Papiestwo i antychryst.

Rzut oka na historię eklezjalną
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papiestwo i antychryst.

Postautor: Robertamigo » 17 paź 2009, 07:52

Turretin pisze:Chyba tylko to, że nie znają historii ani orzeczeń papieskich z okresu od IX do XVI wieku. .


Swiadectwa potwierdzajace dzialenie diabelskiej mocy w Rzymie znajdujemy juz w III wieku.
Wez takiego Kaliksa.Ubzdural sobie ze jest nastepca ap.Piotra z autorytatywnym prawem decydowania o wszelkich sprawach Kościoła,a według dr.G.Kruegera zajmował się lichwą i rożnymi podejrzanymi interesami finansowymi. Wystąpił przeciw niemu inny biskup Hipolit
twierdząc, że biskupi są sobie równi przed "Bogiem i w życiu doczesnym". Również biskup Kartagiński Tertulian pogardliwie skomentował przywódcze aspiracje Kaliksta .
Poszło głównie o władzę i prymat jak zwykle u chrześcijan, ale dobrym pretekstem stał się
temat odpuszczania grzechów.Doszło nawet do tego, że obrano dwie głowy Kościoła Kaliksta i Hipolita, którzy prowadzili między sobą zaciekły spór o prymat.(dr.Th.Engert). Hipolit uważał Kaliksta za heretyka i choć każda encyklopedia (kościelna również) uznaje Hipolita za antypapieża, to jednak ten sam Kościół uczynił go świętym. Takie to się dziwne rzeczy dzieją jak uznane zostaną pewne poglądy antypapieża za tradycję katolicką i trudno się potem "wyplątać" z sytuacji jaką to stwarza.
A dlaczego Hipolit został świętym ?
Stworzył podwaliny pod prawo odpuszczania grzechów przez Kościół co zaowocowało nie tylko wpływami we własnych chrześcijańskich gminach, ale zwróciło uwagę na Kościół możnych tego świata dla, których "spokój sumienia" w zamian za dobra tego świata wydawał się wygodnym sposobem rozliczenia z "błędami przeszłości". Potem zaowocowało to również płatnymi odpustami i spowiedzią "do ucha" bardzo wzmacniając chrześcijaństwo ekonomicznie. Poglądy Hipolita pozwoliły zacieśnić współpracę władzy cywilnej i świeckiej. Do dnia dzisiejszego Kościół jest "uchem" władzy administracyjnej żądając w zamian przywilejów i wpływów na tzw. "moralny wizerunek państwa".


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papiestwo i antychryst.

Postautor: sanctam » 17 paź 2009, 10:36

Turretin pisze:Co w tym gorszącego dla katolików?
Chyba tylko to, że nie znają historii ani orzeczeń papieskich z okresu od IX do XVI


Nic. Według jezuity, Jakuba Wujka "zbory Ewangelików dzisiejszych, Lutrów, Kalwinów, Nowokrzczeńców, i innych Sektarzów, nie są Kościoły Pana Chrystusowe, ale Bożnice Szatańskie". Co w tym gorszącego dla protestantów ?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 paź 2009, 10:46

Czy uwazasz, ze stwierdzenie Wujka, i do tego Jezuity, w ogole nas zajmuje? Jak może żolnierz szatański być autorytetem??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 17 paź 2009, 10:50

Małgorzata pisze:Czy uwazasz, ze stwierdzenie Wujka, i do tego Jezuity, w ogole nas zajmuje? Jak może żolnierz szatański być autorytetem??


Dlaczego Jakub Wujek, kapłan świętego Kościoła Rzymskiego miałby nie być autorytetem ?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 paź 2009, 10:55

Moze dla Ciebie. Dla mnie nie, bo Kościół Rzymski dla mnie nie jest święty, a on będąc kapłanem takiego kościołajest przeciwieństwem tego, co nazywamy autorytetem. Poza tym był Jezuitą, a to go dyskwalifikuje w moich oczach calkowicie. A na koniec dodam, ze moim autorytetem jest Jezus Chrystus.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 17 paź 2009, 11:12

Małgorzata pisze: A na koniec dodam, ze moim autorytetem jest Jezus Chrystus.

Dla katolika autorytetem jest papieski twór,martwy Jezus Eucharystyczny i związane z tym spożywanie jego ciała i krwi w Eucharystii.Mimo,że zabrania tego ST i NT.Jeśli papież wprowadził w swoim kościele czczenie i adorowanie Jezusa Eucharystycznego zamiast żywego Chrystusa,to stał się antychrystem,tak jak to zauważył M.Luter:

"Czuję się teraz o wiele bardziej wolny od kiedy jestem pewien, że papież jest antychrystem" M. Luter


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 17 paź 2009, 11:28

sanctam pisze:Dlaczego Jakub Wujek, kapłan świętego Kościoła Rzymskiego miałby nie być autorytetem ?


Dla ultraprawicowego katolika najwieksza kanalia,byle by suknie kaplanska nosila zawsze bedzie autorytetem.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 17 paź 2009, 14:16

Robertamigo pisze:
sanctam pisze:Dlaczego Jakub Wujek, kapłan świętego Kościoła Rzymskiego miałby nie być autorytetem ?


Dla ultraprawicowego katolika najwieksza kanalia,byle by suknie kaplanska nosila zawsze bedzie autorytetem.


Kto jest autorytetem dla lewicowego heretyka ?
Czyli uznajesz siebie za autorytet. Jak sobie chcesz :-/


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papiestwo i antychryst.

Postautor: Hallers » 17 paź 2009, 17:10

Turretin pisze:No i druga szkoda, że USA się stacza moralnie - najpierw zakaz czytania Biblii i modlitw w szkołach, teraz postępująca katolicyzacja, a na koniec coś jeszcze gorszego.
W każdym bądź razie lepiej by w siłę rośli katolicy niż głosiciele ewangelii nienawiści.

A tak swoją drogą mieszkasz w innej strefie czasowej czy to ten duch który Ciebie wypełnia nie daje Ci spać i karze Ci wstawać o piątej z rana by pluć żółcią na katolików i ich kościół?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 18 paź 2009, 07:51

Etymologicznie rzecz biorąc "antychryst" oznacza: "zamiast Chrystusa". Odpowiednikiem tego jest tytuł: Namiestnik (od: "na miejscu") Chrystusa.

Jednak nie wydaje mi się, żeby papiestwo miało być apokaliptycznym Antychrystem (przez duże "A") - trochę za cienkie jest. Przynajmniej na razie.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papiestwo i antychryst.

Postautor: sanctam » 18 paź 2009, 17:48

Turretin pisze:
A jakie argumenty na to ma Wujek?


Może tu je znajdziesz
Postilla Catholica


Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 22 paź 2009, 15:39

Nie przesadzajmy z tym antychrystem.....ci mniej lub bardziej udolni manipulanci i drobni cwaniacy o wszechświatowych abicjach mieniący pompatycznymi tytułami jak Ojciec Świety, Pontifeks i innymi są całkiem ludzkim zjawiskiem......



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości