Ewolucja organizmów jest faktem.

Dyskusje o powstaniu świata.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 07 maja 2016, 20:49

Rembov, nie bądź śmieszny,
1. Owszem, kość ogonowa spęlnia określone funkcje, nie zmienia to jednak faktu, że jest to pozostałość po małpach człekokształtnych.
2. Masz racje, ale jednak zęby mądrości są organami szczątkowymi, gdyż nie są człowiekowi do niczego potrzebne, zresztą tak jak wyrostek robaczkowy.
3. Bądź poważny u zastanów się jakie bzdury napisałeś w ostatnim akapicie. A żebyś wiedział, takie przypadki się zdarzają (głownie u dzieci z porażeniem mózgowym) i to nie jest ani teochę śmieszne.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 07 maja 2016, 21:07

Lovemyworld pisze:Rembov, nie bądź śmieszny,
1. Owszem, kość ogonowa spęlnia określone funkcje, nie zmienia to jednak faktu, że jest to pozostałość po małpach człekokształtnych.

Wybacz, ale idąc tym tropem to wszystko, co mamy, jest "pozostałością". Tyle, że jest to organ spełniający konkretne funkcje i nie można go w efekcie nazwać "szczątkowym". :D

2. Masz racje, ale jednak zęby mądrości są organami szczątkowymi, gdyż nie są człowiekowi do niczego potrzebne, zresztą tak jak wyrostek robaczkowy.

Zęby mądrości są, jak każdy trzonowiec, potrzebne do miażdżenia pokarmu. Z kolei wyrostek robaczkowy, wbrew tezom ewolucjonistów, spełnia między innymi funkcję magazynu "pożytecznych" bakterii oraz wytwarza krwinki białe chroniące organizm przed szkodliwymi wirusami i bakteriami.

3. Bądź poważny u zastanów się jakie bzdury napisałeś w ostatnim akapicie. A żebyś wiedział, takie przypadki się zdarzają (głownie u dzieci z porażeniem mózgowym) i to nie jest ani teochę śmieszne.

Jest prawdziwe. Podobnie jest z tym odruchem, który uważasz za niepotrzebny.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Psrus » 07 maja 2016, 22:02

Mam pytanie:
czy katolik może być kreacjonistą młodoziemskim i nie zgadzać się z nauczaniem papieży na temat zgodności teorii ewolucji z Biblią?
Co do organów szczątkowych to każdy gatunek ma każdy organ na tyle rozwinięty na ile mu to potrzebne. Jeśli ewolucjonista interpretuje ten fakt jako efekt zmian ewolucyjnych, to nie może stwierdzić że jest to dowód na ewolucję, bo popełnia błąd logiczny.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 07 maja 2016, 22:06

Psrus pisze:Mam pytanie:
czy katolik może być kreacjonistą młodoziemskim i nie zgadzać się z nauczaniem papieży na temat zgodności teorii ewolucji z Biblią?

Nie ma takiego nauczania papieży.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Psrus » 07 maja 2016, 22:20

Oficjalnie nie ma, ale papieże wypowiadali się, i przyzwalali na wiarę w ewolucję. Czy zatem katolik może być kreacjonistą młodoziemskim?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 07 maja 2016, 22:23

Psrus pisze:Oficjalnie nie ma, ale papieże wypowiadali się, i przyzwalali na wiarę w ewolucję.

Nieoficjalnie też nie ma. Papież jedynie stwierdził, że przyjęcie TE nie jest sprzeczne z wiarą katolicką.

Czy zatem katolik może być kreacjonistą młodoziemskim?

Oczywiście.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: betme » 08 maja 2016, 01:55

Lovemyworld pisze:Rembov, nie bądź śmieszny,
kość ogonowa to pozostałość po małpach człekokształtnych.


To ja powtorzę pytanie, co odzieczyliśmy po skale. Stwoerdziłeś, że nic, bo nie moglismy z niej powstać, a jedynie z materii żywej. Zatem skąd wzięły się aminokwasy i molekuły? I dodam pytanie, w jakiego Boga wierzysz, że mieszasz go z ewolucją?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2016, 08:11

Rembov pisze: Psrus pisze:
Oficjalnie nie ma, ale papieże wypowiadali się, i przyzwalali na wiarę w ewolucję.


Nieoficjalnie też nie ma. Papież jedynie stwierdził, że przyjęcie TE nie jest sprzeczne z wiarą katolicką.

Piszesz tak, jak by słowa papieża nic nie znaczyły. Dziwne podejście... [ja myślę jednak, że dla katolików (w sporej ich części) słowa papieża mają wartość - obojętnie jak przekazane; nie musi być zaznaczone, że to dogmat, że to oficjalna nauka.... - wystarczy, że powiedział to papież (a nie jakiś proboszcz wiejski, który też ma przecież posłuch w swoim środowisku)].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Oberyn. » 08 maja 2016, 09:43

Lovemyworld pisze:ale to tylko utwierdza mnie w tym, że całe to chrześcijański nowonarodzone i wgl. całe chrześcijaństwo to jedna wielka ściema.


Jakie to jest słabe.. Nie narodzenie na nowo jest ściemą tylko Twój brak zrozumienia jest pożałowania godny.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 08 maja 2016, 11:05

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:Nieoficjalnie też nie ma. Papież jedynie stwierdził, że przyjęcie TE nie jest sprzeczne z wiarą katolicką.

Piszesz tak, jak by słowa papieża nic nie znaczyły. Dziwne podejście...

Piszę tak, jak jest w rzeczywistości. Wbrew przekonaniom protestanckim czy adwentystycznym, nie każda wypowiedź papieża ma rangę dogmatu, zaś stwierdzenie, że TE nie jest sprzeczna z wiarą katolicką, NIE JEST ogłoszeniem prawdy wiary. Prawdą wiary, potwierdzoną uroczyście, jest nauka, że Bóg jest stwórcą wszechświata, a nie to, czy stworzenie trwało ułamek sekundy, siedem dni czy czternaście miliardów lat.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2016, 11:57

Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:Nieoficjalnie też nie ma. Papież jedynie stwierdził, że przyjęcie TE nie jest sprzeczne z wiarą katolicką.

Piszesz tak, jak by słowa papieża nic nie znaczyły. Dziwne podejście...

Piszę tak, jak jest w rzeczywistości. Wbrew przekonaniom protestanckim czy adwentystycznym, nie każda wypowiedź papieża ma rangę dogmatu, zaś stwierdzenie, że TE nie jest sprzeczna z wiarą katolicką, NIE JEST ogłoszeniem prawdy wiary. Prawdą wiary, potwierdzoną uroczyście, jest nauka, że Bóg jest stwórcą wszechświata, a nie to, czy stworzenie trwało ułamek sekundy, siedem dni czy czternaście miliardów lat.

Co by jednak nie mówić, to dla zwykłego katolika, słowa papieża coś znaczą! Skoro parafianin słucha swego plebana, to papieża nie posłucha?!? No daj spokój z tym zaniżaniem znaczenia słów papieża tylko dlatego, że nie są w encyklice, dogmacie czy oficjalnym nauczaniu w grubej księdze zapisane...
Po to papa występuje publicznie, aby coś przekazać i ludzie go słuchają i jak są prawowiernymi katolikami, to słowa jego biorą na serio; zatem na serio są nauczani o ewolucji...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 08 maja 2016, 12:00

Powtarzaniem tych tekstów nie zmienisz faktu, że żaden z papieży nie wprowadził do nauczania Kościoła teorii ewolucji ani nie nakazał wiary w nią. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2016, 12:05

Rembov pisze:Powtarzaniem tych tekstów nie zmienisz faktu, że żaden z papieży nie wprowadził do nauczania Kościoła teorii ewolucji ani nie nakazał wiary w nią. :D

Fakty są takie, jak podajesz, ALE szanowny katoliku, gdy słuchasz "szefa", to masz swego rodzaju moralny obowiązek nie lekceważyć tego, co on mówi. Dlatego zwykli parafianie, gdy słyszą o swego rodzaju braku konfliktu wiary chrześcijańskiej z teorią ewolucji, a nadto ich dzieci mają wkładaną do głów w szkołach ową teorię... - to nie mają innego wyboru, jak przytaknąć na to wszystko głową!
Ty już przytaknąłeś?!

PS. A zechcesz się wysłowić w temacie, gdzie cytuję 2 przypowieści Jezusa o końcu świata??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 12:08

Rembov,
1. To nie zmienia faktu, że kość ogonowa została przez nas odziedziczona na wzór małpy. Jednakże ogon nie jest nam w dzisiejszych czasach potrzebny, wiec go nie mamy.

2. Zęby mądrości w żadnym przypadku nie są potrzebne. Są osadzone tak głęboko, że człowiek ich właściwie nie używa. Są one zbędne, są organem szczątkowym.

3. Od nie posiadania odruchu czepnego, człowiek nie staje się inwalidą.

Betme, czy to tak trudno zrozumieć?

Po Wielkim Wybuchu (stworzeniu materialnego świata) na ziemi jako jedyne "organizmy" żyły aminokwasy. Po skale nie dziedziczymy nic, gdyż skala nie jest organizmem żywym w przeciwieństwie do np. bakterii.
To Bóg kieruje WSZYSTKIMI procesami na ziemii, więc i ewolucją. Wszystko jest pod kontrolą Absolutu.

Oberyn.,
jeśli ktoś uważa się za "nowonarodzonego" chrześcijanina, to chyba powinien lepiej radzić sobie z emocjami i bardziej się stopować. To nie słabe. Ale wy jako rzekomi "nowonarodzeni" powinniście bardziej pielęgniwać PRAWDĘ niż tyłek innego "nowonarodzonego".

Teraz schemat ewolucji. Nawet jeśli nie przekonują was argumenty które podałem, to teraz powinno być wam łatwiej przyswoić wiedzę.

Otóż... Popatrzmy na budowę małpy. Wszyscy wieku jak wygląda, jaką ma budowę. Następnie spójrzmy na budowę pierwotnego człowieka. Niewiele się zmieniło. Potem zwróćmy uwagę na kolejne etapy rozwoju człowieka. Mimo, że obecnie nie przypominamy jakoś szczególnie małpy, to patrząc na rozwój człowieka, widzimy ze pierwszy homo sapiens był do malpy bardzo podobny, a każdy kolejny h.s. był coraz bardziej do małpy nie podobny. Tak też jest obecnie. Wcale nie jesteśmy do małp uderzająco podobni, jednak gdy spojrzymy na rozwój homo sapiens, zauważymy ze pierwszy człowiek znacząco sie od niej nie rozbił a Kozacy kolejny był do nie coraz mniej podobny (a coraz bardziej podobny do nas).

To kolejny argument skłaniający do przemyślenia tematu ewolucji.
Owocnej pracy!


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja organizmów jest faktem.

Postautor: Rembov » 08 maja 2016, 12:13

Lovemyworld pisze:1. To nie zmienia faktu, że kość ogonowa została przez nas odziedziczona na wzór małpy.

Zważywszy na fakt, że kość ogonowa spełnia bardzo konkretne funkcje w organizmie, to teza o odziedziczeniu, a tym bardziej "szczątkowości" jest bardziej niż wątpliwa. :D

2. Zęby mądrości w żadnym przypadku nie są potrzebne. Są osadzone tak głęboko, że człowiek ich właściwie nie używa. Są one zbędne, są organem szczątkowym.

Powtarzaniem tej tezy nie zmienisz faktu, że używam zębów mądrości każdego dnia do rozdrabniania pokarmu. Tak samo jak czyni każdy człowiek, któremu się one wyrżnęły. Możesz więc sobie darować próby wmówienia mi, że są do niczego nie potrzebne.

3. Od nie posiadania odruchu czepnego, człowiek nie staje się inwalidą.

To też nie zmienia faktu, że ten odruch pełni bardzo konkretną funkcję u niemowlęcia.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości