Ewolucja organizmów jest faktem.

Dyskusje o powstaniu świata.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 13:19

Rembov, 1. to że oełni konkretne funkcje w organizmie nie wyklucza tego, że jest to ślad po naszych przodkach-małpach.
2. To ze sobie ich używasz, nie zmienia faktu ze są zbędne.
3. Ale bez tego odruchu niemowlęciowi nic sie nie stanie. Jest to także grubi przesadzone, ze ten odruch jest niezbędny. Tak samo jak wyrostek - pełni jakaś funkcje skoro już tam jest ale nie zmienia to faktu, że moja siostra już od 10 lat bez niego żyje.

Poza tym dlaczego nie odniosłeś sie do schematu? A, wiem czemu! Bo nie da sie go obalić ;)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2016, 13:28

Lovemyworld = Kocham swój świat. Szkoda, że nie uwzględniasz Stwórcy świata; nie znasz Go, nie kochasz Go... Pozostaje Ci tylko ten Twój świat, istniejący tylko do nagrobnej daty Twojego zgonu!...
A mógłbyś żyć wiecznie! Co za strata!! :-(


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 14:43

Zbyszekg4 pisze:Lovemyworld = Kocham swój świat. Szkoda, że nie uwzględniasz Stwórcy świata; nie znasz Go, nie kochasz Go... Pozostaje Ci tylko ten Twój świat, istniejący tylko do nagrobnej daty Twojego zgonu!...
A mógłbyś żyć wiecznie! Co za strata!! :-(

Uwzględniam Stwórcę świata, a je NIE uwzględniam jahwego. :) bo to nie jest Stwórca świata. On nawet nie istnieje ;). Nieprawda. Gdybys poczytał kilka artykułów ze strony Nautilus i moje poprzednie posty wiedziałbyś ze smierć fizyczna to dopiero początek naszego istnienia. Jesteśmy bytami wiecznymi. Każdy z nas będzie żył wiecznie! :) !


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 08 maja 2016, 15:09

Lovemyworld pisze:Rembov, 1. to że oełni konkretne funkcje w organizmie nie wyklucza tego, że jest to ślad po naszych przodkach-małpach.

Gdyby to był ślad, to nie pełniłby żadnej funkcji.

2. To ze sobie ich używasz, nie zmienia faktu ze są zbędne.

Teksty o "zbędności" powtarzają ewolucjoniści i dentyści, którym nie chce się ich leczyć. W rzeczywistości, jak każdy ząb, są potrzebne.

3. Ale bez tego odruchu niemowlęciowi nic sie nie stanie.

To twoja ocena.

Tak samo jak wyrostek - pełni jakaś funkcje skoro już tam jest ale nie zmienia to faktu, że moja siostra już od 10 lat bez niego żyje.

Bez śledziony też można żyć, ale to nie oznacza, że jest to zbędny organ. Podobnie jest z wyrostkiem robaczkowym.

Poza tym dlaczego nie odniosłeś sie do schematu?

Najpierw udowodnij, że istnieje ewolucja, potem zajmę się schematem. Czyli przedstaw na podstawie tej teorii co wyewoluuje ze słonia. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 08 maja 2016, 15:48

Lovemyworld pisze:
Betme, czy to tak trudno zrozumieć?

Po Wielkim Wybuchu (stworzeniu materialnego świata) na ziemi jako jedyne "organizmy" żyły aminokwasy. Po skale nie dziedziczymy nic, gdyż skala nie jest organizmem żywym w przeciwieństwie do np. bakterii.
To Bóg kieruje WSZYSTKIMI procesami na ziemii, więc i ewolucją. Wszystko jest pod kontrolą Absolutu.


Wyjaśnij mi Wielki Wybuch, proszę uzasadnij powstanie aminokwasów. Kim jest bóg Absolut, który dokonał Wielkiego Wybuchu? Bo na pewno nie jest to Jahwe.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2016, 16:03

Godzinny wykład: https://www.youtube.com/watch?v=mSLIIDSRfEA "Wielki Bóg czy wielki wybuch"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 17:06

Rembov... Widać że po prostu schematu niebsą się obalić.

Betme, nie będę się produkował, ponieważ na twoje pytania odpowiadało bardzo wielu naukowców.
Nie wiem wgl. czy jakikolwiek Bóg istnieje! Ale jeżeli istnieje to zakładam ze jest taki a nie inny.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 08 maja 2016, 19:37

Lovemyworld pisze:Betme, nie będę się produkował, ponieważ na twoje pytania odpowiadało bardzo wielu naukowców.
Nie wiem wgl. czy jakikolwiek Bóg istnieje! Ale jeżeli istnieje to zakładam ze jest taki a nie inny.


Bo Wielki wybuch to wielka fikcja i trudno tego bronić, prawda?
Istnieje być może jakiś bóg, ale nic o nim nie wiesz... Uczymy się, uczymy i wracamy na forum, jak Pani w szkole powie troche więcej. Zadaj jej te trudne pytania.


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 22:23

betme pisze:
Lovemyworld pisze:Betme, nie będę się produkował, ponieważ na twoje pytania odpowiadało bardzo wielu naukowców.
Nie wiem wgl. czy jakikolwiek Bóg istnieje! Ale jeżeli istnieje to zakładam ze jest taki a nie inny.


Bo Wielki wybuch to wielka fikcja i trudno tego bronić, prawda?
Istnieje być może jakiś bóg, ale nic o nim nie wiesz... Uczymy się, uczymy i wracamy na forum, jak Pani w szkole powie troche więcej. Zadaj jej te trudne pytania.

1. Nie prawda. Zostawię tłumaczenie wielkiego wybuchu osobom bardziej kompetentnym.
2. Tyle, że ja skończyłem szkole jakiś czas temu. Nawet studia skończyłem (2 kierunki). Więc nie trafiłeś sobie z podpowiedzią. :)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 08 maja 2016, 22:27

wykształcony a w zwoje i Jackowskiego wierzy, ręce opadają.


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 22:31

betme pisze:wykształcony a w zwoje i Jackowskiego wierzy, ręce opadają.

Zwoje - poczytaj sobie, a zrozumiesz.
W Jackowskiego nie wierze, ale tak jak wielu innych ludzi ma on dar do hipotetycznego przewidywania hipotetycznej przyszłości. Nawet lolicjibzdarza sie goneykorzystywac w najbardziej beznadziejnych sprawach.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 09 maja 2016, 00:00

Lovemyworld pisze:
betme pisze:Zostawię tłumaczenie wielkiego wybuchu osobom bardziej kompetentnym.


Nic nie wiesz w tym temacie. Więc od początku.
Jak powstał wielki wybuch?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2016, 08:17

betme pisze: Więc od początku.
Jak powstał wielki wybuch?

I co wybuchło?! O ile wiem, to koncepcje się zmieniały... - jak się naucza dziś?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 09 maja 2016, 11:57

Betme, Zbyszek, już powiedziałem ze nie znam sie na tym za bardzo, wiec pozostawiam temat wielkiego wybuchu osobom bardziej rozeznanym. Jednak ufając wielu naukowcom przyjmuje za (hipotetyczny) fakt teorie wielkiego wybuchu.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 09 maja 2016, 12:10

Lovemyworld pisze:Betme, Zbyszek, już powiedziałem ze nie znam sie na tym za bardzo, wiec pozostawiam temat wielkiego wybuchu osobom bardziej rozeznanym. Jednak ufając wielu naukowcom przyjmuje za (hipotetyczny) fakt teorie wielkiego wybuchu.


a czemu nie zaufasz naukowcom, którzy tą teorię obalają?



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości