Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 21:05

Bo ja wiem.Jezus świadków nie kazał czcić obrazów,nie wierzy w czyściec itd :-D


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 21:18

W sumie .... ciezko porownywac . Ten od sj zabrania transfuzji ;) i zapowiada daty ze bedzie a nie przyłazi...
Ja nie cierpie gosci co zapowiadaja ze przyjda, czekam zrobie na ten czas obiad, mieszkanie wysprzontam odwoluje terminy i kicha...

Juz wole jak wpada gość bez zapowiedzi.

Wiesz co bylo by dobre ?
Zrobic jakaś tabelke Jezusów i Mari ;)
Wtedy by dalo rade zrobic analize swott i by my zobaczylii. Mocne i slabe punkty.
https://mfiles.pl/pl/index.php/Analiza_SWOT

Moze kiedyś sie zrobi.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 21:21

Właśnie miałem zaproponować abyś zrobił temat Jezus świadkowski wersus faustyński na początek.
Dobra poczekam..trzeba wracać do...mleka :-D


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 16:10

nadrozd pisze:Jedno zdanie starczy.
Bez czytanmia bibli tego nie dasz rady ocenić czy dalej wierzysz w to co wierzyli Apostołowie i w tego właściwego Jezusa.


Jak najbardziej damy radę bez czytania Biblii dowiedzieć się co głosili Apostołowie , piszę o tym już Tertulian w "Preskrypcji przeciw heretykom" i podaje zupełnie inne kryteria niż Ty

"Czego zaś nauczali Apostołowie, to znaczy, co im Chrystus objawił nie można inaczej wykazać, jak tylko za pośrednictwem kościołów, które sami Apostołowie pozakładali i w których sami nauczali bądź to żywym słowem, bądź też później przy pomocy listów. To jest również nasza preskrypcja. Jeśli taka jest rzeczywistość, to nie ulega żądnej wątpliwości, że za prawdziwą należy uważać każdą naukę zgodną z nauczaniem kościołów apostolskich, stanowiących macierz i źródło wiary, ponieważ zawiera się w tym nauczaniu to, co kościoły otrzymały od Apostołów, Apostołowie od Chrystusa, a Chrystus od Boga."


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 17:50

Tertulian jest według Twojego Kościoła heretykiem. Dlaczego rozpowszechniasz heretyckie nauczanie?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 20 maja 2017, 17:54

Baczne miejcie staranie, abyście nie usunęli wolności religijnej. Tym samym bowiem usunęlibyście religię. Bóg pragnie czci dobrowolnej, nie zaś wymuszonej.
Tertulian



A rzeczywistos ewangelizacji indian

Szkolili też psy myśliwskie tak, by szybciej niż odmawia się „Ojcze nasz” rozrywali każdego napotkanego Indianina.
* http://konfrontacje.com.pl/artykuly/swi ... ndian.html

Ewangelizacja w wydaniu Krk vs Tertulian
1:0
:oops:

Co tylko utwierdza ze nie mial na mysli KRK mowiac o Kosciele Apostolskim ;)
Zreszta nie sadze Ze Tertulian wiedzial o istnieniu KRK ktory jeszce nie powstal za jego życia.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Albertus » 20 maja 2017, 18:15

Adalbertus pisze:Tertulian jest według Twojego Kościoła heretykiem. Dlaczego rozpowszechniasz heretyckie nauczanie?


Pisma Tertuliana są po prostu jednym ze źródeł historycznych.

:)


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 18:44

Albertus pisze:Pisma Tertuliana są po prostu jednym ze źródeł historycznych.

Z postu Floriana wynika, że są źródłem nauki.

Swoją drogą to dziwne, najpierw Tertuliana zaliczacie do heretyków, a później od niego czerpiecie nauki.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 20:35

Adalbertus pisze:Tertulian jest według Twojego Kościoła heretykiem. Dlaczego rozpowszechniasz heretyckie nauczanie?


Najpierw zapoznaj się z tym co cytuję a potem się wypowiadaj.Zacytowałem jego ortodoksyjne pismo ,a to że jest Ci ono nie na rękę to już nie mój problem.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 20:47

Florian pisze:
Adalbertus pisze:Tertulian jest według Twojego Kościoła heretykiem. Dlaczego rozpowszechniasz heretyckie nauczanie?


Najpierw zapoznaj się z tym co cytuję a potem się wypowiadaj.Zacytowałem jego ortodoksyjne pismo ,a to że jest Ci ono nie na rękę to już nie mój problem.


Ja sobie nie wymyśliłem, że Tertulian to heretyk. Ciekawe jednak jest to, że swoje herezje dowodzisz pismami heretyków. Niechcący udowodniłeś, że katolickich nauk nie warto słuchać.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Albertus » 20 maja 2017, 21:27

Adalbertus pisze:
Florian pisze:
Adalbertus pisze:Tertulian jest według Twojego Kościoła heretykiem. Dlaczego rozpowszechniasz heretyckie nauczanie?


Najpierw zapoznaj się z tym co cytuję a potem się wypowiadaj.Zacytowałem jego ortodoksyjne pismo ,a to że jest Ci ono nie na rękę to już nie mój problem.


Ja sobie nie wymyśliłem, że Tertulian to heretyk. Ciekawe jednak jest to, że swoje herezje dowodzisz pismami heretyków. Niechcący udowodniłeś, że katolickich nauk nie warto słuchać.


Czy Tertulian odszedł od Kościoła przed czy po napisaniu cytowanego pisma?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 21:40

Albertus pisze:Czy Tertulian odszedł od Kościoła przed czy po napisaniu cytowanego pisma?


Nie wiem. A ty może wiesz?

Dokąd odszedł? A może wiesz dlaczego odszedł? A może nie odszedł? Może go wyrzucili?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 21:50

Adalbertus pisze: Ja sobie nie wymyśliłem, że Tertulian to heretyk. Ciekawe jednak jest to, że swoje herezje dowodzisz pismami heretyków. Niechcący udowodniłeś, że katolickich nauk nie warto słuchać.


Wymyślasz sobie że cytuję "heretyka" bo nie pasuje Ci to co Tertulian pisał.To dzieło Tertulian napisał przeciwko takim heretykom jak Ty , i na nic się tu nie zdadzą Twoje próby zdyskredytowania Tertuliana , bo tak się składa że "Preskrypcja przeciw heretykom" jest pismem ortodoksyjnym (katolickim) które Tertulian napisał zanim przeszedł na Montanizm.

Chcący udowodniłem , że Tertulian zaprzecza Twoim herezjom.

Adalbertus pisze:
Nie wiem. A ty może wiesz?


Skoro NIE wiesz , to się NIE wypowiadaj , i NIE wypisuj bzdur że cytują heretyka , gdyż "Preskrypcja przeciw heretykom" jest pismem ortodoksyjnym , przyjmij to do wiadomości.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 21:56 przez Florian, łącznie zmieniany 1 raz.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 21:54

To działo

O tak działo :-D

Obrazek

Sorry ;)


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 21:56

Janek pisze:...



Mała prośba, jeśli nie masz do napisania czegoś merytorycznego , to lepiej się nie wypowiadaj.



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości