Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Dyskusje o powstaniu świata.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: betme » 30 cze 2016, 13:04

fryderyk pisze:
KAAN pisze:Nie trzeba, można od początku być zbuntowanym. Nie oddajesz czci należnej Bogu dlatego jesteś zbuntowany, to objaw trwania w grzechu. Jełśi się nie nawrócisz zostaniesz osądzony i wrzucony do piekła, taka jest smutna prawda. Stanie się to nawet wtedy gdy w to nie wierzysz, a nawet zwłaszcza dlatego że w to nie wierzysz.


Zatem jesteś od początku zbuntowany przeciw Posejdonowi. Nie oddajesz należytej mu czci - nie odprawiasz obrzędów jego kultu - to objaw trwania w grzechu. Jeśli nie nawrócisz się to zostaniesz osądzony na morskim sądzie i wrzucony na pożarcie głodnym rekinom, taka jest smutna prawda. Stanie się to nawet wtedy gdy w to nie wierzysz, a nawet zwłaszcza dlatego że w to nie wierzysz.

KAAN pisze:Ja mam wiarę w jedynego prawdziwego Boga, który stworzył niebo i ziemię, musisz uwierzyć żebyś dostąpił zbawienia od twojego grzechu.

Brakuje ci wiary w jedynego prawdziwego Boga morza - Posejdona. Brakuje ci również wiary w wielu innych prawdziwych Bogów!
Jak ty sobie to wyobrażasz? Wierzysz tylko w jednego a olewasz stu innych? Nie wywiniesz się z tego...

KAAN pisze:Nie masz argumentów, nie masz podstaw do twoich twierdzeń, natomiast absolutnie pewne Słowo Boze daje świadectwo że jestem potomkiem człowieka. Chcesz wierzyć że twoim prapra...dziadkiem była małpa to gratuluję rodzinki.

Nie masz argumentów i podstaw że biblia zawiera prawdziwe treści.
Nie potrafisz pokazać żadnego na to dowodu zasłaniając się tym, że dowód nie może być zrozumiany. Dziecinada...
Chcesz wierzyć że twoim prapra...dziadkiem była glina to gratuluję rodzinki.

KAAN pisze:Mity nie są podstawą do wiary w rzeczywistosć, zajmij się prawdą nie mitami.

No i dobrze tu w końcu prawisz !
Biblia to właśnie zbiór mitów. Nie ma żadnych dowodów by fantastyczne historie w niej opisywane były prawdą.
Zajmij się lepiej prawdą, a nie mitami.


]Kościół katolicki nie ma tu nic do gadania, autorytetem jest Słowo Boże, a ty musisz się nawrócić jeśłi nie chcesz zginąć w piekle.

Biblia została własnie sklecona do kupy przez Kościół Katolicki :)

Posejdon nas nie martwi. Bo Bóg jest wszechmogacy i pozwolił ludziom wymyślić Posejdon. W sensie pozwolą Szatanowi być księciem tego swiata


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 30 cze 2016, 13:08

betme pisze: Posejdon nas nie martwi. Bo Bóg jest wszechmogacy i pozwolił ludziom wymyślić Posejdon. W sensie pozwolą Szatanowi być księciem tego swiata


Tylko że wiarygodność istnienia Jahwe i Posejdona jest taka sama...
Ja nie mówię tego tylko po to żeby kogoś szokować, zmartwić, zasmucić, obrazić, itp.
Ja po prostu trzymam się faktów.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 30 cze 2016, 14:06

fryderyk pisze:Biblia została własnie sklecona do kupy przez Kościół Katolicki :)
Twoje pojęcie o chrześcijaństwie :) . Za mało rzeczowych argumentów fryderyku żeby z tobą rozmawiać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 30 cze 2016, 14:14

KAAN pisze: Za mało rzeczowych argumentów fryderyku żeby z tobą rozmawiać.


Tak mało wiesz o przesłaniu Posejdona i Światowida (cudzych bogów chwalicie, a swego nie znacie) a buntujesz się przeciwko nim :)


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 30 cze 2016, 15:32

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi
Oczywiście, że nie masz racji twierdząc, że Pan Bóg stworzył Adama z ziemi...
Więc zarzucasz Biblii kłamstwa:

1m 2:7 Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
To, że nie rozróżniasz słowa "stworzył" od "ukształtował" oznacza tylko tyle, że twój zarzut jakobym zarzucał Biblii kłamstwa jest wyssaną z palucha bujdą... :letssin:
Jak widzisz Biblia uczy o tym że człowiek został wzięty z ziemi.
Stwierdzenie iż człowiek został wzięty z ziemi zaprzecza twojej tezie jakoby został stworzony z ziemi gdyż wzięcie czegoś z czegoś innego co istniało przed tym fsktem nie jest STWARZANIEM sensu stricte..

Miałeś wskazać przyklad, że udowadniam iż Biblia zawiera błędy, a w linku który podałeś wykazyję, że werset o gadającym ludzkim głosem wężu jest niezgodny z nauką, zatem w dalszym ciągu wciskasz w moje posty swoje wymysły przypisując je mnie...
Za następnego "szerloka" dostaniesz piąty punkt, staraj się nie trolować.
Na jakiej niby podstawie...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 30 cze 2016, 15:49

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:Oczywiście, że nie masz racji twierdząc, że Pan Bóg stworzył Adama z ziemi...
Więc zarzucasz Biblii kłamstwa:
1m 2:7 Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
To, że nie rozróżniasz słowa "stworzył" od "ukształtował" oznacza tylko tyle, że twój zarzut jakobym zarzucał Biblii kłamstwa jest wyssaną z palucha bujdą...
Nie masz woli rzetelnej dyskusji, próbujesz głupią retoryką wywołać spór o słowa. Nie umiesz zrozumieć że Biblia mówi o stworzeniu człowieka
1M 1:27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

... a sposób stworzenia jest opisany w 1M 2:7. Próbujesz kłócić się o słowa a sam nie rozumiesz przekazu Biblii.

Jak widzisz Biblia uczy o tym że człowiek został wzięty z ziemi.
Stwierdzenie iż człowiek został wzięty z ziemi zaprzecza twojej tezie jakoby został stworzony z ziemi gdyż wzięcie czegoś z czegoś innego co istniało przed tym fsktem nie jest STWARZANIEM sensu stricte..
Piszesz erystykę najwyższych lotów, naucz się rozumienia czego uczy Biblia, przeczytaj wersety które przytoczyłem. Adam został z ziemi wzięty, stworzony, uczyniony jak mówią wersety które zacytowałem.

A jaka jest twoja teoria? Wiem! Ewolucja :D .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 30 cze 2016, 16:05

KAAN pisze:
sahcim pisze:To, że nie rozróżniasz słowa "stworzył" od "ukształtował" oznacza tylko tyle, że twój zarzut jakobym zarzucał Biblii kłamstwa jest wyssaną z palucha bujdą...
Nie umiesz zrozumieć że Biblia mówi o stworzeniu człowieka
W Biblii jest napisane:
I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go
natomiast ty stwierdziłeś(cyt): Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi
zatem kto tutaj nie umie zrozumieć, że NIGDZIE w Biblii nie ma napisane: Pan Bóg stworzył Adama z ziemi... :letssin:


naucz się rozumienia czego uczy Biblia
Natomiast ty naucz się tego rozumienia, że przez wskazanie, iż jakiś werset zaprzecza nauce nie zaprzeczam, że Biblia mówi prawdę gdyż w przeciwieństwie do ciebie nie uważam, że jeśli dosłownie odczytany werset zaprzecza faktom naukowym, to tym gorzej dla faktów...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Dragonar » 30 cze 2016, 16:15

fryderyk pisze:Biblia została własnie sklecona do kupy przez Kościół Katolicki :)

Serio? Myślałem, że jako niewierzący i niechrześcijanin możesz stanąć niejako z boku sprawy i rzetelnie przeanalizować historię kanonu biblijnego w kontekście historii Kościoła. Sprawa nie jest tak prosta i oczywista.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 30 cze 2016, 17:12

Wyjaśnijcie mi jedną rzecz, bo mi to się w głowie nie mieści.
Jest to całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

Jak można z góry założyć że coś jest (w tym przypadku biblia) absolutnie bezbłędne i podaje samą tylko prawdę?
Tym bardziej jest to głupie, że:

- nie wiadomo kiedy, przez kogo i gdzie dokładnie to zostało stworzone,
- znajdują się w tam rzeczy nigdzie nie spotykane w otaczającym nas świecie,
- nie ma absolutnie żadnych realnych dowodów potwierdzających te fantastyczne zjawiska które są tam opisywane.

Jest to dodatkowo tym bardziej głupie, że:
- przedmiotem tej bezwzględnej wiary jest jedna książka, a książki do niej podobne (z innych religii) z góry uznaje się za omylne (nawet ich nie znając).

Jak dla mnie to jest samogwałt na ludzkiej inteligencji :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 30 cze 2016, 18:08

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:To, że nie rozróżniasz słowa "stworzył" od "ukształtował" oznacza tylko tyle, że twój zarzut jakobym zarzucał Biblii kłamstwa jest wyssaną z palucha bujdą...
Nie umiesz zrozumieć że Biblia mówi o stworzeniu człowieka
W Biblii jest napisane:
I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go
natomiast ty stwierdziłeś(cyt): Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi
zatem kto tutaj nie umie zrozumieć, że NIGDZIE w Biblii nie ma napisane: Pan Bóg stworzył Adama z ziemi... :letssin:
.
Jest :
1M2:7 Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
Nie umiesz powiązać wersetów Biblijnych? Nie są odległa bardzo jeden od drugiego. Skromnie wykształcony człowiek potrafi takie związki dostrzec.

naucz się rozumienia czego uczy Biblia
Natomiast ty naucz się tego rozumienia, że przez wskazanie, iż jakiś werset zaprzecza nauce nie zaprzeczam, że Biblia mówi prawdę gdyż w przeciwieństwie do ciebie nie uważam, że jeśli dosłownie odczytany werset zaprzecza faktom naukowym, to tym gorzej dla faktów...
Wyrażaj się gramatycznie, nie można zrozumieć twojego pisania. Jakie fakty masz na myśli?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 30 cze 2016, 19:12

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Nie umiesz zrozumieć że Biblia mówi o stworzeniu człowieka
W Biblii jest napisane:
I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go
natomiast ty stwierdziłeś(cyt): Cały czasu udowadniasz że nie mam racji pisząc ze Pan Bóg stworzył Adama z ziemi
zatem kto tutaj nie umie zrozumieć, że NIGDZIE w Biblii nie ma napisane: Pan Bóg stworzył Adama z ziemi... :letssin:
.
Jest :
1M2:7 Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
Nie umiesz powiązać wersetów Biblijnych?
Nie są odległa bardzo jeden od drugiego. Skromnie wykształcony człowiek potrafi takie związki dostrzec.
Skromnie wykształcony w tematyce biblijnej człowiek wie, że słowo "stwarzać" oznacza powoływać do istnienia z nicości. Autor biblijny wie o tym doskonale i nie zestawia NIGDZIE w Piśmie słowa "stwarza" z jakimkolwiek rzeczownikiem gdyż stwarzać we właściwie rozumianym sensie może tylko i wyłącznie Bóg i nie potrzebuje do tego niczego zatem stwierdzenie iż Pan Bóg stworzył Adama z ziemi jest w rozumieniu dosłownym niebiblijne i fakt, że ty sobie powiażesz wersety świadczy o interpretacji Biblii przez ciebie zatem jest wbrew zasadzie Solą Scriptura...
Jakie fakty masz na myśli?
Już mówiłem...gadający ludzkim głosem wąż, a także inne...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 01 lip 2016, 09:29

sahcim pisze: Skromnie wykształcony w tematyce biblijnej człowiek wie, że słowo "stwarzać" oznacza powoływać do istnienia z nicości. Autor biblijny wie o tym doskonale i nie zestawia NIGDZIE w Piśmie słowa "stwarza" z jakimkolwiek rzeczownikiem gdyż stwarzać we właściwie rozumianym sensie może tylko i wyłącznie Bóg i nie potrzebuje do tego niczego zatem stwierdzenie iż Pan Bóg stworzył Adama z ziemi jest w rozumieniu dosłownym...
To tylko twoja filozofia, Słowo Boże mówi wyraźnie, że Bóg stworzył człowieka z ziemi.
Jakie fakty masz na myśli?
Już mówiłem...gadający ludzkim głosem wąż, a także inne...
Uważasz, że to co opisane jest w Biblii nie miało miejsca? Myślisz że nigdy nie zdarzył się to:

1m 3:4 Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
5 Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 01 lip 2016, 12:29

KAAN pisze:
sahcim pisze: Skromnie wykształcony w tematyce biblijnej człowiek wie, że słowo "stwarzać" oznacza powoływać do istnienia z nicości. Autor biblijny wie o tym doskonale i nie zestawia NIGDZIE w Piśmie słowa "stwarza" z jakimkolwiek rzeczownikiem gdyż stwarzać we właściwie rozumianym sensie może tylko i wyłącznie Bóg i nie potrzebuje do tego niczego zatem stwierdzenie iż Pan Bóg stworzył Adama z ziemi jest w rozumieniu dosłownym...
To tylko twoja filozofia, Słowo Boże mówi wyraźnie, że Bóg stworzył człowieka z ziemi.
Taki pogląd, to tylko twoja filozofia, bo w Autor biblijny NIGDZIE nie napisał tego, co ty twierdzisz...
Uważasz, że to co opisane jest w Biblii nie miało miejsca?
Uważam, że ludzki autor opisu stworzenia świata i kuszenia przez szatana, przekazuje prawdę, tylko że używa do tego form językowych, których ty nie pojmujesz zgodnie z intencją Autora Pisma...
Myślisz że nigdy nie zdarzył się to:

1m 3:4 Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
5 Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

Myślę/uważam podobnie jak Roman Zając
biblista, demonolog, absolwent KUL, że Opowiadanie o kuszeniu przez węża w ogrodzie Eden nie musi być prawdziwe w sensie faktograficznym, natomiast zawiera autentyczną prawdę o naszej ludzkiej kondycji i rzeczywistości zła, któremu ulegamy. Symboliczne obrazy, na które natykamy się, czytając Rdz 2, 4b- 3, 24, służą wyrażeniu tej prawdy. Dlaczego autor biblijny posłużył się w pisanej przez siebie historii akurat figurą węża? Niewątpliwie zwierzę to było w tamtych czasach nosicielem grozy i lęku, co wypływało z jego naturalnych cech. Wąż dysponuje przecież groźną trucizną, porusza się bezszelestnie i cicho, posiada rozdwojony język, zrzuca skórę, a zatem, z punktu widzenia człowieka, jest istotą tajemniczą i podstępną. Wpływ mogły mieć również wschodnie wierzenia, Symbolika węża odgrywała ważną rolę w życiu religijnym i kulturalnym starożytnego Egiptu, Mezopotamii, Kanaanu i Grecji. Wąż był symbolem władzy zła i chaosu z podziemia, a także symbolem płodności, życia i uzdrawiania. Wiązano go również z wróżbiarstwem. Wąż występuje jako symbol różnych bóstw, często związanych z wegetacją i płodnością. Jest to we wschodniej tradycji zwierzę chtoniczne, a przez to zagadkowe, bo związane ze śmiercią, wywołujące lęk. Z jednej strony mógł być symbolem śmierci, z drugiej strony był także zwierzęciem kojarzonym z odradzaniem życia, mądrością i inteligencją, z płodnością oraz magią. Ponadto był atrybutem bożka Marduka oraz posługiwano się nim w kulcie kanaanejskiego Baala jako symbolem fallicznym. Wyznawcy religii mojżeszowej, odrzucający politeistyczne wierzenia, a wraz z nimi pogański kult węży, mieli dostatecznie dużo powodów, aby to właśnie zwierzę darzyć niechęcią. Być może wąż w Księdze Rodzaju jest nawiązaniem do kananejskich bóstw płodności i orgiastycznych kultów, które dla pobożnego wyznawcy Jedynego Boga były absolutnie godne potępienia.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 01 lip 2016, 13:31

sahcim pisze:
KAAN pisze:To tylko twoja filozofia, Słowo Boże mówi wyraźnie, że Bóg stworzył człowieka z ziemi.
Taki pogląd, to tylko twoja filozofia, bo w Autor biblijny NIGDZIE nie napisał tego, co ty twierdzisz...
Widocznie nie umiesz rozumieć tekstu biblijnego, jest napisane wprost jak już cytowałem:
1M2:7 Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.

Uważasz, że to co opisane jest w Biblii nie miało miejsca?
Uważam, że ludzki autor opisu stworzenia świata i kuszenia przez szatana, przekazuje prawdę, tylko że używa do tego form językowych, których ty nie pojmujesz zgodnie z intencją Autora Pisma...
Myślisz że nigdy nie zdarzył się to:
1m 3:4 Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie,
5 Lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło.

Myślę/uważam podobnie jak Roman Zając
Czyli ty i Zając traktujecie Biblię jako zbiór bajek :
Opowiadanie o kuszeniu przez węża w ogrodzie Eden nie musi być prawdziwe w sensie faktograficznym,
Dałeś się wciągnąć w obłudę hierarchii katolickiej; piszą na swoich tłumaczeniach Biblii "Pismo Święte" a w rzeczywistości nie wierzą w to co Biblia naucza.
I jeszcze:
Być może wąż w Księdze Rodzaju jest nawiązaniem do kananejskich bóstw płodności i orgiastycznych kultów, które dla pobożnego wyznawcy Jedynego Boga były absolutnie godne potępienia.
Czyli to co piszą różnego rodzaju wrogowie Boga i jego Słowa jakoby Biblia była zapożyczeniem wierzeń i legend ludów starożytnych a nie objawieniem Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: sahcim » 01 lip 2016, 15:59

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:To tylko twoja filozofia, Słowo Boże mówi wyraźnie, że Bóg stworzył człowieka z ziemi.
Taki pogląd, to tylko twoja filozofia, bo w Autor biblijny NIGDZIE nie napisał tego, co ty twierdzisz...
Widocznie nie umiesz rozumieć tekstu biblijnego, jest napisane wprost
No właśnie jest napisane w Biblii wprost "ukształtował z prochu ziemi" zatem ty pisząc(cytuję KAAN) "stworzył z ziemi" wciskasz w usta biblijnego Autora swoją(omylną) interpretację słowa "ukształtował" gdyż kształtuje się coś z czegoś co już istnieje natomiast biblijne słowo "stworzył" tyczy się powoływania do istnienia bytów z nicości...
Czyli ty i Zając traktujecie Biblię jako zbiór bajek
Nie mam wpływu na to jak sobie interpretacjesz czytany tekst gdyż masz manię wciskania w czyjeś wypowiedzi rozumienia niezgodnego z intencją autora...

ps...reszty wypowiedzi nie komentuję, bo nie ma sensu wnikać w oceny człowieka zadufanego w swoim grzesznym ego...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości