o miłości, cierpliwości i łasce pośród nas

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

o miłości, cierpliwości i łasce pośród nas

Postautor: ola7 » 17 lut 2013, 23:03

To co niżej napisałam odnosi się do nas wszystkich.
Czytam to forum jakoś od 2 miesięcy i mam wrażenie, że mogło by nam o wiele lepiej służyć, gdybyśmy pamiętali o kilku sprawch o których poniżej:

Tak więc -kiedy rozmawiamy, nazwanie czy traktowanie czyichś argumentów jako bzdurne /nawet jeśli by takimi były, lub też czyjeś ich zrozumienie może takie być ;d/, to zwykle albo jest koniec rozmowy albo początek walki..
O żadną z tych rzeczy nam chyba nie chodzi..?
Tak btw Jezus przyszedł do prostych ludzi, którzy byli rybakami, chłopami.. tacy byli najbliżej z Nim.. prawda? /pominąwszy kilku z nich np.Pawła czy Mateusza/. A potem stali się nauczycielami Słowa..

Myślę też, że nikt tutaj na forum nie ma nadziei, że rozwiążemy tu wszelkie spory doktrynalne, bo nie tacy jak my spierają się i to od wieków..:)))

Co prawda wiadomo, że Prawda jest jedna. Albo jedni albo drudzy - mylą się /i dotyczy to wszelkich sporów/.. Jednak żadna strona nie myli się dlatego, że jest głupia i że jej argumenty są pozbawione sensu.. Mylimy się dlatego, że nie mamy wszystkiego objawione. To Bóg objawia nam Prawdę zawartą w Słowie. To nie jest sfera intelektu. Wierzę nawet, że człowiek upośledzony umysłowo może niejednokrotnie lepiej znać Boga niż niejeden pastor czy ksiądz.. Nie znaczy to, że namawiam do bezmyślności.. raczej do pokory przed Bogiem i braćmi.

Znamy Słowo i wydaje nam się, że mamy rację.. ale gdy Duch Św. ożywia je w naszym sercu /daje Rhema/, nagle jesteśmy zdumieni jak maleńką cząstkę rozumieliśmy z danego wersetu dotąd.. otwiera się nieskończona głębia, o której nie mieliśmy pojęcia.. I jesteśmy zadziwieni, że w tak małym wersecie może się zmieścić tak wiele...!
Ale nawet wtedy, nadal wiemy tylko odrobinę..:(
Dopiero w niebie poznamy tak, jak poznani jesteśmy.

Według standardów biblii głupcem jest nie ten, który szuka prawdy, myli się ale pyta, poznaje i rozważa słowo,.. ale raczej ten, który odrzucił Boga w swoim życiu. Lecz nawet wobec takich Bóg nie powołuje nas abyśmy im to udowodnili, lecz raczej abyśmy głosili im ewangelię..:)

Było by super jak byśmy tu mogli rozmawiać w pokoju i wzajemnej miłości, starając się nikogo nie ranić i nie lekceważyć, mając na celu pomóc, wesprzeć, podzielić się tym co mam. Zwłaszcza, że wiele tematów jest trudnych, nawet drażliwych, a błędne rozumienie jest często powodem zranień i zaburzonej relacji z Panem..:/

:eek:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.

Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości