Związek z osobą niewierzącą, jak pomóc?

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Awatar użytkownika
poszukujęBoga
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2016, 12:39
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Kielce
Gender: Female
Kontaktowanie:

Związek z osobą niewierzącą, jak pomóc?

Postautor: poszukujęBoga » 31 sty 2016, 15:32

Jak zmienić stosunek człowieka niewierzącego do wiary? Jak pomóc mu odnaleźć drogę z Chrystusem?
Byliście w takiej sytuacji?


Wiara to nie wiedza, tylko ufność.
"Dla Boga bowiem, nie ma nic niemożliwego" Łk 1,37]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek z osobą niewierzącą, jak pomóc?

Postautor: konto skasowane » 31 sty 2016, 18:45

Na pewno nie pomoże nawracanie na siłę i namawianie. Szybciej uczynkami można kogoś przekonać oraz edukacją. Rozmowa też jest kluczem do sukcesu. Nie mniej jednak jeżeli nie ma jeszcze ślubu a druga strona się buntuje lub namawia do grzechu trzeba wyznaczyć konkretne granice żeby samemu nie żyć z poczuciem winy i brudnym sumieniem.


.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Związek z osobą niewierzącą, jak pomóc?

Postautor: KAAN » 11 mar 2016, 11:10

poszukujęBoga pisze:Jak zmienić stosunek człowieka niewierzącego do wiary? Jak pomóc mu odnaleźć drogę z Chrystusem?
Byliście w takiej sytuacji?
Myślę że najsilniejsze jest świadectwo osobistego życia osoby wierzącej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
maria78
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:02
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Związek z osobą niewierzącą, jak pomóc?

Postautor: maria78 » 06 maja 2016, 12:28

znam taki przypadek i rzeczywiście nic na siłę, bo to może tylko zniechęcić. Warto pokazywać jakie są możliwości, jakie ścieżki i jakie "korzyści" dla nas, co nam daje droga jaką wybraliśmy.


wartościowe: kontemplacja modlitwy
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Związek z osobą niewierzącą, jak pomóc?

Postautor: magda » 07 maja 2016, 02:39

Ja jestem kategorycznie przeciwna zawieraniu zwiazu z niewierzacym , Mam przykład mojego syna , był wierzące i ożenił sie z ateistką teraz juz wierzacy nie jest dziecko chowane jak poganin ma żona posza w kierunku religii wschodu i wyję do księzyca z rozpaczy jak to sie mówi. Straciłam dziecko na zawsze, nie lekcewazcie tego co uczy Pismo jak jest napisane ze mamy sie pobierać w panu to w panu. Mój starszy syn wziął katoliczkę i sobie ją nawrócił zanim sie ozenił teraz chodzą razem do kościoła i on nie będzie miał problemu bo kobieta sie przeciwstawiła nawet rodzicom co chcieli slub w KRK ale młodszego straciłam i wnuczke też.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości