Psalm 62 i 110

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
Awatar użytkownika
macio_men
Posty: 144
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Psalm 62 i 110

Postautor: macio_men » 17 cze 2014, 12:42

Psalm 62, 12
Jeden raz przemówił Bóg, A dwa razy to usłyszałem - Biblia warszawska
Bóg raz powiedział,
dwa razy to słyszałem
- Biblia Tysiąclecia

Psalm 110,7
Będzie pił w drodze ze strumienia, Dlatego głowę podniesie.- Biblia warszawska
Po drodze będzie pił ze strumienia,
dlatego głowę podniesie
- Biblia Tysiąclecia


Mam taki problem: o co tu chodzi? Dlaczego Bóg powiedział raz, a autor usłyszał to dwa razy- czy to jakiś semityzm?
I o co chodzi z podnoszeniem głowy?[/b]


Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstałŁk 24, 5-6
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 cze 2014, 12:57

Tak, "raz...dwa" to figura poetycka wskazująca, że jest to pewne.

Odnośnie tego głowę podniesie to jest to ewidentnie podsumowanie wcześniejszego opisu zwycięstwa i właśnie wskazuje na pewność owego zwycięstwa (zobacz podobną figurę w Ps 27:6). Odośnie picia wody to wg ESV może być to odniesienie do Sędziów 7:5.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość