Codzienna Modlitwa Poranna (BCP 1979)

O nabożeństwie
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 maja 2013, 00:22

Cosmo pisze:Tylko dlaczego kamil nagminnie pisze w działach dla protestantów?

Good point.


marek1717
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2013, 16:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marek1717 » 19 maja 2013, 21:16

Niech szuka. "Szukajcie a znajdziecie". Nie oceniam go, ale wierzę, że jeśli Bóg go chce to znajdzie na stałe ;)


He is Yahweh! :)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lip 2013, 02:18

zalatuje to katolicyzmem na kilometr

edit: aaaaa teraz zobaczyłem, że Wyznanie: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny czyli jeden piernik, niewiele się pomyliłem

wywalcie to z tego działu, a najlepiej tam gdzie tego miejsce, czyli do kosza


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 wrz 2013, 09:05

Bardzo ciekawy temat został poruszony. Modlitwa. Jedna z najważniejszych rzeczy w chrześcijaństwie.

Co do schematów czy reguł, nie są one złe, jeśli pomagają nam usystematyzować to co chcemy wykonać czy uzyskać. Dlaczego mielibyśmy je odrzucać w kwestiach wiary. Np. zwyczaj codziennego czytania biblii można wspomagać książeczką w której odznaczasz co już przeczytałeś /"Plan czytania Biblii"/ i to pomaga panować nad czytaniem /niekoniecznie w kolejności/ i aby nie ominąć jakichś cennych a mniej znanych fragmentów..
Podobnie temat porannej modlitwy. Możesz uklęknąć i powiedzieć Bogu kilka słów i zaraz skończyć, a możesz pobyć z nim dłużej przechodząc przez kilka wyznaczonych punktów.. Być może forma którą przytoczył Kamil nie jest formą dla każdego, nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją zmodyfikować i mieć własną.. Ale czy jesteśmy w stanie wszystko tworzyć od nowa..? Często prościej jest wziąć coś co już jest..

Ja ostatnio sporo zastanawiam się nad rolą rytuałów i pewnych schematów w życiu człowieka.. nauczyliśmy się je negować, czy z marszu odrzucać, ale czy to rzeczywiście jest słuszne.. czy nie tracimy czegoś z pełni..

Ważne jednak by pamiętać, aby nie stracić osobistego udziału w tym co robię, bo wtedy staje się to rutyną, zmarnowanym czasem, ale - jeśli jestem w tym, to schemat /czy też rytuał/ może pomóc mi osiągnąć o wiele więcej i wejść głębiej w temat niż gdy puszczam wodze i zasiadam z "niczym" licząc na to, że jakoś to będzie..


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.

Wróć do „Liturgika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości