Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Dyskusje o powstaniu świata.

Uważam, że biblijny opis stworzenia świata jest:

legendą
0
Brak głosów
fałszywy, świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu a życie w wyniku ewolucji biologicznej
1
3%
fałszywy, mam inną teorię na powstanie świata
0
Brak głosów
fałszywy, ale nie wiem jak powstał świat
0
Brak głosów
symboliczny, a świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, który zapoczątkował Bóg
5
13%
symboliczny, mam swoją teorię na powstanie świata
1
3%
symboliczny, ale nie wiem jak naprawdę powstał świat
3
8%
dosłowny: Bóg stworzył świat i życie na Ziemi w 6 dni
20
51%
prawdziwy a częściowo symboliczny, np. dni mogą oznaczać dłuższy okres czasu
9
23%
prawdziwy, ale wstydzę się przyznać, że w to wierzę:)
0
Brak głosów
nie wiem jaki jest
0
Brak głosów
nie mam zdania
0
Brak głosów
mam inne zdanie, które opiszę w poście
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 39
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: josta » 19 paź 2015, 02:29

Zapraszam do ankiety - jestem ciekawa waszych opinii.
Można wybrać tylko jedną opcję lub w poście opisać swoją własną. Po namyśle (choć nie jest on wymagany :puppyeyes: ) można rownież ją zmienić.
Dziekuję za udział!


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Filip » 19 paź 2015, 05:59

Wypadałoby zapytać, o który opis pytasz? ;-) W każdym razie mając na myśli pierwszy opis (1:1-2:3) zagłosowałem na opcję: symboliczny, świat powstał (prawdopodobnie) w wyniku zapoczątkowanego przez Boga Wielkiego Wybuchu (sądzę natomiast, że życie powstało i rozwijało się w drodze bezpośrednich interwencji Bożych).

Ale mam zastrzeżenie co do sformułowania odpowiedzi. Symbolika nie stoi w opozycji do prawdziwości (jak najbardziej wierzę w prawdziwość tego o czym mówi opis). Myślę, że poprzez "prawdziwy" masz na myśli bardziej "dosłowny".


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 19 paź 2015, 07:45

Opisy są symboliczne. Jak powstał wszechświat? Wiadomo jedynie tyle, że Bóg go stworzył.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 paź 2015, 08:45

Rembov pisze: opisy są symboliczne.
A dzień szabatu - jak na niego patrzysz: on symboliczny czy rzeczywisty?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 19 paź 2015, 08:50

Zbyszekg4 pisze:Rembov pisze: opisy są symboliczne.

Jak wreszcie popatrzysz na nie trzeźwym okiem, do dostrzeżesz między nimi różnice, które jasno pokazują, że nie można czytać ich jako dosłownego opisu "historii" stwarzania świata przez Boga.

A dzień szabatu - jak na niego patrzysz: on symboliczny czy rzeczywisty?

Dzień szabatu jest nakazem Dekalogu, a nie opisów stworzenia świata.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 paź 2015, 09:01

Rembov pisze:Dzień szabatu jest nakazem Dekalogu, a nie opisów stworzenia świata.


Okej... a do czego nawiązuje Bóg, dając w Dekalogu przykazanie o szabacie?!
Do:
1. stworzenia
2. exodusu
Exo 20:8-11 bt5 "(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszystkie swoje zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz przeto w dniu tym wykonywał żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach. (11) W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty."

Deu 5:12-15 bt5 "(12) Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. (13) Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszelką twą pracę, (14) lecz dzień siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczęli twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. (15) Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu."

Uzasadnieniem dla świętości szabatu są, wg Pana Boga (to myślę ważne podkreślenia, że to Jego zdanie!), są 2 wydarzenia, które chyba powinny być rzeczywiste, skoro tak bardzo rzeczywisty był/jest dzień szabatu, nieprawdaż?

Chyba co do exodusu nie masz obiekcji, że miał miejsce, prawda? I to wydarzenie umieścił Bóg w kontekście szabatu (wersja z Pwt. Prawa)... a to czemu nagle inne wydarzenie, które również Bóg umieszcza w kontekście szabatu (jako jego UZASADNIENIE) - czyli stworzenie świata w 6 dni, a 7-my odpoczynek - ma być tylko symboliczne?!
Nie rozumiem takiej podwójnej strategi Pana Boga, a Ty, Rembov?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 paź 2015, 09:04

I jeszcze pytanie najważniejsze w tym temacie: czy śmierć istniała przed grzechem?!? O tym, że Biblia jednoznacznie mówi, że NIE, chyba nie trzeba przekonywać - jak jednak to pogodzić z innym modelem powstania świata, z tymi wszystkimi dłuuuugimi okresami czasu??...
Hmmm


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 19 paź 2015, 10:00

Po pierwsze, o długie okresy czasu pytaj tych, którzy je wyznają. Ja, jak napisałem, NIE WIEM ile czasu trwało stwarzanie Ziemi przez Boga. Może sekundę? A może milisekundę? Może 1000 lat. Po prostu: Wiem, że Bóg stworzył świat. Jak? Dowiem się po śmierci.
Po drugie: Nawiązywanie przez Boga do jakiegoś wyobrażenia czy opowieści fikcyjnej nie jest niczym dziwnym. Podobnie czyni Chrystus nawiązując do opowieści o przygodach proroka Jonasza w drodze do Niniwy. Wskazanie na taki siedmiodniowy cykl pracy przy stwarzaniu świata miał po prostu być dobitnym pokazaniem byłym niewolnikom powodu, dla którego mają jeden dzień w tygodniu poświęcić na odpoczynek.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Samolub » 19 paź 2015, 12:28

Ja zagłosowałem rano pierwszy, ale nie miałem czasu napisać
Wybrałem:
prawdziwy a częściowo symboliczny, np. dni mogą oznaczać dłuższy okres czasu

Dlaczego, dlatego że nie wiemy co oznaczają dni w tym wypadku, czasami dni w ST odpowiadają czasowi roku.
Czym jest dzień dla Boga, to zależy... my badamy dzień jako pełny obrot ziemi wokół własnej osi, czyli widomą wedrowke Słońca i Księżyca po firnamencie, to jest dzień i noc.

Prawdziwy dlatego że dinozaury to odlane formy, ich szczątki były znalezione bardzo późno bo w 19 wieku nagle dopiero zaczęto takie skamieniałości odnajdywać, na dodatek w państwach zachodnich (anglosaskich) dopiero wraz z szerzeniem się tej teorii znajdowano nowe szczątki w innych miejscach gdzie te teorie się szerzyły. Ktos na tym dobrze zarabiał, naukowcy w 19 wieku glosili ze na Ksiezyciu widzieli zycie przez wielki teleskop, ot pierdoły naukowe... polecam wykrasc kosc z muzeum jakiegos, to czyste odlewki albo szczatki znanych zwierząt dobrze obrobione. Ja niestety w głupote nie wierze.

Tak samo jak w teorie ktore sa niepotwierdzone i z kapelusza. Jest to taka samaa teoria jak opis Bibliny. Dowodow jest jednak dużo więcej na korzyść Biblii, dowodów za pseudo nauką nie ma bo ona jest stworzona dla trzepania pieniedzy i drenażu ciemnogrodu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: navi31 » 19 paź 2015, 12:44

hehe kto zaznaczyl opcję:
"prawdziwy, ale wstydzę się przyznać, że w to wierzę:)"
s..m :P?


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 paź 2015, 12:56

Samolub pisze:nie wiemy co oznaczają dni w tym wypadku, czasami dni w ST odpowiadają czasowi roku.

Z tego, co mnie nauczono, to po hebrajsku dzień to "yom" i ilekroć ten rzeczownik występuje z liczebnikiem czyli: "dzień pierwszy" ; "dzień drugi"; "dzień trzeci"... itd tak, jak to mamy w Rdz 1, to ów "yom" oznacza niesymboliczną, dosłowną dobę!
Językoznawcą nie jestem, ale taką wiedzę ktoś przekazywał (nie raz), to piszę - niech ktoś dowiedzie, że to błędny dowód...

Rembov pisze:Wskazanie na taki siedmiodniowy cykl pracy przy stwarzaniu świata miał po prostu być dobitnym pokazaniem byłym niewolnikom powodu, dla którego mają jeden dzień w tygodniu poświęcić na odpoczynek.

Okej...
Czyli Pan Bóg byłym niewolnikom coś przekazuje, ale to coś nie jest w 100% prawdą!
Mówi im [mało tego - On im to WŁASNORĘCZNIE wypisuje na kamieniu] tak:
Exo 20:8-11 bt5 "(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszystkie swoje zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem Pana, Boga twego. Nie będziesz przeto w dniu tym wykonywał żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach. (11) W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty."
ale to co oni słyszą ma się raczej nijak do faktów, mowa o wersecie 11: "W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty."

Ten 11 werset można by sparafrazować tak (mówi Bóg-Stwórca):
"W sześć dni bowiem uczyniłem niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpocząłem. Dlatego pobłogosławiłem dzień szabatu i uznałem go za święty."
Czyli Izraelici co innego słyszeli, a co innego daaawno temu się stało...

Niedawno o kazaniu pewnego Radosława pisałem, który to "kaznodzieja" ilekroć natrafia w Biblii na miejsca, w których czyta, że to Bóg coś uczynił, co jemu się wydaje złe (potop, Sodoma z Gomorą, plagi egipskie. itd), to on te miejsca omija szerokim łukiem i woła: to nie Bóg uczynił bo Bóg jest dobry!...
Nawet określił Boga "kombinatorem" bo wyczytał coś, co w jego oczach wyglądało na zmyłkę ze strony Boga...

No to ja bym to określenie "kombinator" też mógł (ale tego nie robię) do do tego wersetu przypisać: "W sześć dni bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, siódmego zaś dnia odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty."
Bóg coś mówi, a nawet piszę OSOBIŚCIE, ale to coś ma się nijak do faktów...- ot takie kombinowanie, aby Izraelitów zaprząc w system 7-miodniowego cyklu pracy i odpoczynku!
:no:
Ja takiego Boga nie widzę w Biblii, sorrry, wysiadam z tej kolejki górskiej, co takimi interpretacjami na złamanie karku pędzi po omacku w nieznane...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 19 paź 2015, 12:56

Ad Vrijer:
Vrijer pisze:I tak wiadomo ze wiekszosc osob zaznaczy "Doslowny" Bo forum zdominowanej jest przez zielonoswiatkowcow, ewangelicznych i inne koscioly doslownie interpretujace Biblie ;)
Dlatego bardziej interesujący jest rozkład głosów w pozostałych opcjach ankiety.

Ad Zbyszekg4:
Zbyszek, mam do ciebie proste pytanie:
Czy Bóg, będący duchem wszechmogącym, odczuwał zmęczenie po tym, jak stworzył świat?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rethel » 19 paź 2015, 13:14

Rembov pisze:Opisy są symboliczne. Jak powstał wszechświat? Wiadomo jedynie tyle, że Bóg go stworzył.


Sam sobie przeczysz Rembowie.
Piszesz, że opisy są symboliczne - to wiesz.
Jak powstał Wszechświat - tego nie wiesz.
Wiesz że Bóg go stworzył, ale jednocześnie
wiesz, że nie stworzył go tak, jak napisano
w Genesis, choć jednocześnie twierdzisz, że
nie wiadomo jak go stworzył, ale wiesz z całą
pewnością, ze nie tak jak napisano w Rodzaju.

:-D

To w końcu wiesz jak powstał Wszechświat czy nie wiesz?

Zdecyduj się. :-)


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 19 paź 2015, 13:41

Rembov, pisze: >>Zbyszek, mam do ciebie proste pytanie:
Czy Bóg, będący duchem wszechmogącym, odczuwał zmęczenie po tym, jak stworzył świat?<<

Zacytuję Izajasza:
Iz 40:28 bw "Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Pan, Stwórcą krańców ziemi. On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość."
Widzisz, Boży prorok łączy dzieło stworzenia dokonane przez Boga, z Jego naturą: "On się nie męczy i nie ustaje"
Mamy więc biblijną odpowiedź, że to nie zmęczenie fizyczne sprawiło, że Stwórca 7-mego dnia odpoczął...

Ale jeśli zadając mi to pytanie masz w zanadrzu argument, że wobec tego opis stworzenia nie może być dosłowny bo Bóg się nie męczy... to uważam, że to chybiony strzał, bo nijak ma się to Boże odpocznienie, do odpocznienia, jakiego potrzebuje spracowany człowiek (inna natura jest Boga i człowieka, a więc i inne "zmęczenie" i inny "odpoczynek" - w przypadku ludzi dosłowny, u Boga przenośny).

Tak mi jeszcze na myśl słowa Jezusa przyszły, który modląc się do Ojca Świętego - Tego w niebie - powiedział:
J 17:17 bw "Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą."
Słowo Twoje jest - czym?... Półprawdą?; częściową prawdą?; mieszanką mitów i faktów? NIE! Słowo Boże jest PRAWDĄ!!
I ja na to mówię Amen! I nie kombinuję jak Radosław, nie kombinuję jak inni...
Polecam to! :yes: bo Prawda wyzwala - jak uczy Chrystus...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 19 paź 2015, 13:57

Po pierwsze, to J 17:17 odnosi się do NAUK przekazanych przez Boga, a nie do Pisma Świętego jako takiego, bo ono w czasie wypowiedzenia przez Zbawiciela tych słów jeszcze nawet nie istniało. Po drugie, czego ciągle nie potrafisz przyjąć do wiadomości, istotna jest NAUKA, którą Bóg przekazał przez te dwa opisy stworzenia świata, a nie to, czy stworzył wszystko w sekundę, godzinę, 7 dni, czy 7 tysięcy lub więcej lat.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości