Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Dyskusje o powstaniu świata.

Uważam, że biblijny opis stworzenia świata jest:

legendą
0
Brak głosów
fałszywy, świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu a życie w wyniku ewolucji biologicznej
1
3%
fałszywy, mam inną teorię na powstanie świata
0
Brak głosów
fałszywy, ale nie wiem jak powstał świat
0
Brak głosów
symboliczny, a świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, który zapoczątkował Bóg
5
13%
symboliczny, mam swoją teorię na powstanie świata
1
3%
symboliczny, ale nie wiem jak naprawdę powstał świat
3
8%
dosłowny: Bóg stworzył świat i życie na Ziemi w 6 dni
20
51%
prawdziwy a częściowo symboliczny, np. dni mogą oznaczać dłuższy okres czasu
9
23%
prawdziwy, ale wstydzę się przyznać, że w to wierzę:)
0
Brak głosów
nie wiem jaki jest
0
Brak głosów
nie mam zdania
0
Brak głosów
mam inne zdanie, które opiszę w poście
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 10:49

Prosiłem, abyś darował sobie uniki. Pytanie, które TOBIE zadałem, brzmi:
Według Pisma Świętego jako pierwsze zostały stworzone zwierzęta czy ludzie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2015, 10:51

Już odpowiedziałem- nie zauważyłeś? to cofnij temat :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 11:13

Odpowiedziałeś na SWOJE pytanie, czyli "co według mnie ukazują opisy stworzenia świata", a ja pytam o to co ZAPISANO w Biblii. Widzę jednak, że nie pochylisz się nad tekstem i nie odpowiesz na MOJE pytanie, więc dłużej nie będę cię męczył. Może kiedyś sam to zrobisz.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2015, 11:21

W Biblii zapisano 2 spojrzenia na stworzenie: globalny i lokalny. Odpowiedziałem Ci, że zależnie od spojrzenia, kolejność jest inna, ale to nie dowodzi sprzeczności, lecz kompatybilności.
To moja odpowiedź, a cytatów nie podaję bo są długie - sam je znajdziesz w wiadomych miejscach.
Zadowolony?
Nie?!
Trudno.
Żegnam Waćpana wylewnie... :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: kontousunięte1 » 22 paź 2015, 12:37

Wiesz,Rembov,w świetle twoich wpisów /nie tylko w tym temacie/ i po mojej rannej lekturze pewnej książki, w związku z podkreślaniem przez ciebie,że KrK to ten jeden jedyny z całą prawdą,Kościół Chrystusa i Apostołów....cóż, trochę pokory by się przydało.
Siejesz zgorszenie takimi postami,a nawet nie wiesz,jak bardzo w wielu sprawach twój Kościół odszedł na manowce.
Jedno zauważyłam /mam na myśli tu książkę czytaną/,że wiele religii i to nie jakichś nic nie znaczących sekt, jednak podchodzi z szacunkiem do twojego Kościoła,do swoich z dystansem i wielką pokorą, ale jednak nikt /oprócz was/ nie stawia Biblii na wątpliwej pozycji.Przyznają,i owszem,że nie wszystko jest nam dane zrozumieć, ale wtedy raczej przyjmują postawę pokornego milczenia i nie wynoszą nauki teologów ponad przekaz Pśw.
Weź zejdź trochę z tego tonu nieomylności. Bo to nie służy nikomu ani niczemu,a szkodzi twoim relacjom z Bogiem,twojej duszy.
Piszę to z życzliwości, bo jednak ludzie czytają i niestety,twoja postawa jest bardzo zniechęcająca.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 14:10

Mam prośbę: Najpierw poczytaj w Katechizmie czym jest dla nas Pismo Święte i na jakiej pozycji je stawiamy, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: kontousunięte1 » 22 paź 2015, 14:19

Rembov pisze:Mam prośbę: Najpierw poczytaj w Katechizmie czym jest dla nas Pismo Święte i na jakiej pozycji je stawiamy, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.

Chyba coś z tobą nie tak.ja mam czytać katechizm,aby skonfrontować Biblię :eek:
Nawet wasz były papież Benedykt pisze,że należy na nowo odczytać Biblię,czym przyznaje,że twój nieomylny Kościół interpretuje ją ;) ;)
W ogóle nie zrozumiałeś co chcę ci powiedzieć.
Trudno.
A przepis na sos /z kebaba zrezygnowałam,ale z sosu nie/ jest rewelacyjny. Ten niżej /który podaje żona YZ też :-D /.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 14:23

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze:Mam prośbę: Najpierw poczytaj w Katechizmie czym jest dla nas Pismo Święte i na jakiej pozycji je stawiamy, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.

Chyba coś z tobą nie tak.ja mam czytać katechizm,aby skonfrontować Biblię :eek:

I teraz się zastanawiam: Udajesz greka czy nie rozumiesz tego, co czytasz? Bo ja napisałem coś zupełnie innego w swojej prośbie. :hmm:

Nawet wasz były papież Benedykt pisze,że należy na nowo odczytać Biblię,czym przyznaje,że twój nieomylny Kościół interpretuje ją ;) ;)

KAŻDY interpretuje Biblię. Nawet ci protestanci, którzy upierają się, że tego nie robią.

W ogóle nie zrozumiałeś co chcę ci powiedzieć.
Trudno.

Właśnie zaczynam się zastanawiać co chciałaś napisać, skoro podobno źle to zrozumiałem i nie miałaś na myśli tego, co napisałaś (bo to właśnie odczytałem).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: magda » 22 paź 2015, 14:55

Rembov bo znów polecisz do ignorów opamiętaj sie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 15:01

Magdo, wybacz, ale nie będę podlizywał się protestantom i udawał, że świat wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Jeżeli wrzucisz mnie do ignorowanych to TWOJA sprawa, ale to zwykłe zamykanie oczu na niewygodne fakty, które prezentuję. Dla mnie to będzie za to potwierdzenie tej zapowiedzi Apostoła Pogan:
2 Tm 4:3-4
3. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.
4. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.
(BT)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: KAAN » 22 paź 2015, 18:32

Rembov pisze:I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.
Twój kościół to organizacja religijno polityczna która swoją doktrynę opiera o wymysły papieży, powstała w VIw.
Przewidział powstanie twojej organizacji apostoł Paweł:
2 Tm 4:3-4
3. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.
4. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

Kościół Chrystusa to społeczność ludzi zbawionych z wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: magda » 22 paź 2015, 18:34

Jaka zdrowa nauka . Zdrowa nauka musi opierać sie na prawdzie pochodzącej od Boga czyli na jego słowie. Nie masz na tm świecie niczego bardziej rawdziwego i wiarygodnego niż słowo które Bóg wyrzekł do ludzkosci. NO a ty ta prawde kwestionujesz i chcesz porównywać do wypocin człowieka omylnego wiec jaka prawde reprezentujesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: PawełSz » 17 gru 2015, 13:15

Opis jest doslowny


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: sahcim » 14 sty 2016, 21:42

Opis stworzenia świata jest alegoryczno-symboliczny...
https://www.google.ie/m?q=ks+prof+r+pie ... new&espv=1


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Oberyn. » 14 sty 2016, 21:43

Dzięki za oświecenie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości