Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 01 lip 2016, 16:52

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze: Taki pogląd, to tylko twoja filozofia, bo w Autor biblijny NIGDZIE nie napisał tego, co ty twierdzisz...
Widocznie nie umiesz rozumieć tekstu biblijnego, jest napisane wprost
No właśnie jest napisane w Biblii wprost "ukształtował z prochu ziemi" zatem ty pisząc(cytuję KAAN) "stworzył z ziemi" wciskasz w usta biblijnego Autora swoją(omylną) interpretację słowa "ukształtował" gdyż kształtuje się coś z czegoś co już istnieje natomiast biblijne słowo "stworzył" tyczy się powoływania do istnienia bytów z nicości...
To znaczy że Duch Święty, który jest autorem Słowa Bożego mylił się mówiąc:

1M1:27 I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Biblię należy czytać kontekstowo, nie zaś wyrywać jeden werset z kontekstu i kontekst zastępować swoją filozofią. Filozofujesz sahcim, nie ma twojej definicji w Biblii.

Czyli ty i Zając traktujecie Biblię jako zbiór bajek
Nie mam wpływu na to jak sobie interpretacjesz czytany tekst gdyż masz manię wciskania w czyjeś wypowiedzi rozumienia niezgodnego z intencją autora...
Udowodniłem ci cytując co napisał ten Zając, z czego wprost wynika, że nie wierzy w to co napisano w Biblii, ale tworzy własną filozofię na temat tego co się wydarzyło.

ps...reszty wypowiedzi nie komentuję, bo nie ma sensu wnikać w oceny człowieka zadufanego w swoim grzesznym ego...
A za to dostajesz punkt karny, nie wolno oczerniać dusykutanta na forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lip 2016, 16:55

sahcim pisze:masz manię wciskania w czyjeś wypowiedzi rozumienia niezgodnego z intencją autora...

ps...reszty wypowiedzi nie komentuję, bo nie ma sensu wnikać w oceny człowieka zadufanego w swoim grzesznym ego...

Tak piszesz do KAANa...
Zarzucasz mu zadufanie... - a czy Ty czasem nie kroczysz ścieżką zadufania, gdy przypisujesz sobie poznanie INTENCJI autora biblijnego opisującego stworzenie?!...
W związku z tym mam do Ciebie, sahcim, pytanie: Jakie INTENCJE miał Autor - w tym przypadku sam Pan, Bóg-Stwórca - gdy OSOBIŚCIE zapisał następujące zdanie:
Exo 20:11 bw
(11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.

Jakie intencje przyświecały Bogu, gdy "na wieczną rzeczy pamiątkę" zapisał, że to On sam w 6 dni uczynił WSZYSTKO? - czy wniknąłeś w głębię Bożych intencji, tak jak uważasz, że to zrobiłeś odnośnie intencji pisarza, opisującego dzieło stworzenia?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lip 2016, 16:57

No toś mi KAANie wytrącił tym karniakiem dla sahcima możliwość dowiedzenia się czy on wniknął w intencje samego Boga?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: KAAN » 01 lip 2016, 17:01

Zbyszekg4 pisze:No toś mi KAANie wytrącił tym karniakiem dla sahcima możliwość dowiedzenia się czy on wniknął w intencje samego Boga?...
Chyba mała strata, nad czym się tu zastanawiać, odpocznie, pomyśli może będzie lepiej w przyszłości. :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 01 lip 2016, 17:08

Zbyszekg4 pisze:Jakie INTENCJE miał Autor - w tym przypadku sam Pan, Bóg-Stwórca - gdy OSOBIŚCIE zapisał następujące zdanie:


To wg Ciebie Bóg - Stwórca wszechświata zmaterializował się na Ziemi i OSOBIŚCIE pisał książkę :eek: ? O WOW :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 01 lip 2016, 17:19

fryderyk pisze:
Zbyszekg4 pisze:Jakie INTENCJE miał Autor - w tym przypadku sam Pan, Bóg-Stwórca - gdy OSOBIŚCIE zapisał następujące zdanie:


To wg Ciebie Bóg - Stwórca wszechświata zmaterializował się na Ziemi i OSOBIŚCIE pisał książkę :eek: ? O WOW :)

Gdybyś Fryderyku znał Biblię z osobistej lektury uważnej, to byś skapował, że miałem na myśli ten moment, gdy pod Synajem Bóg nie tylko przemówił, ale i na tablicach kamiennych napisał Dekalog, z którego zacytowałem zdanie, które Cię tak zdumiało!...
Praca domowa: Spróbuj znaleźć w Biblii opis tego, jak to Bóg osobiście pisał Dekalog... [za podanie stosownego cytatu, w nagrodę kup sobie lody dla ochłody...; płacisz sam, niestety...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 06 lip 2016, 19:00

Zbyszekg4 pisze:Gdybyś Fryderyku znał Biblię z osobistej lektury uważnej, to byś skapował, że miałem na myśli ten moment, gdy pod Synajem Bóg nie tylko przemówił, ale i na tablicach kamiennych napisał Dekalog, z którego zacytowałem zdanie, które Cię tak zdumiało!...

To nie cytowane zdanie mnie zdumiało :)
Zdumiało mnie to, że Ty uważasz, że stwórca całego wszechświata faktycznie napisał coś na kamieniu.
Mniejsza o to. To tylko pikuś przy tych wszystkich irracjonalnych wierzeniach które się tu pojawiają.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 lip 2016, 19:09

A mnie zdumiewa, że Ty coś jesteś w stanie pisać na komputerze...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 06 lip 2016, 19:12

Zbyszekg4 pisze:A mnie zdumiewa, że Ty coś jesteś w stanie pisać na komputerze...


Mnie też to zdumiewa... To jest nas dwóch zdumionych :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 lip 2016, 19:20

I na tym się wyczerpała nasza "sztama"... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: fryderyk » 06 lip 2016, 19:23

Zbyszekg4 pisze:I na tym się wyczerpała nasza "sztama"... ;)

jesteś pesymistą ?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: Zbyszekg4 » 06 lip 2016, 20:30

...a może realistą? Daj mi jakiś znak, że może nas zjednoczyć jedna wiara w Jednego Boga-Stwórcę [dla Którego nie ma rzeczy niemożliwych i nawet na kamieniu On może pisać; skoro ludzie mogą...], a wnet nabiorę optymizmu!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: nesto » 30 wrz 2016, 21:48

Cóż za dziwna dyskusja..
Uważając, że Duch Stwórca pisze coś osobiście na kamieniu, albo że wybiera sobie wybrańców, albo, że naród, albo że syna itp.
Wszystko to jest niesłychanie alogiczne.
Galaktyk są miliardy.
Gwiazd Biliardy.
Planet - niemal nieskończoność.
Takich, na których istnieje życie może być miliardy.

Zagadka:
Po co Bóg stworzył pulsary miliardy kilometrów stąd, które są niewidoczne dla człowieka?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: 2tm31617 » 02 paź 2016, 18:15

nesto pisze:Cóż za dziwna dyskusja..
Uważając, że Duch Stwórca pisze coś osobiście na kamieniu, albo że wybiera sobie wybrańców, albo, że naród, albo że syna itp.
Wszystko to jest niesłychanie alogiczne.
Galaktyk są miliardy.
Gwiazd Biliardy.
Planet - niemal nieskończoność.
Takich, na których istnieje życie może być miliardy.

Zagadka:
Po co Bóg stworzył pulsary miliardy kilometrów stąd, które są niewidoczne dla człowieka?


Na pewno powstały w jakimś celu.

Myślę że ciekawszym pytaniem dla nauki byłoby: po co życie powstało tylko na Ziemi?
Albo zajęcie się błędnymi założeniami w znajomości kosmosu. Np. Najmadrzejsze głowy świata wymyślili że wszystkie uklady słoneczne muszą być podobne do naszego, czyli bliżej gwiazdy planety skalne potem gazowe, bo te mają swoją "zimną historie". Nowe odkrycia pokazały że są planety gazowe ekstremalnie blisko swojej gwiazdy z równie szokująca "naukowców" temperatura.

Naukowcy nie znaleźli jeszcze dowodu na ewolucje więc tym bardziej niech sobie odpuszcza daleko idące wnioski z poznawania nieznanego, jak sam to określiłes w przypadku pulsarow.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Historia Wszechświata (ponad 13 miliardów lat) i jego przyszłość.

Postautor: nesto » 12 paź 2016, 20:12

Dokładnie. Teorie naukowców okazują się czasami zupełnie beznadziejne.
Natomiast jest to jedyne rozsądne podejście, aby dążyć do poznania rzeczywistości poprzez badania i teorie.
Teorie są po to, aby je sprawdzać i modyfikować.
Często okazują się nieprawdziwe.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości