Wygląd Jezusa.

Tylko historia chrześcijaństwa
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: saracen » 26 sie 2017, 21:13

Nie porównuj sztuki do kultu... kultu, który II przykazanie wyraźnie zakazuje.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 26 sie 2017, 21:16

Jakiego kultu?

2. Nie bierz Imienia Pana, Boga twego, nadaremno.

Gdzie tu zakaz kultu?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: kontousunieteMtl » 26 sie 2017, 21:56

chwat pisze:Jakiego kultu?

2. Nie bierz Imienia Pana, Boga twego, nadaremno.

Gdzie tu zakaz kultu?



Chwat, skoro twierdzicie, ze nie ma takiego zakazu, to dlaczego kombinujecie z tym 2. przykazaniem...?

Przeciez to dziecinada...

Oprocz Boga nikt wam tutaj nie zabrania kultu obrazow...To wasza decyzja, wynikajaca z waszej wolnej woli...

Wstydzicie sie tej decyzji...?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 26 sie 2017, 22:10

Motyl pisze:
chwat pisze:Jakiego kultu?
2. Nie bierz Imienia Pana, Boga twego, nadaremno.

Gdzie tu zakaz kultu?

Chwat, skoro twierdzicie, ze nie ma takiego zakazu, to dlaczego kombinujecie z tym 2. przykazaniem...?
Przeciez to dziecinada..
Oprocz Boga nikt wam tutaj nie zabrania kultu obrazow...To wasza decyzja, wynikajaca z waszej wolnej woli...
Wstydzicie sie tej decyzji...?

Dlaczego "my" kombinujemy z drugim przykazaniem?
Przecież to protestanckie drugie przykazanie i nie ma w niczego o kulcie obrazów.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: kontousunieteMtl » 26 sie 2017, 22:23

chwat pisze:
Motyl pisze:
chwat pisze:Jakiego kultu?
2. Nie bierz Imienia Pana, Boga twego, nadaremno.

Gdzie tu zakaz kultu?

Chwat, skoro twierdzicie, ze nie ma takiego zakazu, to dlaczego kombinujecie z tym 2. przykazaniem...?
Przeciez to dziecinada..
Oprocz Boga nikt wam tutaj nie zabrania kultu obrazow...To wasza decyzja, wynikajaca z waszej wolnej woli...
Wstydzicie sie tej decyzji...?

Dlaczego "my" kombinujemy z drugim przykazaniem?
Przecież to protestanckie drugie przykazanie i nie ma w niczego o kulcie obrazów.


To protestanci tez tak kombinuja...?...nic mi o tym nie wiadomo...

A wiec inaczej...Ktorym przykazaniem jest w kkk to, ktore mowi wyraznie o zakazie wykonywania podobizn stworzenia i klaniania sie im...?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 27 sie 2017, 00:57

Motyl pisze:To protestanci tez tak kombinuja...?...nic mi o tym nie wiadomo...
Nic Ci nie wiadomo? Czemu mnie to nie dziwi...
http://old.luteranie.pl/pl/index.php?D=174

A wiec inaczej...Ktorym przykazaniem jest w kkk to, ktore mowi wyraznie o zakazie wykonywania podobizn stworzenia i klaniania sie im...?
Nie wiesz którym przykazaniem? Zrezygnowałeś i nie wiesz z czego?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: kontousunieteMtl » 27 sie 2017, 01:10

chwat pisze:
Motyl pisze:To protestanci tez tak kombinuja...?...nic mi o tym nie wiadomo...
Nic Ci nie wiadomo? Czemu mnie to nie dziwi...
http://old.luteranie.pl/pl/index.php?D=174



Dzieki...dobrze wiedziec... :->

A wiec inaczej...Ktorym przykazaniem jest w kkk to, ktore mowi wyraznie o zakazie wykonywania podobizn stworzenia i klaniania sie im...?
Nie wiesz którym przykazaniem? Zrezygnowałeś i nie wiesz z czego?



Osobiscie zawsze bylo mi trudno polapac sie w tych katechizmowych zawilosciach....Szukam Prawdy...i dlatego zostawiam krk bez zalu...Tam nie ma tego, czego szukam... :->

Wybieram duchowy Kosciol Chrystusa...Tam znajduje sie Bog i pelnia Prawdy, o ktorej mowi Slowo Boze...I wolnosc tam jest...prawdziwa...o ktorej w swiecie mozna tylko pomarzyc... :->


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: Noemi » 27 sie 2017, 15:05

prosze prowadzic dyskusję zgodnie z tematem


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: saracen » 28 sie 2017, 10:52

Nie wolno czcić obrazów i figur itp.
Nie ma wyjątku.

Protestanci (konkretnie luteranie) mimo, że II przykazanie jest podobne jak to w krk...
Nie czczą obrazów i przedmiotów.
Nawet odsłonięcie krzyża w wielką sobotę jest tylko odsłonięciem symbolu chrześcijaństwa, przedmiotu tortur na którym m.in. zmarł Jezus, a nie czczeniem, czy w ogóle kultem.
Nikt nie klęka, czy całuje krzyża.

To jest zasadnicza różnica.
Tak samo z wizerunkiem Jezusa na różnych obrazach, które można spotkać w kościołach ewangelickich: nikt nie czci tych obrazów, przed nimi klęka, czy całuje...
Co najwyżej podziwia jako dzieła sztuki.

Wizerunek Jezusa na całunie turyńskim nie jest wg. dekalogu żadnym wyjątkiem i w obliczu II przykazania ... czczenie tego wizerunku, kult... jest herezją.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 28 sie 2017, 11:08

Jak to nikt nie klęka? :)
Protestanci klękają w kościele, w którym jest krzyż i obrazy przed nimi. A więc klękają przed nimi, to chyba jasne.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: saracen » 28 sie 2017, 11:49

Nawet jeśli... To nie na całym świecie, a przede wszystkim: nie czczą tych przedmiotów, czy obrazów.
Klękają do modlitwy bezpośredniej z Bogiem, a nie czci obrazu, czy krzyża. Te przedmioty nie traktują jako pomoc w modlitwie...


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: kontousunieteMtl » 28 sie 2017, 14:03

chwat pisze:Jak to nikt nie klęka? :)
Protestanci klękają w kościele, w którym jest krzyż i obrazy przed nimi. A więc klękają przed nimi, to chyba jasne.


Kazdy, kto tak postepuje, jest balwochwalca...i cudowny plan zbawienia go nie dotyczy...

Balwochwalcy sa zawsze wymieniani przez slug Bozych na pierwszym miejscu, jako ci, ktorzy Krolestwa Bozego nie odziedzicza...

W Kosciele Chrystusa nie ma prawa (ani mozliwosci) znalezc sie ani jeden obraz, ani figura, ani krzyz, przed ktorymi sie kleka...Na to mamy gwarancje naszego Pana, Jezusa Chrystusa, ktory powiedzial, ze Jego Kosciola nigdy nie przemoga" bramy piekielne"...


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: chwat » 28 sie 2017, 15:35

saracen pisze:Nawet jeśli... To nie na całym świecie, a przede wszystkim: nie czczą tych przedmiotów, czy obrazów.

Jak klękają przed nimi, to je czczą.
Klękają do modlitwy bezpośredniej z Bogiem, a nie czci obrazu, czy krzyża. Te przedmioty nie traktują jako pomoc w modlitwie...

Klękają do bezpośredniej modlitwy, za pośrednictwem klękania przed obrazem.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: saracen » 28 sie 2017, 19:42

zasada jest prosta u ewangelików-augsburskich: nie ma kultu przedmiotów, obrazów. Nawet jeśli ktoś gdzieś przyklęka.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wygląd Jezusa.

Postautor: diedmaroz » 28 sie 2017, 21:02

Poważnie macie obrazy u luteran? Skąd luteranie wiedzą jak wyglądał Pan Jezus? Bo katolicy to mieli różne objawienia, mają ten całun, podobno też młody Borgia pozował jako Jezus.
Domyślam się, że nikt nie czci obrazów i służą przedstawieniu historii biblijnej, ale ciekawi mnie czy Jezus wygląda identycznie jak u katolików?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości