Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Tylko historia chrześcijaństwa
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 18:11

Moze powiedziecie, że jestem głupia że takie coś oglądam wogóle, ale zaryzykuję.
Jest tu urywek z filmu Zeitgeist
https://www.youtube.com/watch?v=bEV_sJ9rgfY

mówiący o wielu religiach które przeminęły, o znakach astrologicznych, erach np. Ryby, Wodnika... ile było już takich podobnych do Jezusa zmartwychwstań i zbawień...

Zasiało to u mnie niepokój. Zastanawiam się:

1. Czy Bóg na każdą "erę" posłał zbawiciela, aby każdy (zwłaszcza Ci przed Chrystusem) i na każdej ziemi miał okazję być zbawiony?
2.Czy szatan się bawi z nami, na przestrzeni wieków parodiując Jezusa, by nas zwieść lub doprowadzić do zwątpienia..


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: konto skasowane » 10 sty 2016, 18:22

Odstaw te szukanie teorii spiskowych bo to nigdy nikomu nie wyszło na dobre. Wręcz przeciwnie prowadzi do chorób umysłowych i manii.


.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: Imperator » 10 sty 2016, 18:26

Te stwierdzenia to fikcja: https://www.youtube.com/watch?v=1NSlJETQDFU

Nikt kto zna antyczne poganskie religie nie daje im wiary. Posluchaj tego program do ktorego linkuje.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: Czekoladowy » 10 sty 2016, 18:48

Ten film to kompilacja zwykłych kłamstw.

Tu obalenie tego komediodramatu po polsku: https://www.youtube.com/watch?v=KHsESjCoRGs


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: Samolub » 10 sty 2016, 18:55

Nie słuchajcie tego to kłamstwo, nie oglądałem filmu ale rozumiem o co chodzi... bo wiem skąd te teorie kiełkują

2. W jakim sensie parodiuje Chrystusa?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 20:38

Samolub pisze:Nie słuchajcie tego to kłamstwo, nie oglądałem filmu ale rozumiem o co chodzi... bo wiem skąd te teorie kiełkują

2. W jakim sensie parodiuje Chrystusa?

w takim że "umierał" w dawnych wiekach niby za ludzi i "zmartwychwstawał" przez co stworzyły sie dawn religie a on był fałszywym mesjaszem.
A Samolub - co powiesz o punkcie 1. że to jednak Bóg?


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: Samolub » 10 sty 2016, 21:36

niebieska777 pisze:Moze powiedziecie, że jestem głupia że takie coś oglądam wogóle, ale zaryzykuję.
Jest tu urywek z filmu Zeitgeist
https://www.youtube.com/watch?v=bEV_sJ9rgfY

mówiący o wielu religiach które przeminęły, o znakach astrologicznych, erach np. Ryby, Wodnika... ile było już takich podobnych do Jezusa zmartwychwstań i zbawień...

Zasiało to u mnie niepokój. Zastanawiam się:

1. Czy Bóg na każdą "erę" posłał zbawiciela, aby każdy (zwłaszcza Ci przed Chrystusem) i na każdej ziemi miał okazję być zbawiony?
2.Czy szatan się bawi z nami, na przestrzeni wieków parodiując Jezusa, by nas zwieść lub doprowadzić do zwątpienia..


Jestes konwertowana, ochrzczona w wieku świadomym badz Nowo Narodzona czy raczej raczkujaca w Protestantyzmie? Szczerze

1.
Bóg nie posyłał żadnych Zbawicieli na żadne Ery
Jest jeden Zbawiciel Chrystus Jezus
Kazdy może być przez Chrystusa Zbawiony, a zwiastowanie dotyczy wszystkich
Nie bylo roznych Ziem, ani okresow takich, są to nauki wschodu wychodzace z astronomi i zodiaku, czyli przeskakiwania konstelacjii z powodu precesjii obrotu osi Ziemi, jest to New Age, chodzi o ery zodiaku. Ludzie w nie wierzacy tworza różne nauki by jakos polaczyc te wydarzenia i również sa odchyly chrzescijansko pochodne które łatwiej znajduja grunt u slabszych, nie pewnych wiary... jest to zwiedzenie
Poniewaz pelny cykl tego zjawiska ma około 25 tys lat to dzielac go przez 12 wychodzi ok 2150 lat, czyli co okolo 2 tys lat przechodzi umownie w inny zodiakalny znak. Chodzi o New Age.

2.
Oczywiscie, wielu Antychrystow bylo, jest, a i przed Chrystusem bylo wielu udajacych Mesjasza gdyz Zydzi wyczekiwali zapowiedzianego Syna Bożego. "gdzie padlina tam zbieraja sie sepy"
Szatan parodiuje Chrystusa falszywa Ewangelia, falszywymi Kosciolami i odbiera uwielbienie Stworzenia dla Stworcy, wykorzystuje do tego grzech i niektórych ludzi


Co masz na mysli piszac
na każdej ziemi

Ponieważ trzeba podwazyc Chrystusa i ustawic go jako portal przejsciowy jednego z Mesjaszy, to glosi sie ze cos podobnego bylo czestym wierzeniem czy ofiara za grzech ludzi. Chociaz historycznie i Biblijnie wiadome jest ze nikt nie rozumial przyjscia Zbawiciela ani Sadu Baranka. Dopiero na pewnym etapie swiadomosci i doświadczeń przy pomocy Ducha Swietego Apostołowie doznali zwiastowania
Ostatnio zmieniony 10 sty 2016, 21:52 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Niepokojące wątpliwości... Inni zbawiciele na przeestrzeni wiekow

Postautor: niebieska777 » 10 sty 2016, 21:50

na każdym kontynencie, regioenie, tzn. Indie, Egipt, Mezopotamia, Ameryka PŁd. itd
a co do tych zodiakalnych er to właśnie wkażdej erze był taki niby zbawiciel, oni wszyscy podobni do siebie, a teraz będzie się kończyć era Ryb, nastaje era Wodnika i może jakiś nowy (zbawiciel od Boga, antychryst ? wymyślony przez elity dla plebsu bożek ? ) się pojawi


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości