Początki Kościoła

Rzut oka na historię eklezjalną
jusef19
Posty: 72
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jusef19 » 09 paź 2009, 16:56

nie znam się, ale chyba autor wątku niezbyt trzymał się tematu, bo to raczej nie wygląda na historię Kościoła tylko jakiś kilka rzeczy którą leżą mu na wątrobie.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 09 paź 2009, 20:18

Wszędzie plują na ten Rzym, a tak naprawdę nie ma na świecie metropolii o tak długiej i świetnej (nieprzerwanej) historii, jak Wieczne Miasto.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 paź 2009, 20:22

sanctam pisze:Wszędzie plują na ten Rzym, a tak naprawdę nie ma na świecie metropolii o tak długiej i świetnej (nieprzerwanej) historii, jak Wieczne Miasto.
Nieprzerwanego odstępstwa od Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 09 paź 2009, 20:24

KAAN pisze:
sanctam pisze:Wszędzie plują na ten Rzym, a tak naprawdę nie ma na świecie metropolii o tak długiej i świetnej (nieprzerwanej) historii, jak Wieczne Miasto.
Nieprzerwanego odstępstwa od Boga.


Rzymianie byli ludzmi religijnymi.


Rosa
Posty: 269
Rejestracja: 03 lip 2009, 18:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rosa » 09 paź 2009, 22:07

sanctam pisze:Rzymianie byli ludzmi religijnymi.

Tak,tylko w co wierzyli :lol:


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 09 paź 2009, 22:12

Rosa pisze:
sanctam pisze:Rzymianie byli ludzmi religijnymi.

Tak,tylko w co wierzyli :lol:


Skoro Paweł z Tarsu pisał list do Rzymian, więc zapewne w Chrystusa.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 paź 2009, 22:47

sanctam pisze:[...]Skoro Paweł z Tarsu pisał list do Rzymian, więc zapewne w Chrystusa.

To Ci co zwykle wtedy kończyli z wyrokiem śmierci. Zwykli obywatele wierzyli między innymi w Pontiusa Maximusa ;)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 10 paź 2009, 02:17

fantomik pisze:
sanctam pisze:[...]Skoro Paweł z Tarsu pisał list do Rzymian, więc zapewne w Chrystusa.

To Ci co zwykle wtedy kończyli z wyrokiem śmierci. Zwykli obywatele wierzyli między innymi w Pontiusa Maximusa ;)


Tenże Pontifex Maximus, Konstantyn I Wielki wydając Edykt mediolański w 313 r uznał wolność religii chrześcijańskiej w imperium rzymskim . Wcześniej chrześcijan w Rzymie prześladowano, choć nie na taką skalę, jak przedstawia to nasza tradycja. Rzymianie uważali chrześcijan za kolejną egzotyczną sektę, ponieważ Bóg chrześcijan swoim istnieniem negował cały rzymski panteon. Religia chrześcijańska stała w opozycji do oficjalnych kultów rzymskich, takich jak mitraizm (Mitra), kult egipskiej Izydy (małżonki Ozyrysa), czy bogów tworzących słynną triadę kapitolińską (Junona, Jowisz, Minerwa).


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 10 paź 2009, 06:05

sanctam pisze:Wszędzie plują na ten Rzym, a tak naprawdę nie ma na świecie metropolii o tak długiej i świetnej (nieprzerwanej) historii, jak Wieczne Miasto.


nie jest pluciem nieskrywanie faktów o wodzach Twojej denomincji (Rzym to skrót myślowy - nie chodzi przecię z o ulice i domy)

A z tą "świetną nieprzerwaną" historią to też nieprwda - w drugiej połowie pierwszego milenium było to miasto widmo bliskie upadku - niemal kompletnie wyludnione ruiny zarośnięte dziką roślinnością.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 10 paź 2009, 09:01

faktów o wodzach Twojej denomincji

"Ojcowie założyciele" protestantyzmu.

Marcin Luter - były ksiądz katolicki, antysemita, nawoływał do palenia czarownic. Niemiecki Kościół ewangelicki w licznych wystąpieniach deklarował swą wierność Hitlerowi.

Jan Kalwin - stworzona komuna teokratyczna poddała kontroli wszystkie przejawy życia mieszkańców Genewy Kalwina, a wyroki śmierci za przewinienia w rodzaju modlitwy za duszę zmarłego męża stały na porządku dziennym. Spalony na stosie Michał Servet jest przykładem protestanckiej nietolerancji.

Król Henryk VIII - Przyczyną zerwania Anglii z Rzymem była chęć uznania małżeństwa Króla Henryka VIII z Katarzyną Aragońską za niebyłe. Papież nie zezwolił na rozerwanie węzła małżeńskiego i małżeństwo z brzemienną dwórką Anną Boleyn, co spowodowało zerwanie z Rzymem i wkroczenie na powolną, ale konsekwentną drogę protestantyzacji Anglii. Król Henryk VIII miał sześć żon, dwie z nich zamordował.


Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 10 paź 2009, 10:55

sanctam pisze:Marcin Luter - były ksiądz katolicki, antysemita, nawoływał do palenia czarownic. Niemiecki Kościół ewangelicki w licznych wystąpieniach deklarował swą wierność Hitlerowi.

Jan Kalwin - stworzona komuna teokratyczna poddała kontroli wszystkie przejawy życia mieszkańców Genewy Kalwina, a wyroki śmierci za przewinienia w rodzaju modlitwy za duszę zmarłego męża stały na porządku dziennym. Spalony na stosie Michał Servet jest przykładem protestanckiej nietolerancji.

Król Henryk VIII - Przyczyną zerwania Anglii z Rzymem była chęć uznania małżeństwa Króla Henryka VIII z Katarzyną Aragońską za niebyłe. Papież nie zezwolił na rozerwanie węzła małżeńskiego i małżeństwo z brzemienną dwórką Anną Boleyn, co spowodowało zerwanie z Rzymem i wkroczenie na powolną, ale konsekwentną drogę protestantyzacji Anglii. Król Henryk VIII miał sześć żon, dwie z nich zamordował.

Jesli by przyjac te same kryteria,ktore stosoje sanctam ,i przeniesc je na wodzow kosciola rzymskiego, to mysle ze ci ostatni przegrali by z wielka sromotom.

Fazit:Historia KRzK ukazuje nam jego korzenie,czyli-falszerstwa,przekrety,mordy,wojny....itd.

Nie jest to Kosciol zalozony przez Chrystusa,(czy jak wola papisci przez Piotra),tylko jeden wielki burdel....


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 10 paź 2009, 11:51




Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości