Czy człowiek jest spokrewniony z szympansem?

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 05 paź 2014, 18:43

magda pisze:Nesto jak nie wierzysz w Boga, to co t zawracasz gitarę ludziom wierzącym. Czy ci nie szkoda czasu? My mamy wieczność przed sobą a ty?? Nie trać czasu na czcze gadaniny o Zeusie i Prometeszu i goń się zabawić ,potańczyć wyrwać ciałko z dyskoteki , po co tu wypisujesz te głupoty. Zdecydowałeś iść na zatracenie to wykorzystaj ten czas co masz bo go masz niewiele.

Myślisz swoją miarą.
Gdyby nie twoja wiara pewnie byłabyś taka, jak myślisz o innych niewierzących.
Wierzący często są potworami w kagańcu ich wiary, a gdyby nie wiara zjedliby własne dzieci i powiesili matki.
Uzależniasz sposób zachowania i wartości życia od wiary w bajki?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 05 paź 2014, 22:17

nesto pisze:Myślisz swoją miarą.
Gdyby nie twoja wiara pewnie byłabyś taka, jak myślisz o innych niewierzących.

Wydaje mi się, że raczej w uproszczony sposób przedstawiła niezwykle logiczne wnioski. Jeśli ateizm, materializm i naturalizm są prawdziwe, celem naszego życia jest wyłącznie rozmnażanie się oraz ewentualnie hedonistyczne czerpanie przyjemności z teraźniejszego życia. Wykonanie swojego obowiązku przekazania życia, a następnie huczny bal na koszt wspaniałomyślnej ewolucji, która nam to życie ofiarowała - to wszystko, co powinno mieć sens. Zresztą, przy wspomnianych wcześniej założeniach, nawet naturalne pojęcie obowiązku może zostać zanegowane.

nesto pisze:Wierzący często są potworami w kagańcu ich wiary, a gdyby nie wiara zjedliby własne dzieci i powiesili matki.

W takim razie nie są to prawdziwie wierzący w Chrystusa, ponieważ człowiek, który przeżył głęboką metanoję, nie byłby w stanie zjeść własnych dzieci oraz nie byłby również w stanie powiesić własnej matki.

nesto pisze:Uzależniasz sposób zachowania i wartości życia od wiary w bajki?

Jeśli chcemy mówić o jakiejkolwiek moralności absolutnej, musimy mówić o wierze. Bez wiary w Prawodawcę, prawo moralne jest względne, zaś nam pozostaje relatywizm w kwestii etyki. Nie możesz dokonać oceny czyjegoś życia, jeśli nie istnieje obiektywny standard doskonałego życia.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 05 paź 2014, 22:44

Dragonar pisze:Wydaje mi się, że raczej w uproszczony sposób przedstawiła niezwykle logiczne wnioski. Jeśli ateizm, materializm i naturalizm są prawdziwe, celem naszego życia jest wyłącznie rozmnażanie się oraz ewentualnie hedonistyczne czerpanie przyjemności z teraźniejszego życia.

Bzdury. Nie wiadomo CO jest celem życia. Na pewno jednak nie to co piszesz, bo to nie miałoby sensu.
I to założenie, że jakiś pogląd musi być prawdziwy albo nie. To także bzdura.
Wszystkie mogą być prawdziwe w małej tylko części.

Dragonar pisze:Wykonanie swojego obowiązku przekazania życia, a następnie huczny bal na koszt wspaniałomyślnej ewolucji, która nam to życie ofiarowała - to wszystko, co powinno mieć sens. Zresztą, przy wspomnianych wcześniej założeniach, nawet naturalne pojęcie obowiązku może zostać zanegowane.

Dalsze bzdury oparte na niewłaściwych założeniach.

Dragonar pisze:nesto napisał/a:
Wierzący często są potworami w kagańcu ich wiary, a gdyby nie wiara zjedliby własne dzieci i powiesili matki.

W takim razie nie są to prawdziwie wierzący w Chrystusa, ponieważ człowiek, który przeżył głęboką metanoję, nie byłby w stanie zjeść własnych dzieci oraz nie byłby również w stanie powiesić własnej matki.

Bardzo dużo chrześcijan zakłada, że tylko wiara w Boga i groźba piekła powstrzymuje ludzi od tego. twierdzę, ze tacy chrześcijanie w praktyce są źli, a wiara hamuje ich żądze i zło.

Dragonar pisze:Jeśli chcemy mówić o jakiejkolwiek moralności absolutnej, musimy mówić o wierze. Bez wiary w Prawodawcę, prawo moralne jest względne, zaś nam pozostaje relatywizm w kwestii etyki. Nie możesz dokonać oceny czyjegoś życia, jeśli nie istnieje obiektywny standard doskonałego życia.

Uważam, że ten, który chce oceniać życie innych jest głupi.
A na dodatek relatywizm jest słuszny (wbrew temu co sugerujesz) i jest częścią trybu wszechświata.
Ocenianie nie należy do nas.
Subiektywnie jednak trzeba oceniać! Mam świadomość jednak, że to tylko "głupie" oceny, tj. subiektywne...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 paź 2014, 23:05



Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 paź 2014, 08:21

Jeden z wielu filmików ogłupiających maluczkich.
Głupie założenia i głupie tłumaczenia.
Średniowiecze.

Ewolucja, to nie jest "przesunięcie rybich łusek, które stają się zębami" ale miliardy "przypadkowych" mutacji, z których ułamek jedynie jest trafiony. Reszta jest nieudana.
Teoria, która zakłada "stworzenie gotowców" bo nie jesteśmy w stanie czegoś zrozumieć jest niemądra.
Zawraca człowieka do epoki czarów, do średniowiecza.
Tymczasem człowiek ma resztki ogona itp.

Ewolucja trwa miliardy lat. W jakim sensie jest przypadkowa, to już inna bajka.
Ten przypadek raczej nie jest pozbawiony sensu, to robota NATURY, czyli Boga.
Czy pioruny, to robota Zeusa? Przecież do końca nikt nie wie jak powstają, a teorie naukowe nie sa udowodnione.
Z całą pewnością jest to robota Zeusa :mrgreen:

ps.
Twierdzenie, że "Bóg stworzył dzięcioła, który ma najdziwaczniejszy język na świecie, aby rzucić wyzwanie ewolucjonistom" jest ciekawe :-P
Może stworzył po to również czarne dziury i miliardy galaktyk..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 paź 2014, 09:56

nesto pisze:Jeden z wielu filmików ogłupiających maluczkich.
Głupie założenia i głupie tłumaczenia.
Średniowiecze.
Gołosłowie, umiesz obalić te argumenty? To ewolucjoniści ogłupiają świat, ewolucja darwinowska nigdy nie miała miejsca.

Ewolucja, to nie jest "przesunięcie rybich łusek, które stają się zębami" ale miliardy "przypadkowych" mutacji, z których ułamek jedynie jest trafiony. Reszta jest nieudana.
NIe było w historii takiego procesu.

Ewolucja trwa miliardy lat. W jakim sensie jest przypadkowa, to już inna bajka.
Nie było miliardów lat czasu, świat tak długo nie istniał.
Twierdzenie, że "Bóg stworzył dzięcioła, który ma najdziwaczniejszy język na świecie, aby rzucić wyzwanie ewolucjonistom" jest ciekawe :-P
Może stworzył po to również czarne dziury i miliardy galaktyk..
Stworzył wszystko co istnieje, także to w co nie wierzysz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 paź 2014, 10:43

Nesto ty widzisz jak dziecko zwierzęta podobne jedne do drgich ale nie widzisz biochemii one są bardzo różne. Głpi dziecinni ewolucjoniści mówią że szympans i człoiek mają 93 % DNA wspólne a tak nie jest to kłamstwo, szympans i człowiek nie mają ani jednego białka , ani jednego enzymu takiego samego to tak jak byś ulepił z gliny metrowej wielkości kulę a w fabryce zrobiono by metrowej wielkości kulę plastikową i ty byś twierdził że to to samo i że mają wspólnego przodka. Opamiętaj się Nesto bo się kompromitjesz. Wyglądasz na głupiego tak jak byś twierdził że glina i plastik to to samo. Zastanawiaj się nad tym co wypisujesz bo ktoś może pomyśleć że masz drobny debecik intelektualny.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 paź 2014, 20:37

magda, szympans jest naszym dalekim krewnym, podobnie jak słoń i pluskwa.
Różnice są jedynie w "stopniu pokrewieństwa".
Nie zmienisz tego :-D

KAAN, piszesz, że świat nie istnieje "tak długo".
Z twojego objawienia jak mniemam wychodzi takie twierdzenie. Opisz to dokładnie.
Ile lat ma świat i kto ci wiek świata objawił? :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 07 paź 2014, 20:45

nesto pisze:Nie zmienisz tego
no to idź jeszcze dalej -dpradziadek kamień.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 paź 2014, 22:49

magda pisze:
nesto pisze:Nie zmienisz tego
no to idź jeszcze dalej -dpradziadek kamień.

I jeszcze dalej...
Pra Pra Pra Pra DZIADEK - ??
Przed kamieniem było pewnie też coś..
I tak dojdziemy do Boga, który jest Duchem :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 paź 2014, 00:29

No chyba że tak to Bóg zaprojektował bo że zaprojektował to nie lega wątpliwości.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 08 paź 2014, 14:22

Tak czy siak - szympans, to daleki krewny.
Każde życie jest podobne, stąd wniosek o pochodzeniu z jednego źródła.
To źródło nazywam Bogiem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 paź 2014, 15:42

Powiem tak, mnie pokrewieństwo z szympansem ani ziębi ani grzeje. Człowiek ma też bardzo wiele wspólnego ze świnią, ale w znaczeniu,że narządy przeszczepione człowiekowi od świni dobrze funkcjonują.

Ja tylko dziwię się,że ta ewolucja jakoś w mózgu nie zachodzi, bo tylko ludzie czy stoją prosto,czy są zgarbieni czy na kolanach potrafią perfidnie dokopac drugiemu, knuc,zabijac,wymyślac tortury itd.itd.
Coś mi więc z tą ewolucją nie pasuje. ;-)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 paź 2014, 21:57

Ogon u człowieka
Ogon u człowieka występuje w postaci szczątkowej, gdyż został utracony w trakcie ewolucji.

Narządy szczątkowe nie są dowodem ewolucji, są dowodem tego, że u każdego gatunku narządy są ukształtowane w zależności od potrzeb, tylko naukowcy dali temu nazwę organu szczątkowego jeśli rzekomy przodek miał ten organ lepiej wykształcony.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 paź 2014, 22:05

kontousunięte1 pisze:Powiem tak, mnie pokrewieństwo z szympansem ani ziębi ani grzeje. Człowiek ma też bardzo wiele wspólnego ze świnią, ale w znaczeniu,że narządy przeszczepione człowiekowi od świni dobrze funkcjonują.

Ja tylko dziwię się,że ta ewolucja jakoś w mózgu nie zachodzi, bo tylko ludzie czy stoją prosto,czy są zgarbieni czy na kolanach potrafią perfidnie dokopac drugiemu, knuc,zabijac,wymyślac tortury itd.itd.
Coś mi więc z tą ewolucją nie pasuje. ;-)


A oglądałeś prawdziwe życie gołębi? Te dopiero są okrutne. Knują, jątrzą i zabijają.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości