Dekalog - katolicki podział przykazań

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 15 kwie 2015, 21:36

Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże

To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D

Jeżeli my opieramy się na Słowie Bożym i z niego czerpiemy mądrość i nam to wystarcza a Ty czerpiesz swoją mądrość z pozabiblijnych nauk to nigdy sie nie dogadamy i zawszę bedzie pomiędzy nami Bariera.

Owszem. To dlatego, że ja nie narzucam sobie sztucznych ograniczeń, które wymyśli ludzie ileś tam wieków po Chrystusie, a wy upieracie się ograniczyć wyłącznie do Pisma Świętego, przez co wasza wersja chrześcijaństwa jest de facto religią księgi.

Zastanowić by się należało komu wierzyć czy tym którzy opierają swoją wiarę na Słowie Bożym czy tym którzy opierają swoją wiarę na słowie ludzkim.

Należy wierzyć Kościołowi, który Chrystus zbudował na skale świętego Piotra, a którego sam jest kamienień węgielnym, zaś apostołowie fundamentem. :)
Masz natomiast błędne wyobrażenie na temat katolików. My nie wierzymy, jak to piszesz, "ludziom", ale Kościołowi i tym, których Bóg w nim ustanowił aby dbali o prawidłową wiarę i nauczanie: papieżowi i biskupom.

Przykro mi ale nie dałeś jak dla mnie żadnej Biblijnej argumentacji na to że jakiś zmarły wstawia się przed Bogiem za Tobą kiedy się do niego o coś modlisz.

A to już twój problem, a nie mój, że upierasz się, że "wszystko ma być w Biblii, a jak czegoś nie ma, to na pewno jest błędne". :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 15 kwie 2015, 21:40

Karol pisze:Z kąd czerpiesz tą naukę żę umarły człowiek stoi przed Bogiem w Królestwie Bożym i wstawia się za Toba jak prosisz go o cokolwiek. ?

Z Kościoła Chrystusa, który tę naukę podaje. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 15 kwie 2015, 21:52

Rembov pisze:
Karol pisze:Z kąd czerpiesz tą naukę żę umarły człowiek stoi przed Bogiem w Królestwie Bożym i wstawia się za Toba jak prosisz go o cokolwiek. ?

Z Kościoła Chrystusa, który tę naukę podaje. :)

Możesz dokładniej ?


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 15 kwie 2015, 22:06

Rembov pisze:
Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże

To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D


Każdy ma wolną wole i może nauczać jak uważa Ja osobiście nie wmawiam nikomu aby nauczali jak ja jak to sugerujesz ale pokazuję cow tym temacie mówi Słowo Boże i to wszystko. Słowo Boże mówi bardzo wyraźnie o tych sprawach a ponieważ Ty widzisz inaczej wszystko jak ja to widzę dla tego się nie zgadzamy

Rembov pisze:
Jeżeli my opieramy się na Słowie Bożym i z niego czerpiemy mądrość i nam to wystarcza a Ty czerpiesz swoją mądrość z pozabiblijnych nauk to nigdy sie nie dogadamy i zawszę bedzie pomiędzy nami Bariera.

Owszem. To dlatego, że ja nie narzucam sobie sztucznych ograniczeń, które wymyśli ludzie ileś tam wieków po Chrystusie, a wy upieracie się ograniczyć wyłącznie do Pisma Świętego, przez co wasza wersja chrześcijaństwa jest de facto religią księgi.


Apostołowie i Jezus opierał się na Pismach i wielokrotnie to potwierdzali Po śmierci Chrystusa sami apostołowie nie stwarzali sobie jakiś nowych rzeczy aby w nie wierzono Pismo było podstawą Czy były to sztuczne ograniczenia ? Ja uważam że była to miłość do Boga i do Pisma natchnionego przez NIego.
Ty jednak musisz rozszerzać horyzonty i nie możesz być ograniczony tylko Słowem Bożym ponieważ wiele nauk które głosi Twój kościół nie pochodzi ze Słowa Bożego.

Rembov pisze:
Zastanowić by się należało komu wierzyć czy tym którzy opierają swoją wiarę na Słowie Bożym czy tym którzy opierają swoją wiarę na słowie ludzkim.

Należy wierzyć Kościołowi, który Chrystus zbudował na skale świętego Piotra, a którego sam jest kamienień węgielnym, zaś apostołowie fundamentem. :)
Masz natomiast błędne wyobrażenie na temat katolików. My nie wierzymy, jak to piszesz, "ludziom", ale Kościołowi i tym, których Bóg w nim ustanowił aby dbali o prawidłową wiarę i nauczanie: papieżowi i biskupom.


Niestety kościół to ludzie a czy papierze i biskupi dbają o prawidłową wiarę to już inny temat

Rembov pisze:
Przykro mi ale nie dałeś jak dla mnie żadnej Biblijnej argumentacji na to że jakiś zmarły wstawia się przed Bogiem za Tobą kiedy się do niego o coś modlisz.

A to już twój problem, a nie mój, że upierasz się, że "wszystko ma być w Biblii, a jak czegoś nie ma, to na pewno jest błędne". :D


Nie musi być błędne ale musi mieć potwierdzenie w Słowie Bożym.


Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 15 kwie 2015, 22:23

Należy wierzyć Kościołowi, który Chrystus zbudował na skale świętego Piotra...

Słowo Petros, jakim określił Jezus Piotra, nie oznacza skały tylko kamyk. Natomiast Petra na której zbudowany miał byś Kościół, oznacza LITĄ skałę, skałę macieżystą, opokę. Jezus mówił wtedy o sobie.


Nowe promo książki.
https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE

A tu jeszcze nowsze, o Rosji.
http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2015, 09:03

Rembov pisze:
Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże
To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D
Tak nauczali apostołowie, i Biblia jest jedynym autorytetem w w doktrynie wiary. Ty możesz sobie nie wierzyć, ale nie mieszaj w głowach innym i nie wmawiaj, ąe wymysły katolickie mają coś wspólnego z prawdą. Stosowanie się do Słowa Bożego jest dla wierzących, a niewierzący Bogu i tak pójdą na sąd, czy usiłują przestrzegać czy nie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 kwie 2015, 12:15

KAAN pisze:
Rembov pisze:
Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże
To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D
Tak nauczali apostołowie

Wiem, że tak wierzysz, ale Biblia, mimo twoich wielokrotnych prób zacytowania fragmentu zawierającego taką naukę, tej tezy NIE potwierdziła. Wiec wybacz, ale ja pójdę za tym, co rzeczywiście nauczali Apostołowie, a nie za tym, co im przypisujesz. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 kwie 2015, 12:17

Karol pisze:
Rembov pisze:
Karol pisze:Z kąd czerpiesz tą naukę żę umarły człowiek stoi przed Bogiem w Królestwie Bożym i wstawia się za Toba jak prosisz go o cokolwiek. ?

Z Kościoła Chrystusa, który tę naukę podaje. :)

Możesz dokładniej ?

Za mało precyzyjnie? Wobec tego uściślę: Kościół katolicki jest Kościołem Chrystusa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2015, 14:03

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:
Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże
To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D
Tak nauczali apostołowie
Wiem, że tak wierzysz, ale Biblia, mimo twoich wielokrotnych prób zacytowania fragmentu zawierającego taką naukę, tej tezy NIE potwierdziła. ..
Potwierdziła, ale to jest sprzeczne z ideologią katolicką którą wyznajesz, dlatego tkwisz w błędzie. Do tej pory nie pokazałeś dowodu, że ktokolwiek prócz Boga w niebie słyszy twoje modlitwy .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 kwie 2015, 14:16

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:
Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże
To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D
Tak nauczali apostołowie
Wiem, że tak wierzysz, ale Biblia, mimo twoich wielokrotnych prób zacytowania fragmentu zawierającego taką naukę, tej tezy NIE potwierdziła. ..
Potwierdziła, ale

Potwierdziła jedynie tyle, że usiłujesz wmówić wszystkim, ze fragmenty, na które się powołałeś, taką naukę zawierają, chociaż w rzeczywistości niczego takiego nie głoszą. W ŻADNYM bowiem z fragmentów, na które się powołałeś, NIE BYŁO stwierdzenia, że chrześcijanie mają trzymać się tylko tego, co zapisano w Piśmie Świętym. :D

Do tej pory nie pokazałeś dowodu, że ktokolwiek prócz Boga w niebie słyszy twoje modlitwy .

Pokazałem, ale ty ciągle zamykasz zamykasz oczy i twierdzisz, że go nie ma. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 kwie 2015, 14:31

Od tego momentu twoje posty zostaną odpowiednio moderowane, ponieważ wprowadzasz zamieszanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Serafin
Posty: 178
Rejestracja: 19 gru 2014, 14:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lubelskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Serafin » 16 kwie 2015, 16:49

Wracając do tematu: problem z przykazaniami kościoła katolickiego nie polega na ich podziale, tylko na ich fałszowaniu i całkowitym usuwaniu.


Nowe promo książki.

https://www.youtube.com/watch?v=7viNSV2SFUE



A tu jeszcze nowsze, o Rosji.

http://youtu.be/i_xiFJ1oC2c
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 kwie 2015, 18:52

Serafin pisze:Wracając do tematu: problem z przykazaniami kościoła katolickiego nie polega na ich podziale, tylko na ich fałszowaniu i całkowitym usuwaniu.

W takim razie poproszę o wskazanie czego brakuje w Dekalogu w katolickich przekładach Pisma Świętego, a także wskazanie w jaki sposób "fałszuje" treść Dziesięciu Przykazań Katechizm Kościoła Katolickiego:
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 16 kwie 2015, 19:34

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:
Karol pisze:KAAN i ja jesteśmy przekonani że Biblia jest tym filarem który mówi o wszystkim aby być zbawionym aby poznać prawdy Boże
To sobie uważajcie. Jednak nie wmawiajcie innym, że tak nauczali Apostołowie i nie usiłujcie od wymagać od innych, aby się do niej stosowali. :D
Tak nauczali apostołowie

Wiem, że tak wierzysz, ale Biblia, mimo twoich wielokrotnych prób zacytowania fragmentu zawierającego taką naukę, tej tezy NIE potwierdziła. Wiec wybacz, ale ja pójdę za tym, co rzeczywiście nauczali Apostołowie, a nie za tym, co im przypisujesz. :D


A co nauczali apostołowie ?
Nauczali że jakiś zmarły stoi przed Tronem Bożym w niebie i wstawia sie za Tobą jak prosisz go o o coś ? Gdzie tak nauczali ?
Nauczali o spowiedzi usznej ? Wykaż to gdzie jakiś apostoł to mówił ?
Nauczali że za kasę umarły może być zbawiony ? Pokaż werset ?
itd.....
Proszę Cię pokaż te rzeczywiste nauczanie apostołów.


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 16 kwie 2015, 19:39

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Do tej pory nie pokazałeś dowodu, że ktokolwiek prócz Boga w niebie słyszy twoje modlitwy .

Pokazałem, ale ty ciągle zamykasz zamykasz oczy i twierdzisz, że go nie ma. :D


Zaczynasz Rembov się gubić
Jak dotąd nie wykazałeś nigdzie choć i ja Ciebie prosiłem abyś napisał gdzie jest nauka o tym że umarły wstawia się w niebie przed obliczem Bożym i prosi o wysłuchanie Twoich modlitw.

Nie zmieniaj tematu i nie krytykuj lecz odpowiedz na to pytanie o wszyscy będziemy zadowoleni
Proszę o werset lub fragment czegoś co ciebie w tym utwierdza czyli w Twojej wierze.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości