Wieczerza Pańska w Kościele Ewangelicko-Refor.

O nabożeństwie
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wieczerza Pańska w Kościele Ewangelicko-Refor.

Postautor: Niedźwiadek » 11 cze 2015, 15:31

Witam. Byłem ostatnio na nabożeństwie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym, była to tzw. "Niedziela Trójcy Św" (dzień liturgiczny). Moje pytanie brzmi, dlaczego było to nabożeństwo Słowa Bożego bez sakramentu Wieczerzy? Nie mogę wygooglować.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2015, 15:46

Niedźwiadek pisze:Byłem ostatnio na nabożeństwie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym

Nigdy nie byłem, ale z internetu znam nabożeństwa Luteran (Wisła-Malinka) i u nich nie co tydzień jest WP (tak gdzies 3 razy na mies.), więc podejrzewam, że podobnie jest u w/w.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 11 cze 2015, 15:51

Zbyszekg4 pisze:
Niedźwiadek pisze:Byłem ostatnio na nabożeństwie w Kościele Ewangelicko-Reformowanym

Nigdy nie byłem, ale z internetu znam nabożeństwa Luteran (Wisła-Malinka) i u nich nie co tydzień jest WP (tak gdzies 3 razy na mies.), więc podejrzewam, że podobnie jest u w/w.


Właśnie szukam odpowiedzi, dlaczego u reformowanych tego dnia nie było.


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 11 cze 2015, 16:24

Niedźwiadek, w KE-R Wieczerza Pańska jest jakoś raz w miesiącu bodajże. Pewnie zależy od parafii.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości