Kalwin - tyran i sodomita?

Tylko historia chrześcijaństwa
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Jaaqob » 21 gru 2015, 10:23

Znalazłem sobie w necie taki artykuł:

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/348

Ile w tym prawdy? Wygląda mi na katolickie rewelacje mające na celu szkalować protestantów. Są jakieś wiarygodne źródła, opracowania, mówiące o incydencie z sodomią?

Co do Serveta to różne rzeczy czytałem, jak to Kalwin ukrywał uśmiech w fałdach płaszcza i tak dalej, i tym podobne... co z tego jest potwierdzone? Oprócz tego że Kalwin go nie lubił i wykorzystał władzę by pozbyć się "wroga"?


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Obserwatorek » 21 gru 2015, 11:35

Ale zdaje się że schizmatyków katolickich przytoczyłeś. Bractwo Piusa X z którymi kardynał Ratzinger wojował.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Czekoladowy » 21 gru 2015, 11:55

Nawet nie czytam, bo to zapewne brednie podobne do tych które się o Lutrze rozpowszechnia. Brakuje tylko tezy, że któryś z nich był zakamuflowanym Żydem i kąpał się co niedziela w krwi niemowląt.

Z tego, co czytałem także pomysły o krwarych rządach Kalwina w Genewie są porzucane przez historyków, bo nie ma na to potwierdzeń, a sam Kalwin nie posiadał nawet obywatelstwa tego miasta, użerał się z radą miejską itd.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: kontousunięte1 » 21 gru 2015, 12:37

Ja takich rzeczy w ogóle nie czytam. Nie bardzo rozumiem też ludzi,którzy zamiast słuchać/czytać nauczania,które pogłębia zrozumienie spraw nam bliskich i dla nas ważnych, szperają po sieci i wyszukują artykuły,filmiki,obrazki itd.mające na celu pokazanie lub ośmieszenie innej religii/denominacji/wiary.
Dla mnie to strata czasu.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: magda » 21 gru 2015, 15:53

A gdzie możn znaleśc jaas porzadne opracowanie o Kelwinie kontousunięte1 a co do wyszukiwania rzeczy kompromitujących inne religie to jeśli te rzeczy sa zgodne z prawdą i przedstawiaja stan faktyczny to nawet trzeb to opublikować zżeby ostrzec wiernych za kim ida i komu wierzą , ja nie chcę tylko tego co mnie buduje a niech inni giną ja chcę zeby jak najwiecej ludzi otorzyło oczy i przyszło do Jezusa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: kontousunięte1 » 21 gru 2015, 16:22

Myślisz,że wyśmiewając i wstawiając jakieś kompromitujące fotki nawrócisz kogoś? Wątpię.Sama widzisz jakie są reakcje /choćby na forum/ tych osób,które mają się niby nawrócić.
Ja nie znam opracowań o Kalwinie.
Też mi zależy na innych,może nawet bardziej niż na sobie samej. Ale nie tędy droga.


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Obserwatorek » 21 gru 2015, 17:19

Efendi pisze:To jest na zasadzie "Dowalic protestantom" A jakby ktos napisal takie rzeczy o jakims papiezu to bylaby wielka afera.
Dobrze ze Thomas Helwys nie jest taki znany :P

Ale to jest link do Lefebrystów, którzy są zajadłymi przeciwnikami protestantyzmu i wszelkiej przyjaźni z kimkolwiek z innowierców.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: kontousunięte1 » 21 gru 2015, 17:24

Ale to jest link do Lefebrystów

Oni chyba nawet z innymi katolikami są w "stanie wojny". ;-)


Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Obserwatorek » 21 gru 2015, 17:38

kontousunięte1 pisze:Ale to jest link do Lefebrystów

Oni chyba nawet z innymi katolikami są w "stanie wojny". ;-)


Ja bym ich katolikami nie nazywał.
Oni się odseparowali.

Jak najbardziej jeden na mnie się rzucił, że ja prześladuję ŚJ, a KK jest największym odstępcą we wszechświecie, szczególnie dlatego, że łaciny nie ma, że dialog ekumeniczny jest, że ksiądz stoi przodem do ludu i że przyjmując komunię się nie klęka zawsze. A branie do ręki komunii to obraza Boskiego majestatu, wołająca o pomstę do nieba.
A Sobór Watykański to jawna zdrada. ;)
.


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: kontousunięte1 » 21 gru 2015, 18:13

Odlecieli :pszczola:


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Jaaqob » 21 gru 2015, 20:20

kontousunięte1 pisze:Ja takich rzeczy w ogóle nie czytam. Nie bardzo rozumiem też ludzi,którzy zamiast słuchać/czytać nauczania,które pogłębia zrozumienie spraw nam bliskich i dla nas ważnych, szperają po sieci i wyszukują artykuły,filmiki,obrazki itd.mające na celu pokazanie lub ośmieszenie innej religii/denominacji/wiary.
Dla mnie to strata czasu.


Racja, Paweł przestrzega przed "zajmowaniem się baśniami i rodowodami bez końca, które prowadzą raczej do sporów, a nie służą zbawczemu działaniu Bożemu" (1 Tym 1:4). Z drugiej strony mamy "pamiętać o swoich przełożonych, którzy głosili nam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladować ich wiarę" (Hbr 13:7).

Podziwiam odwagę reformatorów, to że z taką gorliwością starali się bronić prawdy biblijnej. Choć może nie zawsze mieli pełną rację na uwagę zasługuje ich wiara i szczerość. I jak to było w przypadku Kalwina? Czemu nie mielibyśmy czerpać pokrzepienia z życiorysów? To przecież nasi bracia.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Samolub » 21 gru 2015, 21:18

Czekoladowy pisze:Nawet nie czytam, bo to zapewne brednie podobne do tych które się o Lutrze rozpowszechnia. Brakuje tylko tezy, że któryś z nich był zakamuflowanym Żydem i kąpał się co niedziela w krwi niemowląt.

Z tego, co czytałem także pomysły o krwarych rządach Kalwina w Genewie są porzucane przez historyków, bo nie ma na to potwierdzeń, a sam Kalwin nie posiadał nawet obywatelstwa tego miasta, użerał się z radą miejską itd.


No to zwykłe oczernianie i pomówienia, nasiliły się ataki na Lutra, a teraz na Kalwina, myślę że chochoł nie śpi i obmyśla kogo by tu jeszcze oczernić
swoją drogą ja słyszałem że Wojtyła w Krakowie miał kochankę i jeździł do niej maluchem. Czy tak rzeczywiście było - nie wiem.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Jaaqob » 21 gru 2015, 22:16

Swoją drogą, to jak patrzę na portrety Kalwina to ciary na plecach. :D "Trudna jest ta... twarz".


Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Arvinger » 21 gru 2015, 22:39

Obserwatorek pisze:Ale zdaje się że schizmatyków katolickich przytoczyłeś. Bractwo Piusa X z którymi kardynał Ratzinger wojował.


Bractwo Św. Piusa X nie jest w schizmie, a Benedykt XVI prowadził z nimi rozmowy w sprawie nadania statusu kanonicznego i zdjął (i tak niebyłe) ekskomuniki z czterech biskupów FSSPX wyświęconych przez Arcybiskupa Lefebvre. Przepraszam za off-top, ale musiałem sprostować.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kalwin - tyran i sodomita?

Postautor: Samolub » 21 gru 2015, 22:48

Ma ktoś obszerny film w języku angielskim lub polskim na temat Kalwina (Kalwinizmu) z pewnością są na tym forum Prezbiterianie lub Reformowani, polećcie coś.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości