Różności Sobory / Maryja

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 23:09

Scott pisze:Pomimo że Bóg jest gdzieś obecny[ np. w swojej świątyni] to świątynia nie jest Bogiem. :)
Hostia z racji tego że całkowicie zmieniła się w Ciało Chrystusa jest Bogiem.
Już jasne? :)

Innymi słowy, stwierdziłeś, że Ci Twoi Bracia, którzy sięgali po argument "Bóg jest wszędzie" broniąć transsubstancjacji zwyczajnie rzucali zasłonę dymną bo bali się odpowiedzi :) (co w ogóle dla mnie wydało się dość ciekawe biorąc pod uwagę, że co tydzień, choć możliwe że bezmyślnie, powtarzają słowa wyznania wiary, które zwiera dość jasne stwierdzenie "gdzie jest Bóg" ;) no i Chrystus rzecz jasna ;))

A więc zostaje na tym, że Saul tylko znieważył hostię w tabernakulum, deptanie kwiatków się nie liczy :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 12 mar 2010, 00:19

Bóg jest wszędzie, i dzięki temu może np wszędzie wysłuchać modlitw. :)

Co absolutnie nie znaczy że wszystko jest Bogiem. Herezje siejesz. Tego nikt nie powiedział, wysnuwasz totalnie niewłaściwe wnioski. Takie myślenie przypomina mi pana Coelho z "Alchemika" który pisał że "wszystko jest jednym".

Jedyną reakcja na takie myślenie mogło być zdziwienie z naszej strony.


www.mamre.pl

Soli Deo Honor Et Gloria
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 mar 2010, 09:58

Scott pisze:Bóg jest wszędzie, i dzięki temu może np wszędzie wysłuchać modlitw. :)

Co absolutnie nie znaczy że wszystko jest Bogiem. Herezje siejesz. Tego nikt nie powiedział, wysnuwasz totalnie niewłaściwe wnioski. Takie myślenie przypomina mi pana Coelho z "Alchemika" który pisał że "wszystko jest jednym".

Jedyną reakcja na takie myślenie mogło być zdziwienie z naszej strony.

Ej, to nie ja szedłem w dyskusję prowadzącą do stwierdzenia 'Bóg jest wszędzie' broniąć transsubstancjacji ;) Ale już to wyjaśniłeś i wychodzi na to, że Saul jedynie znieważał hostie w tabernakulum widocznie ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 mar 2010, 10:49

fantomik pisze:Ej, to nie ja szedłem w dyskusję prowadzącą do stwierdzenia 'Bóg jest wszędzie' broniąć transsubstancjacji

Przeczytaj jeszcze raz tę dyskusję i popatrz, kto negował Przeistoczenie twierdząc, że to niemożliwe, bo Bóg nie może być w kilku miejscach jednocześnie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 12 mar 2010, 11:13

38) Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: Czego szukacie? Oni powiedzieli do Niego: Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz? (39) Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. (40) Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. (41) Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: Znaleźliśmy Mesjasza - to znaczy: Chrystusa. (42) I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas - to znaczy: Piotr. (43) Nazajutrz /Jezus/ postanowił udać się do Galilei. I spotkał Filipa. Jezus powiedział do niego: Pójdź za Mną! (44) Filip zaś pochodził z Betsaidy, z miasta Andrzeja i Piotra. (45) Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy - Jezusa, syna Józefa z Nazaretu. (46) Rzekł do niego Natanael: Czyż może być co dobrego z Nazaretu? Odpowiedział mu Filip: Chodź i zobacz. (47) Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu. (48) Powiedział do Niego Natanael: Skąd mnie znasz? Odrzekł mu Jezus: Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym. (49) Odpowiedział Mu Natanael: Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela! (50) Odparł mu Jezus: Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to. (51) Potem powiedział do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.
Jana 1, 38-51

Tak, Jezus może być w dwóch miejscach jednocześnie. :)

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? (20) Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
1 List do Koryntian 6,19-20

Tak więc Bóg może przebywać w ciele człowieka które jest wtedy Jego świątynią. Jeśli takich świątyń jest więcej, to tak Bóg przebywa w wielu miejscach jednocześnie. :)


www.mamre.pl



Soli Deo Honor Et Gloria
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 mar 2010, 11:23

Czyli jednak Saul deptał kwiatki również? :zawstydzony:

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2010, 12:40

Albertus pisze:
Jak widac świeci meczenniczy domagja sie POMSTY Boa na ludziach ziemni za ICH krew nawet nie za innych męczenników.
nie ma tu nic z opcji WSTAWIANIA się za innych albo wspierania!!


Opcja jest,choć rzeczywiście domyślna, i trudna do zrozumienia , a wręcz niepojęta dla tych którzy nie pojmują czym jest Kościół.

Przeczytaj:
Dz9
(1) Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana (2) i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. (3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz.

i odpowiedz, głównie sobie, dlaczego Jezus mówi że Szaweł Go prześladuje?Przecież Jezus był już w tym czasie w niebie.Jak Szaweł mógł Go prześladować?
Rozumiem ze z braku laku wymyślasz.
Odpowiedz zaś jest prosta
Koscioł to ciało Chrystusa I przesladowanie koscioła to przesladowanie Chrystusa
Pan to zapowiedział w Ew Mateusza o najmnijszych braciach moich

Nie ma tu NIC ze wstawiennictwa czy tego że kosciół uwielbiony wie coś o pilgrzymującym itp
sprawa jest nie tyle domyslana co wymyslona :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 mar 2010, 16:36

Opcja jest,choć rzeczywiście domyślna, i trudna do zrozumienia , a wręcz niepojęta dla tych którzy nie pojmują czym jest Kościół.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2010, 16:43

Albertus pisze:Opcja jest,choć rzeczywiście domyślna, i trudna do zrozumienia , a wręcz niepojęta dla tych którzy nie pojmują czym jest Kościół.
E tam
jest prosta jako koncepcja i pojęta przez mnie.
Oczywiście możan siobie takie rzeczy wyobrażąc i mozna sobie wyobrażac wiele innych ale z Objawieniem bozym nie ma to wiele wspólnego!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 mar 2010, 16:50

E tam :)



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości