Data powstania Kościoła katolickiego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dragonar » 09 maja 2017, 23:50

Oszołom ;-) pisze:
Dragonar pisze:Kościół Katolicki to tylko nazwa mówiąca, że Kościół jest powszechny.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Czy Chrystus, Apostołowie lub Ignacy Antiocheński zarejestrowali w urzędzie nowy związek wyznaniowy o nazwie Kościół Katolicki, spółka z siedzibą w Rzymie? Słowo katolicki pochodzi z połączenia dwóch greckich słów: κατά (kata) oraz ὅλος (holos) - dosłownie: według całości, zgodnie z całością. Odwołuje się do powszechności Kościoła i wiary wyznawanej wszędzie i przez wszystkich. Katolickość to cecha Kościoła, a nie oficjalna nazwa.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Oszołom ;-) » 09 maja 2017, 23:54

Ok, przekonaliście mnie (i doczytałem też). Ale tak czy inaczej, już od co najmniej ok. I wieku istniał Kościół katolicki = Kościół powszechny, tak?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: kontousunięte1 » 10 maja 2017, 09:54

Oszołom ;-) pisze:Ok, przekonaliście mnie (i doczytałem też). Ale tak czy inaczej, już od co najmniej ok. I wieku istniał Kościół katolicki = Kościół powszechny, tak?

Tak, ale nie jest to kościół rzymsko-katolicki. Kłopot w tym, że rzymscy katolicy zawłaszczyli sobie tą nazwę i głoszą głupoty, że tylko ich kościół jest właściwy, jedyny i poza nim nie ma zbawienia.
Zapominają, że to zaledwie odłam dużo późniejszy, a także o tym, że nie kościół zbawia, ale jedynie Chrystus.
Warunek zbawienia w krk polega na tym, w pierwszej kolejności, że trzeba być w tym kościele i przede wszystkim wierzyć we WSZYSTKO, co kościół do wierzenia podaje. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale taka jest niestety nauka tego odłamy katolicyzmu.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 10 maja 2017, 12:02

Oszołom ;-) pisze:Ok, przekonaliście mnie (i doczytałem też). Ale tak czy inaczej, już od co najmniej ok. I wieku istniał Kościół katolicki = Kościół powszechny, tak?
Kościół powszechny istnieje od dnia pięćdziesiątnicy, to po prostu Kościół - oblubienica Pana Jezusa, społeczność wszystkich zbawionych z łaski przez wiarę od pięćdziesiątnicy do porwania Kościoła do Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 10 maja 2017, 16:24

kontousunięte1 pisze:
Oszołom ;-) pisze:Ok, przekonaliście mnie (i doczytałem też). Ale tak czy inaczej, już od co najmniej ok. I wieku istniał Kościół katolicki = Kościół powszechny, tak?

Tak, ale nie jest to kościół rzymsko-katolicki. Kłopot w tym, że rzymscy katolicy zawłaszczyli sobie tą nazwę i głoszą głupoty, że tylko ich kościół jest właściwy, jedyny i poza nim nie ma zbawienia.
Zapominają, że to zaledwie odłam dużo późniejszy, a także o tym, że nie kościół zbawia, ale jedynie Chrystus.
Warunek zbawienia w krk polega na tym, w pierwszej kolejności, że trzeba być w tym kościele i przede wszystkim wierzyć we WSZYSTKO, co kościół do wierzenia podaje. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale taka jest niestety nauka tego odłamy katolicyzmu.

HAhahahaha kościół przez K.Katolicki mamy zbawienie :lmao: tak spotkałam sie z takim stwierdzeniem wuko. Dlatego się śmieje z tego. Nie wiem jak w takie bajki można wierzyć. Tak samo jak koleś powiedział na innym forum, że przez przeczytanie Biblii to będzie się zbawionym.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 09:42

kontousunięte1 pisze:
Oszołom ;-) pisze:Ok, przekonaliście mnie (i doczytałem też). Ale tak czy inaczej, już od co najmniej ok. I wieku istniał Kościół katolicki = Kościół powszechny, tak?

Tak, ale nie jest to kościół rzymsko-katolicki.

Przebije się wreszcie do ciebie informacja, że Kościół rzymskokatolicki (nie "rzymsko-katolicki") jest CZĘŚCIĄ Kościoła katolickiego?

kontousunięte1 pisze:Kłopot w tym, że rzymscy katolicy zawłaszczyli sobie tą nazwę i głoszą głupoty, że tylko ich kościół jest właściwy, jedyny i poza nim nie ma zbawienia.

Niczego nie zawłaszczyliśmy. Do Kościoła katolickiego należą także katolicy innych obrządków, takich jak greckokatolicki, ormiański, koptyjski, maronicki, syryjski i wielu innych, które albo nigdy się od Kościoła katolickiego nie odłączyły (na przykład grekokatolicy we Włoszech), albo do niego powróciły (chociażby grekokatolicy w Polsce).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: kontousunięte1 » 11 maja 2017, 09:50

Rembov pisze:
kontousunięte1 pisze:
Oszołom ;-) pisze:Ok, przekonaliście mnie (i doczytałem też). Ale tak czy inaczej, już od co najmniej ok. I wieku istniał Kościół katolicki = Kościół powszechny, tak?

Tak, ale nie jest to kościół rzymsko-katolicki.

Przebije się wreszcie do ciebie informacja, że Kościół rzymskokatolicki (nie "rzymsko-katolicki") jest CZĘŚCIĄ Kościoła katolickiego?

kontousunięte1 pisze:Kłopot w tym, że rzymscy katolicy zawłaszczyli sobie tą nazwę i głoszą głupoty, że tylko ich kościół jest właściwy, jedyny i poza nim nie ma zbawienia.

Niczego nie zawłaszczyliśmy. Do Kościoła katolickiego należą także katolicy innych obrządków, takich jak greckokatolicki, ormiański, koptyjski, maronicki, syryjski i wielu innych, które albo nigdy się od Kościoła katolickiego nie odłączyły (na przykład grekokatolicy we Włoszech), albo do niego powróciły (chociażby grekokatolicy w Polsce).

Niepotrzebnie kłócisz się o pisownię. Mnie w szkole nauczono z myślnikiem i jest to tak samo poprawne, jak pisownia razem i zupełnie nieistotne w tej rozmowie. Przecież ja dokładnie to samo napisałam, że twój Kościół jest odłamem, częścią KK.
Owszem, zawłaszczyli i szerzą zgubne nauki. O zawłaszczeniu świadczy choćby twoja postawa na forum. Ciągle piszesz i podkreślasz, że to jedyny Chrystusowy Kościół, co absolutnie nie jest prawdą. Poza tym sam przed chwilą napisałeś o konieczności powrotu....No, litości?!
Nauki macie takie, jakie macie. Każdy widzi, że mocno, mocno! źle z waszymi naukami. Nadal obowiązuje zasada, że poza KrK nie ma zbawienia. Nikt nigdy tego nie odwołał, tylko teraz poprawniej politycznie się mówi o "braciach odłączonych" (tylko, czy ci odłączeni czują się braćmi?, to inna bajka).


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: kontousunięte1 » 11 maja 2017, 11:32

Rembov. Ja mam do ciebie jeszcze takie pytanie. Jak tłumaczy/wykłada się u was ten fragment Ap.18,4-5:""Ludu mój, wyjdźcie z niej,
byście nie mieli udziału w jej grzechach
i żadnej z jej plag nie ponieśli:
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie."


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 11:50

kontousunięte1 pisze:Owszem, zawłaszczyli i szerzą zgubne nauki.

Nie można zawłaszczyć tego, czego jest się właścicielem od początku. To po pierwsze, a po drugie, nie szerzymy żadnych zgubnych nauk, a jedynie to, co mamy od Apostołów. :)

kontousunięte1 pisze:O zawłaszczeniu świadczy choćby twoja postawa na forum. Ciągle piszesz i podkreślasz, że to jedyny Chrystusowy Kościół, co absolutnie nie jest prawdą.

Ile według ciebie Chrystus założył Kościołów? Ja wiem, że jeden, ale może ty masz jakąś inną Ewangelię. Jednak w tej, którą mamy od Apostołów, mowa jest o JEDNYM Kościele Chrystusa, co oznacza, że nie może ich być wiele. To zaś, że Kościół katolicki, a nie protestancki groch z kapustą, jest Kościołem Chrystusa, to już nie moja wina. Nie będę jednak udawał, że jest inaczej bo wam ta bolesna prawda nie pasuje do wizji świata.

kontousunięte1 pisze:Poza tym sam przed chwilą napisałeś o konieczności powrotu....No, litości?!

Taka prawda. Nic jej nie zmieni, że skoro się opuściło Kościół Chrystusa, to trzeba do niego wrócić. :)

kontousunięte1 pisze:Nauki macie takie, jakie macie. Każdy widzi, że mocno, mocno! źle z waszymi naukami.

No patrz, a ja widzę, że jest dobrze, więc jednak nie "każdy widzi". Jak byś napisała, że "każdy protestant", to by było częściowo zgodne z prawdą, bo protestanci, patrząc na to forum, w większości widzą to, co uznają za nauczanie Kościoła, a nie rzeczywiste nauki (vide chociażby bzdury o rzekomym usunięciu II przykazania przez KK czy oddawaniu NMP czi należnej Bogu).

kontousunięte1 pisze:Nadal obowiązuje zasada, że poza KrK nie ma zbawienia.

Poza "KK", a nie "KrK". I jest to słuszna zasada, bo jest to Kościół Chrystusa.

kontousunięte1 pisze:Nikt nigdy tego nie odwołał, tylko teraz poprawniej politycznie się mówi o "braciach odłączonych" (tylko, czy ci odłączeni czują się braćmi?, to inna bajka).

I nikt nigdy nie odwoła, bo żaden z ludzi nie ma władzy odwołać prawdy wiary objawionej przez Boga. Nawet jeżeli wszyscy protestanci wyjdą na ulice i zaczną się tego domagać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 11:54

kontousunięte1 pisze:Poza tym sam przed chwilą napisałeś o konieczności powrotu....No, litości?!

Taka prawda. Nic jej nie zmieni, że skoro się opuściło Kościół Chrystusa, to trzeba do niego wrócić. :)


Nie mam zamiaru wracać do swojego zakłamanego błędnymi naukami Kościoła Katolickiego.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: kontousunięte1 » 11 maja 2017, 11:54

Rozumiem, ale proszę o odpowiedź na ten post o Apok.
Ten post jest do Rembova, tak się ułożyło, bo "nasza Koza kochana" dała prędzej wpis. ;-) :-D


Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 12:00

kontousunięte1 pisze:Rozumiem, ale proszę o odpowiedź na ten post o Apok.
Ten post jest do Rembova, tak się ułożyło, bo "nasza Koza kochana" dała prędzej wpis. ;-) :-D

Wiem tylko coś mi się pomyliło z cytowaniem


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 12:10

Wściekłakoza pisze:
Rembov pisze:
kontousunięte1 pisze:Poza tym sam przed chwilą napisałeś o konieczności powrotu....No, litości?!

Taka prawda. Nic jej nie zmieni, że skoro się opuściło Kościół Chrystusa, to trzeba do niego wrócić. :)

Nie mam zamiaru wracać do swojego zakłamanego błędnymi naukami Kościoła Katolickiego.

To mam pomysł: Załóż osobny temat, w którym przedstawisz mi te błędne nauki Kościoła katolickiego i wyjaśnisz dwie rzeczy:
1. Dlaczego są one błędne?
2. Kto upoważnił cię do oceny czy dana nauka jest prawidłowa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 14:12

Rembov pisze:
Wściekłakoza pisze:
Rembov pisze:Taka prawda. Nic jej nie zmieni, że skoro się opuściło Kościół Chrystusa, to trzeba do niego wrócić. :)

Nie mam zamiaru wracać do swojego zakłamanego błędnymi naukami Kościoła Katolickiego.

To mam pomysł: Załóż osobny temat, w którym przedstawisz mi te błędne nauki Kościoła katolickiego i wyjaśnisz dwie rzeczy:
1. Dlaczego są one błędne?
2. Kto upoważnił cię do oceny czy dana nauka jest prawidłowa?

Owszem założe jeszcze. Biblię należy zrozumieć tak jak pisze. Biblijna nauka jest prawidłowa. A KK od takiej nauki jest bardzo daleko. Już chyba większość użytkowników Ci to pisało, podawało argumenty. Ale jak nie trafiło to o czym tu pisać. Tylko współczuć.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 15:30

Dobra, dobra. Daruj sobie personalne wycieczki i załóż temat, w którym krok po kroku wyjaśnisz które nauki Kościoła katolickiego są błędne i kto ci dał prawo do oceny, czy dana nauka jest prawidłowa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości