Dekalog - katolicki podział przykazań

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Filip Kaszyński
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kaszyński » 20 kwie 2015, 15:18

Serafin pisze:Gratuluję czerpania wiedzy o Jezusie z Talmudu.

Nie o Jezusie tylko o chrześcijańskim obchodzeniu niedzieli. Czytaj ze zrozumieniem. Gratulacje oczywiście przyjmuję.


Czas rozpocząć krucjatę czystości !

Nie dyskutuję z użytkownikami będącymi de facto osobami w wieku wczesnoszkolnym !
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 20 kwie 2015, 20:33

Filip Kaszyński pisze:Co do tradycji:
„Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu” (2 Tes 2,15).

„Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas” (2 Tes 3,6, patrz też 1 Kor 11,2).

"Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycje."/1 Kor 11,2/


Jest taka książka "Kościół dogmatów i tradycji" można ją ściągnąć z sieci
Jest tam rozdział o tradycji
Warto przeczytać Rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości :yes:


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 20 kwie 2015, 20:42

artur403 pisze:
Serafin pisze:A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego.


I nie obchodzi się go w szabat, tylko w Dzień Pański.



Czy możesz udowodnić że pierwszy dzień tygodnia nazywa się dniem Pańskim ( oczywiście na podstawie Słowa Bożego ?

Pokaż w Słowie Bożym że odpoczynek jest nakazany w pierwszy dzień tygodnia.


Awatar użytkownika
Filip Kaszyński
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kaszyński » 20 kwie 2015, 21:02

Karol pisze:
Filip Kaszyński pisze:Co do tradycji:
„Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu” (2 Tes 2,15).

„Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas” (2 Tes 3,6, patrz też 1 Kor 11,2).

"Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycje."/1 Kor 11,2/


Jest taka książka "Kościół dogmatów i tradycji" można ją ściągnąć z sieci
Jest tam rozdział o tradycji
Warto przeczytać Rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości :yes:

Ale ja nie mam żadnych wątpliwości.


Czas rozpocząć krucjatę czystości !


Nie dyskutuję z użytkownikami będącymi de facto osobami w wieku wczesnoszkolnym !
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 20 kwie 2015, 21:07

Filip Kaszyński pisze:
Karol pisze:
Filip Kaszyński pisze:Co do tradycji:
„Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu” (2 Tes 2,15).

„Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas” (2 Tes 3,6, patrz też 1 Kor 11,2).

"Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycje."/1 Kor 11,2/


Jest taka książka "Kościół dogmatów i tradycji" można ją ściągnąć z sieci
Jest tam rozdział o tradycji
Warto przeczytać Rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości :yes:

Ale ja nie mam żadnych wątpliwości.


Ale dowiesz się co to jest tradycja
Ja osobiście ju z tego tematu nie ciągnę :yes:


Awatar użytkownika
Filip Kaszyński
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2015, 23:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kaszyński » 20 kwie 2015, 21:58

Karol pisze:
Ale dowiesz się co to jest tradycja
Ja osobiście ju z tego tematu nie ciągnę :yes:

Wiem co to jest tradycja. Nie potrzebuje czytać polecanych przez Ciebie pozycji.


Czas rozpocząć krucjatę czystości !


Nie dyskutuję z użytkownikami będącymi de facto osobami w wieku wczesnoszkolnym !
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 20 kwie 2015, 22:06

1) Ignacy Antiocheński napisał:
9.(1) Tak więc nawet ludzie żyjący dawniej w starym porządku rzeczy doszli do nowej nadziei i nie zachowują już szabatu, ale obchodzą Dzień Pański, w którym to przez Jezusa Chrystusa i przez śmierć Jego także i nasze życie wzeszło jak słońce. Niektórzy wprawdzie temu przeczą, lecz przecież właśnie przez tę tajemnicę otrzymaliśmy wiarę i po to w niej trwamy..." ("Do Kościoła w Magnezji" 8:1-9:1).

Św. Justyn w II wieku po Chrystusie pisał, iż "nasze zgromadzenia dlatego odbywają się w dniu słońca, ponieważ jest to pierwszy dzień, w którym Bóg z ciemności wyprowadził materię i stworzył świat, a Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, w tym dniu zmartwychwstał".

2) Odpoczynek jest potrzebny, by móc dobrze sprawować Liturgię niedzielną. Liturgia niedzielna jest ważniejsza od przepisów Prawa Mojżeszowego.
Duch i Oblubienica (Eklezja) tak mówią. I każdy rozsądny człowiek się z tym zgodzi.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 20 kwie 2015, 22:21

nasze zgromadzenia dlatego odbywają się w dniu słońca, ponieważ jest to pierwszy dzień, w którym Bóg z ciemności wyprowadził materię i stworzył świat

Jak widać, pogaństwo i grecka "mądrość oparta na żywiołachświata" bardzo wcześnie wdarła się do chrześcijaństwa. Ale jest napisane, że tajemnica nieprawości działała już za życia apostołów.


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 21 kwie 2015, 20:42

artur403 pisze:1) Ignacy Antiocheński napisał:
9.(1) Tak więc nawet ludzie żyjący dawniej w starym porządku rzeczy doszli do nowej nadziei i nie zachowują już szabatu, ale obchodzą Dzień Pański, w którym to przez Jezusa Chrystusa i przez śmierć Jego także i nasze życie wzeszło jak słońce. Niektórzy wprawdzie temu przeczą, lecz przecież właśnie przez tę tajemnicę otrzymaliśmy wiarę i po to w niej trwamy..." ("Do Kościoła w Magnezji" 8:1-9:1).

Św. Justyn w II wieku po Chrystusie pisał, iż "nasze zgromadzenia dlatego odbywają się w dniu słońca, ponieważ jest to pierwszy dzień, w którym Bóg z ciemności wyprowadził materię i stworzył świat, a Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, w tym dniu zmartwychwstał".

2) Odpoczynek jest potrzebny, by móc dobrze sprawować Liturgię niedzielną. Liturgia niedzielna jest ważniejsza od przepisów Prawa Mojżeszowego.
Duch i Oblubienica (Eklezja) tak mówią. I każdy rozsądny człowiek się z tym zgodzi.


I to ma być potwierdzenie na świętowanie pierwszego dnia tygodnia ?
Tragedia


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 kwie 2015, 13:33

"Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go. Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu. Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy." List do Rzymian 14:4-8 (BW)
Szabat znaczy dosłownie odpocznienie, a wierzący w Jezusa wkroczył w nie po przez wiarę (List do Hebrajczyków 4 rozdział). Odpoczynek Boży chrześcijanie mają w sercu i wara od osądu takiego serca.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości