Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Dyskusje o powstaniu świata.

Uważam, że biblijny opis stworzenia świata jest:

legendą
0
Brak głosów
fałszywy, świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu a życie w wyniku ewolucji biologicznej
1
3%
fałszywy, mam inną teorię na powstanie świata
0
Brak głosów
fałszywy, ale nie wiem jak powstał świat
0
Brak głosów
symboliczny, a świat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu, który zapoczątkował Bóg
5
13%
symboliczny, mam swoją teorię na powstanie świata
1
3%
symboliczny, ale nie wiem jak naprawdę powstał świat
3
8%
dosłowny: Bóg stworzył świat i życie na Ziemi w 6 dni
20
51%
prawdziwy a częściowo symboliczny, np. dni mogą oznaczać dłuższy okres czasu
9
23%
prawdziwy, ale wstydzę się przyznać, że w to wierzę:)
0
Brak głosów
nie wiem jaki jest
0
Brak głosów
nie mam zdania
0
Brak głosów
mam inne zdanie, które opiszę w poście
0
Brak głosów

Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Rembov
wyznanie: Kościół Katolicki
Kontaktowanie:

Re: Ankieta: biblijny opis stworzenia świata.

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 10:45

Odpuść sobie uniki i odpowiedz na zadane pytanie.

Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
O mnie: Jn 3,16-17 + Ap 21,1-4 = Maranatha!
czyli: zbawiony dzięki Bożej miłości,
wierzący w nastanie nowej rzeczywistości,
oczekujący powtórnego przyjścia Pana Jezusa!
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2015, 10:47

Odpowiedź na twoje pytanie jest zapisana w Biblii - przeczytasz ją, jak i ja przeczytałem nie raz, i tutaj niestety się poróżnimy, bo Ty zawołasz: SPRZECZNOŚĆ, a ja powiem: UZUPEŁNIENIE.
I co mi zrobisz??

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 10:49

Prosiłem, abyś darował sobie uniki. Pytanie, które TOBIE zadałem, brzmi:
Według Pisma Świętego jako pierwsze zostały stworzone zwierzęta czy ludzie?

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2015, 10:51

Już odpowiedziałem- nie zauważyłeś? to cofnij temat :)

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Obrazek
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 11:13

Odpowiedziałeś na SWOJE pytanie, czyli "co według mnie ukazują opisy stworzenia świata", a ja pytam o to co ZAPISANO w Biblii. Widzę jednak, że nie pochylisz się nad tekstem i nie odpowiesz na MOJE pytanie, więc dłużej nie będę cię męczył. Może kiedyś sam to zrobisz.

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 paź 2015, 11:21

W Biblii zapisano 2 spojrzenia na stworzenie: globalny i lokalny. Odpowiedziałem Ci, że zależnie od spojrzenia, kolejność jest inna, ale to nie dowodzi sprzeczności, lecz kompatybilności.
To moja odpowiedź, a cytatów nie podaję bo są długie - sam je znajdziesz w wiadomych miejscach.
Zadowolony?
Nie?!
Trudno.
Żegnam Waćpana wylewnie... :papa:

Obrazek
kontousunięte1
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 paź 2015, 12:37

Wiesz,Rembov,w świetle twoich wpisów /nie tylko w tym temacie/ i po mojej rannej lekturze pewnej książki, w związku z podkreślaniem przez ciebie,że KrK to ten jeden jedyny z całą prawdą,Kościół Chrystusa i Apostołów....cóż, trochę pokory by się przydało.
Siejesz zgorszenie takimi postami,a nawet nie wiesz,jak bardzo w wielu sprawach twój Kościół odszedł na manowce.
Jedno zauważyłam /mam na myśli tu książkę czytaną/,że wiele religii i to nie jakichś nic nie znaczących sekt, jednak podchodzi z szacunkiem do twojego Kościoła,do swoich z dystansem i wielką pokorą, ale jednak nikt /oprócz was/ nie stawia Biblii na wątpliwej pozycji.Przyznają,i owszem,że nie wszystko jest nam dane zrozumieć, ale wtedy raczej przyjmują postawę pokornego milczenia i nie wynoszą nauki teologów ponad przekaz Pśw.
Weź zejdź trochę z tego tonu nieomylności. Bo to nie służy nikomu ani niczemu,a szkodzi twoim relacjom z Bogiem,twojej duszy.
Piszę to z życzliwości, bo jednak ludzie czytają i niestety,twoja postawa jest bardzo zniechęcająca.

Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 14:10

Mam prośbę: Najpierw poczytaj w Katechizmie czym jest dla nas Pismo Święte i na jakiej pozycji je stawiamy, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.

kontousunięte1
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 paź 2015, 14:19

Rembov pisze:Mam prośbę: Najpierw poczytaj w Katechizmie czym jest dla nas Pismo Święte i na jakiej pozycji je stawiamy, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.

Chyba coś z tobą nie tak.ja mam czytać katechizm,aby skonfrontować Biblię :eek:
Nawet wasz były papież Benedykt pisze,że należy na nowo odczytać Biblię,czym przyznaje,że twój nieomylny Kościół interpretuje ją ;) ;)
W ogóle nie zrozumiałeś co chcę ci powiedzieć.
Trudno.
A przepis na sos /z kebaba zrezygnowałam,ale z sosu nie/ jest rewelacyjny. Ten niżej /który podaje żona YZ też :-D /.

Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 14:23

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze:Mam prośbę: Najpierw poczytaj w Katechizmie czym jest dla nas Pismo Święte i na jakiej pozycji je stawiamy, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

Chyba coś z tobą nie tak.ja mam czytać katechizm,aby skonfrontować Biblię :eek:

I teraz się zastanawiam: Udajesz greka czy nie rozumiesz tego, co czytasz? Bo ja napisałem coś zupełnie innego w swojej prośbie. :hmm:

Nawet wasz były papież Benedykt pisze,że należy na nowo odczytać Biblię,czym przyznaje,że twój nieomylny Kościół interpretuje ją ;) ;)

KAŻDY interpretuje Biblię. Nawet ci protestanci, którzy upierają się, że tego nie robią.

W ogóle nie zrozumiałeś co chcę ci powiedzieć.
Trudno.

Właśnie zaczynam się zastanawiać co chciałaś napisać, skoro podobno źle to zrozumiałem i nie miałaś na myśli tego, co napisałaś (bo to właśnie odczytałem).

Awatar użytkownika
magda
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 paź 2015, 14:55

Rembov bo znów polecisz do ignorów opamiętaj sie

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 paź 2015, 15:01

Magdo, wybacz, ale nie będę podlizywał się protestantom i udawał, że świat wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Jeżeli wrzucisz mnie do ignorowanych to TWOJA sprawa, ale to zwykłe zamykanie oczu na niewygodne fakty, które prezentuję. Dla mnie to będzie za to potwierdzenie tej zapowiedzi Apostoła Pogan:
2 Tm 4:3-4
3. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.
4. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.
(BT)

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 paź 2015, 18:32

Rembov pisze:I jeszcze jedno: Nie będę udawał, że mój Kościół nie jest Kościołem Chrystusa i nie przekazuje nieomylnie nauczania, które otrzymał od Chrystusa i Apostołów, bo ciebie gorszy kiedy to piszę.
Twój kościół to organizacja religijno polityczna która swoją doktrynę opiera o wymysły papieży, powstała w VIw.
Przewidział powstanie twojej organizacji apostoł Paweł:
2 Tm 4:3-4
3. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli.
4. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

Kościół Chrystusa to społeczność ludzi zbawionych z wiary.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 paź 2015, 18:34

Jaka zdrowa nauka . Zdrowa nauka musi opierać sie na prawdzie pochodzącej od Boga czyli na jego słowie. Nie masz na tm świecie niczego bardziej rawdziwego i wiarygodnego niż słowo które Bóg wyrzekł do ludzkosci. NO a ty ta prawde kwestionujesz i chcesz porównywać do wypocin człowieka omylnego wiec jaka prawde reprezentujesz.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
PawełSz
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 17 gru 2015, 13:15

Opis jest doslowny

Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”