Data powstania Kościoła katolickiego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 15:58

Rembov pisze:Dobra, dobra. Daruj sobie personalne wycieczki i załóż temat, w którym krok po kroku wyjaśnisz które nauki Kościoła katolickiego są błędne i kto ci dał prawo do oceny, czy dana nauka jest prawidłowa.

Ehe założe temat wtedy kiedy najbardziej będzie mi pasowało. Nikt nie będzie na mnie naciskał. Niech Katolicy zaczną nauczać zgodnie z Biblię to do niego wrócę. Właśnie przez KK większość ludzi odwraca się po przeczytaniu Biblii.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 16:33

Wściekłakoza pisze:
Rembov pisze:Dobra, dobra. Daruj sobie personalne wycieczki i załóż temat, w którym krok po kroku wyjaśnisz które nauki Kościoła katolickiego są błędne i kto ci dał prawo do oceny, czy dana nauka jest prawidłowa.

Ehe założe temat wtedy kiedy najbardziej będzie mi pasowało.

Czyli na świętej Nigdy.

Niech Katolicy zaczną nauczać zgodnie z Biblię to do niego wrócę.

Nauczamy zgodnie z tym, co jest w Piśmie Świętym. To, że nauczanie katolickie nie zgadza się z tym, co według ciebie jest w Biblii, to już nie jest wina Kościoła.

Właśnie przez KK większość ludzi odwraca się po przeczytaniu Biblii.

Odwraca od czego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 19:26

Rembov pisze:
Wściekłakoza pisze:
Rembov pisze:Dobra, dobra. Daruj sobie personalne wycieczki i załóż temat, w którym krok po kroku wyjaśnisz które nauki Kościoła katolickiego są błędne i kto ci dał prawo do oceny, czy dana nauka jest prawidłowa.

Ehe założe temat wtedy kiedy najbardziej będzie mi pasowało.

Czyli na świętej Nigdy.

Niech Katolicy zaczną nauczać zgodnie z Biblię to do niego wrócę.

Nauczamy zgodnie z tym, co jest w Piśmie Świętym. To, że nauczanie katolickie nie zgadza się z tym, co według ciebie jest w Biblii, to już nie jest wina Kościoła.

Właśnie przez KK większość ludzi odwraca się po przeczytaniu Biblii.

Odwraca od czego?

1. Założę temat w najmniej oczekiwanym przez Ciebie momencie. Tylko musisz jednak poczekać. Też mam swoje życie i nie mieszkam na forum.
2. Nie jest zgodne sakramenty św i ogółem cała msza nie jest Biblijna. Biblie trzeba rozumieć tak jak się pisze.
3.Odwraca sie od kościoła, bo szerzy swoje błędne nauki. Każdy myślący chrześcijanin nawet po przeczytaniu przykładu Katolickiej Biblii widzi rażące błędy. Też je zauważyłam. Syf totalny.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 20:13

Wściekłakoza pisze:1. Założę temat w najmniej oczekiwanym przez Ciebie momencie. Tylko musisz jednak poczekać. Też mam swoje życie i nie mieszkam na forum.

Wobec tego ja założę korzystając z punktu 2:
2. Nie jest zgodne sakramenty św i ogółem cała msza nie jest Biblijna. Biblie trzeba rozumieć tak jak się pisze.

Temat jest tutaj: viewtopic.php?f=16&t=16423

3.Odwraca sie od kościoła, bo szerzy swoje błędne nauki.

Budynku? Dziwne. A Kościół nie szerzy błędnych nauk, bo taki w nim nie ma. :)

Każdy myślący chrześcijanin nawet po przeczytaniu przykładu Katolickiej Biblii widzi rażące błędy. Też je zauważyłam. Syf totalny.

No patrz, a czytając Biblię ja znalazłem potwierdzenie nauczania katolickiego. Podobnie jak tysiące innych osób, w tym wielu protestantów, którzy przeszli na katolicyzm. Wszyscy nie myślimy?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 20:37

Rembov pisze:
Wściekłakoza pisze:1. Założę temat w najmniej oczekiwanym przez Ciebie momencie. Tylko musisz jednak poczekać. Też mam swoje życie i nie mieszkam na forum.

Wobec tego ja założę korzystając z punktu 2:
2. Nie jest zgodne sakramenty św i ogółem cała msza nie jest Biblijna. Biblie trzeba rozumieć tak jak się pisze.

Temat jest tutaj: viewtopic.php?f=16&t=16423

3.Odwraca sie od kościoła, bo szerzy swoje błędne nauki.

Budynku? Dziwne. A Kościół nie szerzy błędnych nauk, bo taki w nim nie ma. :)

Każdy myślący chrześcijanin nawet po przeczytaniu przykładu Katolickiej Biblii widzi rażące błędy. Też je zauważyłam. Syf totalny.

No patrz, a czytając Biblię ja znalazłem potwierdzenie nauczania katolickiego. Podobnie jak tysiące innych osób, w tym wielu protestantów, którzy przeszli na katolicyzm. Wszyscy nie myślimy?

Ad.3 Nie chodzi mi o budynek tylko o wspolnote. Sa błedne nauki tylko wy jeszcze stosujecie tradycje, które nie koniecznie są dobre.
Ad4.Większość jest zaślepiona po za tym jak można chwalić bałwochwalstwo no powiedz jak skoro to zakazane jest w Biblii. Modlenie się do Maryi totalna porażka.


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 11 maja 2017, 22:05

Wściekłakoza pisze: Sa błedne nauki tylko wy jeszcze stosujecie tradycje, które nie koniecznie są dobre.

Zapraszam do pokazania tych "błędnych nauk" i wykazania, że są błędne, w temacie, który w tym celu założyłem.

Ad4.Większość jest zaślepiona

Ale masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś obiektywny dowód?

po za tym jak można chwalić bałwochwalstwo no powiedz jak skoro to zakazane jest w Biblii

I dlatego w Kościele katolickim po pierwsze bałwochwalstwo uznajemy za grzech przeciwko I przykazaniu, a po drugie go nie praktykujemy. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Souris
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2017, 15:42
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Souris » 12 maja 2017, 15:49

Rembov pisze:
Wściekłakoza pisze: Sa błedne nauki tylko wy jeszcze stosujecie tradycje, które nie koniecznie są dobre.

Zapraszam do pokazania tych "błędnych nauk" i wykazania, że są błędne, w temacie, który w tym celu założyłem.

Ad4.Większość jest zaślepiona

Ale masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś obiektywny dowód?

po za tym jak można chwalić bałwochwalstwo no powiedz jak skoro to zakazane jest w Biblii

I dlatego w Kościele katolickim po pierwsze bałwochwalstwo uznajemy za grzech przeciwko I przykazaniu, a po drugie go nie praktykujemy. :)

Hahaha nie praktykujecie bałwochwalstwa a co to jest do do jasnej ciasnej w pliku?
Załączniki
dupa.jpg


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Albertus » 12 maja 2017, 16:06

Souris pisze:
Rembov pisze:
Wściekłakoza pisze: Sa błedne nauki tylko wy jeszcze stosujecie tradycje, które nie koniecznie są dobre.

Zapraszam do pokazania tych "błędnych nauk" i wykazania, że są błędne, w temacie, który w tym celu założyłem.

Ad4.Większość jest zaślepiona

Ale masz na to, poza swoim przekonaniem, jakiś obiektywny dowód?

po za tym jak można chwalić bałwochwalstwo no powiedz jak skoro to zakazane jest w Biblii

I dlatego w Kościele katolickim po pierwsze bałwochwalstwo uznajemy za grzech przeciwko I przykazaniu, a po drugie go nie praktykujemy. :)

Hahaha nie praktykujecie bałwochwalstwa a co to jest do do jasnej ciasnej w pliku?


A jak ktoś by się modlił przed złoconą skrzynią noszoną na drążkach przez kapłanów ozdobioną na wierzchu rzeźbami cherubów to też byłoby bałwochwalstwo?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Oszołom ;-)
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2017, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Oszołom ;-) » 17 maja 2017, 21:22

kontousunięte1 pisze:Tak, ale nie jest to kościół rzymsko-katolicki.
No tak. Ja to rozumiem tak, że Kościół Katolicki jest tam, gdzie jet sukcesja apostolska - czyli częścią KK są na przykład KrK, prawosławni, czy starokatolicy.

kontousunięte1 pisze:Warunek zbawienia w krk polega na tym, w pierwszej kolejności, że trzeba być w tym kościele i przede wszystkim wierzyć we WSZYSTKO, co kościół do wierzenia podaje. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale taka jest niestety nauka tego odłamy katolicyzmu.
Yyy...z tego, co ja się orientuję to warunek zbawienia wg KrK jest inny - "trzeba" przed śmiercią zdążyć się wyspowiadać księdzu w konfesjonale ze wszystkich tzw. "grzechów śmiertelnych" (inna rzecz, że generuje to problem skrupulactwa, na co - wg KrK - receptą ma być bieganie z wątpliwościami do duchownego i ślepe posłuszeństwo wobec niego). A jak nie zdążyłeś, to może się uratujesz, jeśli będziesz żałować tych "grzechów śmiertelnych" w chwili śmierci. Cokolwiek oznacza słowo "żałować". Jak dla mnie to wszystko jest strasznie sztywne, dogmatyczne, przeintelektualizowane, nieprecyzyjne i - co najważniejsze - nerwicogenne. Dla mnie to wszystko nie brzmi zbyt wiarygodnie. Ale że KrK indoktrynuje człowieka od dzieciństwa, gdy człowiek wszystko bezkrytycznie łyka...i to zapada głęboko w podświadomości...

W ogóle nie brzmi to dla mnie zbyt wiarygodnie, jeśli ktoś grzmi "argumentami" i próbuje się wtryniać między mnie i Boga...


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dezerter » 24 lis 2017, 18:15

Dragonar pisze:
Oszołom ;-) pisze:
Dragonar pisze:Kościół Katolicki to tylko nazwa mówiąca, że Kościół jest powszechny.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Czy Chrystus, Apostołowie lub Ignacy Antiocheński zarejestrowali w urzędzie nowy związek wyznaniowy o nazwie Kościół Katolicki, spółka z siedzibą w Rzymie? Słowo katolicki pochodzi z połączenia dwóch greckich słów: κατά (kata) oraz ὅλος (holos) - dosłownie: według całości, zgodnie z całością. Odwołuje się do powszechności Kościoła i wiary wyznawanej wszędzie i przez wszystkich. Katolickość to cecha Kościoła, a nie oficjalna nazwa.

To napisał człowiek należący do Kościoła Powszechnego i będący chrześcijaninem - brawo Ty.


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość