Żyjące stwory

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Żyjące stwory

Postautor: Psrus » 08 sie 2013, 14:58

Znalazłem kilka interesujących nagrań:
żyjący mamut
żyjący dinozaur
żyjący dinozaur latający
Nie wiem czy są autentyczne, ale w każdym razie ciekawe


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 sie 2013, 15:44

Cosmo pisze:Znalazłem kilka interesujących nagrań:
żyjący mamut
żyjący dinozaur
żyjący dinozaur latający


Do tego bardzo malo wiemy na temat dna oceanow i co sie tam kryje.

Troche znamy:

Anomalops katoptron
Obrazek

Chauliodus sloani
Obrazek


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 08 sie 2013, 16:42

Zdałem sobie sprawę że te nagrania to najprawdopodobniej fałszywki, ruch kamery jest nienaturalny, taki prostoliniowy, widać w to w nagraniu mamuta i tego biegnącego dinozaura.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 08 sie 2013, 19:26

Cosmo pisze:Zdałem sobie sprawę że te nagrania to najprawdopodobniej fałszywki, ruch kamery jest nienaturalny, taki prostoliniowy, widać w to w nagraniu mamuta i tego biegnącego dinozaura.

Tutaj masz znacznie lepsze filmiki w kolorze :lol: http://www.youtube.com/watch?v=1ya-Mt9e9jA


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Żyjące stwory

Postautor: Hardi » 11 sie 2013, 04:36

Cosmo pisze:Znalazłem kilka interesujących nagrań:
żyjący mamut
żyjący dinozaur
żyjący dinozaur latający
Nie wiem czy są autentyczne, ale w każdym razie ciekawe

ciężko powiedzieć czy te nagrania są autentyczne czy nie, jednak fakt pozostaje faktem, że rocznie jest dziesiątki zgłoszeń o istotach przypominających dinozaury, nawet ludzie wykształceni jak np. lekarze itd. zgłaszali, że widzieli w afryce i w innych miejscach coś takiego, jest sporo różnych fotek, nagrań video itd., ale co ważne sporo zeznań naocznych świadków, więc albo trzeba uznać, że wszyscy ci ludzie kłamią (tylko na jakiej podstawie to zrobić?), albo uznać, że coś w tym jest

oficjalny świat "nauki" raczej mało komentuje takie informacje, a wręcz ignoruje je (totalnie nienaukowa postawa)

Richard Dawkins powiedział mniej więcej tak: skoro wiadomo, że dinozaury wyginęły miliony lat temu i że człowiek nigdy się z nimi nie spotkał, to wszelkie dowody potwierdzające ich życie razem z człowiekiem i istnienie w dzisiejszych czasach należy uznać za nieprawdziwe i sfałszowane

dość ciekawe słowa "naukowca", bo przecież nie można udowodnić, że coś nie istnieje, więc jest to tylko teoria, a nie fakt naukowy, a on uznaje to za fakt, a wszelkie dowody obalające teorię uznaje za nieprawdziwe, krótko mówiąc teoria jest ponad dowodami, i jak dowody nie pasują do teorii to należy je zignorować, totalnie antynaukowe podejście, niestety chyba większość "naukowców" zapomina czym jest nauka i boi się konfrontacji z dowodami, które nie pasują do ich teorii

Spike Psarris fizyk, były inżynier w wojskowych programach kosmicznych NASA który zaczynał karierę jako zagorzały ewolucjonista i ateista (teraz jest chrześcijaninem i sześciodniowym kreacjonistą) odrzucił teorię ewolucji dlatego, że dostrzegł, że ponad 80% wszelkich dowodów ląduje w koszu bo nie pasują do niej, a jako uczciwy i rzetelny naukowiec nie może sobie pozwolić na budowanie teorii i przyjmowanie jej na podstawie tylko wybranych i nielicznych dowodów, które da się zinterpretować tak aby pasowały do teorii, a większość, która nie pasuje do kosza


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 sie 2013, 14:09

Hardi pisze:Richard Dawkins powiedział mniej więcej tak: skoro wiadomo, że dinozaury wyginęły miliony lat temu i że człowiek nigdy się z nimi nie spotkał, to wszelkie dowody potwierdzające ich życie razem z człowiekiem i istnienie w dzisiejszych czasach należy uznać za nieprawdziwe i sfałszowane

A to ciekawe dlaczego wg Richarda Dawkinsa niby dowody na istnienie dinozaurów w czasach współczesnych miałyby być nie do przyjęcia, ale dowody na inne zwierzęta, już tak?
Np. Latimeria:
Obrazek
Czekam na konsekwencję ze strony Richarda Dawkinsa by przyznał, że nie uznaje dowodów na to że Latimeria żyje do dziś, mimo że "wiadomym było", że wymarła miliony lat temu.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 sie 2013, 21:13

taka jest właśnie logika i brak konsekwencji u ewolucjonistów


King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Żyjące stwory

Postautor: King Me » 11 sie 2013, 21:48

Hardi pisze:oficjalny świat "nauki" raczej mało komentuje takie informacje, a wręcz ignoruje je (totalnie nienaukowa postawa)
Może nie cały świat nauki ale przynajmniej ta część tego świata zajmująca się psychiatrią na pewno nie ignoruje ludzi którzy twierdzą że widzieli dinozaury, itp.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Żyjące stwory

Postautor: Hardi » 11 sie 2013, 23:21

King Me pisze:
Hardi pisze:oficjalny świat "nauki" raczej mało komentuje takie informacje, a wręcz ignoruje je (totalnie nienaukowa postawa)
Może nie cały świat nauki ale przynajmniej ta część tego świata zajmująca się psychiatrią na pewno nie ignoruje ludzi którzy twierdzą że widzieli dinozaury, itp.

i znowu piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia, żaden psychiatra nie zajmie się człowiekiem tylko dlatego, że widział dinozaura, no chyba, że twierdzi, że mieszka u niego w szafie, ale to samo dotyczy się gdy ktoś twierdzi, że prezydent RPA mieszka u niego w szafie ;)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 12 sie 2013, 08:29

Z drugiej strony uważam że psychiatria powinna zainteresować się przypadkami ludzi którzy twierdzą, że życie i informacja powstały same z siebie, do tego nazywając to jeszcze racjonalizmem.



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości