Kiedy powstał Kościół katolicki?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 kwie 2015, 17:00

A co do istnienia Kościoła katolickiego od I wieku, to po dowody zapraszam do przespacerowania się do historyków lub zapoznania z książkami na ten temat, bo ja ZA NIMI powtarzam tę informację, a nie w wyniku jakichś własnych badań.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 kwie 2015, 17:04

Rembov pisze:
KAAN pisze:nie przedstawiłeś dokumentu, ze spowiedź uszna była znana od początku Kościoła
Ponieważ nie głosiłem nigdy, że "spowiedź uszna była znana od początku Kościoła", to dlaczego miałbym przedstawiać taki dokument? Mogę udowadniać wyłącznie to, co NAPISAŁEM, a w moich postach NIE MA takiej wypowiedzi.
Więc przyznajesz że spowiedź uszna jest wymysłem katolickim CBDO. Ta wypowiedź nie była twoja ale innego katolika z forum. Ale to nie ma znaczenia wobec doniosłej chwili twojego przyznania się do produkcji nowej doktryny przez katolicyzm.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 kwie 2015, 17:22

Rembov pisze:A co do istnienia Kościoła katolickiego od I wieku, to po dowody zapraszam do przespacerowania się do historyków lub zapoznania z książkami na ten temat, bo ja ZA NIMI powtarzam tę informację, a nie w wyniku jakichś własnych badań.
Odsyłanie do bliżej niezidentyfikowanej chmurki historyków, to wybieg erystyczny, nie masz dokumentów, ani ustaleń historyków, które potwierdzają istnienie KR od Iw.
Ale żeby ci trochę dać pracy w zakresie samokształcenia podam ci dwa fakty z historii co do formowania się papiestwa i KR.
Leon I doprowadził do ogłoszenia zwierzchnictwa Rzymu nad Konstantynopolem i tym samym uchwalenia zwierzchnictwa papiestwa rzymskiego nad papiestwem innych miast - regionów. Papa (papież) był w tamtych czasach powszechnym tytułem biskupów większych społeczności chrześcijańskich.

poczytaj co było póżniej w czasie Vw a na koniec poczytaj o Grzegorzu I


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 kwie 2015, 19:00

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:nie przedstawiłeś dokumentu, ze spowiedź uszna była znana od początku Kościoła
Ponieważ nie głosiłem nigdy, że "spowiedź uszna była znana od początku Kościoła", to dlaczego miałbym przedstawiać taki dokument? Mogę udowadniać wyłącznie to, co NAPISAŁEM, a w moich postach NIE MA takiej wypowiedzi.
Więc przyznajesz że spowiedź uszna jest wymysłem katolickim CBDO.

Patrzysz i nie widzisz. A raczej widzisz to, co chcesz zobaczyć, a nie to, co zostało napisane. Podkreśliłem ważne słowo, które ci "umknęło" w pędzie do "potwierdzenia" tego, co sobie wymyśliłeś.

Ta wypowiedź nie była twoja ale innego katolika z forum.

Poproszę o jej ZACYTOWANIE wraz z linkiem do oryginału.

Ale to nie ma znaczenia wobec doniosłej chwili twojego przyznania się do produkcji nowej doktryny przez katolicyzm.

Raczej smutnej chwili objawienia się twojego kolejnego urojenia. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 kwie 2015, 19:09

KAAN pisze:
Rembov pisze:A co do istnienia Kościoła katolickiego od I wieku, to po dowody zapraszam do przespacerowania się do historyków lub zapoznania z książkami na ten temat, bo ja ZA NIMI powtarzam tę informację, a nie w wyniku jakichś własnych badań.
Odsyłanie do bliżej niezidentyfikowanej chmurki historyków

Jakich "niezidentyfikowanych"? Książki o historii powszechnej są podpisane imieniem i nazwiskiem autora albo autorów w przypadku pracy zbiorowej. Tak samo zresztą jak podręczniki szkolne i akademickie. :D

Ale żeby ci trochę dać pracy w zakresie samokształcenia

A twoje teorie mnie nie interesują. Wolę prace historyków. Chcesz mnie przekonać? Daj namiary na prace NAUKOWE, a nie kolejne wykłady z TWOJEJ wiary.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 kwie 2015, 22:41

Zidentyfikujmy paru autorów:

Anna Paner, Jan Iluk
"Cywilizacje starożytne
Historia, kultura, religia"
Uniwersytet Gdański 2011

Adam Ziółkowski
"Historia powszechna. Starożytność"
Warszawa 2009.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 kwie 2015, 11:41

No i co tam napisali na tematy które podałem?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 02 kwie 2015, 12:00

Wskazałem publikacje więc teraz już sam sobie je odszukaj i przeczytaj co w nich na ten temat zapisano (to i tak jest wielkim ukłonem w twoją stronę, jako że ty w odpowiedzi na analogiczne prośby z mojej strony nawet tego nie zrobiłeś (o cytatach nie wspominając)).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 kwie 2015, 12:14

Miałem nadzieje że pokażesz jakieś dokumenty, że KR istniał od pierwszego wieku, aty tylko podałeś jakieś dwie książki historyków; to nie dokumenty, to książki. Prosiłem tez o zweryfikowanie faktów które podałem, masz jakieś zdanie na ten temat?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 02 kwie 2015, 12:37

KAAN pisze:Miałem nadzieje że

Jak ty komu, tak on tobie. A i tak poszedłem ci na rękę, bo mogłem nie wskazywać żadnej pozycji naukowej, a jedynie wrzucić link do katalogu Biblioteki Narodowej. Podałem ci tytuły książek to teraz je sobie znajdź i przeczytaj. Moja robota skończona. :D

Prosiłem tez o zweryfikowanie faktów które podałem, masz jakieś zdanie na ten temat?

Ale co mam weryfikować, skoro nie mam obyczaju dyskutować z faktami? Problem polega nie na wydarzeniach, które przedstawiłeś, ale na tym, że je "interpretujesz" pod przyjętą przez siebie wizję historii. Dlatego wolę polegać na historykach, a nie na twoich pomysłach odnośnie tego, kiedy zaczął istnieć Kościół katolicki. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 kwie 2015, 09:04

Więc nie potrafisz podać dokumentów, które mówią o istnieniu KR od pierwszego wieku, poległeś. Potwierdza się teza, że KR powstał na przełomie V i VIw.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 kwie 2015, 09:08

Cóż, jeżeli po tym, jak w przeciwieństwie do ciebie wskazałem dwie publikacje historyków na temat historii starożytnej, w których jest mowa na ten temat, dalej powtarzasz, że nic nie podałem, to ta rozmowa nie ma sensu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 kwie 2015, 10:10

Wskazałeś na jakieś tytuły książek, to nie dokumenty :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 kwie 2015, 10:26

Co i tak jest więcej niż ty zrobiłeś. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 kwie 2015, 10:31

Ale to nie wystarczy, nie pokazałeś dokumentów, które pokazują że KR istniał w Iw.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości