladowanie Małgosi?... :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lis 2012, 13:34

Podam też namiar na kazanie Zygmunta Karela z 19 lutego 2012 roku na temat Listu Jakuba 2,14-26 - tutaj

Kazanie warte wysłuchania z racji tematu: relacja wiara-uczynki.
Zdanie z kazania: "Czyny twoje krzyczą o wiele głośniej niż twoje słowa!"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 06 lis 2012, 14:23

Marian Biernacki:


dla mnie K.O
POLECAM


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 lis 2012, 17:13

Zbyszekg4 pisze:"Ludzka wolność i Boża suwerenność"

Słuchałam. I drugie polecane przez ciebie też. :great: :applause: Dziękuję.
estel pisze:http://vimeo.com/52609873

Niestety,u mnie źle działa ^^"


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 06 lis 2012, 17:17



konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 06 lis 2012, 17:26



.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 lis 2012, 18:49

doktorsky pisze:Starajcie się o wasze zbawienie: http://www.arka-tv.com/ka..._zbawienie.html


Posłuchajcie jednak całego zdania: "Przeto umiłowani moi, ...z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie; Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie." Chwała Bogu! W całym naszym wysiłku dla naszego duchowego postępu mamy ogromne pocieszenie! Bóg sprawia jedno i drugie - chcenie i wykonanie! Amen!


Fajne. Ale jakies krotkie te kazania. Tylko 3 strony.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 06 lis 2012, 20:21

Kazania są krótkie, ponieważ przygotowywane są one specjalnie pod programy telewizyjne.
Jak wiadomo czas antenowy kosztuje masę pieniędzy a do wykorzystania jest tylko 30 minut.
Stąd przekaz musi być jak najbardziej rzeczowy. Jak to się mówi: "krótko, zwięźle i na temat" :)


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 07 lis 2012, 11:15

estel pisze:kontousunięte1, http://www.ccnz.pl/zbor/d.../2012-10-28.mp3

Dziękuję,estel :-D Działa. :thumbup:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 10 lis 2012, 20:27



.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości