Gdzie są formy przejściowe między różnymi białkami?

Dyskusje o powstaniu świata.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 28 maja 2014, 16:41

Effata pisze:Póki co nikt nie odkrył przyczyny. Ot, stało się i koniec.

I to jest dla Ciebie bardziej sensowne niż, to, ze świat i Wszechświat został stworzony przez Projektanta? Nie ogarniam takiego toku myslenia.


W jaki sposób brak odpowiedzi może być bardziej lub mniej sensowny od czegokolwiek? Coś Ci się mocno myli.

Hipoteza, że Wszechświat został stworzony przez osobowego projektanta ma tą ogromną, dyskwalifikującą ją wadę, że musiałby istnieć osobowy projektant projektanta o jeszcze większej mocy i tak do nieskończoności: miliardy miliardów nie kończących się coraz to doskonalszych projektantów.

Żeby zatem rozum przyjął twierdzenia kreacjonistyczne, musi dokonać samogwałtu na samym sobie i przyjąć zupełnie wykluczające się twierdzenia, że świat jaki znamy musiał być stworzony przez osobę, ale ta osoba nie została przez nikogo, ani nic stworzona.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 28 maja 2014, 16:47

Hipoteza, że Wszechświat został stworzony przez osobowego projektanta ma tą ogromną, dyskwalifikującą ją wadę, że musiałby istnieć osobowy projektant projektanta o jeszcze większej mocy i tak do nieskończoności: miliardy miliardów nie kończących się coraz to doskonalszych projektantów.

Nieprawda, to twierdzenie opiera się na założeniu, że Bóg musiał zostać stworzony, Bóg nie został stworzony bo nie miał początku, a nie miał poczatku bo jest poza czasem, to on stworzył czas, Bóg nie jest podległy czasowi, a tylko w ramach czasu może być poczatek czegoś, bo to moment w czasie. Bóg jest poza czasem, nie miał początku, i związku z tym nie potrzebował stworzyciela.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 28 maja 2014, 16:50

pozytywista pisze:Bóg nie został stworzony bo nie miał początku, a nie miał poczatku bo jest poza czasem, to on stworzył czas, Bóg nie jest podległy czasowi, a tylko w ramach czasu może być poczatek czegoś, bo to moment w czasie. Bóg jest poza czasem, nie miał początku, i związku z tym nie potrzebował stworzyciela.

Jakie masz dowody na poparcie tych twierdzeń?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 28 maja 2014, 17:39

fryderyk pisze:
pozytywista pisze:Bóg nie został stworzony bo nie miał początku, a nie miał poczatku bo jest poza czasem, to on stworzył czas, Bóg nie jest podległy czasowi, a tylko w ramach czasu może być poczatek czegoś, bo to moment w czasie. Bóg jest poza czasem, nie miał początku, i związku z tym nie potrzebował stworzyciela.

Jakie masz dowody na poparcie tych twierdzeń?

Niepotrzebne mi dowody akurat w tej kwestii, to teoretyczne konsekwencje prawdy objawionej w Biblii. Zresztą nie wiem jaki ty byś chciał dowód.


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fryderyk » 28 maja 2014, 17:47

pozytywista pisze:Niepotrzebne mi dowody akurat w tej kwestii, to teoretyczne konsekwencje prawdy objawionej w Biblii.

Czyli nie masz żadnych dowodów, a jednak twierdzisz coś z niezachwianą pewnością.
Niebywałe...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 maja 2014, 19:02

Hi 42:7 bw "A gdy Pan wypowiedział do Joba te słowa, odezwał się Pan do Elifaza z Temanu: Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

I w tym wątku nie mówi się prawdy o Bogu tylko same kłamstwa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 25 cze 2014, 13:22

vilomort pisze:Skoro jak twierdzisz bog nie musial zostac stworzony, bo jest poza czasem, to czemu Wszechswiat potrzebowal jakiegos Stworcy, skoro tez byl poza czasem?


Wszechświat nie był poza czasem, bo nie było Wszechświata, proste. Kropeczka nie była Wszechświatem, a osobliwością, Wszechświat zaczyna się od wielkiego wybuchu, bo powstaje czas, materia i przestrzeń. Wcześniej nie było nic, najprościej rzecz biorąc.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 25 cze 2014, 18:35

vilomort pisze:Jesli wierzysz w boga, to sam sobie przeczysz mowiac, ze wczesniej nie bylo nic


Nie, nie przeczę. Zakładam perspektywę ateistyczną według której nie było niczego.

vilomort pisze:skoro nie bylo czasu, to nie musial nikt pstryknąć palcem tej kropeczki, zeby powstal z niej Wszechswiat.


No, nikt nie musiał. I póki co nie wiadomo dlaczego big bang nastąpił i co było w pierwszych chwilach trwania Wszechświata. Przypominam, że znowu zakładam perspektywę ateistyczną.

Dla mnie Bóg jest poza czasem i istniał wiecznie (to trzeba wziąć wiarą, naukowo tego nie udowodnisz) i stworzył świata swoim Słowem. ;-)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 cze 2014, 18:24

Wszechświat nie był poza czasem, bo nie było Wszechświata, proste. Kropeczka nie była Wszechświatem, a osobliwością, Wszechświat zaczyna się od wielkiego wybuchu, bo powstaje czas, materia i przestrzeń. Wcześniej nie było nic, najprościej rzecz biorąc.
_________________


Bzdura , wszechświat jest fraktalem a fraktal to krzywa matematyczna i nie może powstać z chaotycznego wybuchu. Tylko fraktalność wszechświata to temat tabu tak jak i cały kreacjonizm.

Taką dyskusją nie pozacie Boga co najwyżej możecie go trochę poobrażać Boga można poznać tylk9 i wyłącznie przez objawienie

Mt 11:27 bw "Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości