Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Studium poszczególnych ksiąg biblijnych!
Uwagi, obserwacje itp.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: Samolub » 01 maja 2016, 03:33

Witam serdecznie, sprawa dotyczy czasów ostatecznych i jestem ciekawy waszych opini

Biblia Warszawska: Objawienie św. Jana 17,

17:9 Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
17:10 Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
17:11 A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
17:12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
17:13 Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.
17:14 Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
17:15 I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
17:16 A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
17:17 Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.
17:18 A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.


Dokładnie chodzi mi o ten weset

17:10 Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

Siedem z dziesięciu rogów to

Anglosasi (Anglia)
Alemani (Niemcy)
Burgundowie (Szwajcaria)
Frankowie (Francja)
Longobardowie (Włochy)
Swewowie (Portugalia)
Wizygoci (Hiszpania)

3 upadłe/wyrwane rogi to

Herulowie;
Wandalowie
Ostrogoci.

Mały róg to:

Państwo Kościelne / Watykan

3.5 czasu, 42 miesiace, 1260 dni to 1260 lat
538-1798 n.e
3.5 x 360 (rok hebrajski)= 1260
3.5 czasu, 42 miesiace oraz 1260 dni pojawiaja sie w Biblii, odpowiada to temu samemu okresowi czasu

Bitwa o Rzym z Ostrogrotami 537-538
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Siege_o ... E2%80%9338)

Po tej bitwie Papiez oglasza Papiestwo nadrzedna instytucja Kosciola oraz samego Chrystusa na ziemi poprzez biskupa Rzymu. (538 n.e)
Dokladnie 1260 lat pozniej swiecka Francja a dokladniej wojska napoleońskie które prowadzi Generał Berthier zajmują Rzym, rozwiazują Państwo Kościelne i ujmują Papieża Pius'a VI-go
Idealnie...

Mamy wiec 7 rogów, oraz odrodzony mały róg Watykan w 1929 roku

17:10 Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.

Trzeba dobrze spojrzec na relacje opisaną w Apokalipsie, Aniol wyklada widzenie Janowi do danego momentu widzenia. Co ciekawe obecnie 17.10 odzwierciedla sytuacje w jakiej się znajdujemy.

Piec monarchii w wymienionych 7 krolestwach upadło. Mamy dwie monarchie Brytyjska (Anglia) oraz Hiszpańska

W Hiszpani na tronie mamy mezczyzne, w Angli Krolowe Elzbiete. Wszystko wiec jasne dlaczego "inny jeszcze nie przyszedł" pewne jest ze tron obejmie mezczyzna.

O ile monarchia Hiszpanska miedzy 1931-75 byla zastapiona wladza autorytarną Franco, o tyle w Anglii do 52 roku rzadzili krolowie. Wczesniej upadly monarchie Wloska, Niemiecka, Portugalska, Francuzka, Szwajcarska (Burgundia)


17:11 A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.

No tu wyraznie chodzi o Watykan, byłe Państwo Koscielne. Jedno jest pewne, w chwili wstapienia meskiego potomka na tron angielski uwczesny Papież jest fałszywym prorokiem. Możliwe, że to Apostata Franciszek Jezuita Bergolio, albo jego następca? Co o tym myślicie

Zestawmy to jeszcze z Księgą Daniela


7:7 Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.
7:8 Gdy uważnie przypatrywałem się rogom, zaczął wyrastać między nimi inny, mały rógPaństwo Kościelne (dzisiejszy Watykan) , i trzy spośród poprzednich rogów zostały wyrwane. Na tym rogu były oczy jakby oczy ludzkie i usta, które mówiły zuchwałe słowa Papieze, Sobory, herezje, magisterium, kler



7:24 A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego Inkwizycje, palenie na stosie, przesladowania spoleczno-religijne, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu. 3.5 czasu 538-1798 n.e (1260 lat)
7:26 Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.


Omawialismy, piszcie piszcie bo zaczyna byc ciekawie, wrzucajcie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: Samolub » 01 maja 2016, 04:13

Ksiaze Karol, bardziej prawdopodobne ksiąze William, mniej Ksiąze Harry, takze trzy najblizsze sukcesjii osoby to mezczyzni.
Miedzy rokiem 46-52 a wiec od upadku monarchii we Wloszech w Anglii rzadzil mezczyzna. Jednak w tym czasie monarchia Hiszpanska byla zawieszona (rzady Franco) od 52 rzadzi Elzbieta, a od 75 roku Hiszpania ma znow monarchie. Piec innych monarchii upadło. Wiec wczesniej nie bylo takiej konfiguracjii. Taka konfiguracja jaka opisuje Apokalipsa jest bardzo mozliwa... Elzbieta ma 90 lat.

Nie wiem jak wyglada sprawa monarchii w Hiszpani (szansa abdykacjii, zgonusukcesjii ewentualnej, kto jest pierwszy, drugi, trzeci.... do tronu)


Jesli na tronie Hiszpanskim oraz Angielskim rzadzic bedzie dwoch roznych wladcow (mezczyzn) a monarchie 5 innych panstw z listy beda "upadle" oznacza to ze Papież ktory wowczas sprawuje wladze to falszywy prorok. Oczywiscie to moze byc ten Papież

Watykan i Papież to nieodzowny element. Moglibysmy wymieniac zagrozenia wszelakie czy herezje jednak bez Rzymu ani rusz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: betme » 04 maja 2016, 08:21

Tylko jaka pewnosc ze musi byc mezczyzna? Moze to biblijne stwierdzenie bylo w oryginale bezosobowe...

Interesujace. Szczegolnie ze rogi powinny stale opisywac krolestwa. Ale pytanie tez czy Biblia traktuje krolestwa literalnie? Prezydentura nie istniala w czasach Jana. A przecuez do wladzy wieksza ochote na pewno przejawia Francja i Niemcy.

Ponadto papiez Franciszek tym osmym? On powinien byc jednym z siedmiu. Ktos go wybral, ale czy upadle krolestwa glosowaly?! No nie. Byc moze tylko wplywaly na kardynalow.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: magda » 04 maja 2016, 09:48

rogi opisują władców a bestie królestwa i narody kobiety koscioły i religie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: betme » 04 maja 2016, 10:05

to w takim razie poszukiwałbym w rogach sukcesji papieskiej jak opisałem to w dziale estachologii


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: magda » 04 maja 2016, 11:07

No papież tez jest rogiem


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: Samolub » 04 maja 2016, 14:46

betme pisze:Tylko jaka pewnosc ze musi byc mezczyzna? Moze to biblijne stwierdzenie bylo w oryginale bezosobowe...


Osobowe (nie nijakie), tak jak w polskim masz krolowa/krol tak w grece i NT czyli jest forma zenska i meska.

betme pisze:Interesujace. Szczegolnie ze rogi powinny stale opisywac krolestwa. Ale pytanie tez czy Biblia traktuje krolestwa literalnie? Prezydentura nie istniala w czasach Jana. A przecuez do wladzy wieksza ochote na pewno przejawia Francja i Niemcy.


Nie wiem czemu ochote wedlug Cb wiekszą przejawia Francja czy Niemcy i nie ma to zwiazku.
Chodzi o krolestwa, ich bylo 10, trzy zniknely wiec mamy siedem i jedno "inne" czyli Panstwo Koscielne/Watykan i Papież to taki religijny krol, ktory tez oparl na tych nowych krolestwach z rozpadu Rzymu swoją władzę.

betme pisze:Ponadto papiez Franciszek tym osmym? On powinien byc jednym z siedmiu. Ktos go wybral, ale czy upadle krolestwa glosowaly?! No nie. Byc moze tylko wplywaly na kardynalow.


Rzym ma władzę od siedmiu a jest ósmym.
Troche mieszasz z upadlymi krolestwami czy kardynałami. To nie ma wiekszego znaczenia raczej


Biblijnie (proroctwa) widac wyraznie że zyjemy blisko tzw czasów konca i taka konfiguracja ma miejsce. Z drugiej strony mamy do dyspozycjii caly repertuar klamstw i iluzjii prosto od złego i jego sług dokladnie wyprojektowany i świetnie zakamuflowany.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: 2tm31617 » 20 paź 2016, 22:37

Nie wiem czy to Ty kiedyś sugerowales że tym co obejmie władze będzie kobieta, jako apokaliptyczny synonim tych, które władzy jeszcze nie miały...

Clinton byłaby dobra kandydatka na światowego władcę? Kobieta ma cechy ciepła, pokoju i opieki...


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: biblijny » 21 paź 2016, 01:19

Samolub pisze:Witam serdecznie, sprawa dotyczy czasów ostatecznych i jestem ciekawy waszych opini

Biblia Warszawska: Objawienie św. Jana 17,

17:9 Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów;
17:10 Pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
17:11 A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie.
17:12 A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem.
17:13 Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu.
17:14 Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
17:15 I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
17:16 A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
17:17 Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.
17:18 A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.


Chodzi o Rzym starożytny. Rzym był położony na siedmiu wzgórzach - o tym wiedzieli wszyscy starożytni. W Biblii Rzym jest czasem określany mianem "Babilonu" na znak, że jest to miasto, które dorównało Babilonowi w bezbożności. Rzym uosabia również symboliczna postać kobiety cudzołożnej.

Nie mniej jednak Rzym starożytny jest też symbolem systemu polityczno-religijnego, który ma powstać w przyszłości w celu walki w chrześcijanami. W chwili obecnej nie wiemy, kiedy to się wydarzy i nie znamy szczegółów, jak system ten będzie funkcjonował.
Samolub pisze:3.5 czasu, 42 miesiace, 1260 dni to 1260 lat
538-1798 n.e
3.5 x 360 (rok hebrajski)= 1260
3.5 czasu, 42 miesiace oraz 1260 dni pojawiaja sie w Biblii, odpowiada to temu samemu okresowi czasu


Niestety jesteś w błędzie.

Apokalipsa posługuje liczbami w sposób symboliczny. Liczba 7 to symbol doskonałości i wieczności. Baranek ma siedem rogów, gdyż jest wszechmocny. Bóg stwarzał świat w siedem dni, i dlatego owoc stworzenia jest doskonały itd.

3 i pół to przepołowiona siódemka. Oznacza to, że czas, który jest dany nie jest wieczny. Gdyby okres trwał lat 7, wówczas oznaczałoby to wieczność. Skoro został przepołowiony, oznacza to, że Bóg położy kres dziejom, cierpieniu ludzkiemu, niesprawiedliwości i rządom bezbożników.

Apokalipsa nie jest księgą spekulacji, lecz Księgą pocieszenia. Dzięki jej lekturze dowiadujemy się, że choć bezbożnicy święcą chwilowe tryumfy, to ostatecznym zwycięzcą jest Chrystus i Jego Oblubienica - Kościół.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o Apokalipsie, polecam krótki komentarz do tej księgi: http://www.biblijna.org/pdf/ksiazka7.pdf


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: KAAN » 21 paź 2016, 15:08

biblijny pisze:Apokalipsa posługuje liczbami w sposób symboliczny.
To nie jest prawda; Biblia posługuje się liczbami w sposób dosłowny i symboliczny. Pierwsze znaczenie jest dosłowne, a drugie w kolejności to symbol.
Samolub prezentuje wykładnię historyczną, błędną w swych założeniach i przeoczającą wielki ucisk i milenium. Oczywiście liczenie czasu jest błędne bo założenia są błędne.
Apokalipsa nie jest księgą spekulacji, lecz Księgą pocieszenia.
Inaczej; księgą sądu nad grzechem, diabłem i grzesznikami, oraz tryumfu Chrystusa i jego wiecznego panowania wraz z Małżonką Kościołem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: Samolub » 21 paź 2016, 15:30

@Biblijny

Księga Daniela mowi np o połowie tygodnia, 3.5 dnia gdzie przypada to na 3.5 roku służby Jezusa, wiec mnie Twoje argumenty nie przekonują.

Tu mamy do czynienia z podawaniem tego samego okresu czasu w kilku miejscach. Trzy i pol czasu, 42 miesiące, 1260 dni, to ten sam okres co 3.5 roku co przedstawiłem w swoich obliczeniach.

Mozemy tylko założyć że dzień równa się rok lub literalnie dniowi dzień równy. A nie jakies bajki o symbolice trzech i połówki


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: biblijny » 22 paź 2016, 02:15

Samolub pisze:Mozemy tylko założyć że dzień równa się rok lub literalnie dniowi dzień równy. A nie jakies bajki o symbolice trzech i połówki


Uważam, że powinieneś przykładać baczniejszą uwagę do wypowiadanych przez siebie słów i dokonywać mniej kategorycznych sądów. W pierwszej kolejności poświęć się studiowaniu Słowa Bożego, lecz nie samotnie, ale w społeczności chrześcijan.

Co się zaś tyczy spekulacji, które czynisz, bacz, abyś nie zszedł na manowce ruchów eschatologicznych, np. tj. świadkowie Jehowy czy adwentyści. Wiem, że amatorskie wyliczenia, których pełno jest w sieci, rozpalają wyobraźnię, gdyż w każdym z nas jest pewna doza ciekawości odnośnie czasów przyszłych, ale Pan Jezus wielokrotnie studził zamiary swoich uczniów i napominał ich, aby nie dociekali tego, co zgodnie z wolą Bożą jest przed nimi zakryte.

Dlatego słuszniej postąpisz, jeśli skupisz się na studiowaniu elementarnych prawd biblijnych i będziesz się ćwiczył w miłości i cierpliwości względem braci i sióstr w zborze, nie zaś kabałą, bo do tego zwyczajnie nie masz kwalifikacji.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: Samolub » 22 paź 2016, 03:16

Jan zachęca sam do studiowania swojego proroctwa, nie ma też nic złego w teorii którą kreślę, jest to historyczne spojrzenie protestanckie do którego częściej odwołują się ostatnio Adwentysci. Jest to oczywiście tylko teoria i pogląd, wcale nie poświęcam ostatnio Księdze Objawienia ani odrobiny czasu, już troche się naczytałem, poanalizowałem kiedys i takie wnioski wysunąłem.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Hierokles
Posty: 63
Rejestracja: 27 kwie 2016, 15:07
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: Hierokles » 22 paź 2016, 05:42

Spokojnie ... za niecały miesiąc okaże się że antychrystem jest Clinton / Trump (jak przy każdych wyborach w USA)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież Franciszek fałszywym prorokiem?- Objawienie Jana,

Postautor: KAAN » 22 paź 2016, 16:18

Samolub pisze:Jan zachęca sam do studiowania swojego proroctwa, nie ma też nic złego w teorii którą kreślę, jest to historyczne spojrzenie protestanckie do którego częściej odwołują się ostatnio Adwentysci. .
To jest fałszywe przedstawienie proroctwa, nie wolno wkładać fałszywych znaczeń w Słowo Boże.

II List św. Piotra 1:20 Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi
21 Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.
*2
1 Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.

Samolub pisze:Jest to oczywiście tylko teoria i pogląd, wcale nie poświęcam ostatnio Księdze Objawienia ani odrobiny czasu, już troche się naczytałem, poanalizowałem kiedys i takie wnioski wysunąłem.
Zalecam ci ostrożność z pochopnym wypowiadaniem różnych opinii o Słowie, bo możesz mieć kłopoty i to nie przed ludźmi ale przed Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Studium Biblii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości