Nauki Lutra

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 gru 2012, 07:47

Puritan pisze:
Rembov pisze:Już raz to napisałem. Mam się powtarzać?

Myślałem, że od znanych serwisów katolickich powinno wymagać się więcej obiektywności, dlatego zapytałem ponownie. Dzięki za odpowiedź.

Nawet znane serwisy katolickie są prowadzone przez ludzi, którzy popełniają błędy. Nie patrzę już na to, że podlinkowany przez Ciebie przykład był "przedrukiem" z innego magazynu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 18 gru 2012, 20:29

de Ptysz pisze:Poniekąd prawda, ale i wokół szesnastowiecznych reformatorów narosło mnóstwo katolickich legend, np. Luter miał trafić do zakonu, bo uciekał przed karą za zamordowanie kogoś :)


To było niegdyś nagminne w pewnych kręgach . W publikacjach apologetycznych z tamtego okresu szczególnie katolickich pojawiają się motywy groźnych heretyków, którzy nagle się nawracają na rzecz jasna rzymski katolicyzm ;-) przykład takiego bajkopisarstwa można znaleźć w książkach m.in. Jezuity Cichowskiego np; leży na łożu śmierci rektor Akademii Rakowskiej Jan Crell a tutaj przypadkiem pod Jego oknem przechadzał się jakiś pleban katolicki i nagle Crell prosi Go o spowiedź wyznaje grzechy oraz skruchę, iż tkwił w błędzie i nawraca się oczywiście nikt poza owym plebanem tego nie widział ;-) nie inaczej rzecz się miała z innym "heretykiem" Janem Niemojewskim tez na starość się nawrócił ;-) Jest to swego rodzaju folklor tamtego okresu.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
de Ptysz
Posty: 1414
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: de Ptysz » 18 gru 2012, 21:04

Średniowiecze miało m.in. św. Jerzego, co to smoka ubił, więc i wieki późniejsze musiały dostać swoich gierojów ;-)


Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 1J 4:20
Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego 1 Kor 10:22
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 18 gru 2012, 21:16

To było niegdyś nagminne w pewnych kręgach . W publikacjach apologetycznych z tamtego okresu szczególnie katolickich pojawiają się motywy groźnych heretyków, którzy nagle się nawracają na rzecz jasna rzymski katolicyzm ;-) przykład takiego bajkopisarstwa można znaleźć w książkach m.in. Jezuity Cichowskiego np; leży na łożu śmierci rektor Akademii Rakowskiej Jan Crell a tutaj przypadkiem pod Jego oknem przechadzał się jakiś pleban katolicki i nagle Crell prosi Go o spowiedź wyznaje


To mają być bajkopisarze?

To małe żuczki w porównaniu z tym co można wyczytać na stronach protestanckich

czego to ja nie czytałem

Na przykład:

KK stworzył islam

Jezuici założyli masonerię

KK stworzył komunizm i rozpętał rewolucję w Rosji

Jezuici napisali Hitlerowi Mein kampf

Biskupi katoliccy są zakamuflowanymi kapłanami bożka dagona

Biskupi wysyłali dzieci na krucjaty

Itp,itp...


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 19 gru 2012, 08:06

Albertus pisze:To małe żuczki w porównaniu z tym co można wyczytać na stronach protestanckich

Strony? Wystarczy przejrzeć to forum, a zwłaszcza teksty Dzika, aby uzbierać pokaźną kolekcję takich tekstów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
de Ptysz
Posty: 1414
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: de Ptysz » 19 gru 2012, 08:21

Albertus, teksty faktycznie tyleż śmieszne, co niedorzeczne, ale raczej żaden Kościół protestancki nie uzna ich za autentyczne ;-)


Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 1J 4:20

Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego 1 Kor 10:22
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 19 gru 2012, 08:37

de Ptysz pisze:Albertus, teksty faktycznie tyleż śmieszne, co niedorzeczne, ale raczej żaden Kościół protestancki nie uzna ich za autentyczne ;-)

Ale niedorzeczne i sprzeczne z Biblią teksty, że Kościół katolicki lub papiestwo to antychryst, to już uznają.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 19 gru 2012, 08:56

Albertus pisze:Puritan:

Skąd katolicy biorą takie cytaty Lutra, wie ktoś?


niektórzy katolicy niestety najwyraźniej przejmują nieuczciwe metody protestanckie i powtarzają jakieś zmyślone albo niepotwierdzone rzeczy na temat protestantyzmu tak jak to często do tej pory robili i robią protestanci na temat Kościoła Katolickiego


Ojej, jacy ci katolicy co przejęli takie nieuczciwe metody, to nie dobrzy ludzie. Wzięli przykład z nie dobrych protestantów. Nie to co ja..., Albertus, który jest najlepszy. Oj jaki ja jestem dobry, oj jaki ja jestem pyszny, oj ja mi z tym dobrze.

Tak to wygląda. Nie macie innych chyba problemów, jak tylko takie debilne teksty, kto bardziej jest poroniony.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 19 gru 2012, 21:16

Ferdek:

Ojej, jacy ci katolicy co przejęli takie nieuczciwe metody, to nie dobrzy ludzie. Wzięli przykład z nie dobrych protestantów. Nie to co ja..., Albertus, który jest najlepszy. Oj jaki ja jestem dobry, oj jaki ja jestem pyszny, oj ja mi z tym dobrze.

Tak to wygląda. Nie macie innych chyba problemów, jak tylko takie debilne teksty, kto bardziej jest poroniony.


:O
Czy wiesz Ferdku co to jest

projekcja ?


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 19 gru 2012, 21:47

Albertus pisze:Ferdek:

Ojej, jacy ci katolicy co przejęli takie nieuczciwe metody, to nie dobrzy ludzie. Wzięli przykład z nie dobrych protestantów. Nie to co ja..., Albertus, który jest najlepszy. Oj jaki ja jestem dobry, oj jaki ja jestem pyszny, oj ja mi z tym dobrze.

Tak to wygląda. Nie macie innych chyba problemów, jak tylko takie debilne teksty, kto bardziej jest poroniony.


:O
Czy wiesz Ferdku co to jest

projekcja ?


Mylisz pojęcia. Wiesz co to jest wyrażenie własnej opinii? Jeśli dla Ciebie wyrażenie własnej opinii na temat zachowań innych ludzi jest projekcją, to nie mam więcej pytań.

Szukaj w sieci dalej terminów pod które próbowałeś podciągnąć moją wypowiedź, bo jak na razie, to trafiłeś kulą w płot.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 25 gru 2012, 22:47

Albertus pisze:KK stworzył islam


Islam stworzył się sam, na podstawie katolickiego Modlitwenika (arab. Al Quaram), więc musiało to dać początek jakieś miejscowej Chickowej legendzie. Generalnie większość protestantów opowieści towarzysza pastora z LA od dawna nie bierze na poważnie.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 26 gru 2012, 09:44

Generalnie większość protestantów opowieści towarzysza pastora z LA od dawna nie bierze na poważnie.


Ale mniejszość jak najbardziej bierze na poważnie a nawet jak nie bierze to jak najbardziej poważnie używa tego i tym podobnych bzdur do prania mózgów młodocianym potencjalnym nowym adeptom protestantyzmu


Całkiem możliwe że większość katolików też nie bierze na poważnie rzekomych słów Lutra do jego matki na łożu śmierci a już na pewno to większości to w ogóle ta sprawa nie obchodzi


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 26 gru 2012, 22:39

Albertus pisze:Ale mniejszość jak najbardziej bierze na poważnie a nawet jak nie bierze to jak najbardziej poważnie używa tego i tym podobnych bzdur do prania mózgów młodocianym potencjalnym nowym adeptom protestantyzmu


Ale to mniejszość, którą większość co najmniej krytykuje.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 26 gru 2012, 22:46

Ale to mniejszość, którą większość co najmniej krytykuje.


No tak.Jest to pocieszające :)

Ale na tym forum to linki do komiksów Alberto jakoś bez krytyki przechodzą...


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 26 gru 2012, 23:07

Albertus pisze:Ale na tym forum to linki do komiksów Alberto jakoś bez krytyki przechodzą...


No przecież ja krytykuję, nawet w tej chwili.



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości