Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 29 cze 2016, 12:45

artur403 pisze:Biblia pokrywa tylko kilka tysięcy lat. To za mało, by było widać ewolucję.
Biblia pokrywa całą wieczność, nie ma miejsca na ewolucję ponieważ Pan Bóg stworzył wszystko w sześć dni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 29 cze 2016, 12:46

KAAN pisze:Ależ ja ci nie bedę udowadniał, bo to bezcelowe, i tak nie jesteś w stanie przyjąć jakiegokolwiek dowodu


Stara śpiewka i kapitulacja. Zmień płytę.
"Nie pokażę dowodów bo ich nie zrozumiesz, bo jest bezcelowe... itp "
A prawda jest taka, że dowodów nie ma =P
Spojrzyj prawdzie w oczy - to fizycznie nie boli. Psychicznie - z pewnością...


KAAN pisze:Nie ma żadnego, podaj choć jeden. Na razie ty pochodzisz od robala albo małpy, taka jest twoja wiara, a ja od Adama :) taka jest moja wiara.

Demonstrujesz fundamentalne niezrozumienie rzeczywistości (w końcu jesteś fundamentalistą jak sam o sobie mówisz).
Ty i ja pochodzimy od takiego samego przodka i to jest fakt.
Ten fakt jest zupełnie niezależny od tego w co wierzymy.

Jeśli ja pochodzę od małpy to ty również mój drogi :D
A jeśli jednak od Adama z raju to obaj mamy w nim przodka.
Wiara nie ma tu zupełnie nic do rzeczy.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 29 cze 2016, 13:07

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Ależ ja ci nie bedę udowadniał, bo to bezcelowe, i tak nie jesteś w stanie przyjąć jakiegokolwiek dowodu

Stara śpiewka i kapitulacja.
Żadna kapitulacja, od początku byli ludzie, którzy buntowali się przeciwko Bogu, i idą prosta drogą do piekła, ty należysz do tej grupy ludzi. Twoja niewiara jest podstawą do sądu nad tobą. Ta niewiara jest powodem tego ze niczego nie możesz zrozumieć co dotyczy spraw duchowych, dlatego powracając do obrazu daltonisty mogę ci tylko uświadomić że nie możesz zrozumieć nic ze spraw duchowych jak daltolista nie potrafi zrozumieć zachwytu nad kolorami zachodu słońca :)
KAAN pisze:Nie ma żadnego, podaj choć jeden. Na razie ty pochodzisz od robala albo małpy, taka jest twoja wiara, a ja od Adama :) taka jest moja wiara.
Ty i ja pochodzimy od takiego samego przodka i to jest fakt.
Ten fakt jest zupełnie niezależny od tego w co wierzymy.
I tu się z tobą zgodzę.
A jeśli jednak od Adama z raju to obaj mamy w nim przodka.
Wiara nie ma tu zupełnie nic do rzeczy.
I słusznie prawisz, od jakiegoś czasu próbuje ci pokazać absurd twojego myślenia że pochodzisz od małpy. Sama świadomość pochodzenia od małpy powinna cię napawać obrzydzeniem, a gdyby ktoś cię chciał obrazić to mógłby powiedzieć że jesteś błędem ewolucji, albo brakującym ogniwem pomiędzy małpą i człowiekiem. Już sama taka możliwość powinna ci dać do myślenia.
Biblia mówi, że człowiek jest ukoronowaniem Bożego stworzenia, jest ponad stworzeniem znajdującym się na ziemi, jest królem tego stworzenia i został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Człowiek został stworzony przez Jezusa i dla Jezusa na chwałę Bożą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 29 cze 2016, 16:30

betme pisze:1. Czyli nie uznajesz ewolucji, bo Twoim pierwszym przodkiem jest czlowiek.
To, że pierwszym przodkiem sahcima(człowieka) jest człowiek(Adam) nie przeczy TE...
2. Od kiedy Kk tłumaczy Biblię zgodnie z naukami.
Od początku istnienia KK
Czy kłamali przed tymi tłumaczeniami, czy kłamią teraz?
Jak poznasz nauczanie KK w kwestii TE, to może dotrze do ciebie, że Kościół nie kłamał ani wcześniej, ani teraz...


jj pisze:
sahcim pisze:Uważasz, że Ojcowie Apostolscy czy Ojcowie Reformacji kierowali się katechizmem ???

Uwazam, ze czlowiek jest omylny i nie nalezy go slepo sluchac, ale porownywac z Pismem Swietym, czego przyklad dali Berejczycy juz w poczatkach Kosciola.
Skoro uważasz, że człowiek jest omylny i nie należy go ślepo słuchać, to dlaczego w kwestii rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii słuchasz tego, co twierdzi autor strony got Question.org, a nie Ojców Apostolskich czy Ojców Reformacji...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 29 cze 2016, 16:48

KAAN pisze:Żadna kapitulacja, od początku byli ludzie, którzy buntowali się przeciwko Bogu, i idą prosta drogą do piekła, ty należysz do tej grupy ludzi.

Żeby się zbuntować przeciw czemuś, to najpierw trzeba to coś uważać za prawdziwe.
Bunt przeciwko postaci literackiej to śmieszna sprawa :)
Buntujesz się przeciwko bogom: Zeusowi i Posejdonowi ;) ?
Jak się to objawia?
Odrzucasz jakoś ostentacyjnie trójząb? A może na znak buntu nie wchodzisz do morza i nie latasz samolotami żeby do Zeusa w chmurach się nie zbliżyć, co :-D

KAAN pisze:Twoja niewiara jest podstawą do sądu nad tobą. Ta niewiara jest powodem tego ze niczego nie możesz zrozumieć co dotyczy spraw duchowych,

Twoje niewiara w Posejdona jest podstawą do morskiego sądu na tobą. Zostaniesz przebity trójzębem i wrzucony na pożarcie rekinom.
Zostało mi to objawione jak żeglowałem po morzu. To są morskie sprawy duchowe, w które nie masz wglądu (jak daltonista w kolory) bo nie wierzysz .
Uwierz w Posejdona, to sąd morski cię ominie. Inaczej nie będziesz miał nic na swoje usprawiedliwienie... Pamiętaj, że cię ostrzegałem.
Ahoj! :sailor:



KAAN pisze:od jakiegoś czasu próbuje ci pokazać absurd twojego myślenia że pochodzisz od małpy. Sama świadomość pochodzenia od małpy powinna cię napawać obrzydzeniem, a gdyby ktoś cię chciał obrazić to mógłby powiedzieć że jesteś błędem ewolucji, albo brakującym ogniwem pomiędzy małpą i człowiekiem. Już sama taka możliwość powinna ci dać do myślenia.

Od jakiegoś czasu próbuję ci przekazać absurd twojego myślenia, że pochodzisz z gliny.
Sama świadomość pochodzenia z gliny (ziemi), w której przecież mogło być mnóstwo wszelkiego robactwa powinna cię napawać obrzydzeniem, a gdyby ktoś chciał cię obrazić to mógłby powiedzieć że jesteś na glinianych nogach, albo glina ci z nosa wystaje (taka niedoróbka).
Już sama taka możliwość powinna ci dać do myślenia :eek:

KAAN pisze:Biblia mówi, że człowiek jest ukoronowaniem Bożego stworzenia, jest ponad stworzeniem znajdującym się na ziemi, jest królem tego stworzenia i został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Człowiek został stworzony przez Jezusa i dla Jezusa na chwałę Bożą.


Wg mitologii sumeryjskiej ludzie stworzeni zostali przez bogów, którzy zstąpili z nieba. Celem tego przedsięwzięcia było ulżenie w pracy istotom nazywanym przez Sumerów- Annunaki. W mitologii sumeryjskiej uznawano ich za bogów i sędziów świata podziemnego. Teksty starożytne opowiadają historię, wedle której istoty te, pochodzące z innej planety, nawiedziły Ziemię. Głównym ich zamiarem było pozyskiwanie złota, które w postaci proszku miało uzdrowić zanikającą atmosferę na macierzystej planecie Annunaki- Nibiru.

Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... kasę :)
Chrystusowi głosiciele też się umieli dobrze ustawić przez te wszystkie wieki.
Kościół Katolicki to jedna z najbogatszych organizacji świata!


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 29 cze 2016, 18:47

Sahcim, dopiero mnie uświadomiłes że ewolucja jest znana od początków Kościoła. Albo kolejna schizofrenia


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: artur403 » 29 cze 2016, 19:11

2. Od kiedy Kk tłumaczy Biblię zgodnie z naukami.

Od czasu, gdy KRK się naciął z interpretacją Biblii. Nie mógł już dłużej twierdzić, że ziemia jest płaska, że jest centrum wszechświata i że się nie kręci wokół Słońca. Nauka zmusiła KRK do zmiany zdania.
Po iluś wiekach, pod naporem rosnącej fali dowodów naukowych (nawet indeks ksiąg zakazanych nic nie wskórał) KRK przyznał się do błędu w interpretacji Biblii.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 29 cze 2016, 21:54

A skąd wiadomo że teraz się nie myli? Skąd wiadomo, że zbawienie to zbawienie? Jeśli nauka odkryje że zbawienie to choroba psychiczna to Kościół ulegnie?


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 29 cze 2016, 22:41

betme pisze:Sahcim, dopiero mnie uświadomiłes że ewolucja jest znana od początków Kościoła.
Niestety nie mam wpływu na to co ty wyczytujesz z moich wpisów dlatego wmawianiem tutaj, że ja uświadomiłem cię odnośnie czegoś co sam sobie wymyśliłeś wykazujesz tylko, że dyskutujesz sam ze swoimi wymysłami...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 29 cze 2016, 22:48

betme pisze:Sahcim, dopiero mnie uświadomiłes że ewolucja jest znana od początków Kościoła.
Niestety nie mam wpływu na to co ty wyczytujesz z moich wpisów dlatego wmawianiem tutaj, że ja uświadomiłem cię odnośnie czegoś co sam sobie wymyśliłeś wykazujesz tylko, że dyskutujesz sam ze swoimi wymysłami...


KAAN pisze:
sahcim pisze:Wskaż mój post w którym jest tak jak twierdzisz napisane albo jesteś kłamcą...
Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi
Oczywiście, że nie masz racji twierdząc, że Pan Bóg stworzył Adama z ziemi...
i na dodatek udowadniasz że Biblia zawiera błędy.
Wskaż(zacytuj) mój wpis w którym udowadniam, że Biblia zawiera błędy, Szerloku...
To co prezentujesz to ewolucjonizm.
Natomiast to co ty tutaj prezentujesz to infantylizm... :rotfl:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 30 cze 2016, 09:08

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Żadna kapitulacja, od początku byli ludzie, którzy buntowali się przeciwko Bogu, i idą prosta drogą do piekła, ty należysz do tej grupy ludzi.
Żeby się zbuntować przeciw czemuś, to najpierw trzeba to coś uważać za prawdziwe.
Nie trzeba, można od początku być zbuntowanym. Nie oddajesz czci należnej Bogu dlatego jesteś zbuntowany, to objaw trwania w grzechu. Jełśi się nie nawrócisz zostaniesz osądzony i wrzucony do piekła, taka jest smutna prawda. Stanie się to nawet wtedy gdy w to nie wierzysz, a nawet zwłaszcza dlatego że w to nie wierzysz.
KAAN pisze:Twoja niewiara jest podstawą do sądu nad tobą. Ta niewiara jest powodem tego ze niczego nie możesz zrozumieć co dotyczy spraw duchowych,
Twoje niewiara...
Ja mam wiarę w jedynego prawdziwego Boga, który stworzył niebo i ziemię, musisz uwierzyć żebyś dostąpił zbawienia od twojego grzechu.
KAAN pisze:od jakiegoś czasu próbuje ci pokazać absurd twojego myślenia że pochodzisz od małpy. Sama świadomość pochodzenia od małpy powinna cię napawać obrzydzeniem, a gdyby ktoś cię chciał obrazić to mógłby powiedzieć że jesteś błędem ewolucji, albo brakującym ogniwem pomiędzy małpą i człowiekiem. Już sama taka możliwość powinna ci dać do myślenia.
Od jakiegoś czasu próbuję ci przekazać absurd twojego myślenia, że pochodzisz z gliny.
Nie masz argumentów, nie masz podstaw do twoich twierdzeń, natomiast absolutnie pewne Słowo Boze daje świadectwo że jestem potomkiem człowieka. Chcesz wierzyć że twoim prapra...dziadkiem była małpa to gratuluję rodzinki.
KAAN pisze:Biblia mówi, że człowiek jest ukoronowaniem Bożego stworzenia, jest ponad stworzeniem znajdującym się na ziemi, jest królem tego stworzenia i został stworzony na obraz i podobieństwo Boże. Człowiek został stworzony przez Jezusa i dla Jezusa na chwałę Bożą.

Wg mitologii sumeryjskiej ...
Mity nie są podstawą do wiary w rzeczywistosć, zajmij się prawdą nie mitami.
Kościół Katolicki to jedna z najbogatszych organizacji świata!
Kościół katolicki nie ma tu nic do gadania, autorytetem jest Słowo Boże, a ty musisz się nawrócić jeśłi nie chcesz zginąć w piekle.
EOT


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 30 cze 2016, 09:22

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:Wskaż mój post w którym jest tak jak twierdzisz napisane albo jesteś kłamcą...
Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi
Oczywiście, że nie masz racji twierdząc, że Pan Bóg stworzył Adama z ziemi...
Więc zarzucasz Biblii kłamstwa:

1m 2:7 Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.

1M 3:19 W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.

Jak widzisz Biblia uczy o tym że człowiek został wzięty z ziemi.

i na dodatek udowadniasz że Biblia zawiera błędy.
Wskaż(zacytuj) mój wpis w którym udowadniam, że Biblia zawiera błędy, Szerloku...
Przykład: viewtopic.php?p=504468#p504468
Za następnego "szerloka" dostaniesz piąty punkt, staraj się nie trolować.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 30 cze 2016, 10:27

Sahcim. Co Ty wyznajesz? Mieszasz tak potwornie naukę z Biblia. Jak niby masz być zbawiony?
Zbawienie jest przez wiarę w Boga i Jego Słowo. Ewolucje traktuj jako ciekawostkę jeśli nie chcesz się smażyć w piekle. To taka rada. A co inni powiedzą jest nieważne. Oni nic wartosciowego swoją teoria ewolucji nie proponuja. Jedynie zauważają że jesteśmy zlepkiem śmieci które kiedyś w magiczny sposób stworzą nadczlowieka i umrzesz z taką wiedzą. Czyscca nie ma, więc nie przeprosisz Boga za grzech niewiary. No chyba za znasz metafory Biblii o czysccu... I można Ci mieszać wiarę z niewiarę, kłamstwo z prawdą, miłość z nienawiścią, szacunek z pogardą...


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 30 cze 2016, 10:37

Zaś Fryderyk do spamujący ignorant. Absolut każe mu nekac wiernych podważając prawdomownosc Pisma. Nie przedstawiając równie "nieprawdopodobnych i zmyslonych" historyjek na temat Absoluta. Najwyraźniej świadkowie Absoluta nie umieli dobrze "cpac" żeby wymyślić historie trwałą na wieki. Ale w końcu z naukowego punktu widzenia Fryderyk ma niezwykłą intuicję że to jest prawda a reszta to zmanipulowani idioci. Ot taka logika oswieconego czlowieka.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 30 cze 2016, 11:45

KAAN pisze:Nie trzeba, można od początku być zbuntowanym. Nie oddajesz czci należnej Bogu dlatego jesteś zbuntowany, to objaw trwania w grzechu. Jełśi się nie nawrócisz zostaniesz osądzony i wrzucony do piekła, taka jest smutna prawda. Stanie się to nawet wtedy gdy w to nie wierzysz, a nawet zwłaszcza dlatego że w to nie wierzysz.


Zatem jesteś od początku zbuntowany przeciw Posejdonowi. Nie oddajesz należytej mu czci - nie odprawiasz obrzędów jego kultu - to objaw trwania w grzechu. Jeśli nie nawrócisz się to zostaniesz osądzony na morskim sądzie i wrzucony na pożarcie głodnym rekinom, taka jest smutna prawda. Stanie się to nawet wtedy gdy w to nie wierzysz, a nawet zwłaszcza dlatego że w to nie wierzysz.

KAAN pisze:Ja mam wiarę w jedynego prawdziwego Boga, który stworzył niebo i ziemię, musisz uwierzyć żebyś dostąpił zbawienia od twojego grzechu.

Brakuje ci wiary w jedynego prawdziwego Boga morza - Posejdona. Brakuje ci również wiary w wielu innych prawdziwych Bogów!
Jak ty sobie to wyobrażasz? Wierzysz tylko w jednego a olewasz stu innych? Nie wywiniesz się z tego...

KAAN pisze:Nie masz argumentów, nie masz podstaw do twoich twierdzeń, natomiast absolutnie pewne Słowo Boze daje świadectwo że jestem potomkiem człowieka. Chcesz wierzyć że twoim prapra...dziadkiem była małpa to gratuluję rodzinki.

Nie masz argumentów i podstaw że biblia zawiera prawdziwe treści.
Nie potrafisz pokazać żadnego na to dowodu zasłaniając się tym, że dowód nie może być zrozumiany. Dziecinada...
Chcesz wierzyć że twoim prapra...dziadkiem była glina to gratuluję rodzinki.

KAAN pisze:Mity nie są podstawą do wiary w rzeczywistosć, zajmij się prawdą nie mitami.

No i dobrze tu w końcu prawisz !
Biblia to właśnie zbiór mitów. Nie ma żadnych dowodów by fantastyczne historie w niej opisywane były prawdą.
Zajmij się lepiej prawdą, a nie mitami.


]Kościół katolicki nie ma tu nic do gadania, autorytetem jest Słowo Boże, a ty musisz się nawrócić jeśłi nie chcesz zginąć w piekle.

Biblia została własnie sklecona do kupy przez Kościół Katolicki :)



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości