Lakewood Church

O nabożeństwie
Oberyn.
Posty: 3797
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Oberyn. » 19 kwie 2017, 19:04

Osteen może nie jest tak efektowny jak Hinn, ale teologia i "prosperity gospel" ich łączy. To, że nie macha marynarką, a na jego nabożeństwach ludzie nie padają w amoku pod nieczystą siłą nic nie znaczy w ocenie sytuacji. Posłuchałem fragmentu kazania Osteena, gdzie mówił o twórczej mocy słów, o tym, że mamy możliwość tworzyć za ich pomocą rzeczywistość. To właśnie charakteryzuje trzeciofalowców i odróżnia znacznie od tradycyjnych zielonoświątkowców. W ich nauce są sprytnie przekazywane treści New Age. A ludzie to kupują, bo kto by chciał słuchać o tym, że trzeba się zmienić jak można słuchać, że to ty możesz zmieniać świat? ;)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Prawda_nas_wyzwoli
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2020, 12:57
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Poszukuję prawdy, która Bóg zaplanował dla człowieka, nie prawdy, którą człowiek zaplanował dla Boga.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Prawda_nas_wyzwoli » 19 kwie 2020, 14:02

To Jezus zapoczatkował ruch wiary. Ludzie popełniają 2 skrajne błędy. Albo twierdzą, że nie da się uzdrawiać, mówić językami, "słyszeć" Ducha św, czynić cuda i znaki, wyganiać demony. Albo twierdzą, że można robić wszystko wystarczy wierzyć bez względu na to co mówi Słowo Boże.

Twierdzę, że możemy robić te rzeczy na podstawie wiary w Słowo Boże. Dokładnie tak, jak mówi ewangelia a nie nasze religijne uprzedzenia. Poza tym wrzucanie Andrew Wommacka i Benny Hinna do jednego worka, to zwyczajny brak wiedzy na temat ich nauczania.


Noemi
Posty: 1763
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lakewood Church

Postautor: Noemi » 19 kwie 2020, 19:54

Prawda_nas_wyzwoli fajnie że do nas dołączyłeś ,dobrze by było gdybyś zapoznał się z regulaminem ,do czego gorąco zachęcam poznasz zasady obowiązujące na naszym forum :)Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości