"Chrześcijanstwo to najradośniesza religia z najmutniejszymi wyznawcami"

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

"Chrześcijanstwo to najradośniesza religia z najmutniejszymi wyznawcami"

Postautor: Luna » 27 mar 2016, 23:47

Obrazek

Jakiś czas temu w odmętach Internetu natknęłam się na taki demotywator.
Patrząc na wielu chrześcijan na pewno do smutnych nie należą :-)
A co Wy o tym myślicie? Czy stereotypowy/statystyczny chrześcijanin jest wiecznie poważny i ponury? Macie w zanadrzu jakieś "radosne" wersety potępiające taką postawę?


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Chrześcijanstwo to najradośniesza religia z najmutniejszymi wyznawcami"

Postautor: Oberyn. » 28 mar 2016, 17:49

Co do demotywatora to jednak jest to jakaś nieznana mi forma chrześcijaństwa ;) I mam na myśli te 4 punkty.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Nicole-88
Posty: 76
Rejestracja: 02 lut 2016, 19:48
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Chrześcijanstwo to najradośniesza religia z najmutniejszymi wyznawcami"

Postautor: Nicole-88 » 28 mar 2016, 19:24

Widać że demotywator został napisany przez letniego Katolika lub Katoliczkę
Ciężko zrozumieć jaką nową teologię propaguje ta osoba, jest to wynikiem zapewne rozczarowania Kościołem Rzymskim, choć propagowane treści to tylko tło Chrześcijaństwa. Opis jest bardzo błędny, a wnioski mocno zniekształcone

Dlatego wolałabym trzymać się daleko od tego typu nowo retoryki w ramach Kościoła Katolickiego dla letnich Katolików, to nie przejdzie w przypadku Protestantów czy osób mocno ugruntowanych w wierze. To próba wykreowania jakiejś nowej formy zwiedzenia w ramach KRK, a ludzie nie są na tyle naiwni, niektórych sam Duch Święty prowadzi.

Chrześcijaństwo w czasach Apostolskich to całkiem co innego niż w Kościele Rzymskim, nie ma mowy o jakiś smutkach, nikt nie zastanawiał się nad tym bo nauka była zdrowa, nie destrukcyjna czy zniewalająca tzw ekscentryczność. Osoby smutne należy pocieszać i im pomagać, a nie szukać radosnych wspólnot by uciec od problemów i żyć wygodnie. Jeżeli tak postępujesz to wiedz że znajdziesz zwodzicieli którzy ten obraz podtrzymują aby przyciągnąć do siebie takie osoby. Nas Pan Jezus czego innego uczył
Problemy na łamach Rzymian nie należy przekładać na Chrześcijaństwo, bo Rzym według mnie odwraca postrzeganie ludzi, więc często ludzie którzy są na uboczu Kościoła Rzymskiego czy idą w letniość są w pewnego rodzaju innym zwiedzeniu i kłamliwym Chrześcijaństwie np te cztery punkty na których opiera się Chrześcijaństwo w tym demotywatorze to jest herezja i kłamstwo, owszem takie rzeczy są w tle Chrześcijańskim, ale to raczej wynik wiary lub też sprawy drugo/trzeciorzędne po Bogu i wielu innych rzeczach ważnych w życiu Chrzescijanina

Jest to ten sam rodzaj zwiedzenia tylko oparty na innych zasadach i innej formie przyciągania słabych w wierze czy poszukujących
My mamy trzymać się Prawdziwej Ewangelii jaka została nam zwiastowana, niektórym sam Duch Święty i Pan Jezus Chrystus tą Ewangelie zwiastuje, zwiastował i będzie zwiastował


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Chrześcijanstwo to najradośniesza religia z najmutniejszymi wyznawcami"

Postautor: Dragonar » 28 mar 2016, 21:56

Gdyby chrześcijaństwo wyglądało jak ta religia w demotywatorze, już dawno bym je porzucił. Bogu dzięki za Chrystusa i za to, że chrześcijaństwo nie polega tylko na humanitaryzmie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Nicole-88
Posty: 76
Rejestracja: 02 lut 2016, 19:48
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Chrześcijanstwo to najradośniesza religia z najmutniejszymi wyznawcami"

Postautor: Nicole-88 » 28 mar 2016, 23:49

To są jedne z wielu owoców życia Chrześcijańskiego, powtarzam to jedne z wielu owoców, na tym nie opiera się wiara i nie można chyba tylko na tych prawdach wcielić ich w swoje życie. To nie powinna być nauka, ale wynik nauki płynącej z Chrześcijaństwa, te cztery podpunkty to jest 1% owoców jakie może wydać Chrześcijaństwo, takie spłycenie wiary nie jest dla mnie możliwe, 25 lat temu może bym się na to złapała jako małe dziecko

Nie wiem i nie chce wiedzieć co dzieje się i jest zakorzenione wśród Rzymskich wiernych, ponieważ dawno temu opuściłam Katolicyzm, a szczerze mówiąc nigdy nie byłam Katoliczką, raczej Chrześcijanką bym siebie nazwała



Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości