Przestrzeganie Zakonu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 21 kwie 2013, 11:08

Chciałbym jeszcze w kilku zdaniach tak od siebie coś zostawić na forum. Spotkałem w życiu bardzo wielu ludzi, którzy opowiadali mi o nowo narodzeniu, o Owocach i Darach Ducha Świętego, wypowiadając w moim odczuciu wiele pustych i martwych słów. Ja rozumiem że oni wszyscy byli podekscytowani tym co mówią. I na werset biblijny odpowiadali wersetem biblijnym. Dla mnie ta rozmowa „nigdy się nie odbyła”. Ja szczerze powiem nie chcę być w takich Kościołach Protestanckich i słuchać kazania takiego Pastora który tylko mówi. Puste i martwe słowa. Ja się cieszę i dziękuję Bogu za to że nie jestem i nie myślę jak kolega Lash bo byłbym pod działaniem prozium z filmu Equilibrium.
http://www.filmweb.pl/Equilibrium
Wiecie że całe życie można słuchać o Owocach i Darach Ducha Świętego, umieć je wymienić w kolejności, tak jak kolejno wszystkie księgi Nowego Testamentu i na tym się kończy duchowość 99% ludzi na świecie? Ja nie chcę być jednym z nich.
Ponieważ od wielu lat jestem elektronikiem hobbystą chciałbym posłużyć się pewnym porównaniem. Nie wiem jak to ocenią, odczują inni ale proszę, może to kogoś zainteresuje.

Rozmowa (wymyślona) dwóch ludzi z użyciem „martwych słów”:
- Straszne te telewizory teraz robią. Psują się zaraz po gwarancji.
- Wiem, wiem. Masz rację. Zięć ostatnio zawoził do serwisu. Zapłacił z pięć stów.
- Ja mam Panasonika. Mówił mi taki jeden, że one nie są dobre.
- No ja Ci coś powiem. Gorsze są LG. Panasoniki to tak pośrodku. Wiesz dobrze jest mieć Sonego.
- No fakt japońskie są dobre. Żadne inne. Tylko japońskie. Tyle że kosztuje to ustrojstwo.

A teraz przez analogię jedna z niekończących się rozmów (wymyślonych) na forum biblijnym z użyciem „martwych słów”:
- Wczoraj słuchałam pięknego kazania w naszym Zborze.
- A na jaki temat?
- Na temat miłości która jest Owocem i Darem Ducha Świętego. Ile Bóg ofiarował ludziom w postaci Darów. Najbardziej podobało mi się to porównanie miłości do śmierci Jezusa na krzyżu za nas. Pastor nazwał do bezgraniczną miłością do wszystkich ludzki. Bóg nie robi różnicy między człowiekiem a człowiekiem. Byłam tym wzruszona.
- Nagrywacie kazania? Można je gdzieś posłuchać?
- Tak można. Są na naszej stronie. Słuchałam go później jeszcze raz. Mam już kilka na płycie. Zawsze z mężem gdy jedziemy gdzieś autem słuchamy naszych pieśni ze Zboru. Potem kazania.

Wbrew pozorom ta rozmowa (wymyślona) na czacie zawiera „martwe słowa”. Ktoś zapyta czy dla mnie słowo Jezus jest martwe? Nie tyle jest co może być lub nie tak jak słowo miłość (Breaveheart). To zależy na ile w różny sposób potrafisz odczytać kontekst tej rozmowy. Bo można o miłości mówić i zwyczajnie nigdy jej nie przeżyć.

A teraz coś dla odmiany.
Rozmowa (wymyślona) dwóch ludzi z użyciem „żywych słów”:
- Od wczoraj mam problem z moim Panasonicem. Nie mogę poradzić sobie z przetwornicą.
- Jakie masz objawy?
- Typowe. Pali się bezpiecznik po włączeniu do sieci. Pojechałem i kupiłem dwa tranzystory w stopniu końcowym. Takie same ale w rożnych sklepach. Wiesz jak to jest. Ten sam tranzystor w tym sklepie jest chiński podrobiony a w innym może jakiś lepiej wykonany albo oryginalny.
- Wyślij mi zdjęcie tej płyty od spodu, od strony druku, i z wierzchu, od strony elementów, żebym się temu bliżej przyjrzał i pomyślał chwile nad tym. Potem Ci powiem co masz zrobić.
- Wysłałem. Dostałeś?
- Tak. Wymień na początek ten pozystor w układzie rozmagnesowywania kineskopu.
- Wymieniłem. Uruchomił się. Wygląda na to że chyba, działa już dobrze.

A teraz przez analogię jedna z niekończących się rozmów (wymyślonych) już nie na forum biblijnym tylko między dwojgiem ludzi z użyciem „żywych słów”. Na forum biblijnym już tego nie znajdziesz:
- Pokłóciłem się w wczoraj z żoną. Powiedziałem jej że źle robi wysyłając naszą córkę na obóz.
- Co jej takiego powiedziałeś?
- Że jest nienormalna. I wtedy wiesz rozpłakała się.
- ...
- Potem próbowałem ja jakoś przeprosić. Powiedziałem, że źle zrobiłem, że chcę to jakoś naprawić, że wcale tak nie myślałem. Ona mi powiedziała, że takiego mnie nie znała, że taki nie byłem odkąd się poznaliśmy. Że się zmieniłem na gorsze. Albo, że coś przed nią ukrywałem.
- To już wiem czemu dzisiaj jesteś taki przybity. Wyprowadziła się do rodziców? Spakowała manatki?
- Nie. Przebaczyła mi. Kupiłem wieczorem kwiaty. I przeprosiłem ją. I powiedziałem jej, że tak jak wtedy, nie zachowam się już nigdy więcej. Ze muszę nad sobą panować. Myśleć co mówię i co robię, by nie ranić ludzi.
- Masz wspaniała żonę. I córkę. Zaufaj mi. Ona umie się bawić. I musi się wyszumieć. Wcale nie musi rozpocząć współżycia.
- Masz chyba rację. Po prostu porozmawiam z nią. I powiem co może, a co nie, i jakie są konsekwencje...


Na koniec dodam że nie muszą mnie zaraz atakować moi przeciwnicy, choć pewnie to zrobią. W życiu zamiast tylko mówić należy czynić. Bo jeśli za słowami nie pójdą konkretne uczynki. Konkretne drogi. Z których to jednych trzeba zrezygnować i postawić szlaban a na innych postawić nakaz jazdy. To Łaska będzie jednym z w/w martwych słów za którym w jej założeniu/znaczeniu nie zrealizują się już działa w praktyce, co doprowadzi szeroka rzeszę, do zagłady....


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 kwie 2013, 14:19

thethinker pisze:
Lash pisze:Ja nie żyje wg zakonu ale żyję łaską i DUCHEM Św.
Dlatego wybieram
- wierność
- miłość i brak gniewu
- brak chciwości
- brak szukania swego
- Szacunek i miłóści do każdej osoby
- dobroć
- cierpliwość
- łagodnośc
- samokontrolę
- etc.


Lash ta miłość w drugim myślniku obok braku gniewu to dla Ciebie jest tylko słowo czy tą miłość na co dzień praktykujesz w uczynkach? Bo nie wiem jak Ty, ale miłość w uczynkach przynajmniej dla mnie to zarówno nie zdradzić, nie cudzołożyć, nie udeżyć w twarz, nie okraść, ale i szanować, dzielić się, kochać, obdarować... lista jest długa...


I tu jest dobre ukaznie prawakontra miłość
jak w strej przypowiesci

Stalin podszedł do dziecka i poklepał je po główce ...... a przecież mógł zabić :/

Dokładnie tak jest z prawem.
Prawo mówi nie cudzoałóż ... ale czy nie cudzołożąc kocham?
Oczywiście że nie!

Nie cudzołożac nie cudzołoże.
Kocham wtedy gdy jestem wierny.
Nie cudzołuzenie to brak ..
Wiernosć to jest coś ...

Etc


thethinker pisze:
Może jesteś człowiekiem martwym duchowo, który mówi np. o miłości, zamiast zakreslać granice i definicje czym jest, czym nie, i tym czym zacznie być, okazuj?


A może i jestesm świstakiem ;)
Kto Szukający tego co należy do jego bliżniego okradnie?
Kto miłujący prawdę - skłamie?
Kto wierzny - odda się cudzołustowu?
Kto dobry - czyni zło .

Prawo nie jest miłościa ono ukazuje ZŁO.

thethinker pisze: Na samej łasce, bez uczynków, to tak cienko uważam wierzyć w swoje Zbawienie.
A jeśli z łaski, i z uczynkami, to które pierwsze?


Pan Mówi Jasno że z łaski a nie z uczynków. wątpliwości twoje ukazują że ewanglia obca ci jest :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 kwie 2013, 14:24

thethinker pisze: Chciałbym jeszcze w kilku zdaniach tak od siebie coś zostawić na forum. Spotkałem w życiu bardzo wielu ludzi, którzy opowiadali mi o nowo narodzeniu, o Owocach i Darach Ducha Świętego, wypowiadając w moim odczuciu wiele pustych i martwych słów. Ja rozumiem że oni wszyscy byli podekscytowani tym co mówią. I na werset biblijny odpowiadali wersetem biblijnym. Dla mnie ta rozmowa „nigdy się nie odbyła”. Ja szczerze powiem nie chcę być w takich Kościołach Protestanckich i słuchać kazania takiego Pastora który tylko mówi. Puste i martwe słowa. Ja się cieszę i dziękuję Bogu za to że nie jestem i nie myślę jak kolega Lash bo byłbym pod działaniem prozium z filmu Equilibrium.
http://www.filmweb.pl/Equilibrium


Łuk 18:10-18
Tak mi się skojarzyło :)

thethinker pisze:
Wiecie że całe życie można słuchać o Owocach i Darach Ducha Świętego, umieć je wymienić w kolejności, tak jak kolejno wszystkie księgi Nowego Testamentu i na tym się kończy duchowość 99% ludzi na świecie?


Raczej na recytowniu 10 przykzań ?

thethinker pisze:
Na koniec dodam że nie muszą mnie zaraz atakować moi przeciwnicy, choć pewnie to zrobią. W życiu zamiast tylko mówić należy czynić. Bo jeśli za słowami nie pójdą konkretne uczynki. Konkretne drogi. Z których to jednych trzeba zrezygnować i postawić szlaban a na innych postawić nakaz jazdy. To Łaska będzie jednym z w/w martwych słów za którym w jej założeniu/znaczeniu nie zrealizują się już działa w praktyce, co doprowadzi szeroka rzeszę, do zagłady....


A co miałuy twoje historyjki wpsólnego z łaską i z PRAWEM?
Niewiele :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 22 kwie 2013, 20:21

no i lash zrozumiał znowu tyle (ni mniej ni więcej) niż się po nim spodziewano. ale nie szkodzi... kochamy Cię Lashu


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 kwie 2013, 21:07

alessa pisze:no i lash zrozumiał znowu tyle (ni mniej ni więcej) niż się po nim spodziewano. ale nie szkodzi... kochamy Cię Lashu


:lol:


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 23 kwie 2013, 10:41

Axanna pisze:
alessa pisze:no i lash zrozumiał znowu tyle (ni mniej ni więcej) niż się po nim spodziewano. ale nie szkodzi... kochamy Cię Lashu

:lol:

Oczywiście :)
;)
Rozumiem Słowo Boga to mi wystarczy :)

Kto nie rozumie tego, że Żyjemy w czasie WYDAWANIA owocu a nie w czasie rgulacji Prawa ukazującego grzech to ma poważny problem
Nie wydaje owocu ale grzebie się w tym co niesie smierć :/

(4) Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym - z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu. Rzym 7

z Boga, (6) który też uzdolnił nas, abyśmy byli sługami nowego przymierza, nie litery, lecz ducha, bo litera zabija, duch zaś ożywia. (7) Jeśli tedy służba śmierci, wyryta literami na tablicach kamiennych taką miała chwałę, że synowie izraelscy nie mogli patrzeć na oblicze Mojżesza z powodu przemijającej wszak jasności oblicza jego, (8) czy nie daleko więcej chwały mieć będzie służba ducha? (9) Jeśli bowiem służba potępienia ma chwałę, daleko więcej obfituje w chwałę służba sprawiedliwości. 2 kor 3


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 23 kwie 2013, 17:06

„Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie, a ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela”

"Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."

"Nazwę nie mój lud ludem moim, i nieumiłowaną umiłowaną, i tę, która miłosierdzia nie dostąpiła, tą co miłosierdzia dostąpiła."

Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."

"Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."

Jeśli nie uważasz się za lud Boży, możesz spokojnie razem z okimdokim czekać na tajemnicze pochwycenie.


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 kwie 2013, 19:17

alessa pisze:„Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie, a ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela”
Czy zadałaś sobie pytanie czym są przykazania Pańskie i jaki jest warunek ich przestrzegania?

"Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."
Pytanie j.w.

"Nazwę nie mój lud ludem moim, i nieumiłowaną umiłowaną, i tę, która miłosierdzia nie dostąpiła, tą co miłosierdzia dostąpiła."
Ten fragment pochodzi ze ST i dotyczy Izraela.

Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."
To także dotyczy Izraela i pytanie do ciebie, czy wiesz jak można wypełnić zakon? Jaki jest zakon Chrystusowy?
"Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."
To zdanie dotyczy czasu wielkiego ucisku i wytrwaniu tych co nie dali sobie nałożyć pieczęci szatańskiej.
alessa pisze:Jeśli nie uważasz się za lud Boży, możesz spokojnie razem z okimdokim czekać na tajemnicze pochwycenie.
Lash akurat nie czeka na pochwycenie, natomiast ja tak i wiem że Pan ma moc zachować mnie od upadku i że nie jestem z tych co się cofają, albo polegają na uczynkach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 kwie 2013, 09:35

alessa pisze: „Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie, a ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela”

"Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."


Czym sié róznią Przykazania które my mwmy wypełniać czyli Przykazania Jezusa .... od przykzań które wypełniał Jezus czyli przykzań Ojca :)

Rozważ też
(20) Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. (21) Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem.


alessa pisze:
"Nazwę nie mój lud ludem moim, i nieumiłowaną umiłowaną, i tę, która miłosierdzia nie dostąpiła, tą co miłosierdzia dostąpiła."


Super - nie ma tu nic o PRAWIE ale o miłosierdziu :)

alessa pisze: Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."


I to pada po słowach :)
(18) Zostaje przeto usunięte poprzednie Prawo z powodu swej słabości i nieużyteczności. (19) Prawo nie dawało niczemu pełnej doskonałości, było jednak wprowadzeniem tylko lepszej nadziei, przez którą zbliżamy się do Boga. (20) Tym więcej, iż stało się to nie bez złożenia przysięgi. Gdy bowiem tamci bez przysięgi stawali się kapłanami, (21) Ten właśnie przez przysięgę Tego, który do Niego powiedział: Poprzysiągł Pan, a nie będzie żałował: Ty jesteś kapłanem na wieki. (22) O tyle też Jezus stał się poręczycielem lepszego przymierza.

Nowe przymierze = Nowe Prawo

alessa pisze:
"Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."


jw. Ani słowa o Starym przymierzu :) Albo o mojzeszu ale o Pryzkzaniach Boga i Chrystusa :)

alessa pisze: Jeśli nie uważasz się za lud Boży, możesz spokojnie razem z okimdokim czekać na tajemnicze pochwycenie.
???
:lol:
Jestem Ludem Boga NOwym Izraelem z Nowym Prawem a nie przestarzałą Literą :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 kwie 2013, 09:57

thethinker pisze: Ja się cieszę i dziękuję Bogu za to że nie jestem i nie myślę jak kolega Lash ..


Ze wszystkich twoich wypowiedzi, najbardziej zmartwila mnie ta.


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 25 kwie 2013, 20:01

Jako że doskonale rozumiem Lashu i zgadzam się z podanymi przez Ciebie wersetami (a wolała bym uniknąć bezsensownej, do niczego nie prowadzącej dyskusji), zacytuję również parę kawałkow, które Ty tradycyjnie zdołałeś przeoczyć

"Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie"

"Wierność i prawo są dziełami rąk jego, wszystkie jego nakazy są niezawodne, ustanowione na wieki wieków, pełnione w wierności i prawości."
"Słowo Twe, Panie, trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa."
"Wszystkie jego nakazy są niezawodne, ustanowione na wieki wieków, ... "
"Od dawna wiem o przykazaniach twoich, że ustanowiłeś je na wieki wieków"

"A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."
"Każdy kto popełnia grzech, i zakon przestępuje, a grzech jest przestępstwem zakonu"
"Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał."
"Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios"

"Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."
"Pragnę czynić wolę twoją, Boże mój, A zakon twój jest we wnętrzu moim"

".... kwiat więdnie, ale słowo Boga naszego trwa na wieki” (Iz. 40,8).
"Uschła trawa, i kwiat opadł, ale Słowo Pana trwa na wieki” (I Piotra 1,24-25)A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane"
"Ukochani, nie piszę wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; tym dawnym przykazaniem jest Słowo, które usłyszeliście."

"Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy. Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."

„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę - Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie."
"Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."
(o faryzeuszach);"Bo nie znając sprawiedliwości Bożej, a chcąc własną sprawiedliwość wystawić, ... usiłując ustanowić, nie podporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu."
"A co dotyczy zakonu i objawienia: Jeżeli tak nie powiedzą, to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka."
"Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie".

"Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."
"Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował"


Chrystus nie uzależnia zbawienia od ustnego wyznania lecz od wiary która się przejawia w uczynkach sprawiedliwości.
z łaski i przez swojego Ducha, Jezus uzdalnia nas do naśladowania Go i przestrzegania przykazań a nie martwej litery
także EOT


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 kwie 2013, 14:29

alessa pisze: Jako że doskonale rozumiem Lashu i zgadzam się z podanymi przez Ciebie wersetami (a wolała bym uniknąć bezsensownej, do niczego nie prowadzącej dyskusji), zacytuję również parę kawałkow, które Ty tradycyjnie zdołałeś przeoczyć


żadnego z nich nie przoczyłem
pisz więc prawdę.


alessa pisze:"Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie"


Czyil PROROCTWA się wypełnią te któe są zwarte w Mojżeszu :)

alessa pisze:
"Wierność i prawo są dziełami rąk jego, wszystkie jego nakazy są niezawodne, ustanowione na wieki wieków, pełnione w wierności i prawości."


Amen :)
Bóg ustanowił Prawo i nikt go nie uchyla :) ale umacnimy jej jako Środek który zsyłapotępienie na tych co nie są w Chrystusie :)

alessa pisze: "Słowo Twe, Panie, trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa."


Amen. To słowo trwa :) nie ma ani jednego zaprzeczenia :)

alessa pisze: "Wszystkie jego nakazy są niezawodne, ustanowione na wieki wieków, ... "


jw. - nie uchylamy zanego zakazu przeciwnie czynią adwentyści np którzy uchylają tzw prawo rytualne :)

alessa pisze: "Od dawna wiem o przykazaniach twoich, że ustanowiłeś je na wieki wieków"


jw.

alessa pisze: "A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."


I Jan te przykazania wymienia to przykazania JEZSA - wiara i miłość - Jan nie wymienia Przykazań Mojżesza :) pomyślałaś dlaczego?

alessa pisze: "Każdy kto popełnia grzech, i zakon przestępuje, a grzech jest przestępstwem zakonu"


jw. nie ma najmniejszego problemu - każdy popełniający przestępstwo zakonu popełnia grzechy dlatego zrodzony z Boga nie GRZESZY bowiem nie jest pod prawem ale martwy jest a martwy nie przestępuje i nie kroczy :)

alessa pisze: "Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał."


Amen - dlatego każdy kto nie żyje w Chrystusie ale zgrzeszy jeden raz umrze na wieki.
A ci co są w Chrystusinie nie grzeszą względem Prawa :)

alessa pisze: "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios"


jw - adwenyści rozwiązuja prawa zakonu np prawo ofiarnicze - Chrześcijanie wierzą że zostały wypełnione i maja być wypełnione przez pogan :)

alessa pisze: "Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."


I mamy wpisane nowE prawA w nasze SERCA
alessa pisze: "Pragnę czynić wolę twoją, Boże mój, A zakon twój jest we wnętrzu moim"


A to ze ST? więc jak to jest ST uznawał wpisywanie zakony w serce?

alessa pisze: ".... kwiat więdnie, ale słowo Boga naszego trwa na wieki” (Iz. 40,8).
"Uschła trawa, i kwiat opadł, ale Słowo Pana trwa na wieki” (I Piotra 1,24-25)A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane"


jw.

alessa pisze:"Ukochani, nie piszę wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; tym dawnym przykazaniem jest Słowo, które usłyszeliście."


Tak tym przykzaniem jest EWANGELIA ... to głosili apostołwie :) nie głosili mojzesza :)

alessa pisze: "Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy. Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."


jw Jan wymienia przykazania i nie sa to mojzeszowe :)

alessa pisze: „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę - Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie."


I dlatego wypełniamy uczynki wiary a nie PRAWA :) - Wiara jest wyrażana w miłości a nie w prawie :)

alessa pisze: "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."


Jak wyżej
Prawo jest umocnione dla tych poza Chrystusem

alessa pisze:(o faryzeuszach);"Bo nie znając sprawiedliwości Bożej, a chcąc własną sprawiedliwość wystawić, ... usiłując ustanowić, nie podporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu."


Dlatego np adwentyści maja Fail bowiem uchylają prawo na rzecz własnych ustaw :) ci martwi dla prawa zaś są w łasce :)

alessa pisze: "A co dotyczy zakonu i objawienia: Jeżeli tak nie powiedzą, to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka."
"Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie".


jw. W Chrysusie wydając owoc Ducha Św nie jesteśmy bezprawni ale nie ma przeciwko nam prawa :)

alessa pisze: Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."


A my mamy przestrzega przykazań JEZUSA a nie OJCA ...

alessa pisze: "Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował"


Amen Jezus szedł w Duchu Św my tez tak idziemy - Jezusem nie kierowało oko za oko :) - czytaj prawo :)

alessa pisze: Chrystus nie uzależnia zbawienia od ustnego wyznania lecz od wiary która się przejawia w uczynkach sprawiedliwości.


Gdzie?

alessa pisze: z łaski i przez swojego Ducha, Jezus uzdalnia nas do naśladowania Go i przestrzegania przykazań a nie martwej litery
także EOT


I tą martwą literą jest DEKALOG wyryty w kamieniu :)


Ok masz coś więcej :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
thethinker
Posty: 61
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Namysłów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: thethinker » 01 maja 2013, 10:33

Jakie proroctwa wypowiedział Jezus?
Przyjrzyjmy się wersetom z księgi Objawienia według Jana 20:12-13

I ujrzałem umarłych -
wielkich i małych -
stojących przed tronem,
a otwarto księgi.
I inną księgę otwarto,
która jest księgą życia.
I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
według ich czynów.

I morze wydało zmarłych, co w nim byli,
i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli,
i każdy został osądzony według swoich czynów.


Każdy zostaje osądzony na podstawie uczynków. I dobry będzie sądzony. I zły. Ktoś mi kiedyś zarzucił, że sądzi się tylko złych, ale taka nauka jest sprzeczna z zapisem w Objawienia według Jana 20:15

Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia.


Zatem gdyby chodziło wyłącznie o złych te słowa nie zawierałyby równoważnika „jeśli ktoś z nich”. Za co. Po co „sądzić” sprawiedliwych? Czy sądzić się będzie ludzi „pod łaską”? Uważam że tak. Pytanie brzmi co pierwsze. Sąd i Łaska, czy Łaska i Sąd?
Osądzić można różnie dwóch złodziei którzy ukradli. Jeden dla ratowania życia. Drugi w celu upokorzenia człowieka. Podobnie osadzić można rożnie dwóch darczyńców. Z których jeden daje co mu zbywa a drugi wszystko co ma. Nie musimy umieć wglądać w ludzkie wnętrze by mieć podstawy wyrokować w sprawie człowieka. Ba. Nawet tego nie potrafimy.

Przypowieść Jezusa o wdowim groszu to zarówno proroctwo, jak i owa przypowieść. Jako prostaczek pijący mleko, zrozumiesz ją inaczej, niż jako już dojrzały naśladujący Chrystusa Syn Boży (no wszyscy jesteśmy dziećmi i dziedzicami) spożywający mięso, bowiem w tej przypowieści raz zastanawia Cie co zaszło, a kiedy indziej konsekwencje czynów.
To proroctwo Jezusa mówi o czasach końca.

W odniesieniu do Sądu Ostatecznego mamy do czynienia z rożnymi ludźmi. Na przykład letnimi. O których Biblia mówi że są jeszcze gorsi niż ludzie zimni lub gorący. Księga Objawienia według Jana 3:15-16

Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust



Ludzie, którzy czynią dobrze, ale zapytani o powody okazywania miłości, mogą nie mieć żadnych. Miłość może towarzyszyć człowiekowi całe życie i nie musi on nigdy przejawiać agresji w stosunku do innych. Niemniej miłości może nie chcieć przeżywać.
Spowiadać się będzie każdy.
Wiara bez uczynków jest martwa.
Więc jakie uczynki takie świadectwo tego w co naprawdę wierzysz a nie to co manifestujesz na ustach swoich.

Gdyby zadać sobie pytanie co zaszło w Edenie? Zerwano owoc. Rozwój wydarzeń sprawił, że zerwanie owocu zabiło w Oświęcimiu miliony ludzi. Ja nie muszę się tłumaczyć z tego przed innymi, dlaczego z Księgi Rodzaju zatrzymałem się na roku 1939-1945 i Hitlerze.
Zerwano zaledwie owoc.
Zanim Łaska rozmawiajmy o naszych nakazach i zakazach jakich podlegamy na co dzień by może garstka zrozumiała że Bóg nie zabraniałby tego czy owego gdyby nie było to szkodliwe dla nas dla innych bez względu na czas, na dalszy rozwój wydarzeń.

Zbawienie jest z Łaski bowiem cena Bożego Syna nie istnieje. Tak jak Bóg może Cię zabić za to że Mu połamałeś drzewko, sadzonkę w Edenie, bo nie rusz znaczy nie rusz, tak życie Jego Syna jest bezcenne. Co chcesz dać Bogu za to, żeby żyć na wieki, skoro wszystko do Boga należy a Jego Syn będący ofiarą okupu należy do Niego, a nie do Ciebie. Nie rządź się Jezusem, który nie jest Twój. Nic nie może człowiek dać. Nie rusz, co nie Twoje. A wręcz szanuj, co Ci ofiarował Bóg. Wtedy człowiek nauczy się rozgraniczać między Zakonem a Łaską. Zakon to życie na co dzień tak jak Bóg ci mówi. Zrób tak – zrobisz. Nie rób – zaniechasz. A On Ci będzie Błogosławił. Nie my „zawiniliśmy” w Edenie, ale czy sposobem wykupienia się od grzechu wobec Boga miałoby być wypełnianie Zakonu defacto zbioru poleceń jakie normalnie się oczekuje od człowieka na co dzień? Nie przez uczynki możemy „liczyć” na Zbawienie, i Biblia wyraźnie o tym mówi. Łaskę robimy Bogu że uczynimy chociaż jedną rzecz jaką On od nas po prostu oczekuje? Kto ma dzieci i usłyszałby takie słowa „uczę się bo mam kieszonkowe” byłoby parafrazą tego o czym teraz piszę.

Dlatego samo „bycie dobrym” i „pod Duchem Świętym” nie jest gwarantem niczego. Judasz jadł przy Stole Pańskim i Jezusa zdradził. Łotr na wieczerzy nie był a będzie w Raju. To jest tajemnica Łaski i Wiary i Zakonu. Co łotr uczynił? A co Judasz?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 maja 2013, 12:21

thethinker pisze: Jakie proroctwa wypowiedział Jezus?
Przyjrzyjmy się wersetom z księgi Objawienia według Jana 20:12-13

I ujrzałem umarłych -
wielkich i małych -
stojących przed tronem,
a otwarto księgi.
I inną księgę otwarto,
która jest księgą życia.
I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
według ich czynów.

I morze wydało zmarłych, co w nim byli,
i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli,
i każdy został osądzony według swoich czynów.


Każdy zostaje osądzony na podstawie uczynków. I dobry będzie sądzony. I zły. Ktoś mi kiedyś zarzucił, że sądzi się tylko złych, ale taka nauka jest sprzeczna z zapisem w Objawienia według Jana 20:15

Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia.


Zatem gdyby chodziło wyłącznie o złych te słowa nie zawierałyby równoważnika „jeśli ktoś z nich”. Za co. Po co „sądzić” sprawiedliwych? Czy sądzić się będzie ludzi „pod łaską”? Uważam że tak. Pytanie brzmi co pierwsze. Sąd i Łaska, czy Łaska i Sąd?


Tak to jest gdy nie czytasz uwżanie:

(12) I ujrzałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem, i otwarto zwoje. Otwarto też inny zwój; jest to zwój życia. I umarli byli sądzeni z tego, co napisano w zwojach, według swych uczynków. (13) I wydało morze umarłych, którzy się w nim znajdowali, i śmierć, i Hades wydały umarłych, którzy się w nich znajdowali, i byli sądzeni każdy z osobna - według swych uczynków. (14) A śmierć i Hades wrzucono do jeziora ognia. To oznacza drugą śmierć: jezioro ognia. (15) A kogokolwiek nie znaleziono zapisanego w księdze życia, tego wrzucono do jeziora ognia.
(Apokalipsa (Objawienie) 20:1-15, Biblia w przekładzie Nowego Œwiata)

Jak widać masz zwoje i zwój.
Zwoje zawierają uczynki umarłych i sa na ich bazie osądzeni
Ci którzy są wpisani w ksiedze życia nie są sądzeni Jak Jezus obiecał :)

dokładnie to samo jest opisane w Jana 3 (17) Bo Bóg posłał swego Syna na świat nie po to, żeby osądził świat, ale żeby świat został przez niego wybawiony. (18) Kto w niego wierzy, nie ma byś osądzony. Kto nie wierzy, już został osądzony, ponieważ nie uwierzył w imię jednorodzonego syna Bożego.


thethinker pisze:
Osądzić można różnie dwóch złodziei którzy ukradli. Jeden dla ratowania życia. Drugi w celu upokorzenia człowieka. Podobnie osadzić można rożnie dwóch darczyńców. Z których jeden daje co mu zbywa a drugi wszystko co ma. Nie musimy umieć wglądać w ludzkie wnętrze by mieć podstawy wyrokować w sprawie człowieka. Ba. Nawet tego nie potrafimy.


Fajne gdybanie :roll:

thethinker pisze: Przypowieść Jezusa o wdowim groszu to zarówno proroctwo, jak i owa przypowieść. Jako prostaczek pijący mleko, zrozumiesz ją inaczej, niż jako już dojrzały naśladujący Chrystusa Syn Boży (no wszyscy jesteśmy dziećmi i dziedzicami) spożywający mięso, bowiem w tej przypowieści raz zastanawia Cie co zaszło, a kiedy indziej konsekwencje czynów.
To proroctwo Jezusa mówi o czasach końca.


No i?

thethinker pisze: W odniesieniu do Sądu Ostatecznego mamy do czynienia z rożnymi ludźmi. Na przykład letnimi. O których Biblia mówi że są jeszcze gorsi niż ludzie zimni lub gorący. Księga Objawienia według Jana 3:15-16

Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust



a... gdzie tu masz o tym że są gorsi? Co znaczy letni w tym kontekście?

thethinker pisze: Ludzie, którzy czynią dobrze, ale zapytani o powody okazywania miłości, mogą nie mieć żadnych. Miłość może towarzyszyć człowiekowi całe życie i nie musi on nigdy przejawiać agresji w stosunku do innych. Niemniej miłości może nie chcieć przeżywać.
Spowiadać się będzie każdy.
Wiara bez uczynków jest martwa.
Więc jakie uczynki takie świadectwo tego w co naprawdę wierzysz a nie to co manifestujesz na ustach swoich.


No i?

thethinker pisze: Gdyby zadać sobie pytanie co zaszło w Edenie? Zerwano owoc. Rozwój wydarzeń sprawił, że zerwanie owocu zabiło w Oświęcimiu miliony ludzi. Ja nie muszę się tłumaczyć z tego przed innymi, dlaczego z Księgi Rodzaju zatrzymałem się na roku 1939-1945 i Hitlerze.
Zerwano zaledwie owoc.


No i?

thethinker pisze: Zanim Łaska rozmawiajmy o naszych nakazach i zakazach jakich podlegamy na co dzień by może garstka zrozumiała że Bóg nie zabraniałby tego czy owego gdyby nie było to szkodliwe dla nas dla innych bez względu na czas, na dalszy rozwój wydarzeń.


Kto twierdzi, że grzech jest nieszkodliwy?

thethinker pisze: Zbawienie jest z Łaski bowiem cena Bożego Syna nie istnieje.


Rozwiń bowiem jest to niejasne

thethinker pisze:Tak jak Bóg może Cię zabić za to że Mu połamałeś drzewko, sadzonkę w Edenie, bo nie rusz znaczy nie rusz, tak życie Jego Syna jest bezcenne. Co chcesz dać Bogu za to, żeby żyć na wieki, skoro wszystko do Boga należy a Jego Syn będący ofiarą okupu należy do Niego, a nie do Ciebie. Nie rządź się Jezusem, który nie jest Twój. Nic nie może człowiek dać. Nie rusz, co nie Twoje. A wręcz szanuj, co Ci ofiarował Bóg. Wtedy człowiek nauczy się rozgraniczać między Zakonem a Łaską.


:O

thethinker pisze:Zakon to życie na co dzień tak jak Bóg ci mówi. Zrób tak – zrobisz. Nie rób – zaniechasz. A On Ci będzie Błogosławił.


Dokładnie tak mysleli żydzi :/

thethinker pisze:Nie my „zawiniliśmy” w Edenie, ale czy sposobem wykupienia się od grzechu wobec Boga miałoby być wypełnianie Zakonu defacto zbioru poleceń jakie normalnie się oczekuje od człowieka na co dzień? Nie przez uczynki możemy „liczyć” na Zbawienie, i Biblia wyraźnie o tym mówi. Łaskę robimy Bogu że uczynimy chociaż jedną rzecz jaką On od nas po prostu oczekuje? Kto ma dzieci i usłyszałby takie słowa „uczę się bo mam kieszonkowe” byłoby parafrazą tego o czym teraz piszę.


I apostołowie skwitowli to słowami ....
(10) Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. (11) Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni. Dzieje 15

To co wg ciebie normalne było zbyt ciezkim jarzmem ... jak widac nadal je bierzesz :/

thethinker pisze: Dlatego samo „bycie dobrym” i „pod Duchem Świętym” nie jest gwarantem niczego.


Oczywiście :lol: - apostołowie się mylili :)
(13) W Nim także i wy usłyszeliście słowo prawdy, Dobrą Nowinę o waszym zbawieniu. W Nim również uwierzyliście i zostaliście opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany. (14) On jest zadatkiem naszego dziedzictwa w oczekiwaniu na odkupienie, które nas uczyni własnością [Boga], ku chwale Jego majestatu. Ef 1

thethinker pisze: Judasz jadł przy Stole Pańskim i Jezusa zdradził. Łotr na wieczerzy nie był a będzie w Raju. To jest tajemnica Łaski i Wiary i Zakonu. Co łotr uczynił? A co Judasz?


Łotr uwierzył a Judaszowi nie było to dane od Ojca ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 01 maja 2013, 12:47

Lashu a może przeniesiesz tą dyskusję do jakiegoś działu jeśli trzy osoby Cię o to proszą. Temat jest dość interesujący a Ty sam dyskutujesz już któryś dzień w śmietniku


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości