Richard Dawkins dostrzega podpis projektanta...

Dyskusje o powstaniu świata.
biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 14 wrz 2013, 05:31

Cosmo pisze:
Pisałem o dwóch procesach równolegle. Nie moja wina, że ty ich nie potrafisz odróżnić.

Na twoje nieszczeście gdybym nie umiał odróżnić to tematu by nie było.

To i ja mam prośbę w takim razie. Przestań wypisywać do mnie na priva i prosić o korepetycje z biologii czy fizyki, których przeważnie udzielalem ci na podstawie tego "floodingu"


Cosmo: A tak w ogóle to zaczynam żałować, że włączyłem się do tej dyskusji, ale twoja niezaradność Cosmo jakoś mnie sprowokowała. Teraz będe uważał i nie będe się włączał do dyskusji, w których będzie brał udział taki bezczelny i złośliwy człowiek, jak ty. Gwarantuję ci, że już niedługo będziesz mógł się wykazać swoją wiedzą i sprytem przed całym audytorium. Szczerze mówiąc zaczynam watpić w to, że studiujesz biotechnologię.


To ty uważaj żebym zaraz nie zgłosił administracji tego twojego niebywałego chamsta, celowej pogardy i pomówień na moją osobę.


Dostałem ostrzeżenie. Możesz spać spokojnie.

Nie prosiłem cie o żaden korepetycje, jedyne o co cię prosiłem to abyś wyraził swoje zdanie w kilku sprawach, ale lepiej napisać tak, żeby Cosmo wyszedł na niedouka.


Nie chciałem żebyś wyszedł na niedouka. Pokazałem, że jesteś niewdzięczny i złośliwy. Bo sam wiesz, że swoją wiedzę czerpałeś między innymi z mojego bloga. Z resztą nie tylko ty, ponieważ nawet anglojęzyczni dyskutanci, z którymi dyskutuję na ich forach dyskusyjnych.

Gdzie jestem bezczelny, pytam tylko o co tobie chodzi, bo chyba ty sam nie rozumiesz co ja do ciebie mówię, najpierw mówisz o genetyce mendlowskiej i zmianie frekwencji alleli, potem kiedy rozszerzasz okazuje się że mówisz o regulacji ekspresji genów.


Mówiłem o zmienności w ramach normy reakcji na środowisko. W dalszym ciągu nie rozumiesz. Ale masz rację- jednym z mechanizmów tej zmienności jest regulacja aktywności genów;

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =VAQEGW2tb

"Joron, M., et al. (2011) 'Chromosomal rearrangements maintain a polymorphic supergene controlling butterfly mimicry'. Nature. DOI: 10.1038/nature10341";

"Supergenes are tight clusters of loci that facilitate the co-segregation of adaptive variation, providing integrated control of complex adaptive phenotypes1. Polymorphic supergenes, in which specific combinations of traits are maintained within a single population, were first described for ‘pin’ and ‘thrum’ floral types in Primula1 and Fagopyrum2, but classic examples are also found in insect mimicry3, 4, 5 and snail morphology6. Understanding the evolutionary mechanisms that generate these co-adapted gene sets, as well as the mode of limiting the production of unfit recombinant forms, remains a substantial challenge7, 8, 9, 10. Here we show that individual wing-pattern morphs in the polymorphic mimetic butterfly Heliconius numata are associated with different genomic rearrangements at the supergene locus P. These rearrangements tighten the genetic linkage between at least two colour-pattern loci that are known to recombine in closely related species9, 10, 11, with complete suppression of recombination being observed in experimental crosses across a 400-kilobase interval containing at least 18 genes. In natural populations, notable patterns of linkage disequilibrium (LD) are observed across the entire P region. The resulting divergent haplotype clades and inversion breakpoints are found in complete association with wing-pattern morphs. Our results indicate that allelic combinations at known wing-patterning loci have become locked together in a polymorphic rearrangement at the P locus, forming a supergene that acts as a simple switch between complex adaptive phenotypes found in sympatry. <><><><><>These findings highlight how genomic rearrangements can have a central role in the coexistence of adaptive phenotypes involving several genes acting in concert, by locally limiting recombination and gene flow.<><><><>"

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =kAQFt2z0q "A team of Princeton University scientists has discovered that chains of proteins found in most living organisms act like adaptive machines, possessing the ability to control their own evolution."

Zrozum to, to dostaniesz więcej. Również bywaj zdrów i jeżeli kiedykolwiek jeszcze nasze drogi się skrzyżują, to grzeczniej proszę, bo ja też potrafię napisać, co myślę.


biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 14 wrz 2013, 05:50

Cosmo pisze:
Pisałem o dwóch procesach równolegle. Nie moja wina, że ty ich nie potrafisz odróżnić.

Na twoje nieszczeście gdybym nie umiał odróżnić to tematu by nie było.


Jakoś mi umknęło. Skoro rozumiesz, co do ciebie pisałem, to po co robisz zadymę? Doszukujesz się błędów w mojej argumentacji? Chcesz mi wykazać, że mieszam pojęcia, to znaczy mechanizm mendlowski ze zmiennością w ramach normy reakcji na środowisko? No i kto tu z kogo usiłuje robić nieuka? O dryfie genetycznym i zmienności w ramach normy reakcji na środowisko pisałem artykuły na swoim blogu jeszcze, kiedy ty na chleb mówileś beb, CO ŁATWO SPRAWDZIĆ :) Ale teraz przynajmniej wiadomo jakie miałeś motywacje, kiedy to do mnie pisałeś. Twoje zarzuty wobec mojej osoby, to zwykła projekcja psychologiczna z twojej strony. Ale cieszę się, że w końcu ściągnąłeś maskę. Nie chcę mieć z tobą i z twoją pseudonaukową/ młodoziemską orientacją nic wspólnego.

PS:
Mam wrażenie, że ty nie szukasz prawdy naukowej. Ty wszystko robisz pod tym katem, zeby dowodzić prawdziwości kreacjonizmu młodoziemskiego. I straciłeś już wrażliwość na fakt, że w tych swoich próbach notorycznie popadasz w konflikt z empirią.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 14 wrz 2013, 13:45

Nie chcę mieć z tobą i z twoją pseudonaukową/ młodoziemską orientacją nic wspólnego.

I vice versa. Przestań do mnie pisać, bo celowo próbujesz ciągnąć tą ostrą wymianę zdań. Może teraz przestaniesz, skoro popieram nienaukowy kreacjonizm młodoziemski, jestem w konflikcie z empirią, i w pieluchy robiłem kiedy ty już wojowałeś z ewolucjonizmem. A więc wojuj dalej, ale mnie z tym nie mieszaj. I nie zapominaj, że bez imienia Pana Boga Jezusa Chrystusa twoje batalie są bezcelowe. Wolę robić w pieluchy naukowości (bo pewnie tak ti traktujesz) głosząc Pana Jezusa, niż przystawać na zarozumiałe deklaracje staroziemskiego świadka jehowy. Zachowaj swoje linki dla siebie.


biooslawek
Posty: 1246
Rejestracja: 21 lut 2012, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: biooslawek » 14 wrz 2013, 18:30

Cosmo pisze:
Nie chcę mieć z tobą i z twoją pseudonaukową/ młodoziemską orientacją nic wspólnego.
jestem w konflikcie z empirią, i w pieluchy robiłem kiedy ty już wojowałeś z ewolucjonizmem. A więc wojuj dalej, ale mnie z tym nie mieszaj.


To oczywiste. Nie chcę z tobą współpracy, ponieważ jesteś bezużyteczny.

I nie zapominaj, że bez imienia Pana Boga Jezusa Chrystusa twoje batalie są bezcelowe.


Nie narzekam jeżeli chodzi o liczbę odwiedzin na moim blogu. Prywatnie też mam wielu zainteresowanych tematem, którzy zadają wiele pytań. Do niedawna byłeś jednym z nich.



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości