prekambryjskie skamieliny, kambryjska eksplozja i potop

Dyskusje o powstaniu świata.
pioter123
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2014, 14:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

prekambryjskie skamieliny, kambryjska eksplozja i potop

Postautor: pioter123 » 30 wrz 2014, 22:00

Zadaję pytanie w związku z tym że nie znalazłem nigdzie odpowiedzina moje pytanie. Wierzę, że skamieniałości powstały głównie w wyniku potopu i przekonywujące są dla mnie argumenty, że znajduje się zwierzeta których pozycje, stan rozkładu i ilość razem ich znajdowanych tzw. cmentarzyska. Ale mam pytanie w związku z eksplozją kambryjską. Z tego co wiem jest to nagłe pojawienie się w zapisie geologicznym prawie wszystkich żyjących typów zwierząt( okres okolo 10 mln lat). Wierzę też, że segregacja kolejności tych zwierząt mogła nastąpić pod wpływem kilku czynnikow np. inteligencji, szybkości przemieszczania, gestosci itp. I teraz pytanie : czy skamieniałości prekambryjskie 3 typów zwierzat, ktore sie tam znalazly tez sa wytworzone przez potop czy są z czasu przedpotopowego, czy calosc kolumny geologicznej powstala w czasie potopu czy dopuscza sie jej tworzenie przed potopem, nierozumiem dlaczego np skamienialosci bakterii i sinic sa tak odrebne od skamienialosci malz, trylobitow itp.
Z góry dziękuje za próby wyjaśnienia czegoś


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: prekambryjskie skamieliny, kambryjska eksplozja i potop

Postautor: Karol » 30 wrz 2014, 22:38

pioter123 pisze:Zadaję pytanie w związku z tym że nie znalazłem nigdzie odpowiedzina moje pytanie. Wierzę, że skamieniałości powstały głównie w wyniku potopu i przekonywujące są dla mnie argumenty, że znajduje się zwierzeta których pozycje, stan rozkładu i ilość razem ich znajdowanych tzw. cmentarzyska. Ale mam pytanie w związku z eksplozją kambryjską. Z tego co wiem jest to nagłe pojawienie się w zapisie geologicznym prawie wszystkich żyjących typów zwierząt( okres okolo 10 mln lat). Wierzę też, że segregacja kolejności tych zwierząt mogła nastąpić pod wpływem kilku czynnikow np. inteligencji, szybkości przemieszczania, gestosci itp. I teraz pytanie : czy skamieniałości prekambryjskie 3 typów zwierzat, ktore sie tam znalazly tez sa wytworzone przez potop czy są z czasu przedpotopowego, czy calosc kolumny geologicznej powstala w czasie potopu czy dopuscza sie jej tworzenie przed potopem, nierozumiem dlaczego np skamienialosci bakterii i sinic sa tak odrebne od skamienialosci malz, trylobitow itp.
Z góry dziękuje za próby wyjaśnienia czegoś


Piotrek polecam z czystym sercem wykłady

https://www.youtube.com/results?search_ ... nd+wyklady

Mam 7 płyt DVD z jego wykładami są jak dla mnie rewelacyjne


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 30 wrz 2014, 23:07

Akurat Hovind tego nie porusza.
Bardzo możliwe że osady prekambryjskie są przedpotopowe. Uważam, że przed potopem był inny klimat, praktycznie brak deszczu, co oznaczało małą erozję i słabą i powolną depozycję osadów, a to praktycznie wykluczało możliwość wytworzenia skamieniałości jakichkolwiek większych organizmów.
Granica między osadami potopowymi a popotopowymi nie jest jednoznaczna, nie można jej wskazać w tabeli stratygraficznej z tego względu, że po prostu dla każdego profilu należy podejść indywidualnie i wyznaczyć granicę można zawsze tylko dla konkretnego przykładu. Np. kreacjoniści na podstawie badań uważają że trzeciorzędowe osady z Riversleigh w Australii słynne ze skamieniałych torbaczy są pochodzenia popotopowego, ale już na przykład trzeciorzędowe warstwy i szczątki nawet niekiedy nieskamieniałego drewna na wyspie Axel Heiberg w pólnocnej Kanadzie pochodzą z potopu.


pioter123
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2014, 14:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: pioter123 » 01 paź 2014, 19:11

Aha, czyli rozumiem, że kreacjoniści dopusczają możliwość że najstarsza i najmłodsza warstwa geologiczna mogła być tworzona naturalnie, nie pod wpływem potopu czy jego następstw. Zgadza się?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 01 paź 2014, 20:07

Tak.



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości