Tolerancja protestancka, a tolerancja katolicka

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 04 lis 2012, 13:35

Rembov pisze:
nesto pisze:Co to jest "episkopoi lub presbiteroi"?

Ładnie wyszła "głębia" Twojej znajomości Pisma Świętego.


Obstawiałem, że pierwszy odezwie się autor wpisu ;) Pomyliłem się, jesteś bardziej zadufany w sobie niż on ;)
Zapomniałem, że "inteligencją" przewyższasz innych dyskutantów namiętnie ze mną polemizujących...
Mogę tylko napisać tyle "GRATULUJĘ POLOTU" :-P


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 lis 2012, 15:36

Personalne wycieczki = brak merytorycznej odpowiedzi na to, co napisałem.

A swoim pytaniem o to, kim sa "episkopoi" i "presbiteroi" pokazałeś, że twoja znajomość greki kończy się na tym, co wyczytasz w tekstach z portalu www.jeszua.pl. Widać kwestii biskupów (episkopoi - επισκοπον) i prezbiterów (presbiteroi - πρεσβυτερου) nie poruszał, że nie masz pojęcia o ich istnieniu w Kościele Chrystusa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 05 lis 2012, 11:39

Rembov pisze:Personalne wycieczki = brak merytorycznej odpowiedzi na to, co napisałem.

A swoim pytaniem o to, kim sa "episkopoi" i "presbiteroi" pokazałeś, że twoja znajomość greki kończy się na tym, co wyczytasz w tekstach z portalu www.jeszua.pl. Widać kwestii biskupów (episkopoi - επισκοπον) i prezbiterów (presbiteroi - πρεσβυτερου) nie poruszał, że nie masz pojęcia o ich istnieniu w Kościele Chrystusa.


O! Brawo ;)
Widzę, że zdobyłeś się na drążenie tematu...
Pomyliłem się.. uważałem, że nie masz jedynie polotu.... ;)

Odnośnie tolerancji...
Czy protestanci palą na stosach heretyków? Bo jesli ich tylko zabijają to są bardziej tolerancyjni. A jeśli ich nawet nie zabijają, to o czym tutaj pisać ;)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 lis 2012, 11:45

A może wreszcie odpowiesz na pytanie kto jest twoim episkopoi i/lub prespiteroi?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 05 lis 2012, 12:03

Ty :) jesteś jednym i drugim.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 lis 2012, 12:15

nesto pisze:Ty :) jesteś jednym i drugim.

Pożartowałeś, a teraz poproszę o odpowiedź na poważnie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 lis 2012, 16:46

Rembov pisze:
nesto pisze:Ty :) jesteś jednym i drugim.

Pożartowałeś, a teraz poproszę o odpowiedź na poważnie.


Z tobą nie można dyskutować nawet na "półpoważnie". Wszystko co piszesz jest zupełnie niepoważne. Od kultu Matki Boskiej, pielgrzymkach i obnoszeniam w procesjach jej posągów, aż na odpuszczaniu grzechów przez księdza czy kupowaniu mszy kończąc.
To katolickie tłumaczenie usprawiedliwiające takie praktyki jest niepoważne i cały dalszy ciąg dyskusji nie może być poważny.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 07 lis 2012, 17:34

Ucieczka w tematy poboczne i personalne wycieczki = nesto NIE MA ani biskupa, ani prezbitera,, mimo że Biblia uczy inaczej, ale nie chce się do tego przyznać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 08 lis 2012, 16:47

Nesto odpowiesz mi na moje pytanie o Presbiteroi i Episkopoi?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 08 lis 2012, 17:02

Nie przyznajesz się do żadnego kościoła,nie masz pasterzy...To z kim spotykasz się na ''Łamanie Chleba''?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 31 mar 2013, 07:11

Czy można "łamć chleb" z kims, kto uważa człowieka za Boga, a nawet ten łamany chleb uważa za Prawdziwego Boga z całym Bóstwem? :roll:
Albo z tym, co uważaj Jezusa za Archanioła, a nie za człowieka?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 257
Rejestracja: 10 lut 2011, 01:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BLyy » 31 lip 2013, 02:01

Tolerancję katolicką i protestancką bardzo łatwo porównać na przykładzie Indian. Katolicka część to południe, a północ to zdecydowanie w większości protestancka. W obu Amerykach ginęło mnóstwo Indian, jednak to w Ameryce Południowej przetrwało najwięcej Indian i metysów, podczas gdy w północnej protestanckiej przetrwała ich po prostu liczba znikoma. Tak samo zabijanie czarownik i czarowników, mimo iż wymyślili to katolicy, to protestanci ich w tym przewyższyli. W samej Szwecji nie było różowo poprzez negatywny stosunek luteran do kalwinistów, dochodziło do pogromów, że albo kalwini pouciekali ze Szwecji, albo zostali zamordowani, albo zostawali kryptokalwinistami. W końcu protestanci nie mieli świętych założycieli, od antysemity Lutra po rządnego krwi Kalwina.
Nie wiem czy pierwszym krajem gdzie panowała tolerancja nie było czasem to Królestwo Jerozolimy. Zostało założone przez krzyżowców drogą krwi, ale by przetrwać jako kraj musiało być tolerancyjne wobec tamtejszej społeczności muzułmańskiej czy prawosławnej, którzy stanowili większość społeczeństwa. Dochodziło nawet do małżeństw mieszanych między tymi trzema religiami z powodu tolerancji.


'Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobą, wyjawi się tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte'. Ewangelia Tomasza 5

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości