Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Dyskusje o powstaniu świata.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 23:30

jj pisze:
sahcim pisze:Przeczytałem, to ostatnie do końca, też i autor wyjaśnienia tamże, że w kwestii spożywania Ciała i Krwi Jezus mówi, że nie jest to nauczanie dosłowne, ale duchowe, zatem skoro dosłowne słowa Jezusa wg autora nie należy odczytywać dosłownie, to dlaczego słowa z Ks Rodzaju nie należy tak samo niedosłownie odczytywać...???
Trzeba odczytywac doslownie: Fakt, jako fakt, przypowiesc, jako przypowiesc, symbol, jako symbol, przenosnie, jako przenosnie. Zeby sie zorientowac co jest co, trzeba kierowania Duchem Swietym, a nie katechizmem.
Uważasz, że Ojcowie Apostolscy czy Ojcowie Reformacji kierowali się katechizmem ???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 28 cze 2016, 23:35

sahcim pisze:
jj pisze:
sahcim pisze:Przeczytałem, to ostatnie do końca, też i autor wyjaśnienia tamże, że w kwestii spożywania Ciała i Krwi Jezus mówi, że nie jest to nauczanie dosłowne, ale duchowe, zatem skoro dosłowne słowa Jezusa wg autora nie należy odczytywać dosłownie, to dlaczego słowa z Ks Rodzaju nie należy tak samo niedosłownie odczytywać...???
Trzeba odczytywac doslownie: Fakt, jako fakt, przypowiesc, jako przypowiesc, symbol, jako symbol, przenosnie, jako przenosnie. Zeby sie zorientowac co jest co, trzeba kierowania Duchem Swietym, a nie katechizmem.
Uważasz, że Ojcowie Apostolscy czy Ojcowie Reformacji kierowali się katechizmem ???

nie kierowali, żadni nie uznawali świętości eucharystii. to symbolika. wieczerza miała miejsce i jest bardzo symboliczna. powstanie swiata symboliczne nie jest! co dzis robisz symbolicznego dla upamietnienia stworzenia?


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 28 cze 2016, 23:40

betme pisze:to napisz nam dokładnie, a nie w przenośniach, odpowiadając:
1. Kto jest Twoim pierwszym stworzonym przodkiem i ile lat temu żył?
Człowiek, nie wiem...
2. Jak tłumaczysz księgę rodzaju opisującą stworzenie?
Ja jej nie tłumaczę, przetłumaczyli ją bibliści KK i to oni wyjaśniają jak ją interpretować aby nie stała ona w sprzeczności z wiedzą naukową...


betme pisze:
sahcim pisze:
jj pisze:Trzeba odczytywac doslownie: Fakt, jako fakt, przypowiesc, jako przypowiesc, symbol, jako symbol, przenosnie, jako przenosnie. Zeby sie zorientowac co jest co, trzeba kierowania Duchem Swietym, a nie katechizmem.
Uważasz, że Ojcowie Apostolscy czy Ojcowie Reformacji kierowali się katechizmem ???

nie kierowali, żadni nie uznawali świętości eucharystii.
Weź się nie ośmieszaj, bo zarówno Ojcowie Apostolscy jak i Ojcowie Reformacji uznawali świętość Eucharystii...mam ci podać przykłady czy sam sobie znajdziesz...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 29 cze 2016, 07:40

betme pisze:
naukowiec Hawking i inni, który nie był we wszechświecie i pisze o nim najróżniejsze fantazje, jest dla Ciebie lepszym świadkiem niż ten, który zna cudowne historie biblijne. Może nie warto wierzyć także że Cejrowki był w Amazonii, a ruskie wystrzelili rakietę w "kosmos". Brawo Ty ;)


"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - czyli "niesłychane twierdzenia wymagają niesłychanie silnych dowodów".
Twierdzenia zawarte w biblii na temat pochodzenia człowieka, świata, istnienia boga Jahwe, i setki innych cudownych zjawisk ludzi, zwierząt i rzeczy nie mają ŻADNYCH dowodów - dlatego są niewiarygodne...

Czytanie biblii to jak oglądanie "Gry o tron". Smoki, czary, bogowie, magia, wskrzeszanie zmarłych, itp. itd ;)
Lubię Grę o tron!


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 29 cze 2016, 07:57

sahcim pisze:
betme pisze:to napisz nam dokładnie, a nie w przenośniach, odpowiadając:
1. Kto jest Twoim pierwszym stworzonym przodkiem i ile lat temu żył?
Człowiek, nie wiem...
2. Jak tłumaczysz księgę rodzaju opisującą stworzenie?
Ja jej nie tłumaczę, przetłumaczyli ją bibliści KK i to oni wyjaśniają jak ją interpretować aby nie stała ona w sprzeczności z wiedzą naukową...


betme pisze:
sahcim pisze:Uważasz, że Ojcowie Apostolscy czy Ojcowie Reformacji kierowali się katechizmem ???

nie kierowali, żadni nie uznawali świętości eucharystii.
Weź się nie ośmieszaj, bo zarówno Ojcowie Apostolscy jak i Ojcowie Reformacji uznawali świętość Eucharystii...mam ci podać przykłady czy sam sobie znajdziesz...???


1. Czyli nie uznajesz ewolucji, bo Twoim pierwszym przodkiem jest czlowiek. Było to lekko ponad 6000lat temu.

2. Od kiedy Kk tłumaczy Biblię zgodnie z naukami. Czy kłamali przed tymi tłumaczeniami, czy kłamią teraz?

Istna schizofrenia w tym kościele.

Który Reformacji i pierwszy Apostoł czczil Eucharystię na sposób jak to określono na soborzw, że jest to rzeczywiste ciało i krew Chrytusa?


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 29 cze 2016, 08:00

fryderyk pisze:
betme pisze:
naukowiec Hawking i inni, który nie był we wszechświecie i pisze o nim najróżniejsze fantazje, jest dla Ciebie lepszym świadkiem niż ten, który zna cudowne historie biblijne. Może nie warto wierzyć także że Cejrowki był w Amazonii, a ruskie wystrzelili rakietę w "kosmos". Brawo Ty ;)


"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - czyli "niesłychane twierdzenia wymagają niesłychanie silnych dowodów".
Twierdzenia zawarte w biblii na temat pochodzenia człowieka, świata, istnienia boga Jahwe, i setki innych cudownych zjawisk ludzi, zwierząt i rzeczy nie mają ŻADNYCH dowodów - dlatego są niewiarygodne...

Czytanie biblii to jak oglądanie "Gry o tron". Smoki, czary, bogowie, magia, wskrzeszanie zmarłych, itp. itd ;)
Lubię Grę o tron!


Dalej nie pojmujesz o czym mowa. Ale jak Hawking, Dawkins, Sagan mają więcej dla Ciebie do zaoferowania to proszę bardzo... Może kosmici Cie uratuja przed piekłem :-))


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 29 cze 2016, 08:24

sahcim pisze:Uważasz, że Ojcowie Apostolscy czy Ojcowie Reformacji kierowali się katechizmem ???

Uwazam, ze czlowiek jest omylny i nie nalezy go slepo sluchac, ale porownywac z Pismem Swietym, czego przyklad dali Berejczycy juz w poczatkach Kosciola.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 29 cze 2016, 08:42

fryderyk pisze:

Czytanie biblii to jak oglądanie "Gry o tron". Smoki, czary, bogowie, magia, wskrzeszanie zmarłych, itp. itd ;)
Lubię Grę o tron!


Byl to okres wyjatkowej aktywnosci duchowej, ktory powtorzy sie w niedalekiej przyszlosci. Sam rozpoznasz. Wg Biblii, zyjemy w czasie szczegolnej opieki Ducha Swietego, w czasie łaski dla wszystkich. Ten czas dobiega konca i moce duchowe zostana uwolnione. Rozpoznasz to patrzac na niebo i na ziemie. Tak, to bedzie gra o tron. Watpie jednak w to, ze polubisz.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 29 cze 2016, 09:30

betme pisze:Dalej nie pojmujesz o czym mowa. Ale jak Hawking, Dawkins, Sagan mają więcej dla Ciebie do zaoferowania to proszę bardzo... Może kosmici Cie uratuja przed piekłem :-))


Czyli jednak widzę, że urojony strach Cię motywuje .
Współczuję Ci...

W grze o tron bóg siedmiu i bóg światła, w biblii bóg Jahwe, w koranie bóg Allah - wszyscy oni starszą swoim piekłem i dają na nie remedium - uwierz w nas i wykonuj nasze zalecenia.
Żaden z tych bogów i tych piekieł nie istnieje naprawdę. Istnieją wyłącznie w literaturze...

Betme, czas dorosnąć i przestać czytać tylko bajki i fantasy :D
Ci pisarze od piekieł naćpali się jakiś halucynogenów i mieli wizje :sweet:

betme pisze:ten czas dobiega konca i moce duchowe zostana uwolnione. Rozpoznasz to patrzac na niebo i na ziemie. Tak, to bedzie gra o tron. Watpie jednak w to, ze polubisz.


:lol-above:
W każdym pokoleniu, w każdym wieku ludzie mówili to samo - żyjemy w wyjątkowych czasach, itd.
Wszyscy oni umierali nie doczekawszy się zejścia swojego boga na Ziemię.

Jezus też obiecywał, że za życia jemu współczesnych powróci królestwo niebieskie. I co? I nic takiego oczywiście się nie stało...
Bajki.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 29 cze 2016, 11:57

Ty wierzysz w bajki bez pokrycia. Ja wierzę w bajki o życiu wiecznym


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 29 cze 2016, 12:10

betme pisze:Ty wierzysz w bajki bez pokrycia. Ja wierzę w bajki o życiu wiecznym

Mylisz się, nie wierzę w bajki bez pokrycia. To Ty właśnie w nie wierzysz...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: jj » 29 cze 2016, 12:18

fryderyk pisze:
:lol-above:
W każdym pokoleniu, w każdym wieku ludzie mówili to samo - żyjemy w wyjątkowych czasach, itd.
Wszyscy oni umierali nie doczekawszy się zejścia swojego boga na Ziemię.

Jezus też obiecywał, że za życia jemu współczesnych powróci królestwo niebieskie. I co? I nic takiego oczywiście się nie stało...
Bajki.


Potwierdzasz tylko, ze czas jest bliski:

(3) Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości (4) i mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia. (5) Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego (6) przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął. (7) Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi. (8) Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. (9) Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania. (10) A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.
(2 List Piotra 3:1-10, Biblia Warszawska)

Jak Piotr mogl tak dokladnie cytowac ciebie 2000 lat temu?


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 29 cze 2016, 12:31

jj pisze:Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości (4) i mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.

Jak Piotr mogl tak dokladnie cytowac ciebie 2000 lat temu?


Człowieku - szydercy tacy jak ja mówią to co ja już od 2 tys lat i od setek pokoleń i żadne nowe królestwo nie przychodzi...

Nie ma żadnej trudności w przewidzeniu takiego biegu wydarzeń - to przecież oczywiste.
A więc schemat wygląda tak:

1. Prorokujemy, że nastąpi koniec znanego nam świata.

2. Domyślamy się (nie trudno), że będą z nas szydzić więc z dopisujemy (niby prorokujemy), że jeśli będą z nas szydzić to niech nasi wyznawcy wiedzą, że coś się dzieje i królestwo nadciąga :hihi: (Ks Natanek normalnie).

3. Gdy nowe królestwo nie nadciąga i mijają kolejne wieki to twierdzimy, że :
a) nie znacie dnia ani godziny (nie znane są wyroki boskie),
b) Pan wstrzymuje się jeszcze aż coś tam się wypełni (nie bardzo wiadomo co),
c) Pan wstrzymuje swój wyrok ze względu na jakichś tam ludzi.
i jeszcze powody można wysysać sobie z palca i mnożyć (patrz apologetyka).

A wszystko to tylko bajania ludzi bojących się śmierci lub wkurzonych, że w tym życiu im nie wychodzi i mających nadzieję, że wyjdzie w jakimś następnym życiu... =P


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 29 cze 2016, 12:35

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Powiedział ci to na jakiejś audiencji ..
Można i tak to nazwać :)

No i nadal nie pokazałeś żadnych dowodów na to że biblia jest czymś doskonałym i informacje w niej zawarte to sama prawda...
Ależ ja ci nie bedę udowadniał, bo to bezcelowe, i tak nie jesteś w stanie przyjąć jakiegokolwiek dowodu, umrzesz w niewiedzy i bez Boga, chyba... że się nawrócisz.
KAAN pisze:
To że pochodzisz od małpy jest wiedzą ogólnie znaną, powszechną.Nie ja na to wpadłem. .
Masz na to dowody?
Ja pochodzę od człowieka a nie od małpy, ty możesz pochodzić od pawiana albo minoga, twoja sprawa.
Dowodów potwierdzających Teorię Ewolucji jest wiele - zachęcam Cię do ich studiowania.
Nie ma żadnego, podaj choć jeden. Na razie ty pochodzisz od robala albo małpy, taka jest twoja wiara, a ja od Adama :) taka jest moja wiara.
fryderyk pisze:Ludzie nie wzięli się gliny :)
Nie ludzie, tylko Adam został ukształtowany z ziemi (nie z gliny), inni ludzie sa jego potomkami (oprócz ewolucjonistów którzy wierzą, że pochodzą od małpy)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 29 cze 2016, 12:43

sahcim pisze:
KAAN pisze:Napisałeś że wierzysz w ewolucję
Wskaż mój post w którym jest tak jak twierdzisz napisane albo jesteś kłamcą...
Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi i na dodatek udowadniasz że Biblia zawiera błędy. To co prezentujesz to ewolucjonizm.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości