Człowiek chodzi po ziemi od 6000 lat

Dyskusje o powstaniu świata.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 20 maja 2013, 15:23

biooslawek pisze:Zwłaszcza, że pionierki zasiedlające nowe tereny są płodniejsze niż przeciętne kobiety (patrz pierwszy post).


Co ma piernik do wiatraka ? Jeżeli dzisiaj kobieta z zamieszkałego terenu udałaby się na jedną z bezludnych wysp , to dzięki temu stałoby się bardziej płodna ? Jakiś absurd. Nie to jest przyczyną wysokiej rozrodczości w takiej sytuacji.

biooslawek pisze:Megafauny różnych kontynentów, które w przeszłości wytępili ludzie:


Dinozaurów wśród nich nie znajdziesz. :) Jaką ich część stanowiły drapieżniki ?

biooslawek pisze:No własnie problem z tym dlaczego ta wolna przestrzeń nie została szybko zapełniona, nawet kosztem tego (ewentualnego) kanibalizmu?


Nie można zapełniać przestrzeni kosztem kanibalizmu , gdyż prowadzi on do całkowitego wyginęcia populacji. Większość gatunków nie poluje na siebie nawzajem. Człowiek jest wszystkożerny , więc gdyby doszło do tego przerażającego zjawiska , najpierw musiałby on zostać pozbawiony jakiegokolwiek zdatnego do spożycia pożywienia. Czyli nie posiadając wyboru , zjadłszy innych ludzi , sam padłby z głodu po niedługim czasie.

biooslawek pisze:Co ty za farmazony przepisujesz i nawet nie potrafisz tego z logicznie poskładać do kupy? O co ci w ogóle chodzi/ Może ty lepiej zapodawaj linki zamiast samemu coś klecić? Cywilizacje powstały równocześnie na wszystkich kontynentach.


Nie muszę wyręczać się cudzymi słowami , ponieważ potrafię się wysłowić. Rozumiem , że inni mogą mieć z tym problem , ale to już nie moja sprawa.

"Cywilizacje powstały równocześnie". :D Z Twoich słów wynika , iż Sumerowie , Grecy , Rzymianie , Żydzi , Egipcjanie , Majowie , Inkowie i inni w tej samej chwili spadli nie wiadomo skąd i stworzyli własne cywilizacje. :D

W związku z powyższym kwiatkiem polecam sięgnąć choćby po podręcznik do historii dla szkoły podstawowej.


biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 20 maja 2013, 18:38

Zwłaszcza, że pionierki zasiedlające nowe tereny są płodniejsze niż przeciętne kobiety (patrz pierwszy post).

Piotrek. pisze:Co ma piernik do wiatraka ? Jeżeli dzisiaj kobieta z zamieszkałego terenu udałaby się na jedną z bezludnych wysp , to dzięki temu stałoby się bardziej płodna ? Jakiś absurd. Nie to jest przyczyną wysokiej rozrodczości w takiej sytuacji.


Zaprzeczasz wynikom badań opublikowanych w renomowanym czasopiśmie? Tak właśnie kolonizacja nowych terenów może zwiększyć płodność u kobiet. Dowiedz się najpierw (masz wyjaśnione na moim blogu), co to jest zmienność w ramach normy reakcji na środowisko.
Co cię w tym wszystkim, tak dziwi? Wiele populacji innych gatunków niż człowiek potrafi obniżyć swoją płodność (lub ją całkowicie wstrzymać) w niesprzyjających warunkach. Kiedy tylko dostaną się na tereny nadające się do szybkiej kolonizacji następuje odblokowanie i wzmożenie płodności. Przeczytaj sobie tą książkę:

http://cyklady.com.pl/index.php?str=25&id=29

Obrazek

W niej się opisuje takie przypadki.


Megafauny różnych kontynentów, które w przeszłości wytępili ludzie:


Dinozaurów wśród nich nie znajdziesz. Jaką ich część stanowiły drapieżniki ?


Oj człowieku: w Ameryce żyły ogromne niedźwiedzie, o wiele większe niż współczesne, które potrafiły biegać szybciej niż psy [niedźwiedzie krótkopyskie http://niedzwiedzie.pl/ ]. A ludzie i tak je wytępili. Tygrysy szablastozębne. Wilki workowate.Niedźwiedzie jaskiniowe.

Lew amerykański
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_ameryka%C5%84ski
Lew amerykański (Panthera leo atrox lub Panthera atrox) - wymarły duży ssak drapieżny z rodziny kotowatych. Egzystował w plejstocenie od 35 000 lat temu, a wymarł prawdopodobnie 10 000 lat temu

Obrazek


http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiena_jaskiniowa
Hiena jaskiniowa (Crocuta crocuta spelaea lub Crocuta spelaea) – wymarły ssak drapieżny z rodziny hienowatych.
Zamieszkiwała w okresie plejstocenu od ok. 500 000 lat temu Europę (jej szczątki znane są także z terenów Polski), Azję od północnych Chin i Hiszpanii do Wysp Brytyjskich. Była niemal dwukrotnie większa od współczesnej hieny cętkowanej, z którą była spokrewniona. Wyginęła pod koniec plejstocenu (ok. 10 000 lat temu).

Obrazek


http://pl.wikipedia.org/wiki/Nied%C5%BAwied%C5%BA_kr%C3%B3tkopyski
Niedźwiedź krótkopyski (Arctodus simus) – gatunek wymarłego ssaka drapieżnego z rodziny niedźwiedziowatych (Ursidae). Jego szczątki są znane z ponad stu stanowisk w Ameryce Północnej. Podobnie jak większość przedstawicieli megafauny wymarł po ostatnim maksimum glacjalnym, około 11 400 lat temu. Był największym lądowym mięsożercą żyjącym w plejstocenie na terenie Ameryki Północnej. Przeciętnie ważył prawdopodobnie około 770 kg[2], jednak osobniki z masą ciała dochodzącą do 1000 kg

Obrazek
Obrazek


Nie dziwi cię fakt, ze wszystkie te stworzenia wyginęły na całym obliczu ziemie mniej więcej w tym samym okresie?

Obrazek
Wilk workowaty
Obrazek
Tygrys workowaty

Zajrzyj tutaj-masz spis:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Megafauna

A teraz mi powiedz w jakim celu zadałeś to pytanie, ponieważ przecież (kierując się twoją logiką), jakby nie było wówczas tych drapieżników, to ludzie rozmnożyliby się jeszcze szybciej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No własnie problem z tym dlaczego ta wolna przestrzeń nie została szybko zapełniona, nawet kosztem tego (ewentualnego) kanibalizmu?

Nie można zapełniać przestrzeni kosztem kanibalizmu , gdyż prowadzi on do całkowitego wyginęcia populacji. Większość gatunków nie poluje na siebie nawzajem. Człowiek jest wszystkożerny , więc gdyby doszło do tego przerażającego zjawiska , najpierw musiałby on zostać pozbawiony jakiegokolwiek zdatnego do spożycia pożywienia. Czyli nie posiadając wyboru , zjadłszy innych ludzi , sam padłby z głodu po niedługim czasie.


Tak się składa, że przyrost naturalny jest większy niż śmiertelność, więc bez różnicy czy ludzie by się (okazjonalnie) zjadali czy wzajemnie tępili w wojnach. W przypadku kanibalizmu zysk netto procentujący na korzyść wzrostu populacji byłby nawet większy! Nigdy nie da się wytępić populacji, gdy zabija się tylko z głodu.


Co ty za farmazony przepisujesz i nawet nie potrafisz tego z logicznie poskładać do kupy? O co ci w ogóle chodzi/ Może ty lepiej zapodawaj linki zamiast samemu coś klecić? Cywilizacje powstały równocześnie na wszystkich kontynentach.


Nie muszę wyręczać się cudzymi słowami , ponieważ potrafię się wysłowić. Rozumiem , że inni mogą mieć z tym problem , ale to już nie moja sprawa.


Jakoś nie można tego dostrzec w sposobie twojej argumentacji.

"Cywilizacje powstały równocześnie". Z Twoich słów wynika , iż Sumerowie , Grecy , Rzymianie , Żydzi , Egipcjanie , Majowie , Inkowie i inni w tej samej chwili spadli nie wiadomo skąd i stworzyli własne cywilizacje.


Nie to ty sobie to dopowiedziałeś.

W związku z powyższym kwiatkiem polecam sięgnąć choćby po podręcznik do historii dla szkoły podstawowej.


Możesz mnie naprowadzić na konkretną tematykę? Z góry dziękuję.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 20 maja 2013, 23:21

biooslawek pisze:Nie to ty sobie to dopowiedziałeś.


biooslawek pisze:Możesz mnie naprowadzić na konkretną tematykę? Z góry dziękuję.


biooslawek pisze:Cywilizacje powstały równocześnie na wszystkich kontynentach.


Co dopowiedziałem :D ?

Albo zapomniałeś już o tym , co napisałeś , bądź próbujesz to ukryć albo wykazałeś się brakiem elementarnej wiedzy , którą nabywają dzieci już w 4. klasie szkoły podstawowej. Dlatego poleciłem sięgnięcie do dowolnego (zatwierdzonego przez MEN) podręcznika do nauki historii na tym poziomie.

biooslawek pisze:W przypadku kanibalizmu zysk netto procentujący na korzyść wzrostu populacji byłby nawet większy! Nigdy nie da się wytępić populacji, gdy zabija się tylko z głodu.


Czyli gdybyś z konieczności musiał zostać kanibalem i zjadłbyś z głodu całą swoją rodzinę , to ona w ten sposób by się powiększyła :lmao: ? To może od razu zacznijmy doliczać zgony do liczby urodzeń , by tylko w jakikolwiek sposób "wytłumaczyć" nielogiczne tezy. :hihi:

To stwierdznie zdegradowało poziom tej dyskusji do żenująco niskiego. Żegnam.


biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 21 maja 2013, 01:26

Piotrek. pisze:
biooslawek pisze:Nie to ty sobie to dopowiedziałeś.


biooslawek pisze:Możesz mnie naprowadzić na konkretną tematykę? Z góry dziękuję.


biooslawek pisze:Cywilizacje powstały równocześnie na wszystkich kontynentach.


Co dopowiedziałem :D ?

Albo zapomniałeś już o tym , co napisałeś , bądź próbujesz to ukryć albo wykazałeś się brakiem elementarnej wiedzy , którą nabywają dzieci już w 4. klasie szkoły podstawowej. Dlatego poleciłem sięgnięcie do dowolnego (zatwierdzonego przez MEN) podręcznika do nauki historii na tym poziomie.


Elementarnej wiedzy mi nie brakuje, co wykazałem ci dziesiątki razy w tej dyskusji. Tym samym wykazałem tobie, ze tyj jej nie posiadasz na swoim koncie. Ja pamiętam, co pisałem za to nie zawsze potrafię zrozumieć twoje pokrętne pytania. Więc nie blefuj,tylko jasno napisz o co ci chodzi. A jak nie potrafisz pisać z ludzkiej, zrozumiałej mowie, to posłuż się odpowiednimi cytatami.

W przypadku kanibalizmu zysk netto procentujący na korzyść wzrostu populacji byłby nawet większy! Nigdy nie da się wytępić populacji, gdy zabija się tylko z głodu.

Czyli gdybyś z konieczności musiał zostać kanibalem i zjadłbyś z głodu całą swoją rodzinę , to ona w ten sposób by się powiększyła


Znowu, żeby dowieść swoich racji stawiasz jakieś bezsensowne tezy i sam z nimi polemizujesz. Innymi słowy nie ze mną, tylko z 'diabłem' w swojej głowie. Gdzie ja pisałem o jedzeniu własnej rodziny? Nawet nie musiałem o to pytać, ponieważ sam dobrze wiesz, co pisałem.

To stwierdznie zdegradowało poziom tej dyskusji do żenująco niskiego. Żegnam.


Twoje posty z wpisu na wpis stawały się coraz krótsze. Twoja inwencja twórcza gasły w oczach. Teraz, kiedy wypsztykałeś się z argumentów nie pozwolę, żeby ostatnie słowo należało do ciebie. Po prostu bym sobie tego nie darował. Jednak mimo wszystko mam nadzieję, że nadejdzie taki czas, gdy otworzysz umysł i przyjmiesz do wiadomości to, czego się ode mnie nauczyłeś.

Dziękuję za dyskusję (pod warunkiem, że dotrzymasz słowa i się więcej nie odezwiesz).



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości