Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: Torcik » 30 sty 2017, 14:02

Tam, lub gdzie indziej....zapamiętałam jedno: jak brak argumentów to przywołuje się wiek rozmówcy. Szkoda, że nie rozmiar kołnierzyka lub obwód w biuście. Pozdrawiam.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: Zbyszekg4 » 30 sty 2017, 14:11

A to o Twoim wieku też już pisałem?... ;)
Również jedno zapamiętałem: jak brak argumentów, to się o oświeceniu pisze i... znika!
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: 2tm31617 » 30 sty 2017, 15:08

Chcesz powiedziec KAAN, ze Zydzi beda w krolestiwe swojego Ksiecia (Chrystusa) przez 7 lat, czy przez tysiac lat. I czy Jezus jest fizycznie na Ziemi, czy na Nowej Ziemi (innej planecie) razem z nimi? :)

Biblia jest wiarygodna w przekazie postmilenijnym, dokladnie takim jak widzial to Kosciol pierwszych trzech wiekow. Augustyn zasugerowal amuleniaryzm, dopiero od dwoch stuleci w modzie jest dyspensacja KAANowska, niekoniecznie zle iz mloda, ale przede wszystkim niebiblijna. Natomiast Zbyszek prezentuje chyba posttrybulacyjny premileniaryzm, lub jakas inna hybryda.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: KAAN » 31 sty 2017, 12:25

2tm31617 pisze:Chcesz powiedziec KAAN, ze Zydzi beda w krolestiwe swojego Ksiecia (Chrystusa) przez 7 lat, czy przez tysiac lat. I czy Jezus jest fizycznie na Ziemi, czy na Nowej Ziemi (innej planecie) razem z nimi? :)
To całkiem nie tak, sekwencja wydarzeń jest taka: obietnice dla Izraela królestwa i szczęćia -> grzech Izraela -> niewola i jednocześnie obietnica wyzwolenia przez Mesjasza -> przyjście Mesjasza i powstanie Koscioła, Izrael odrzuca Mesjasza -> czas łaski, Kościoła, Izrael w poniewierce z powodu odrzucenia mesjasza -> czasy ostatnie: porwanie Kościoła, przyjście antychrysta siedmioletni wielki ucisk w którym następuje nawrócenie się Izraela i sąd nad narodami i zabicia antychrysta -> powtórne przyjście Mesjasza z Kościołem jako małżonką -> królowanie z Panem przez tysiąc lat -> wypuszczenie szatana z otchłani i ostatnia rebelia narodów -> ogień z nieba i sąd ostateczny -> piekło dla szatana i zgubionych -> zniszczenie starej ziemi i nieba oraz stworzenie nowej ziemi i nowego nieba -> zesłanie Nowego Jeruzalem -> wieczność z Panem.
Biblia jest wiarygodna w przekazie postmilenijnym, dokladnie takim jak widzial to Kosciol pierwszych trzech wiekow.
Biblia jest precyzyjna w wykładzie premilenijnym i "pretritb".
Augustyn zasugerowal amuleniaryzm,
Augustyn (szkodnik jeden, fe ) namieszał ludziom w głowach będąc prekursorem historycznej wykładni Biblii i ideologii zastąpienia, która to idologia była początkiem wielu herezji.
dopiero od dwoch stuleci w modzie jest dyspensacja KAANowska,
Sprawa nie polega na modzie ale na odkryciu zakrytej prawdy zgodnie z proroctwem Daniela
12:4 Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
.....
7 Wtedy usłyszałem, jak mąż obleczony w szatę lnianą, który stał nad wodami rzeki, podniósł prawicę i lewicę ku niebu i przysięgał na tego, który żyje wiecznie: Będzie to trwało czas wyznaczony, dwa czasy i pół czasu, a gdy doszczętnie będzie zniszczona, wtedy się to wszystko spełni.
8 Wprawdzie słyszałem to, lecz tego nie rozumiałem, i rzekłem: Panie mój! Jakiż jest koniec tych rzeczy?
9 Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.
10 Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.

niekoniecznie zle iz mloda, ale przede wszystkim niebiblijna
Nie znasz się na tym i nie mozesz stwierdzić czy jest czy nie jest biblijna :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: Zbyszekg4 » 31 sty 2017, 12:59

KAAN-ie, pytałeś czemu wierzę w Millenium w niebie?
Samo słowo "Millenium" poza Apokalipsą nie występuje, ale można połączyć z nim np. te nauki/prawdy:
Joh 14:1-4 bw
(1) Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
(2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
(3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
(4) I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.

Flp 3:20 bw
(20) Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,


Chrystus obiecuje wierzącym uczniom, że "przyjdzie znowu i weźmie ich do Siebie..."
Dokąd? Najpewniej do nieba! A niebo to... ojczyzna zbawionych, którzy stamtąd oczekują Zbawiciela, Pana swego!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: 2tm31617 » 31 sty 2017, 13:53

KAAN, czy w królestwie Jezusa jest grzech i czy szatan zwodzi ludzi?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: KAAN » 01 lut 2017, 09:01

2tm31617 pisze:KAAN, czy w królestwie Jezusa jest grzech i czy szatan zwodzi ludzi?
W tym czasie szatan będzie związany i nie będzie zwodził ludzi, jednak grzech będzie możliwy, jednak rzadki, nie powszechny. Kiedy szatan zostanie wypuszczony po uplywie tysiąca lat wtedy zwiedzie narody które zbuntują się w ostatniej rebelii poprzedzającej sąd ostateczny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: 2tm31617 » 01 lut 2017, 13:07

Czyli tak:
1.chrystus porywa Kosciol i zostawia ludzi na niezwykle męki przez 7 lat, Izrael z tej męki uwierzy Chrystusowi (dokladnie tak samo jak uwierzyl w trakcie Holocaustu)
2.Chrystus wraca by utworzyc krolestwo i zbawia do niego Izrael.
3. Kroluja tysiac lat, ale Chrystus jest najwyrazniej ulomny we wlasnym krolestwie i nie radzi sobie z grzechem ludzi w odmienionych cialach ktorzy pragną szatana, bycia zwiedzionym na ostatnia walke.
4.dlatego po milenium wypuszcza szatana by w koncu go zlikwidowac poprzez jakby trzecie przyjscie, tym razem na wojne.

Na prawde, nie róbcie idioty z Boga, tego nie ma w Biblii.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lut 2017, 13:48

2tm31617 pisze:Na prawde, nie róbcie idioty z Boga, tego nie ma w Biblii.

Zgadzam się z Tobą, poza jednym: poprawnie pisze się: "naprawdę" [oddzielnie pisze się słowo: "na pewno"; miałem z tym problem, ale tak sobie zapamiętałem: "naprawdę" pisze się razem bo litery P oraz R są w alfabecie razem obok siebie - więc i to "na" niech będzie z nimi razem... I na zasadzie przeciwieństwa: skoro "naprawdę" piszemy razem, to "na pewno" piszemy oddzielnie...]

Nie mam żadnej wątpliwości, że teraz KAAN przybędzie i będzie nauczał, żeś w solidnym rozmiarze błędzie, jeśli tego co on i darbyści wyznają, nie widzisz w Biblii - musisz po prostu zmienić okulary, a zobaczysz jak oni... :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: jj » 01 lut 2017, 14:58

W historii tego Forum nie wydarzylo sie jeszcze zeby ktos tak perfidnie ublizal Panu Bogu i Chrystusowi!. 2tm31617 otrzymuje dwa punkty karne, a Zbyszek4 jeden punkt karny.


2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: 2tm31617 » 01 lut 2017, 15:08

To Wy obrazacie Boga zmieniajac Jego plan powrotu. Ale dalej ogladajcie propagande z Hollywood, jesli ta terapia Wam pomaga.

Nie wolno pisać o Bogu tak przeraźliwie fałszywych i obraźliwych rzeczy, ponieważ jj obiecał ci dwa punkty a dał jeden, ja dołożę drugi z prośbą o ustatkowanie się i więcej pokory zwłaszcza że jesteś poszukującym, nie znającym Biblii człowiekiem.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: kruszynka » 01 lut 2017, 18:39

(25) I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu. (26) Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić. (27) Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. - Dan 7
No i mamy mowę o czasach ostatecznych. Nad kim będą sprawować władzę Świeci? Nad królestwami POD CAŁYM NIEBEM!!

A wersetów, z których należy wyciągać wnioski jest całe mnóstwo. Niektóre z nich:

(1) Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jeruzalemu: (2) I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a tłumnie będą do niej zdążać wszystkie narody. (3) I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu. (4) Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej. Iz 2
I znów mamy widzenie dot. Czasów ostatecznych. I kogo tu mamy? Otóż mamy - wiele ludów i narodów w pielgrzymce nagórę!! To może być topografia nieba?

(1) Oto nadchodzi dzień Pana..................... (4) Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej................................................(9) I będzie Pan królem całej ziemi. W owym dniu Pan będzie jedyny i jedyne będzie jego imię. ............(16) Wszyscy pozostali ze wszystkich narodów, które wystąpiły zbrojnie przeciwko Jeruzalemowi, będą corocznie pielgrzymowali, aby oddać pokłon królowi, Panu Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów. (17) Dla tych zaś, którzy spośród rodów ziemi nie będą pielgrzymowali do Jeruzalemu, aby oddać hołd Królowi, Panu Zastępów, nie będzie deszczu. - Zach 14

Ja działam nie ze względu na was, domu izraelski, lecz ze względu na moje święte imię, które znieważyliście wśród ludów, do których przybyliście. (23) Dlatego uświęcę wielkie moje imię, znieważone wśród narodów, bo znieważyliście je wśród nich; i poznają ludy, że Ja jestem Pan - mówi Wszechmocny Pan - gdy na ich oczach okażę się święty wśród was. (24) I zabiorę was spośród narodów, i zgromadzę was ze wszystkich ziem; i sprowadzę was do waszej ziemi, (25) i pokropię was czystą wodą, i będziecie czyści od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów oczyszczę was. (26) I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. (27) Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je. (28) I będziecie mieszkać w ziemi, którą dałem waszym ojcom; i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem - Ez 36
Dokąd sprowadzi Pan swój lud? Do ZIEMI!! A żeby nie kombinować, że może to dotyczyć innych, poprzednich czasów, to będzie po tym kiedy Pan okaże się “na ich oczach”

(19) Tłumy i tłumy zebrane w Dolinie Sądu, bo bliski jest dzień Pana w Dolinie Sądu. (20) Słońce i księżyc będą zaćmione, a gwiazdy stracą swój blask. (21) Pan zagrzmi z Syjonu i wyda swój donośny głos z Jeruzalemu, tak że zadrżą niebiosa i ziemia. Lecz dla swojego ludu Pan jest ucieczką i twierdzą dla synów Izraela. (22) I poznacie , że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem, który mieszkam na Syjonie, świętej mojej górze. Wówczas Jeruzalem będzie święte, a obcy już nie będą przez nie przechodzili. (23) W owym dniu góry będą ociekać moszczem, a pagórki opływać mlekiem, i wszystkie potoki judzkie będą pełne wody, a z przybytku Pana wypływać będzie źródło i nawodni Dolinę Akacji. - Joel 3
Moszcz, mleko, potoki. Dolina Akacji! Ziemska rzeczywistość przeniesiona do nieba? Przecież te cytaty i dziesiątki innych sugerują Panowanie Jezusa na ziemi. Na to panowanie liczyli ci, którzy znali pisma i o to królowanie pytali. W drodze do Emaus zdaje się dowiedzieli się, że nie ich rzecz znać czasy .... A obietnica ma się nie spełnić?

*******

Uff.

I tak można pół dnia mnożyć wersety, które wskazują na panowanie Jezusa na ziemi. Zbyt dużo ziemskiej geografii jest w nich zawarte by podejść do nich alegorycznie/symbolicznie i wmawiać sobie, że opisują niebo. Pewnie można, ale trzeba tego bardzo chcieć i bardzo mocno przymknąć oko na Biblię.
Zbyszek, Twój sposób argumentowania na “darbystę” to pewnie zemsta za “nauki adwentystyczne”.
Ale jeśli we wszystkich tematach zaczniesz tak argumentować, to będzie pora, by się zasnanowić. :P
Nigdy nie byłam u wolnych, (a pomału widzę, że to błąd :) ) nie przeczytałam ani jednego zdania Drby’ego i innych braci (a pomału widzę, że to błąd :) ).
Wiele denominacji widzi w Piśmie to co Kaan, wbrew Twoim oczekiwaniom.

A nie tylko dzisiejsi wierzący tkwią w tym, jak twierdzisz, błędzie, ale i tzw ojcowie kościoła.
Niejaki Justym Męczennik w “Dialogu z Żydem Tryfonem” napisał:
“Ja i inni, którzy we wszystkich zagadnieniach jesteśmy jednomyślnymi chrześcijanami mamy pewność, że nastapi zmartwychwstanie umarłych i 1000 lat w Jeruzalem, które wtedy zostanie zbudowane, dokładnie tak jak zapowiadają Ezechiel, Izajasz i inni. (...) A był z nami pewien człowiek, jeden z apostołów Chrystusa, o imieniu Jan, który przepowiedział, że ci, którzy uwierzyli w Chrystusa będą przez tysiąc lat mieszkać w Jeruzalem, a potem nastąpi wiekuiste zmartwychwstanie i sąd nad wszystkimi ludźmi...”

A więc nie wymysły sprzed 200 lat ale.......2 wiek.
Ireneusz z Lionu też wyraził taki pogląd w dziele......uwaga, uwaga: “Przeciwko heretykom”


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lut 2017, 18:55

Takich opisów, które podajesz Kruszynko jest sporo. Odczytuję je jako coś, co by miało miejsce, GDYBY Izrael przyjął Mesjasza. Ponieważ tego nie uczynił, to tylko pewne elementy z tych proroctw się ziszczą. A które? To w Apokalipsie trzeba szukać odpowiedzi...
Np. zarówno Izajasz, jak i Jan piszą o Nowej Ziemi, tak?
Ale Izajasz pisze, że tam - na tej Nowej Ziemi - będzie śmierć! Jan, pisząc o Nowej Ziemi, podaje, że śmierci już nie będzie!
Czujesz różnicę i to, że pewne elementy ze ST-owych proroctw znajdą wypełnienie, ale nie wszystkie, bo Izrael nie stał się głosicielem Mesjasza, jakim być powinien...

Święci/zbawieni będą na Nowej Ziemi nie tylko przez jeden 1000 lat, ale to będzie ich ojczyzna na wieczność (zapewne z "opcją wyjazdu" gdzieś dalej, bo wierzę, że Bóg to umożliwi, aby poznawali całą stworzoną rzeczywistość...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: Torcik » 01 lut 2017, 19:05

Ale cudujesz, Zbyszek. Czy sadzisz, ze Bog nie wiedzial, jak zydzi postapia z Mesjaszem, podczas Jego wcielenia? Skad pomysly, ze proroctwa podane przez Boga zostaly pozmieniane, bo zydzi znowu zawiedli? Czy proroctwa sa uwarunkowane postepowaniem ludzi, a to postepowanie jest Bogu nieznane?!


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Obj 3:5 wymazanie z ksiegi zycia?

Postautor: kruszynka » 01 lut 2017, 19:19

Zbyszekg4 pisze:Takich opisów, które podajesz Kruszynko jest sporo. Odczytuję je jako coś, co by miało miejsce, GDYBY Izrael przyjął Mesjasza. Ponieważ tego nie uczynił, to tylko pewne elementy z tych proroctw się ziszczą.

"Tylko pewne elementy"?!!!
Kłamce robisz z Boga, który złozył Izraelowi obietnicę? Obrazek

(6) Gdyż ty jesteś świętym ludem Pana, Boga twego. Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, spośród wszystkich ludów na ziemi, abyś był jego wyłączną własnością. (7) Nie dlatego, że jesteście liczniejsi niż wszystkie inne ludy, przylgnął Pan do was i was wybrał, gdyż jesteście najmniej liczni ze wszystkich ludów. (8) Lecz w miłości swej ku wam i dlatego że dochowuje przysięgi, którą złożył waszym ojcom, wyprowadził was Pan możną ręką i wybawił cię z domu niewoli, z ręki faraona, króla egipskiego. (9) A tak wiedz, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem, Bogiem wiernym 5 Mojż

Iz 41:14 bw "Nie bój się, robaczku Jakubie, ty, garstko Izraela! Ja cię wspomogę - mówi Pan - twoim odkupicielem jest Święty Izraelski."
Robaczku Jakubie!
Widzisz? To jest miłosć i wierność, a Ty rozważasz co wyrzucić z obietnic, bo nie pasują do Twojej koncepcji?
Pliiiis.

Boski plan założony przed wiekami wali się? Poczytaj zachariasza.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości