Wygląd Jezusa.

Tylko historia chrześcijaństwa
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 22 sie 2017, 10:16

saracen pisze:
Katolicyzm nie twierdzi, że Bóg jest podobny do złota.

To nie.

Jeśli nie, to w katolicyzmie nie ma bałwochwalstwa.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 10:27

chwat pisze:
saracen pisze:Z drugiej strony, w piśmie stoi, że nie wolno czynić sobie żadnej podobizny i czcić ją ;-)
No chyba, że się przymyka na II przykazanie oko, więc luz.

Nikt nie czci podobizny jako takiej, czcimy Boga poprzez Jego wyobrażenia. To zasadnicza różnica.

A w Piśmie stoi, że nie wolno materialnemu światu nadawać statusu Boga i oddawać mu Boskiej czci i nikt tego nie robi. Przynajmniej nie katolicy.

Tak się mówi. Wystarczy jednak przeczytać Iz.44,9-20 (na przykład) i wypisz wymaluj, widzę polski katolicyzm.
Otwórzcie oczy nareszcie, bo aż nie chce się wierzyć, że taka ślepota ogarnia tak wiele milionów ludzi.


KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: KamilPawelak » 22 sie 2017, 10:33

Ludzie, którzy nigdy nie przeczytali katechizmu KRK udowadniają coś co jest tylko ich mniemaniem, często zapożyczonym z plotek od mniemań innych osób, niż tym, co naprawdę jest. :)


wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 10:38

Do mnie te słowa, czy do saracena?


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 10:50

Ludzie, którzy nigdy nie przeczytali katechizmu KRK udowadniają coś co jest tylko ich mniemaniem

czytałem, czytam i zdumiewa mnie, jak to w ogóle można przeczytać... :->

Zapytaj przeciętnego wiernego w krk, czy czytał kiedykolwiek katechizm swojego kościoła. Powodzenia... :flower:

Moim zdaniem, katechizm powinien być bardziej zwarty, by czytelnik miał niemalże natychmiast orientację "w terenie". :thumbup:


wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 11:06

saracen pisze:
Ludzie, którzy nigdy nie przeczytali katechizmu KRK udowadniają coś co jest tylko ich mniemaniem

czytałem, czytam i zdumiewa mnie, jak to w ogóle można przeczytać... :->

Zapytaj przeciętnego wiernego w krk, czy czytał kiedykolwiek katechizm swojego kościoła. Powodzenia... :flower:

Moim zdaniem, katechizm powinien być bardziej zwarty, by czytelnik miał niemalże natychmiast orientację "w terenie". :thumbup:

:mrgreen: Przecież w katechizmie chyba o to chodzi, aby jasne prawdy biblijne zaciemnić, zamotać, "wytłumaczyć" tak, aby zgadzało się z naukami watykańskimi, no i wiarą ludu :oops:
Doskonałym dostosowaniem taki są dogmaty maryjne i kult jej osoby. Jakieś środowisko babć moherowych ;-) nakręciło się i oddawało cześć Maryi (pewnie zaczęło się od jej sąsiadek i koleżanek z miejsca zamieszkania, gdy Jan wziął Ją do siebie), a potem to już "poszły konie po betonie". Wniebowzięta, wieczna dziewica (jak by ktoś tam zaglądał :oops: ) ...no i mamy to co mamy - włosy dęba stają :-/


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 11:14

Przecież w katechizmie chyba o to chodzi, aby jasne prawdy biblijne zaciemnić, zamotać, "wytłumaczyć" tak, aby zgadzało się z naukami watykańskimi, no i wiarą ludu :oops:
Doskonałym dostosowaniem taki są dogmaty maryjne i kult jej osoby. Jakieś środowisko babć moherowych ;-) nakręciło się i oddawało cześć Maryi (pewnie zaczęło się od jej sąsiadek i koleżanek z miejsca zamieszkania, gdy Jan wziął Ją do siebie), a potem to już "poszły konie po betonie". Wniebowzięta, wieczna dziewica (jak by ktoś tam zaglądał :oops: ) ...no i mamy to co mamy - włosy dęba stają :-/

Zaprawdę powiadam Ci, polać Tobie. (w tym miejscy emotek z piwem, ale tu widzę, że prohibicja panuje w emotkach :evil: )


KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: KamilPawelak » 22 sie 2017, 11:20

A więc wypowiadamy się w temacie, którego nie znamy. Gratuluje. :)


wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 11:21

Zaprawdę powiadam Ci, polać Tobie. (w tym miejscy emotek z piwem, ale tu widzę, że prohibicja panuje w emotkach :evil: )


A to nowość. Był emotek z kufelkiem, ale ...się zmył :O Kawka stoi przede mną, więc na zdrowie. (jestem abstynentką :-D ;-) )


wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 11:24

Temat znamy, bo ponad 40 lat katoliczką byliśmy i katechizm czytawszy. Zarówno ten do własnej 1Komunii, jak i taki przygotowujący córkę, a potem syna do tychże uroczystości. I cóż...co katechizm to nowinki. Współczesny KKK, ten niebieski też znamy, bo już nasz dyżurny katolik Rembov o to się postarał.


KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: KamilPawelak » 22 sie 2017, 11:36

Nowinki? Ciekawe... Trzeba było przeczytać, a nie tylko "czytawszy". Pozdrawiam. EOT z mojej strony.


wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 11:40

KamilPawelak pisze:Nowinki? Ciekawe... Trzeba było przeczytać, a nie tylko "czytawszy". Pozdrawiam. EOT z mojej strony.

Dzieciaku, pożyj trochę i nabierz ogłady i pokory. Potem wszczynaj ze mną dyskusję.
Kłaniam się ozięble.


KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: KamilPawelak » 22 sie 2017, 11:45

Trudno dyskutować z kimś, kto rozmawia na temat, którego nie zna. To jak wypowiadanie się o jakości książki, bez jej przeczytania. Słabo. Kolejna osoba myli walkę z katolikami z Ewangelią. Tymczasem.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 22 sie 2017, 12:44

wuka2 pisze:
chwat pisze:
saracen pisze:Z drugiej strony, w piśmie stoi, że nie wolno czynić sobie żadnej podobizny i czcić ją ;-)
No chyba, że się przymyka na II przykazanie oko, więc luz.

Nikt nie czci podobizny jako takiej, czcimy Boga poprzez Jego wyobrażenia. To zasadnicza różnica.

A w Piśmie stoi, że nie wolno materialnemu światu nadawać statusu Boga i oddawać mu Boskiej czci i nikt tego nie robi. Przynajmniej nie katolicy.

Tak się mówi. Wystarczy jednak przeczytać Iz.44,9-20 (na przykład) i wypisz wymaluj, widzę polski katolicyzm.
Otwórzcie oczy nareszcie, bo aż nie chce się wierzyć, że taka ślepota ogarnia tak wiele milionów ludzi.


Powiadasz, że widzi się coś innego...

I to jest właśnie problem, bo człowiek widzi co chce.

Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy:

- to co się widzi (a to wypadkowa własnego pryzmatu, braku wiedzy i nastawienia)
- to co jest (katolicka doktryna wiary Credo)

Jeśli nie uznajesz tego, co podane czarno na białym, to Twój wybór.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: wuka2 » 22 sie 2017, 14:58

chwat pisze:
wuka2 pisze:
chwat pisze:Nikt nie czci podobizny jako takiej, czcimy Boga poprzez Jego wyobrażenia. To zasadnicza różnica.

A w Piśmie stoi, że nie wolno materialnemu światu nadawać statusu Boga i oddawać mu Boskiej czci i nikt tego nie robi. Przynajmniej nie katolicy.

Tak się mówi. Wystarczy jednak przeczytać Iz.44,9-20 (na przykład) i wypisz wymaluj, widzę polski katolicyzm.
Otwórzcie oczy nareszcie, bo aż nie chce się wierzyć, że taka ślepota ogarnia tak wiele milionów ludzi.


Powiadasz, że widzi się coś innego...

I to jest właśnie problem, bo człowiek widzi co chce.

Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy:

- to co się widzi (a to wypadkowa własnego pryzmatu, braku wiedzy i nastawienia)
- to co jest (katolicka doktryna wiary Credo)

Jeśli nie uznajesz tego, co podane czarno na białym, to Twój wybór.


Powiedz, czego nie rozumiesz i wmawiasz mi jakieś cuda-wianki: (9) Wytwórcy bałwanów są w ogóle niczym, a ich ulubione wytwory są bez wartości, ich czciciele są ślepi, a oczywista ich niewiedza naraża ich na hańbę. (10) Któż wytwarza bóstwo i odlewa bałwana, który na nic się nie zda? (11) Oto wszyscy jego towarzysze narażają się na wstyd, a rzemieślnicy - wszak to tylko ludzie; niech się zbiorą wszyscy i staną, a przelękną się i wszyscy się zawstydzą. (12) Kowal wytwarza je pracując przy żarze węgla, nadaje mu kształt uderzeniami młota i robi go za pomocą swojego ramienia; gdy jest głodny, traci siłę, gdy nie pije wody, omdlewa. (13) Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, jako piękną postać ludzką, która ma być ustawiona w domu, (14) narąbie sobie cedrów lub bierze cyprys albo dąb i czeka, aż wyrośnie najsilniejsze pośród drzew leśnych, sadzi jodłę, która rośnie dzięki deszczom. (15) Te służą człowiekowi na opał, bierze je, aby się ogrzać, roznieca także ogień, aby napiec chleba. Nadto robi sobie boga i oddaje mu pokłon, czyni z niego bałwana i pada przed nim na kolana. (16) Połowę jego spala w ogniu, przy drugiej jego połowie spożywa mięso, piecze pieczeń i je do syta, nadto ogrzewa się przy tym i mówi: Ej, rozgrzałem się, poczułem ciepło! (17) A z reszty czyni sobie boga, swojego bałwana, przed którym klęka i któremu oddaje pokłon, i do którego się modli, mówiąc: Ratuj mnie, gdyż jesteś moim bogiem! (18) Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją. (19) A nikt tego nie rozważa i nikt nie ma tyle poznania i rozumu, aby rzec: Jedną jego połowę spaliłem w ogniu i na jego węglach napiekłem chleba, upiekłem też mięso i najadłem się, a z reszty zrobię ohydę i będę klękał przed drewnianym klocem? (20) Kto się zadaje z popiołem, tego zwodzi omamione serce, tak że nie uratuje swojej duszy ani też nie powie: Czy to nie złuda, czego się trzymam? "
Czy tylko ja jestem ślepa i niedouczona,a w dodatku nie umiem czytać?
Jeśli jeszcze ktoś potwierdzi, że to nie jest to o czym tu mowa, to już nigdy żadnego katolika nie będę napominać.
"



Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości