Całun Turyński

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 03 mar 2010, 10:40

Wielu z was neguje Słowo Boże, wasze jest dla was ważniejsze niż Boże.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 03 mar 2010, 16:26

Albertus napisał/a:
A po co niewiasty szły namaszczać Jezusa gdyby wonności zostały już użyte i rozprowadzone po Ciele?


nie wiem


No widzisz! To już postęp.
A ja na ten przykład wiem po co :)


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 03 mar 2010, 16:43

Albertus pisze:
Albertus napisał/a:
A po co niewiasty szły namaszczać Jezusa gdyby wonności zostały już użyte i rozprowadzone po Ciele?


nie wiem


No widzisz! To już postęp.
A ja na ten przykład wiem po co :)
po cokolwiek nie przysły, to faktem pozostaje, że płutna owijały wonności

i nie wiesz czemu badacze całunu znaleźli na nim pyłki kwiatowe, a nie znaleźli nic z 30kg woności w ktore był owinięty w całun


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 mar 2010, 15:19

Albertus pisze:Lash:

Zwyczaj żydowski z tego co wiem NIE POZWALAŁ kobietom przygotowywac NAGIEGO MEZCZYZNY do pogrzebu.


czy można wiedzieć z czego to wiesz?

Chyba że ktoś wierzy że w żydowskiej kulturze było dopuszczlne aby kobiety manaszczły nagiego męszczyzne po smierci.


To że namaszczały wiemy na pewno z biblii.

A czy nagiego?Znacznie trudniej mi uwierzyć że namaszczały ubranego! :) :)
Poczytaj trochę io tradycjach żydowskich
Jesli chodzi o nacieranie ciała to
Jan wyraznie podal ze było juz zawinięte a wiemy ze nie kłamał
Kobiety szły ponownie bo - Najprawdopodobniej mógł to byc proces nie zakończony np. moża było położyć kilkanascie wartw zawoju i wonnosci. wtedy kobiety spokojnie mogły być przy zmarłym bo nie był juz nagi ale nie był całkowicie namaszczony bo kilka warstw było połozonych a wiele więcej można było połozyc.

Jest to proste i prawdopodobne wyjasnienie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 mar 2010, 15:57

Lash pisze:Jan wyraznie podal ze było juz zawinięte a wiemy ze nie kłamał

A Mateusz, Marek i Łukasz piszą, że owinął w czyste płótno i nic nie wspominają o namaszczaniu, natomiast zaznaczają, że kobiety przygotowały się do namaszczenia ciała po szabacie. To kto ma rację?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 11 mar 2010, 19:34

Rembov pisze:
Lash pisze:Jan wyraznie podal ze było juz zawinięte a wiemy ze nie kłamał

A Mateusz, Marek i Łukasz piszą, że owinął w czyste płótno i nic nie wspominają o namaszczaniu, natomiast zaznaczają, że kobiety przygotowały się do namaszczenia ciała po szabacie. To kto ma rację?

Ewangeliści nie wspominają o bardzo wielu wydarzeniach, co nie znaczy że nie miały one miejsca. Nie można również wyciągać wniosków, że zdaniem Jana Józef przyniósł brudne płótno.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 21:26

Ewangeliści nie wspominają o bardzo wielu wydarzeniach, co nie znaczy że nie miały one miejsca


No właśnie to, między innymi staramy się wytłumaczyć protestantom za co oni wyzywają nam od heretyków. :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 21:35

Albertus pisze:
Ewangeliści nie wspominają o bardzo wielu wydarzeniach, co nie znaczy że nie miały one miejsca

No właśnie to, między innymi staramy się wytłumaczyć protestantom za co oni wyzywają nam od heretyków. :)

Skoro Ewangeliści nie wspominają to tworzenie dogmatów wiary, koniecznych do zbawienia(!), na podstawie "domysłów" jest kompletnie idiotycznym pomysłem. Mam nadzieję, że się zgodzisz ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 22:07

Albertus napisał/a:
Cytat:
Ewangeliści nie wspominają o bardzo wielu wydarzeniach, co nie znaczy że nie miały one miejsca

No właśnie to, między innymi staramy się wytłumaczyć protestantom za co oni wyzywają nam od heretyków. :)

Skoro Ewangeliści nie wspominają to tworzenie dogmatów wiary, koniecznych do zbawienia(!), na podstawie "domysłów" jest kompletnie idiotycznym pomysłem. Mam nadzieję, że się zgodzisz ;)


zgodzę się jeśli byłoby to tylko na podstawie domysłów lub własnych pomysłów.Tutaj to bym raczej widział dwie "sole".
Natomiast inna sprawa gdy stoi za tym Tradycja.Możemy wtedy czasem przyjąć pewne prawdy jako koniecznie potrzebne do tego aby chrześcijańska doktryna była prawidłowa i pełna.Wspólnym dla nas przykładem jest tutaj kanon NT.
Istnienie takich prawd nie oznacza że ich nieznajomość albo brak pełnej akceptacji automatycznie sprowadza na człowieka potępienie


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 22:35

Albertus pisze:[...]Istnienie takich prawd nie oznacza że ich nieznajomość albo brak pełnej akceptacji automatycznie sprowadza na człowieka potępienie

Ależ przecież wy macie przynajmniej jeden taki kwiatek ewidentnie opatrzonych anathemną, tj. wyparciem się Wiary Boskiej (już o tym dyskutowaliśmy przecież nie raz) :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 22:59

Albertus napisał/a:
[...]Istnienie takich prawd nie oznacza że ich nieznajomość albo brak pełnej akceptacji automatycznie sprowadza na człowieka potępienie

Ależ przecież wy macie przynajmniej jeden taki kwiatek ewidentnie opatrzonych anathemną, tj. wyparciem się Wiary Boskiej (już o tym dyskutowaliśmy przecież nie raz) :)


Spójrz na to z punktu widzenia protestanckiego. :)

Lotr na krzyżu został zbawiony pomimo że nie znał kanonu NT ani żadnego z 5 sola nie znał też prawdy o Trójcy itp ( katolickich dogmatów oczywiscie też nie), nie maił też żadnego pojęcia o tym że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia

Dlaczego nie głosisz zatem że znajomość NT ani uznawanie 5 sola i prawdy o Trójcy nie jest konieczne do zbawienia? Skoro niekonieczne to może niepotrzebne?To w zasadzie o co ci chodzi i dlaczego się czepiasz ŚJ albo katolików?

Istnienie Prawd wiary i konieczności ich wyznawania przez chrześcijan nie stoi w sprzeczności z tym że Bóg jest wolny, zbawia kogo zechce a w szczególności tego kto pokornym sercem zwraca się z wołaniem do Jezusa o ratunek.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 23:03

Albertus pisze:[...]
Spójrz na to z punktu widzenia protestanckiego. :)

Lotr na krzyżu został zbawiony pomimo że nie znał kanonu NT ani żadnego z 5 sola nie znał też prawdy o Trójcy itp ( katolickich dogmatów oczywiscie też nie), nie maił też żadnego pojęcia o tym że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia

Dlaczego nie głosisz zatem że znajomość NT ani uznawanie 5 sola i prawdy o Trójcy nie jest konieczne do zbawienia? Skoro niekonieczne to może niepotrzebne?To w zasadzie o co ci chodzi i dlaczego się czepiasz ŚJ albo katolików?

Ej ej ej, przeczytaj raz jeszcze te anathemy. Jeśli ktoś nie uznaje itd... Presupozycją takiego stwierdzenia jest jednak znajomość i nie uznanie ;) Więc to co napisałeś powyżej to jakiś straw-man :P Więc nadal nie podważyłeś w niczym tego co napisałem:

Skoro Ewangeliści nie wspominają to tworzenie dogmatów wiary, koniecznych do zbawienia(!), na podstawie "domysłów" jest kompletnie idiotycznym pomysłem. Mam nadzieję, że się zgodzisz ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 mar 2010, 23:07

Skoro Ewangeliści nie wspominają to tworzenie dogmatów wiary, koniecznych do zbawienia(!), na podstawie "domysłów" jest kompletnie idiotycznym pomysłem. Mam nadzieję, że się zgodzisz ;)


Co jest konieczne do zbawienia?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 12 mar 2010, 07:10

Albertus pisze:
Ewangeliści nie wspominają o bardzo wielu wydarzeniach, co nie znaczy że nie miały one miejsca


No właśnie to, między innymi staramy się wytłumaczyć protestantom za co oni wyzywają nam od heretyków. :)

kłamstwawaśc piszesz

rzecz raczej w tym, że negujecie to, o czym ewngeliści wyraźnie wspominają :)

i po co?
tylko po to, żeby bronić autetyczności kolejnej reczy z której czynicie sobie bożka lub amulet!


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 12 mar 2010, 07:16

fantomik pisze:
Albertus pisze:[...]
Spójrz na to z punktu widzenia protestanckiego. :)

Lotr na krzyżu został zbawiony pomimo że nie znał kanonu NT ani żadnego z 5 sola nie znał też prawdy o Trójcy itp ( katolickich dogmatów oczywiscie też nie), nie maił też żadnego pojęcia o tym że obrzezanie nie jest konieczne do zbawienia

Dlaczego nie głosisz zatem że znajomość NT ani uznawanie 5 sola i prawdy o Trójcy nie jest konieczne do zbawienia? Skoro niekonieczne to może niepotrzebne?To w zasadzie o co ci chodzi i dlaczego się czepiasz ŚJ albo katolików?

Ej ej ej, przeczytaj raz jeszcze te anathemy. Jeśli ktoś nie uznaje itd...


gwoli ścisłości:
z tego co wiem "anatema" nie oznacza uznania kogoś za potępionego, tylko wyłączonego ze społeczności wiernych - i czesto ma charakter czasowy



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości