Idealizacja wczesnych gmin Chrześcijaństwa.

Tylko historia chrześcijaństwa
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Idealizacja wczesnych gmin Chrześcijaństwa.

Postautor: christianinroman » 27 gru 2018, 20:13

viona. Te nauki które podałaś że są niebiblijne (np. dusza nieśmiertelna czy Trójca- prawdą jest że takie słowo nie występuje) to właśnie pochodzą z Biblii. Niejaki Ch.T.Russell je zakwestionował.


viona
Posty: 29
Rejestracja: 26 gru 2018, 19:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Idealizacja wczesnych gmin Chrześcijaństwa.

Postautor: viona » 27 gru 2018, 20:58

christianinroman pisze:viona. Te nauki które podałaś że są niebiblijne (np. dusza nieśmiertelna czy Trójca- prawdą jest że takie słowo nie występuje) to właśnie pochodzą z Biblii. Niejaki Ch.T.Russell je zakwestionował.


Twoje sugestie sa bez sensu, bo ja nie jestem SJ.

Biblia to dla mnie zapis kilku tysiecy lat historii czlowieka, zmagającego sie ze swoją duchowoscią.

Jedyną wazną sprawą w moim zyciu jest prawda Objawienia, czyli czysta nauka , pozostająca bez reszty pod opieką Ducha Bozego. Tylko w tej nauce nie znajduje falszu.
Nauką o trojcy i niesmiertelnej duszy Ten Duch sie nie opiekuje, bo są falszywe i zaprzeczają istocie Objawienia, czyli zmartwychwstaniu do zycia w Domu Ojca.

Poza tym jesli Biblie zaczniesz traktowac balwochwalczo, to przekonasz sie wczesniej lub pozniej, ze z jej pomocą mozesz uargumentowac kazde klamstwo i probowac obalic jedyną prawde.

Ja sie o tym przekonalam i to byla moja droga do Objawienia.
Dzis wiem, ze szermierka wersetami biblijnymi jest bez sensu, odbiera nam cenny czas i mąci ludziom w glowach.

Prawda jest taka, ze dopoki nie zmienisz swojego sposobu myslenia i nie zresetujesz starego programu, bedziesz wojowal z kazdym, kto nie podziela twoich pogladow i zapewniam cie, ze znajdziesz w Biblii werset na kazda okolicznosc tej walki.

Byc moze nawet wygrasz.

Niestety, taka wygrana okaze sie " brzmiącym cymbalem" i "miedzią brzeczącą".
Bo jak czytamy u Pawla:

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie2,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.

1.Kor 13




Pozdrawiam cie :->



Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości