Strona 1 z 1

tekst z Apokalipsy o potepionych

: 03 kwie 2018, 23:03
autor: magda
Rev 21:8 bw
(8) Udziałem zaś bojaźliwych i nie wierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką.
To jest śmierć druga.
Rev 21:8 bgn
(8) Zaś dla tchórzliwych, niewierzących, wywołujących wstręt, morderców, rozpustników, czarowników, bałwochwalców i wszelkich kłamców jest ich udział w jeziorze płonącym ogniem i siarką; to jest druga śmierć.
Rev 21:8 dos
(8) Co do tchórzy zaś i niewiernych, skalanych i zabójców, nierządnych i czarowników, bałwochwalców i wszystkich kłamców - ich działem będzie jezioro płonące ogniem i siarką; to jest śmierć druga.

To ten sam werset w trzech przekładach i od dawna nurtuje mnie tu to że tchórzostwo czy jak to jest w warszawskiej bojaxliwosc jest tu uznana za jakby grzech i potępiona skazani są tacy na igien , o jakie tu tchórzostwo chodzi , bo są przecież ludzie bardziej bojaźliwi od innych ale czy az mają byc wrzuceni do jeziora ognia za to, nie kumam dlaczego. Czy mi ktoś wytłumaczy.

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

: 04 kwie 2018, 10:06
autor: KAAN
Tchórzliwi ludzie nie wyznają Pana Jezusa, bo się boją co sąsiedzi powiedzą. Sąsiedzi są dla nich ważniejsi od Pana Jezusa.

Re: tekst z Apokalipsy o potepionych

: 04 kwie 2018, 11:49
autor: magda
To fakt a nawet rodzina , wielu by poszło za Jezusem ale co by rodzina na to, ale ja myślę ze nie tylko takie tchórzostwo bo np w zborze nie ujmą się za nikim jeśli mogliby sie narazić na niechęc Rady zboru nawet w słusznej sprawie miałam taką sytuację. w ogóle cy np tchórzostwo na wojnie tez???? a w obronie słabszego???/ Nie wiem dlaczego jest to az tak potępione bo przeciez słabci ludzie nie czujący się na siłach przeciwstawic czy silniejszenu czy ogółowi, dziwi mnie po prostu ze to az tak ze sie idzie w ogień za to.

pytania pomoc randka