To jak to jest, panowie katolicy?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 kwie 2009, 09:47

Baranek pisze: Lash - w końcu o co ci chodzi? Żebym podał, czy żebym nie podał "listy dogmatów" Bo miotasz się w tym poście z lewej do prawej i z powrotem...

1 Abys poda liste dogmatow KRK zgodnie a definicja slownikowa i katechizmu twojego kosciola
Baranek pisze: Jasne że są granice wyznaczone przez kościół katolicki, których nie wolno przekraczać. Ale ty domagałeś się listy dogmatów Lash! Już zapomniałeś??

NIe nie zapomniaem
Dokladnie te granicze oznaczone sa przez dogmaty czyz nie. To chyba ty zapomniales swoje poprzednie stwierdzenia ze Wszyscy katolicy maja te same dogmaty
Wiec nadal czekam na przedtswienie dowodu czyli OBIEKTU ZGODY ;)
Baranek pisze: Nie wiem doprawdy co oznacza, że mój kościół "wymyślił" pisanie dogmatów... Naprawdę Lash do czego zmierzasz?

Nic ci na to nie poradze ze nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :-/
Baranek pisze: Może do tego, że w Nicei w 325 roku przedstawiono dogmat o Synu Bożym? Albo, że w Chalcedonie podano dogmat o 2 naturach w Chrystusie? Jeśli o takie "pisanie" dogmatów ci chodzi - to jak najbardziej KK takie dogmaty ogłaszał!! Rozumiem, że ciebie to ani ziębi ani grzeje, że coś takiego ogłoszono.

Chocby.
Baranek pisze: Ty sobie sam to wykoncypowałeś (Trójcę 2 natury w Chrystusie) czytając SAM pismo w zaciszu swojego pokoju...
Nie sam wykoncepowałem bowiem nie zyłem w prozni. Od malego mialem styk z KRK i prawowslawiem i grekokatolicyzmem. wiec o niej slyszalem wczesniej
Jendoczesnie Czytajac pismo widze ze wiekszosc z tego dogmatu jest prawda.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 08 kwie 2009, 10:26

Lash - rozbawiasz mie... Większość z tego dogmatu to prawda? I usłyszałeś to od Wielkich Nierządnic KK i Prawosławia... No nie Lash - przecież od "złych" nie może pochodzić "dobre" - to przecież twoja filozofia.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 kwie 2009, 10:33

Baranek pisze: Lash - rozbawiasz mie... Większość z tego dogmatu to prawda? I usłyszałeś to od Wielkich Nierządnic KK i Prawosławia...
Ja syszysz Cytat z Tysiaclatki dokonywamy przez Mormona to jest to faszywka ;)

Tak usyszaem to poraz pierwszy od nich bowiem jestm polakiem a nie czlowiekiem chowanym w beczcze. Tak samo jak pierwszy raz o Einstwine usyszeem z telewizji. I co ?

Baranek pisze: No nie Lash - przecież od "złych" nie może pochodzić "dobre" - to przecież twoja filozofia.
Baranku przeciez nawet zli moga czyni dobro co nie.
Wiec przstań klamliwie imputować innym nie ich poglądy.
I wiedz że trudno dyskutuje sie z nieuczciwym partnerem który stale swoje fantazje wciska innym w głowe :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 08 kwie 2009, 10:39

Lash pisze:
Baranek pisze: Lash - rozbawiasz mie... Większość z tego dogmatu to prawda? I usłyszałeś to od Wielkich Nierządnic KK i Prawosławia...
Ja syszysz Cytat z Tysiaclatki dokonywamy przez Mormona to jest to faszywka ;)

Tak usyszaem to poraz pierwszy od nich bowiem jestm polakiem a nie czlowiekiem chowanym w beczcze. Tak samo jak pierwszy raz o Einstwine usyszeem z telewizji. I co ?

Baranek pisze: No nie Lash - przecież od "złych" nie może pochodzić "dobre" - to przecież twoja filozofia.
Baranku przeciez nawet zli moga czyni dobro co nie.
Wiec przstań klamliwie imputować innym nie ich poglądy.
I wiedz że trudno dyskutuje sie z nieuczciwym partnerem który stale swoje fantazje wciska innym w głowe :-/


Lash - przypominam ci - źlie wg Ciebie "z natury" nie ogą nic dobrego w duchowych sprawach zrobić. To twój pogląd - a nie mój. Patrz - Platon. Platon nie mógł nic dobrego wymeśleć bo był homoseksualistą... Zgadza się lash?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 kwie 2009, 10:32

Baranek pisze: Lash - przypominam ci - źlie wg Ciebie "z natury" nie ogą nic dobrego w duchowych sprawach zrobić. To twój pogląd - a nie mój. Patrz - Platon. Platon nie mógł nic dobrego wymeśleć bo był homoseksualistą... Zgadza się lash?
A kto mówi że mieli zła naturę?
Problem nie jest natury tego czy ja uznaje ich ZA ZBAWIONYCH CZY NIE ale tego czy Ich nauka jest normatywna czy nie jest!

Czy każda nauka każdego zbawionego w twoim koscile jest normatywna?
NIE.

Dla mnie Atanzy czy Augustyn moga być zbawieni co ni znaczy że ZAWSZE i WSZEDZIE głosili tylko prawdę. Ba nawet wasz Papa nie ma takiego przywileju.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 10 kwie 2009, 10:35

Lash pisze:
Baranek pisze: Lash - przypominam ci - źlie wg Ciebie "z natury" nie ogą nic dobrego w duchowych sprawach zrobić. To twój pogląd - a nie mój. Patrz - Platon. Platon nie mógł nic dobrego wymeśleć bo był homoseksualistą... Zgadza się lash?
A kto mówi że mieli zła naturę?
Problem nie jest natury tego czy ja uznaje ich ZA ZBAWIONYCH CZY NIE ale tego czy Ich nauka jest normatywna czy nie jest!

Czy każda nauka każdego zbawionego w twoim koscile jest normatywna?
NIE.

Dla mnie Atanzy czy Augustyn moga być zbawieni co ni znaczy że ZAWSZE i WSZEDZIE głosili tylko prawdę. Ba nawet wasz Papa nie ma takiego przywileju.


Ale Platon z ZASADy nie mógł nic dobrego wymyśleć nieprawdaż?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 kwie 2009, 20:31

Baranek pisze:
Lash pisze:
Baranek pisze: Lash - przypominam ci - źlie wg Ciebie "z natury" nie ogą nic dobrego w duchowych sprawach zrobić. To twój pogląd - a nie mój. Patrz - Platon. Platon nie mógł nic dobrego wymeśleć bo był homoseksualistą... Zgadza się lash?
A kto mówi że mieli zła naturę?
Problem nie jest natury tego czy ja uznaje ich ZA ZBAWIONYCH CZY NIE ale tego czy Ich nauka jest normatywna czy nie jest!
Czy każda nauka każdego zbawionego w twoim koscile jest normatywna?
NIE.
Dla mnie Atanzy czy Augustyn moga być zbawieni co ni znaczy że ZAWSZE i WSZEDZIE głosili tylko prawdę. Ba nawet wasz Papa nie ma takiego przywileju.
Ale Platon z ZASADy nie mógł nic dobrego wymyśleć nieprawdaż?
Mógł. Jednocześnie Paweł wypowiedział się na temat filozofii kilka razy w swoich listach i nie są to pochlebne opinie. Rzym 1,18-32 CZY 1 kor 1:12-2:15 to tylko przykłady. Gdyby coś dobrego było u niego dlaczego miałby tego nie napisać a tylko ich krytykował?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości