w którym roku i jaki sobór odrzucił kalwinizm?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 31 lip 2013, 14:21

Uważam że każdy kto czyta Biblię mógł przyswajać jej treść taką jaką jest i rozumieć to, co w niej pisze. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Pan Bóg nie dał Biblii by stanowiła źródło podziałów, niepewności i niejasności z powodu tysiąca (no już, powiedz mi że właśnie użyłem tego liczebnika w przenośni ;) ) różnych interpretacji. Nie wierze w żadne ukryte metafory, ilustracje i "nie znaczy co znaczy".

Przemyśl

(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Ex 20

Pokolenie to ( zaleznie od szkoły ) 25 albo 40 lat
Liczny średnio 33

Czyli Bóg błogosławi im 33 tysiące lat?

tysiąc to symbol wielości / mnogości .


Szkoda że nie podkreśliłeś frazy: do czwartego pokolenia. Jak 1000-ne pokolenie jest metaforą, to dlaczego nie czwarte pokolenie?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 lip 2013, 14:24

Cosmo pisze:Uważam że każdy kto czyta Biblię mógł przyswajać jej treść taką jaką jest i rozumieć to, co w niej pisze. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Pan Bóg nie dał Biblii by stanowiła źródło podziałów, niepewności i niejasności z powodu tysiąca (no już, powiedz mi że właśnie użyłem tego liczebnika w przenośni ;) ) różnych interpretacji. Nie wierze w żadne ukryte metafory, ilustracje i "nie znaczy co znaczy".
Ależ oczywiście.
Zwróć uwagę na to, że 1000 Lat ma się DOPEŁNIĆ
W naszym jezyku tego nie widać wyraźnie ale to słowo niepoliczalne - angileslki znasz podobnie jest w grece.

1000 Lat nie ma się DOLICZYĆ / PRZEKLAKULOWAĆ ale wypełnić tak jak wypełnia się przepowiednia albo wypełniaja się niepoliczalne rzeczy...

Słowem słowo to sugeruje niepoliczalność 1000 Lat ale DOPEŁNIALNOŚĆ.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 31 lip 2013, 18:41

Lash pisze:Ależ oczywiście.

Zwróć uwagę na to, że 1000 Lat ma się DOPEŁNIĆ

W naszym jezyku tego nie widać wyraźnie ale to słowo niepoliczalne - angileslki znasz podobnie jest w grece.

1000 Lat nie ma się DOLICZYĆ / PRZEKLAKULOWAĆ ale wypełnić tak jak wypełnia się przepowiednia albo wypełniaja się niepoliczalne rzeczy...

Słowem słowo to sugeruje niepoliczalność 1000 Lat ale DOPEŁNIALNOŚĆ.

Gdzie ty to wszystko widzisz w liczbie 1000 i w tym fragmencie to już chyba tylko ty sam wiesz.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 01 sie 2013, 08:54

Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze:1. 1000 Lat to SYMBOLICZNA liczba a nie dosłowna

No ciekawe w jaki sposób szatan miałby być uwięziony na ten okres jeśli to teraz jest tysiącletnie królestwo to czemu jednak wciąż szaleje jak lew ryczący?


(26) Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? (27) I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (28) Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. (29) Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi. (30) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. (31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. (32) Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.
(Ew. Mateusza 12:26-32, Biblia Tysiąclecia)

Fragment zupełnie nieadekwatny, którego kontekst podkreśla zupełnie inna sprawę. Kto powiedział, że szatana będzie więził szatan? ;) Na tysiąc lat ma być uwięziony
Spójrz proszę do Objawienie św. Jana 20:1-3 i dostrzeż proszę, że to inny anioł a nie szatan zwiąże szatana na tysiąc lat. No biorąc pod uwagę kontekst Apokalipsy, to raczej żaden zbuntowany anioł nie będzie wiązał szatana... Tylko Anioł Pana go zwiąże. ;)
Lash pisze:A nie odstępczy?
Czym jest?
Chrystus w nim panuje? A może nie :O

W kościele Chrystusowym tak!
Ale w świecie kto rządzi? Biorąc pod uwag wojny, choroby i wszelkie nieszczęścia?
Owszem jest to destrukcyjne działanie grzechu, lecz nie tylko z biblii wiemy też, że szatan jest bogiem tego świata, ale nie ma nic do Jezusa (Jana 14:30).
Lash pisze:a moze to taki przerywnik w dziejach Izraela o którym nic nie wiemy :O

Że co jaki przerywnik? Może odłóżmy filozofie i gdybanie...
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze:3. 2000 Chrześcijastwa CZYM jest - gdzie jest opisany ten okres :O

No od objawienia się Chrystusa w ciele, czyli około 2000 , ale chyba nie mniej, nie? ;)

Gdzie jest opisany TEN OKRES W PISMIE ŚW.?

A gdzie masz w Piśmie Św. o II wojnie światowej, holokauście jak i o powstaniu Izraela w 1948 r.? A jednak wielu Żydów wierzy że to interwencja Boża że do dziś istnieją.
Lash pisze:l może Bóg nie wspomina o swojej oblubienicy ?

A co ma oblubienica do 1000 lat? Ona czyli Kościół będzie królować z Chrystusem przez te 1000 lat. Podobno nawet i aniołów sądzić będziemy.
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze: 4. A gdzie masz napisane że 1000 Królestwo to nie okres łaski!

W kontekście biblii :)


Kontekst BIBLII to coś OBOK Biblii .... czyli tradycja? - dobrze mówisz ;)
W Biblii tego nie ma :)

Jest. W 2 liście do Koryntian w 6 rozdziale masz coś o czasie łaski, i raczej udowodniłem Ci, że nie może to być 1000 lat w których szatan ma być uwięziony. A skoro nadal toczymy walkę nie z krwią i ciałem ale "z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich." (Ef 6:12), to jak mogła by się toczyć ta walka gdyby szatan był teraz uwięziony. A wiemy że ma być uwięziony na te tysiąc lat już nawet bez względu na to czy dosłownie czy symbolicznie.
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze: 5. Jak masz być Świadkiem Jezusa skoro On nie Króluje / nie Panuje! ! :O

Ej, wszelka ostateczna władza i tak do niego należy zawsze na niebie i na ziemi.

Więc słowa Jezusa w Mat 28 .... przy posyłaniu na misję to co?

Jezus króluje w każdym narodzonym na nowo wierzącym, w świecie będącym królestwem ciemności (Kol1:13), rządzi niestety bóg tego świata, czyli diabeł, lecz oczywistym faktem jest, że większy jest Chrystus Pan nieba i ziemi (1 List św. Jana 4:4)!
Oczywiście, że nie dla nas jest on bogiem, lecz dla pogan jedynie. I wiemy że faktycznie Bogiem on nie jest, bo jest jeden Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty. Ale nie mów mi, że w tym świecie zła dzisiejszym szatan nie ma swojego królestwa ciemności, z którego dzięki wierze w Chrystusa ludzie mogą być z niego wyrwani i przeniesieni do królestwa Bożego?
Lash pisze:
InChrist pisze: Po cóż więc głosisz ewangelię zgubionym? Jeśli by Jezus miałby być już Panem każdego człowieka nie byłoby potrzeby głoszenia ewangelii.

Jezsus JEST PANEM każdego człowieka ale nie każdy jest mu poddany - Tak Ja Bóg jest Bogiem WSZYSTKICH ale sa ludzie w rebelii :)

A w tej rebelii to jakiemu panu służą? Bo przecież raczej nie Bogu? ;)
Lash pisze:
Cosmo pisze:
Lash pisze:
Cosmo pisze:
Lash pisze:1. 1000 Lat to SYMBOLICZNA liczba a nie dosłowna

A na jakiej podstawie?
Bo okrągła liczba?
Sem żył 600 lat. Też okrągła liczba.
Na podstawie własnego wydaje mi się?

Odpowiedź np.
http://www.ecclesia.org/truth/1000.html

Nie kupuję tego

Przemyśl
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Ex 20
Pokolenie to ( zaleznie od szkoły ) 25 albo 40 lat
Liczny średnio 33 :)
Czyli Bóg błogosławi im 33 tysiące lat?
tysiąc to symbol wielości / mnogości .

Mieszasz, wybacz Lash z tymi symbolami. :)
Zamotać się można. ;)


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 sie 2013, 14:41

Cosmo pisze:
Lash pisze:Ależ oczywiście.

Zwróć uwagę na to, że 1000 Lat ma się DOPEŁNIĆ

W naszym jezyku tego nie widać wyraźnie ale to słowo niepoliczalne - angileslki znasz podobnie jest w grece.

1000 Lat nie ma się DOLICZYĆ / PRZEKLAKULOWAĆ ale wypełnić tak jak wypełnia się przepowiednia albo wypełniaja się niepoliczalne rzeczy...

Słowem słowo to sugeruje niepoliczalność 1000 Lat ale DOPEŁNIALNOŚĆ.

Gdzie ty to wszystko widzisz w liczbie 1000 i w tym fragmencie to już chyba tylko ty sam wiesz.
Widzę to w zestawieniu tysiac i pleroma :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 sie 2013, 14:54

InChrist pisze:
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze:1. 1000 Lat to SYMBOLICZNA liczba a nie dosłowna

No ciekawe w jaki sposób szatan miałby być uwięziony na ten okres jeśli to teraz jest tysiącletnie królestwo to czemu jednak wciąż szaleje jak lew ryczący?


(26) Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo? (27) I jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (28) Lecz jeśli Ja mocą Ducha Bożego wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło do was królestwo Boże. (29) Albo jak może ktoś wejść do domu mocarza, i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże? I dopiero wtedy dom Jego ograbi. (30) Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza. (31) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. (32) Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym.
(Ew. Mateusza 12:26-32, Biblia Tysiąclecia)

Fragment zupełnie nieadekwatny, którego kontekst podkreśla zupełnie inna sprawę. Kto powiedział, że szatana będzie więził szatan? ;) Na tysiąc lat ma być uwięziony
Spójrz proszę do Objawienie św. Jana 20:1-3 i dostrzeż proszę, że to inny anioł a nie szatan zwiąże szatana na tysiąc lat. No biorąc pod uwagę kontekst Apokalipsy, to raczej żaden zbuntowany anioł nie będzie wiązał szatana... Tylko Anioł Pana go zwiąże. ;)



A który TEKST mówi że szatan związuje sztan :O
Jezus może wyzwalać ludzi z demonów Bowiem MOCARZ jest zwiżany!


InChrist pisze:
Lash pisze: A nie odstępczy?
Czym jest?
Chrystus w nim panuje? A może nie :O

W kościele Chrystusowym tak!



Serio :) wieć Panuje w swoim KRÓLESTWIE :)

InChrist pisze:

Ale w świecie kto rządzi?



BÓG - On jest Królesm Królów :)

InChrist pisze:
Biorąc pod uwag wojny, choroby i wszelkie nieszczęścia?



Bóg :)

InChrist pisze: Owszem jest to destrukcyjne działanie grzechu, lecz nie tylko z biblii wiemy też, że szatan jest bogiem tego świata, ale nie ma nic do Jezusa (Jana 14:30).



NIE JEST FAKTYCZNYM BOGIEM TEGO SWIATA :)

(1) Jeżeli chodzi o pokarmy składane bożkom w ofierze, to oczywiście wszyscy posiadamy wiedzę. Lecz wiedza wbija w pychę, miłość zaś buduje. (2) Gdyby ktoś mniemał, że coś wie, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. (3) Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga. (4) Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.
InChrist pisze:

Lash pisze:a moze to taki przerywnik w dziejach Izraela o którym nic nie wiemy :O

Że co jaki przerywnik? Może odłóżmy filozofie i gdybanie...


To ich nie bierz.
Jak widać Kośicoł nie pasuje do nieczego w niektórych koncepcjach
Mamy ST - Izrel
Tysiacletnia przyszłość - Izrael

w srodku kośicoł - ni przypiął ni wypiął :)

InChrist pisze:
Lash pisze:
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze:3. 2000 Chrześcijastwa CZYM jest - gdzie jest opisany ten okres :O

No od objawienia się Chrystusa w ciele, czyli około 2000 , ale chyba nie mniej, nie? ;)

Gdzie jest opisany TEN OKRES W PISMIE ŚW.?

A gdzie masz w Piśmie Św. o II wojnie światowej, holokauście jak i o powstaniu Izraela w 1948 r.? A jednak wielu Żydów wierzy że to interwencja Boża że do dziś istnieją.


Z tym że detaliczne wydarzenia jak II wojna czy 1948 nie sa niczym istotnym w porównaniu do ISTNIENIA KOŚICOŁA PRZEZ 2000 LAT!

InChrist pisze:
Lash pisze: l może Bóg nie wspomina o swojej oblubienicy ?

A co ma oblubienica do 1000 lat? Ona czyli Kościół będzie królować z Chrystusem przez te 1000 lat. Podobno nawet i aniołów sądzić będziemy.


Oczywiscie że nie będzie - przeczytaj kto będzie królował :)
Tylko męczennicy - część kośioła ma wyprzedzić inną część :roll: to wbrew 1 tes.


InChrist pisze:
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze: 4. A gdzie masz napisane że 1000 Królestwo to nie okres łaski!

W kontekście biblii :)


Kontekst BIBLII to coś OBOK Biblii .... czyli tradycja? - dobrze mówisz ;)
W Biblii tego nie ma :)

Jest. W 2 liście do Koryntian w 6 rozdziale masz coś o czasie łaski,


I co w 1000 Królestwie nie bedzie łaski :O

InChrist pisze: i raczej udowodniłem Ci, że nie może to być 1000 lat w których szatan ma być uwięziony.


;)

InChrist pisze: A skoro nadal toczymy walkę nie z krwią i ciałem ale "z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich." (Ef 6:12), to jak mogła by się toczyć ta walka gdyby szatan był teraz uwięziony.


A toczysz Walkę z szatanem :O


InChrist pisze: A wiemy że ma być uwięziony na te tysiąc lat już nawet bez względu na to czy dosłownie czy symbolicznie.


I Jest i DLATEGO mozemy wyzwlać ludzi od demonówi walczyc przeciwko sługom diabła :)

InChrist pisze:
Lash pisze:
InChrist pisze:
Lash pisze: 5. Jak masz być Świadkiem Jezusa skoro On nie Króluje / nie Panuje! ! :O

Ej, wszelka ostateczna władza i tak do niego należy zawsze na niebie i na ziemi.

Więc słowa Jezusa w Mat 28 .... przy posyłaniu na misję to co?

Jezus króluje w każdym narodzonym na nowo wierzącym, w świecie będącym królestwem ciemności (Kol1:13), rządzi niestety bóg tego świata, czyli diabeł,


Królestwem tym rządzi zły ale jest związany - nie może zrobić tego co mógł bowiem Jezus go pokonał!

InChrist pisze: lecz oczywistym faktem jest, że większy jest Chrystus Pan nieba i ziemi (1 List św. Jana 4:4)!



I co siedzi i nic nie robi ;) w sprawie tego swiata :)

InChrist pisze: Oczywiście, że nie dla nas jest on bogiem, lecz dla pogan jedynie. I wiemy że faktycznie Bogiem on nie jest, bo jest jeden Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty. Ale nie mów mi, że w tym świecie zła dzisiejszym szatan nie ma swojego królestwa ciemności, z którego dzięki wierze w Chrystusa ludzie mogą być z niego wyrwani i przeniesieni do królestwa Bożego?


Sztan ma królestwo ale DLATEGO że jest ZWIĄZANY to mozna JE OGRABIĆ :)
NIe znaczy ze GO NIE MA ale jest związany :)


InChrist pisze:
Lash pisze:
InChrist pisze: Po cóż więc głosisz ewangelię zgubionym? Jeśli by Jezus miałby być już Panem każdego człowieka nie byłoby potrzeby głoszenia ewangelii.

Jezsus JEST PANEM każdego człowieka ale nie każdy jest mu poddany - Tak Ja Bóg jest Bogiem WSZYSTKICH ale sa ludzie w rebelii :)

A w tej rebelii to jakiemu panu służą? Bo przecież raczej nie Bogu? ;)


dlatego że sa w rebelii to służą złemu - co nie ma nic do rzeczy i do tego że Jezus jest PANEM a diabeł jest związny!

InChrist pisze:
Lash pisze:
Cosmo pisze:
Lash pisze:
Cosmo pisze:
Lash pisze:1. 1000 Lat to SYMBOLICZNA liczba a nie dosłowna

A na jakiej podstawie?
Bo okrągła liczba?
Sem żył 600 lat. Też okrągła liczba.
Na podstawie własnego wydaje mi się?

Odpowiedź np.
http://www.ecclesia.org/truth/1000.html

Nie kupuję tego

Przemyśl
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Ex 20
Pokolenie to ( zaleznie od szkoły ) 25 albo 40 lat
Liczny średnio 33 :)
Czyli Bóg błogosławi im 33 tysiące lat?
tysiąc to symbol wielości / mnogości .

Mieszasz, wybacz Lash z tymi symbolami. :)
Zamotać się można. ;)


Policz ile razy masz liczbę siedem w Apokalipsie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości