Ewolucja organizmów jest faktem.

Dyskusje o powstaniu świata.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 09 maja 2016, 22:35

Lovemyworld pisze:
To ty nie masz do mnie szacunku i piszesz do mnie jak do psa. Szkoda, ale to tylko utwierdza mnie w tym, że całe to chrześcijański nowonarodzone i wgl. całe chrześcijaństwo to jedna wielka ściema.


To była Twoja odpowiedź na moje slowa:
To tak jak ja bym powiedzial ze jestes dziw*a i juz!

Od kiedy pojawiłeś się na forum, prezentujesz sie jako ten oświecony o szerokich horyzontach myslowych, a w tym zdaniu dostrzegłeś słowo wszetecznica. Zapewne. Moim celem było słowo dziwna (wówcas jeszcze nie wiedziałem, czy jesteś mężczyzną), ale byłem świadomy innej interpretacji. Twój horyzont poznawczy byl bardzo wąski.

Jeśli dziwne Cię obraża, to zgadzam się otrzymać upomnienie, ale myślę ze wówczas Ty powinieneś zostać z forum wyrzucony, bo nie raz sugerowaleś, że Biblia to ściema i glupoty, a Ci którzy ją gloszą są tacy sami.

Ale może dziwna jest gorsze od bycia głupim? Wówczas przepraszam, na skali mojej moralności dobrego i złego :P glupie jest gorsze, dziwne jest neutralne.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 09:18

Lovemyworld pisze:1. Powód do uśmiechu? :) Bóg jest miłością!
Ten powód jest rzeczywisty dla osób wierzących i jest uśmiechem radości, natomiast ateiści nie mają się z czego śmiać, bo ich łaska nie obejmuje. Myślą że mają się dobrze ale:

Ps 49:13 Ale człowiek, choć żyje w przepychu, nie ostoi się, Podobny jest do bydląt, które giną.
14 Taka to jest droga tych, którzy żyją w błędnej pewności siebie, I taki koniec tych, którym własna mowa się podoba.


2. Wszystko co piszę jest uzasadnione. A właściwie naukowo uzasadnione.
Nie podałeś ani jednego uzasadnienia, do tej pory czytamy tutaj tylko twoje deklaracje pogardy dla prawdy zawartej w Słowie Bożym, nic więcej.
Pomyśl, gdyby przeprowadzono eksperyment na 100 naukowcach (obiektywnych) i 99 z nich wyciszali by X a ten jeden Y, to co byłoby bardziej wiarygodne.
Trochę bez sensu piszesz, co dla ciebie jest obiektywne, znasz kryteria obiektywizmu? Co dla ciebie oznacza "wyciszali", czy może oznacza to zakrzyczeli, albo przykryli kapeluszem?
Wy chrześcijanie nie umiecie myślec logicznie.
Żeby to ocenić sam musisz najpierw nauczyć się logicznie myśleć, do tej pory nie dałeś świadectwa że to potrafisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 09:26

fryderyk pisze:dowody potwierdzające ewolucję omówione i pokazane w bardzo przystępnej formie (język angielski):
https://www.youtube.com/watch?v=Jw0MLJJJbqc
Oglądałem część tego filu i nie ma tam żadnych dowodów na ewolucję, są jedynie twierdzenia nie poparte rzetelnym badaniem naukowym. Prosta rzecz: skąd ewolucjiniści wiedzą że podobne morfologicznie zwierzęta (organizmy) są spokrewnione w sensie pochodzenia od wspólnego przodka? Gdzie jest na to dowód? Nikt nie pokazał czarno na białym że tak jest. Pokazują szkielety mające pewne wspólne cechy, ale żadnego dowodu, że jedno i drugie pochodzą od tego samego prarodzica. Dowód taki jest niemożliwy, ewolucja darwinowska jest nienaukowa, to tylko ideologia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: fryderyk » 10 maja 2016, 11:34

KAAN pisze:
fryderyk pisze:dowody potwierdzające ewolucję omówione i pokazane w bardzo przystępnej formie (język angielski):
https://www.youtube.com/watch?v=Jw0MLJJJbqc
Oglądałem część tego filu i nie ma tam żadnych dowodów na ewolucję, są jedynie twierdzenia nie poparte rzetelnym badaniem naukowym.

Bzdura. Obejrzyj raz jeszcze w całości i dokładnie. I jeszcze raz jak będzie trzeba. Dodatkowo zachęcam do zapoznania się z fachową literaturą na ten temat np pracami Richarda Dawkinsa. Znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich wątpliwości i pytań.


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 10 maja 2016, 12:13

Betme, jeżeli nadal nie wiesz jak wygladała ewolucja to obejrzyj film Fryderyka.

Gdybys chciał powiedzieć "dziwna" nie dawalbys gwiazdki.
Znam twoje intencje.

KAAN, ale ja nie jestem ateistą!
Nie kłam, od początku mówiłem ze nie jestem ewolucjonista ale schemat i niektóre fakty przekonują mnie ze jest to najbardziej prawdopodobna teoria.
Slowo "wyciszali" to autokorekta.
Chodziło mi oto ze gdyby takineksperyment przeprowadzali, to bardziej prawdopodobne byłoby gdyby ten jeden sie pomylił a nie 99. Słowo wyciszali to autokorekty od słowa "wyszło im".
Ja myśle logicznie w przeciwieństwie do was (w szczególności do ciebie)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 15:42

fryderyk pisze:Znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich wątpliwości i pytań.
W wymysłach ewolucjonistów nie znajdę, to bajki. Do tej pory żaden ewolucjonista nie podał jakiegokolwiek dowodu na istnienie ewolucji darwinowskiej. Filmik jest prymitywny, jest kompilacją luźnych myśli bez odwołania do konkretnego dowodu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 15:49

Lovemyworld pisze:KAAN, ale ja nie jestem ateistą!
Co za różnica?
Nie kłam, od początku mówiłem ze nie jestem ewolucjonista ale schemat i niektóre fakty przekonują mnie ze jest to najbardziej prawdopodobna teoria.
Piszesz bzdury, odwołujesz się do jakichś schematów bez żadnych porządnych uzasadnień, oceniasz chrześcijan, a ja oceniam ciebie i stwierdzam że jesteś na niższym poziomie niż chrzescijanie, bo nie potrafisz podać żadnego uzasadnienia dla swoich twierdzeń.
Slowo "wyciszali" to autokorekta.
Chodziło mi oto ze gdyby takineksperyment przeprowadzali, to bardziej prawdopodobne byłoby gdyby ten jeden sie pomylił a nie 99. Słowo wyciszali to autokorekty od słowa "wyszło im".
Konkretnie jaki eksperyment?
Ja myśle logicznie w przeciwieństwie do was (w szczególności do ciebie)
Brak logiki w twoich twierdzeniach, pokaż choć jeden argument dla twoich twierdzeń, może jakiś eksperyment...?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 10 maja 2016, 17:47

KAAN, śmiesznym jesteś... :lol-above:
1. Jest różnica, ponieważ ja gdzieś tam w głębi wierze w Boga, a ateiści nie. Prymitywnosc do tego stopnia ze nie wiesz kim są ateiści u ciebie widzę.
2. Jeżeli schemat i dowody zawarte w filmie Fryderyka cię nie przekonują to trudno. ŻYJ W KŁAMSTWIE! Nie oceniaj, zabrania tego twoja biblia. Poza tym to wy chrześcijanie nie macie żadnych LOGICZNYCH i niesprzecznych z umysłem dowodów na potwierdzenie waszych bzdurnych twierdzeń.
3. Badanie naukowe czegokolwiek.
4. Nie jestem ewolucjonista ani żadnym innym tego typu stworem. Jestem tłumaczem i muzykiem.

Powiedziałem już wszystko co chciałem w tym temacie. Ty tez, bo widzę ze cały czas odwołujesz sie do starych tematów i nie chcesz przyjąć do wiadomości prawdy.
Kończę mój udział w temacie o ewolucji. Ciao! :)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 10 maja 2016, 20:09

Lovemyworld pisze:KAAN, śmiesznym jesteś... :lol-above:
Lovemyworld śmieszny jesteś :) nie podałeś ani jednego twardego dowodu na poparcie swoich tez a próbujesz wyśmiewać dyskutanta, śmiech na sali Lovemyworld.
1. Jest różnica, ponieważ ja gdzieś tam w głębi wierze w Boga, a ateiści nie.
I co z tego, posługujesz się takimi samymi argumentami, pogardzasz Biblią, masz gdzieś Bożą moralność, więc co za różnica?
Prymitywnosc do tego stopnia ze nie wiesz kim są ateiści u ciebie widzę.
Za twoją pogardę do mnie dostajesz punkt karny, traktuj to jako środek edukacyjny i zaprzestań osobistych ocen, zacznij merytoryczną dyskusję. Proszę o konkretne argumenty i dowody.
2. Jeżeli schemat i dowody zawarte w filmie Fryderyka cię nie przekonują to trudno.
Tam nie ma dowodów. pokaż mi choć jeden, oglądałeś ten filmik? Jeśłi tak to nie powinineś miec trudności z pokazaniem jakiegoś dowodu.
ŻYJ W KŁAMSTWIE!
Ty nie dałeś świadectwa że potrafisz rozróżnić prawdę od fałszu, jeśli nadal nie bedziesz przedstawiał konkretnych argumentów, a bedziesz stosował ocenę dyskutanta to potraktuję to jak trolowanie.
Nie oceniaj, zabrania tego twoja biblia.
Będę oceniał, Biblia tego nie zabrania, przeciwnie zachęca do obnażania fałszu.
Poza tym to wy chrześcijanie nie macie żadnych LOGICZNYCH i niesprzecznych z umysłem dowodów na potwierdzenie waszych bzdurnych twierdzeń.
To tylko twoja opinia, mamy dowody w postaci Biblii i całej przyrody stworzonego świata, które ciągle przedstawiamy.
3. Badanie naukowe czegokolwiek.
Nie ma takiej dziedziny nauki, natomiast badania naukowe z dziedziny biologii pokazują niemożliwość zaistnienia ewolucji darwinowskiej.
Popatrz sobie na filmik tam możesz znaleźć stwierdzenia oparte o odkrycia z dziedziny biochemii zaprzeczające podstawom ewolucjonizmu.
https://www.youtube.com/watch?v=E4Lw7zvoKfc

4. Nie jestem ewolucjonista ani żadnym innym tego typu stworem. Jestem tłumaczem i muzykiem.
Więc jako humanista masz nikłe kwalifikacje do prowadzenia takich rozmów ja ta.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: 2tm31617 » 29 lis 2016, 18:40

no nie dobrze dla kreacjonistów, kolejny niemy dowód datowany na ponad 200 milionów lat :P
http://www.national-geographic.pl/aktua ... nie-polski


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 29 lis 2016, 18:58

2tm31617 pisze:no nie dobrze dla kreacjonistów, kolejny niemy dowód datowany na ponad 200 milionów lat :P
http://www.national-geographic.pl/aktua ... nie-polski
Problem właśnie z tym datowaniem :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: 2tm31617 » 29 lis 2016, 19:12

KAAN pisze:
2tm31617 pisze:no nie dobrze dla kreacjonistów, kolejny niemy dowód datowany na ponad 200 milionów lat :P
http://www.national-geographic.pl/aktua ... nie-polski
Problem właśnie z tym datowaniem :D


chcesz podważyc tęgie głowy, które opracowaly system datowania? ;) przecież taka tęga głowa jak znajdzie skałę bez rozpadu pierwiastków i da jej np. 4 miliony lat, to wówczas łatwiej mierzyć wszystkie materiały, i rozpad jaki w nich nastąpił. Ze też tego nie rozumiesz :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: KAAN » 29 lis 2016, 19:30

2tm31617 pisze:
KAAN pisze:
2tm31617 pisze:no nie dobrze dla kreacjonistów, kolejny niemy dowód datowany na ponad 200 milionów lat :P
http://www.national-geographic.pl/aktua ... nie-polski
Problem właśnie z tym datowaniem :D
chcesz podważyc tęgie głowy, które opracowaly system datowania? ;)
Oczywiście że chcę podważyć, ponieważ jawne są podstawy tych datowań i to wszystko nie trzyma się kupy; ewolucjoniści mają problem z warunkami początkowymi i z problemem niestałości produkcji C14.
2tm31617 pisze:przecież taka tęga głowa jak znajdzie skałę bez rozpadu pierwiastków i da jej np. 4 miliony lat, to wówczas łatwiej mierzyć wszystkie materiały, i rozpad jaki w nich nastąpił. Ze też tego nie rozumiesz :D
Ach, zaiste trudno mi zrozumieć jak można się tak upierać przy niesprawdzalnych teoriach. Ci badacze nie mają jakichś chwil refleksji ? :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: 2tm31617 » 29 lis 2016, 19:51

KAAN pisze:]Ach, zaiste trudno mi zrozumieć jak można się tak upierać przy niesprawdzalnych teoriach. Ci badacze nie mają jakichś chwil refleksji ? :)


bo skałę przynajmniej trzymaja w ręku. A Boga nie. Ten drugi jest dla nich niesprawdzalna teorią. I nawet zdatować się nie pozwala :P


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 11:29

2tm31617 pisze:
KAAN pisze:
2tm31617 pisze:no nie dobrze dla kreacjonistów, kolejny niemy dowód datowany na ponad 200 milionów lat :P
http://www.national-geographic.pl/aktua ... nie-polski
Problem właśnie z tym datowaniem :D


chcesz podważyc tęgie głowy, które opracowaly system datowania? ;) przecież taka tęga głowa jak znajdzie skałę bez rozpadu pierwiastków i da jej np. 4 miliony lat, to wówczas łatwiej mierzyć wszystkie materiały, i rozpad jaki w nich nastąpił. Ze też tego nie rozumiesz :D


Musisz poczytać o metodach datowania. Nie ma ani jednej sprawdzonej i wiarygodnej.
Jeszcze jedno. Stwórca stwarzając pierwszych ludzi stworzył ich jako dorosłych, tak więc mimo że mieli wiek jeden dzień byli dorośli. Podobnie cała Ziemia, w tym i skały już pierwszego dnia były ukształtowane w wyglądały "staro"..Jakiekolwiek pomiary nic nie dają.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości