Film o dendrochronologii

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Film o dendrochronologii

Postautor: Psrus » 10 cze 2015, 17:08

Czy da sie obalić twierdzenia z tej prezentacji?
https://www.youtube.com/watch?v=aLFKM886l4Q


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 cze 2015, 17:23

Patrzę na świat, drzewa i ziemię, trawę i skąd mam wiedzieć jak wygląda historia naturalna?? Nie wiem czy był potop czy nie! Obie teorie, kreacjonizm i ewolucjonizm, są szalone!


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 10 cze 2015, 18:02

Rozważałeś kreacjonizm starej Ziemi? ;-) Moim zdaniem lepiej tłumaczy dane naturalne. Jest też kilka istotnych propozycji egzegezy Rdz 1-2 z tej perspektywy.

Akurat dendrochronologia nie jest moim zdaniem wielkim problemem. Jeżeli Ziemia ma ~ 11 tys. lat, to wciąż jest to kompatybilne z kreacjonizmem młodej Ziemi (uwzględniając możliwość luk w rodowodach). Ale poszlak za starą Ziemią jest znacznie więcej.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 cze 2015, 18:23

Szczególnie wyczekuję odpowiedzi KAANa.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 10 cze 2015, 18:49

Ja wyznaje kreacjonizm mlodej ziemii ktory tez uwazam za zgodny z Biblia i z tym czego Biblia faktycznie naucza. Mnie przekonal w szczegolnosci Kent Hovind, ale tez pewien ortodoksyjny rabin z Izraela ktory dyskutowal o tym z zydowksim sceptykiem i co ciekawe powoloywal sie na prace adwentysty siodmego dnia i fizyka nuklearnego Robert'a Gentry'ego ktory robil badania w tym kierunku. Tutaj jest ta dyskusja https://www.youtube.com/watch?v=y3s8SWShauon Co prawda jego oponent nie jest zadnym naukowcem, wiec mozna sie przyczepic ze rabin mogl latwo udowodnic swoje racje, ale ciekawe jest to co mowi, bo osobiscie robil research.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 10 cze 2015, 18:57

Na facebooku jest strona "Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne". Może napisz do nich takie pytanie? Ciekawe co odpowiedzą.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 cze 2015, 18:59

A możecie w 2-3 zdaniach rzec w czym rzecz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film o dendrochronologii

Postautor: KAAN » 11 cze 2015, 16:00

pozytywista pisze:Czy da sie obalić twierdzenia z tej prezentacji?
https://www.youtube.com/watch?v=aLFKM886l4Q
Dendrochronologia, jak każda nauka polega na pomiarach i porównywaniu. Kiedy zagłębisz się w metody dendrochronologii niewatpliwie stwierdzisz, że to co pokazują w takiej przezentacji jest wyidealizowaniem pewnych badań, które nie sa tak jednoznaczne jak pokazano w prezentacji. Sam wiek najstarszego drzewa pokrywa się w pewnym przybliżeniu z czasem potopu który miał miejsce ok 4500 lat temu. Reszta to różnego rodzaju spekulacje oparte o grube założenia i uproszczenia.
Każde drzewo jest inne; wystarczy że jedno stało dwadzieścia metrów na północ od drugiego i jego słoje bedą wyglądać inaczej, bo jedno zacienia drugie. O ile datowanie drewna użytego w budowlach i jeszcze rosnącego jest stosunkowo precyzyjne to już drewno znalezione np. w ziemi nie da się wydatować porównawczo tak precyzyjnie zwłaszcza tego ze starożytności.
Stwierdzenie że najstarsze drzewo wrosło w okolicach daty potopu jest mocnym argumentem, że ziemia ma ok 6200 lat.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości