Data powstania Kościoła katolickiego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 01 lut 2017, 20:28

Rembov pisze:Użył bym powiedzenia....,
to takze chwyt erystyczny, jeśli się nie opanujesz zaczne ci udzielać punkty karne za trolowanie.
Poproszę o NAZWISKA i tytuły PUBLIKACJI
Nie dostaniesz, nie mam zamiaru robić za ciebie pracę którą masz wykonać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Gingers » 02 lut 2017, 10:04

KAAN pisze:
Rembov pisze:Poproszę o NAZWISKA i tytuły PUBLIKACJI
Nie dostaniesz, nie mam zamiaru robić za ciebie pracę którą masz wykonać.
Czyli wychodzi na to, że produkujesz i rozprzestrzeniasz, waćpan, niczym nie poparte plotki? Jakbyś się opierał na poważnych źródłach, to nie musiałbyś tego teraz nagle szukać i poświęcać swój 'cenny czas', tylko byś podał. Ale ty przecież nie masz żadnych "poważnych źródeł", prawda?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Albertus » 02 lut 2017, 17:20

Ja też chętnie poczytałbym tych "poważnych historyków" którzy twierdzą że KK zaczął funkcjonować w czasach Grzegorza Wielkiego.

Jeśli ktoś coś takiego twierdzi to chyba protestantom powinno zależeć aby nas oświecić w tej kwestii....?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dragonar » 04 lut 2017, 20:05

Mówienie o konkretnej dacie powstania organizacji o nazwie Kościół Katolicki jest anachronizmem. Dziś rzeczy i instytucje powstają w ciągu jednego dnia, a my jesteśmy w stanie przekazywać informacje o wiele szybciej, niż nasi przodkowie, jesteśmy także w stanie podać nie tylko dzienną datę wydarzenia, ale także jego godzinę, z dokładnością co do milisekundy. Coś takiego było nie do pomyślenia dla starożytnych. Podobnie, dla chrześcijan w pierwszych wiekach istniał jeden Kościół, który różnił się wprawdzie, zależnie od rejonu geograficznego, jednak w ich umysłach nie występowało współczesne myślenie o Kościołach w liczbie mnogiej. Dzisiejsza sytuacja, w której mamy do czynienia z katolicyzmem, prawosławiem czy protestantyzmem jest wyjątkiem, nie zaś regułą w życiu Kościoła. Od I wieku istniał jeden Kościół, który założony został przez Pana Jezusa Chrystusa, jednak w wyniku mnóstwa czynników ulegał on przeobrażeniom i podziałom. Nie był to Kościół katolicki, ani prawosławny, ani protestancki. Powstanie katolicyzmu w dzisiejszej formie jest efektem długiego procesu, mnóstwa stopniowych zmian, z pewnymi radykalnymi cięciami, które zmobilizowały katolicyzm do samookreślenia. Do takich cięć należą przede wszystkim schizma wschodnio-zachodnia (XI wiek) oraz reformacja (XVI wiek).


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 04 lut 2017, 21:51

Prosiłem do nazwiska NAUKOWCÓW i tytuły ich prac, w których znajdę to, co nam tutaj wypisuje KAAN na temat daty powstania Kościoła katolickiego, a nie powtarzanie jego tez ubranych w inne słowa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dragonar » 04 lut 2017, 21:53

Rembov pisze:Prosiłem do nazwiska NAUKOWCÓW i tytuły ich prac, w których znajdę to, co nam tutaj wypisuje KAAN na temat daty powstania Kościoła katolickiego, a nie powtarzanie jego tez ubranych w inne słowa.

Nie jestem tu, aby spełniać Twoje prośby. Nie czytałem całej dyskusji. Chciałem się tylko wypowiedzieć we własnym imieniu na temat daty powstania Kościoła Katolickiego. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 04 lut 2017, 22:27

To należało zacząć od przeczytania PIERWSZEGO posta w temacie i nie brać tworzenie offtopów, które NICZEGO do niego nie wnoszą.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Albertus » 04 lut 2017, 22:36

po prostu teza o tym że KK zaczął funkcjonować w 5 wieku jest zmyślona. Tak jak wiele innych rzeczy które opowiadają protestanci


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dezerter » 04 lut 2017, 22:55

KAAN pisze:
Rembov pisze:Ten tekst dotyczy TYTUŁÓW papieża (zacytowany fragment konkretnie tytułu "papież"), a nie daty powstania Kościoła katolickiego czy "władzy papieży". Ja zaś, co jasno zaznaczyłem w pierwszym postcie, proszę o źródła naukowe mówiące o datowaniu początkach Kościoła katolickiego.
Poszukaj sobie w historii, nie mam czasu na spełnianie twoich zachcianek i wypełnianiu twojego lenistwa. Papiestwo jest podstawą istnienia katolicyzmu, dopóki nie ukształtowała się władza papieży nie było katolicyzmu. Poczytaj sobie w historii jak się ta władza kształtowała.

bzdura piramidalna! - ceniłem cie bardziej a ty jak dziecko z podstawówki wymyśliłeś sobie jakąś swoją tezę i jej się trzymasz :lol:
KK to nieprzerwana sukcesja biskupów w najważniejszych patriarchatach Antiochii, Aleksandrii, Rzymie od I wieku - jest ciągłość i nic szczególnego w Kościele Powszechnych/Chrześcijańskim/Katolickim/Apostolski /Starożytnym się nie wydarzyło
Ty mylisz KK z Kościołem łacińskim, powstałym z rozpadu KK na Wschodni i Zachodni/Łaciński?Rzymski w XI wieku - do tego czasu mamy Jeden Powszechny Kościół (nie licząc Etiopskiego, czy Aramejskiego, które zachowywały jakieś przynajmniej partnerstwo czy łączność rożną w różnych wiekach).
Powiem szczerze, że twoja teoria jest kompletnie bezpodstawna i nie do obrony bo jest po prostu nieprawdziwa dla każdego kto zna historie chrześcijaństwa - proszę przemyśl, przeanalizuj jeszcze raz swoja wiedzę na temat historii chrześcijaństwa, idź na uczelnie na wydział historii, pogadaj z jakimś profesorem, dr .
Już mogę jakoś zrozumieć argumenty (bo jakieś mają!) tych co twierdzą, że Kościół zmienił się za Konstantyna, ale twoje stanowisko jest nie do przyjęcia bo bezpodstawne


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: artur403 » 05 lut 2017, 20:47

Kościół katolicki powstał w pierwszym wieku.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 05 lut 2017, 20:51

Możecie, z łaski swojej, nie rozmywać tematu? Tu chodzi, aby piewcy późnego powstania KK, podali źródła NAUKOWE (cyt.: "poważnych historyków"), które taką informację zawierają.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dragonar » 05 lut 2017, 21:52

Rembov pisze:Możecie, z łaski swojej, nie rozmywać tematu? Tu chodzi, aby piewcy późnego powstania KK, podali źródła NAUKOWE (cyt.: "poważnych historyków"), które taką informację zawierają.

Jeżeli jakieś źródło mówi, że Kościół Katolicki powstał w V, VI czy I wieku, to z definicji jest dla mnie podejrzane.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Zbyszekg4 » 05 lut 2017, 21:59

Dragonar pisze:
Rembov pisze:Możecie, z łaski swojej, nie rozmywać tematu? Tu chodzi, aby piewcy późnego powstania KK, podali źródła NAUKOWE (cyt.: "poważnych historyków"), które taką informację zawierają.

Jeżeli jakieś źródło mówi, że Kościół Katolicki powstał w V, VI czy I wieku, to z definicji jest dla mnie podejrzane.

Dlaczego? A kiedy nie będzie podejrzeń?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dragonar » 05 lut 2017, 22:04

Zbyszekg4 pisze:Dlaczego? A kiedy nie będzie podejrzeń?...

W związku z moją powyższą opinią: LINK. Podawanie jakiejkolwiek daty jest anachronizmem.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Zbyszekg4 » 07 lut 2017, 07:21

nesto pisze:A masz jakieś NAUKOWE dane odnośnie tego, że Jezus w ogóle żył?

Co rozumiesz pod pojęciem "naukowe"? Czy historyczne dokumenty są naukowe... czy żądasz czegoś tak namacalnego jak Twoja głowa, w której co prawda można naukowo stwierdzić występowanie mózgu, ale już co do jego sposobów używania, to mogą być różne teorie... ;D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości